Czy posiadanie samochodu wpływa na nasz komfort życiowy?

Image

Dwudziesty pierwszy wiek jest erą, gdzie każdy chce posiadać jak najwięcej. Coraz bardziej odchodzimy od szlaków tradycji, i rzucamy się w wir nowoczesności. Tak samo jest w przypadku posiadania samochodów.

Czy w ogóle warto posiadać samochód?

Każdy co do tego ma inne zdanie. Jedni twierdzą, że bez samochodu ,,jak bez ręki” inni zaś potrafią się perfekcyjnie dobrze obyć bez samochodu. Posiadanie samochodu potrafi być udręką (przychodzą nam tu na myśl zimowe poranki, gdzie po mrozie najpierw trzeba samochód odśnieżyć, a później modlić się żeby zapalił) po czystą przyjemność ( jeśli na przykład często i daleko podróżujemy, bądź jesteśmy zawodowym kierowcą z wyboru). No ale dochodzi tutaj jeszcze aspekt pieniężny. Kupno samochodu jest o wiele droższe niż na przykład wynajęcie go z wypożyczalni aut. Nie mówiąc już o tym, że należy również samochód zarejestrować (bądź przerejestrować), następnie udać się z nim do mechanika (jeśli jest to używany samochód, przy nowym raczej nie ma takiej potrzeby) a następnie na badania techniczne. Roboty z tym jest całkiem sporo, ale (podobno) gra jest warta świeczki. No ale jest jedynie warta tej świeczki (według nas) kiedy używamy tego samochodu, a nie stoi on bezczynnie na parkingu.

A co jeśli postawimy na alternatywę?

Jakie są alternatywy do kupna auta? Jest ich kilka, możemy na przykład wynająć samochód z wypożyczalni samochodów (po więcej informacji wejdź na https://www.fleetcorp.pl), kupić go wspólnie z przyjaciółmi (bądź drugą połówką) a nawet wziąć je w leasing. Także to zależy tylko od nas, czy zakupimy samochód, czy też go wynajmiemy.

A jak to wpływa na nasz komfort życiowy?

Samochód to przede wszystkim w dzisiejszych czasach oznaka statusu społecznego (podobno, jakiego to my za bardzo nie wiemy). Jest bardzo przydatny do przemieszczania się w różne miejsca, podczas gdy mamy niewiele czasu, lub kiedy często podróżujemy. Jest to bardzo komfortowe, z racji tego że tak naprawdę możemy wybrać sobie czy nasz dojazd będzie długi (komunikacja miejska) czy też będziemy w stanie w komfortowych warunkach dotrzeć na miejsce w krótkim czasie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.