Jerzy Kwieciński ministrem finansów

Image

Pochodzący ze Stalowej Woli Jerzy Kwieciński otrzymał tekę ministerstwa finansów. Równocześnie ma nadal pełnić funkcję szefa resortu inwestycji i rozwoju.

Urodził się 16 października 1959 w Stalowej Woli. Tu pobierał pierwsze nauki. Jest absolwentem stalowowolskiego „Staszica”. Ukończył Politechnikę Warszawską uzyskując tytuł doktora nauk technicznych w zakresie budowy i eksploatacji maszyn. W latach 2005– 2008 podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, w latach 2015–2018- sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. W 2018 roku został ministrem inwestycji i rozwoju w rządzie Mateusza Morawieckiego.

O nominacji mówiło się już od kilku dni. W czwartek premier Mateusz Morawiecki złożył oficjalnie taką propozycję. Na ministra finansów Jerzy Kwieciński powołany został w piątek 19 września. Zastąpił Mariana Banasia po tym jak ten został prezesem Najwyższej Izby Kontroli. Wcześniej mówiło się, że kandydatami na ministra finansów są również wiceministrowie: Tadeusz Kościński lub Leszek Skiba.

- Finanse, inwestycje i rozwój to w zasadzie wszystko, co byśmy chcieli, żeby działało w Polsce jak najlepiej. Więc ogromna odpowiedzialność w pańskich rękach, ale i - trzeba powiedzieć - w rękach bardzo doświadczonych, w rękach, które potrafiły umiejętnie zarządzać finansami- powiedział prezydent RP Andrzej Duda.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~wielkiPIS

Im więcej hejterzy z pseudoopozycji będą pisac swoje obraźliwe wypociny na PIS tym łomot w tych wyborach będzie niemiłosierny. Bo już w nie których sondażach PIS przekroczył 60 procentowe poparcie i idzie zdecydowanie to poparcie do góry. Ale jak już wcześniej komentowałem hejterzy z TOTALNEJ TARGOWICY obrażajcie mieszkańców POLSKI więcej a obudzicie się z ręką w nocniku.

~tylkoPIS

Do emeryta e2rds, gdyby pan KWIECIŃSKI był w nierządzi peło to na pewno wszyscy mieszkańcy naszego miasta bardzo źle by o nim mówili. Ale że nasze miasto to stolica partii PIS to ten pan będzie szanowany w naszym mieście do końca swego życia tylko hejterzy będą przeciwko niemu spiskowali.

e2rds

Panie Jerzy Kwieciński, znałem pańskiego ojca jako fajnego, rozumnego człowieka, niech Pan nie da się zmanipulować PiS-owi i żeby kiedyś o Panu to samo można było powiedzieć.

~pirazyoko

tow. "hetman"
na wstępie kilka słów o "nietuzinkowej postaci" pana brauna.
1. niejaki juliusz braun (ten od telewizji za po) to stryj owego "nietuzinkowego brauna"
2. całe towarzystwo tego "nietuzinkowego" ciągnie w stronę putinowskich chazarów. jeśli putinowscy chazarowie
skumają się z cwaniakami nowojorskich macherów od holocaustu, to boże miej nas w opiece.
3. więcej udokumentowanych informacji o "nietuzinkowym" Grzegorzu "szczęść boże" braunie publikuje w internecie
leszek bubel, prezes stronnictwa narodowego

~pirazyoko

her "obłuda"
w stalowej woli kończyłeś podstawówkę? która to szkoła w stalowej woli wykształciła takiego ucznia?
patrzcie mieszkańcy stalowej woli na produkt pedagogiczny niejakiego "Broniarza".

~Misiek

Czy Kwieciński, Warchoł i Weber nie mogą się na stałe przenieść do Stalowej Woli bo tu mają rodziny i nie będą musieli co trochę przyjeżdżaćsmiech2

~Do Hetman

.. "małe czyste strumyki" - co ty bierzesz ?

~jan

.... a słynny ZEGAR BALCEROWICZA ? ... jak PiS był w opozycji Kaczyński niemal codziennie odczytywał jego wskazania, teraz Kaczyński stracił ostrość wzroku i nie widzi, a ten zegar dalej tam jest, może pan Kwieciński świeżo namaszczony 1-szy ekonomista kraju poda obywatelom ile na zegarze narosło w czasie rządów kolesiowskiej zmiany ....

~Zigi

Trzeba mieć skwarki zamiast mózgu żeby głosować na pis i po

~wiad

Przejął ministerstwo od Banasia. Tego od kamienicy w Krakowie.

~student

Pisowskie promy i lodołamacze, hihi. Elektrownie jądrowe (kilku dygnitarzy od 4 lat bierze kasę za nic) , milion elektrycznych samochodów (dziecinne rysunki po konkursie i to wszystko), setki tysięcy mieszkań (na razie oddano kilkaset), port lotniczy (póki co tylko planowane wywłaszczenia), mierzeja wiślana (zdewastowany kawał lasu). Pisowska polityka gospodarcza.
No i jeszcze promy! Jeśli idzie o przeprawy do Szwecji, to dopóki będzie rządził żoliborski hodowca kotów – najlepszym rozwiązaniem będzie kajak.

~@z internetu

Nowy prezes NIK jest pisowski i takim pozostanie,wtedy włos z głowy mu nie spadnie. Sekta czerwonych kapturkow czuwa

~z internetu

Co prawda z mieszkaniami nie całkiem wyszło ale przynajmniej są od PiSowców już pokoje do wynajęcia na godziny. Lepsze to niż nic smiech2

~Hetman

Antypolski PiS sprowadził do Polski ponad 2 miliony Ukraińców. Czy to jest polityka propolska? Według danych Naczelnej Izby Lekarskiej nieubezpieczeni Ukraińcy wyciągnęli z NFZ-u 50 milionów złotych w przeciągu zaledwie 1.5 roku. POPiS (PO podpisała, PiS ratyfikował) zawarł skandaliczną antypolską umowę z Ukrainą i kilkoma innymi państwami na mocy której wiek emerytalny się sumuje, co oznacza, że jeśli Ukrainiec przepracuje 24 lata u siebie, a tylko 1 rok w Polsce to ZUS będzie mu wypłacał polską emeryturę (ŚREDNIA emerytura na Ukrainie: ok. 300zł, MINIMALNA w Polsce: ok. 1000zł). Ostatnio Gowin powiedział, że Ukraińcy powinni stać się polską elitą, cytat: "My naprawdę ich bardzo potrzebujemy do roli przyszłych przywódców – biznesu, państwa, świata kultury itd." Takie słowa w normalnym państwie oznaczają koniec kariery politycznej. Cała polska polityka zagraniczna została sprowadzona do jednego: leżenia plackiem przed USraelem. Budżet państwa w ruinie - pierwszy kryzys spowoduje ogłoszenie braku wypłacalności. PO-PiS masowo przyznaje obywatelstwo polskie Żydom mieszkającym w Izraelu (PiS w ostatnich latach pobił wszelkie rekordy), wypłaca emerytury zbrodniarzom tam mieszkającym zamiast ich ścigać. To tylko kilka elementów szerszej układanki.

~siwy

Na koniec sierpnia br. zadłużenie Skarbu Państwa wyniosło ok. 977,6 mld zł. Kto to będzie spłacał?

~Hetman

Zapraszamy na spotkanie z nietuzinkową postacią Grzegorzem Braunem jutro (niedziela) godz. 15:00 w Hotelu Hutnik. Szczególnie gorąco zapraszamy zwolenników POPiS-u oraz niezdecydowanych. Dobrze aby znalazła się w polskim Parlamencie propolska formacja. Zwycięstwo antypolskiego POPiS-u jest przesądzone, ale powinno się znaleźć w Warszawie miejsce dla ludzi, którzy będą hamować ich szaleńczą politykę choćby przez patrzenie na ręce i upublicznianie ich działalności. Ukraina już się stała kondominium żydowsko-amerykańskim, ten sam scenariusz realizowany jest na terenie Polski. Takich rzeczy nie dowiecie się z propagandy płynącej z mediów głównego ścieku. Zamiast kąpać się w ściekach największych rzek TVPolin, TeFuEn warto skorzystać z informacji zawartych w małych, ale czystych strumykach.

~Wyborca

Wszystkie wpisy około północy wrzucił ten sam hejter opozycji pod różnymi nickami.
Poczytajcie jaka ta opozycja kulturalna.
Jak brzydzi się mową nienawiści.

~Robbie

W nisku burmistrzem musi zostać kto$ z pis. B€dzie basen i inne inwestycje. Taki jest klimat polityczny.

~z internetu

„Kilkadziesiąt ludzi, a tylko 2 osoby sprzątają. Wszyscy samochodami tam przyjechali… Czyli spaliny. Wszystko tylko dla paru zdjęć. Więcej szkody niż zysku. Ciekawe, czy śmieci zostały podrzucone, aby było co sprzątać…”; – „Żenująca pokazówka”; – „Te śmieci wyglądają jakby ktoś celowo podrzucił. W środku lasu rzadko śmieci są… Jak leżą to przy drogach…”; – „Swoją drogą, to jest tak głupie. Andrzej i Agatka ładują po lesie z workami, a obok gromada ochroniarzy pilnuje sprzątających. Zapewne jakiegoś dorodnego promocyjnego śmiecia przyniesiono, żeby go wrzucić przed kamerę”.

~@Krzysiek

Rąbnij się w ścianę. Mocy nie żałuj! smiech2

~vic

Nikczemnik?

~Rocco

Rocco Siffredi(aktor filmów porno).W ciągu 20 lat kariery odbył stosunek z ok.3,5tys.kobiet
Jarosław Kaczyński(polityk).Seksualny rekordzista świata.Wydymał 38 milionów Polaków na raz

~@obłuda

Ona ze wsi Osiek pochodzi ale czy pełnoletnia?

~Emilia

Hej PiShejterzy jak PiSałam już wam nic nie wypłacę. Oczy mi się otwarły na rzeczywistość czego i wam życzę!

~WyznawcyPiS

Kiedy wam oczy się otworzą wreszcie na rzeczywistoś. Jak długo jeszcze dacie się robić w ch... staremu tetryków?

~Krzysiek

Śmieszek Krzysztof też jest ze Stalowej Woli i to jest dobra wiadomość.

~@obłuda

Adrian był na uroczystych wyświęceniach to teraz może zostanie ojcem chrzestnym?

~Obłuda

Jak wieść gminna niesie syn Brożki ksiądz Tymoteusz zrobił dziecko jednej z wieśniaczek i dlatego musiał zakończyć swoje kapłaństwo. Oto przykład prawdziwej katolickiej rodziny PiS! smiech2

~Obłuda

Jak wieść gminna niesie syn Brożki ksiądz Tymoteusz zrobił dziecko jednej z wieśniaczek i dlatego musiał zakończyć swoje kapłaństwo. Oto przykład prawdziwej katolickiej rodziny PiS! smiech2

~Obłuda

Jak wieść gminna niesie syn Brożki ksiądz Tymoteusz zrobił dziecko jednej z wieśniaczek i dlatego musiał zakończyć swoje kapłaństwo. Oto przykład prawdziwej katolickiej rodziny PiS! smiech2