Remis z Elaną w Toruniu.

Image

Opracował: Radosław Brzyski

Kolejny mecz Stali z gatunku tych o 6 punktów przysporzył wielu emocji, a nie obyło się też bez kontrowersji.

Pierwszą groźną sytuację w spotkaniu stworzyli piłkarze Stalówki. Fidziukiewicz przedzierał się w pole karne i odegrał do nadbiegającego prawą stroną Ciepieli, niestety bramkarz gospodarzy szybkim wybiegiem zdołał przeciąć lot piłki i zażegnać niebezpieczeństwo.

Natychmiastowa odpowiedź Elany była za to bardzo skuteczna. Akcja przeprowadzona lewą stroną zakończyła się dośrodkowaniem na 11 metr do zupełnie nie pilnowanego Dominika Sokoła, który płaskim strzałem po ziemi nie dał szans Kalinowskiemu.

Zielono – Czarni próbowali odpowiedzieć w 5 minucie, jednak uderzenie Płonki po dośrodkowaniu Dadoka z lewej strony było zbyt lekkie, żeby sprawić problemy bramkarzowi.

W 7 minucie bardzo aktywny Sokół przedarł się prawą stroną i z końcowej linii wyłożył piłkę do nadbiegającego Stryjewskiego, który strzelając z 7 metra przeniósł piłkę nad poprzeczką. Minutę później Sokół dostał prostopadłą piłkę z środkowej strefy boiska i wyszedł sam na sam z Kalinowskim. Bramkarz Stali wybiegł na 14 metr i skutecznie nogami obronił uderzenie napastnika Żółto – Niebieskich. W 13 minucie kolejne zamieszanie pod bramką Stali, goście zostawiają zbyt dużo miejsca i czasu gospodarzom i tylko przez nieporadność i nieskuteczność miejscowych bramka nie padła. Widać brak zdecydowania i organizacji w grze defensywnej naszego zespołu. Kopia akcji z 7 minuty to sytuacja z 25 minuty, kiedy ponownie Stryjewski przenosi piłkę nad poprzeczką po dośrodkowaniu z prawej strony.

Pierwsze 25 minut spotkania mogło już przesądzić o losach tej konfrontacji, bowiem gospodarze powinni prowadzić spokojnie 4-0, na szczęście po stronie strat była tylko jedna bramka i wynik pozostawał nadal sprawą otwartą.

W 28 minucie okazja dla Stali, kiks i nieporadność gospodarzy przy wybijaniu piłki sprawiły, że swoje sytuacje mieli Płonka i Fidziukiewicz, lecz zabrakło skuteczności. Dwie minuty później swoją szansę miał Mroziński, który dokładnie przymierzył zza pola karnego na dalszy słupek, jednak by zaskoczyć bramkarza brakło siły w tym uderzeniu. Próbuje jeszcze z dystansu Waszkiewicz, ale i tu piłka ląduje w rękach bramkarze po strzale w środek bramki. W końcówce pierwszej połowy swojej szansy po kontrze szuka Dadok, który mając nieco więcej swobody próbuje przymierzyć z 18 metra w okienko, niestety myli się nieznacznie.

Pierwsza połowa kończy się jednobramkowym prowadzeniem Elany, co trzeba przyjąć z pokorą zważywszy na sytuacje jakie mieli miejscowi. Druga część pierwszej odsłony mogła jednak napawać umiarkowanym optymizmem co do dalszego przebiegu tej batalii.

Początek drugiej połowy to gra pełna niedokładności z obu stron. Widowisko straciło na jakości, akcje były rwane i nic ciekawego się nie działo.

W końcu nadeszła 61 minuta, kiedy ułańską szarżą lewą stroną popisał się Dadok. Dynamiczną i efektowną akcje, znamionującą ogromny potencjał tego piłkarza, zakończył dokładnym wyłożeniem piłki do Fidziukiewicza, któremu nie pozostało nic innego jak dokończyć formalności. Była to piąta bramka w tym sezonie, którą zdobył popularny „Fidziu”.

Torunianie próbują odpowiedzieć w 66 minucie, strzał Stryjewskiego w środek bramki pewnie łapie Kalinowski. Trzy minuty później Stalówka przeprowadza akcje lewą stroną, jednak strzał głową Zjawińskiego ląduje nad poprzeczką . Zdecydowanie aktywniejsza i groźniejsza jest po naszej stronie lewa flanka, przede wszystkim za sprawą Roberta Dadoka, który wyraźnie jest w „gazie”.

W 72 minucie Stalówka umieściła piłkę w bramce po rzucie rożnym, gdzie doszło do zamieszania w polu karnym Elany. Sędzia podjął dość kontrowersyjną decyzję nie uznając tej bramki. Prawdopodobnie odgwizdał spalonego, choć wyraźnie na linii bramkowej przebywało dwóch zawodników miejscowych.

W ostatnim kwadransie obie drużyny dążyły do strzelenia zwycięskiej bramki, mecz stał się jeszcze bardziej otwarty co mogło się podobać kibicom, albo nieco mniej tym o słabych nerwach.

Naipierw skiksował Waszkiewicz, ale naciskany Urbański z 2 metrów nie potrafił skierować piłki do bramki. Odpowiedział niezmordowany Dadok strzałem z narożnika pola karnego, niestety piłka przeszła minimalnie obok dalszego słupka. Szansę miał też wyróżniający się u gospodarzy Sokół, kiedy po błędzie Kiercza, któremu piłka przeszła między nogami, zamiast w dogodnej sytuacji strzelać szukał dogrania i akcja spaliła na panewce. Ponownie z narożnika szesnastki uderzał Dadok, tym razem w dobrze ustawionego bramkarza.

Piłkę meczową dla Stali miał w 84 minucie Zjawiński, który najpierw jednym zamachem wkręcił w ziemię obrońcę miejscowych, po czym w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza. W 88 minucie po rzucie rożnym zakotłowało się pod bramką Stalówki, szczęśliwie wybijamy piłkę. W doliczonym czasie jeszcze raz próbuje Dadok, który kończy akcje lewą stroną mocnym strzałem nad poprzeczką. W 92 minucie Kalinowski broni potężny strzał pod poprzeczkę z 12 metrów i sprawia, że Zielono – Czarni mogą zejść z podniesionymi głowami po końcowym gwizdku.

Remis wywieziony z Grodu Kopernika, wydaje się wynikiem odzwierciedlającym wydarzenia boiskowe. Elana lepiej weszła w spotkanie, nie potrafiła jednak dostatecznie wykorzystać okresu swojej dominacji, a potem swoje do powiedzenia miała też Stalówka. Piłkarzom należy się uznanie, że potrafili się pozbierać po okresie słabszej w tym meczu postawy i w efekcie przeciwstawili się skutecznie gospodarzom.

Elana Toruń – Stal Stalowa Wola 1:1 (1:0)

1:0 3’ Dominik Sokół

1:1 61’ Michał Fidziukiewicz

Elana : Jakub Knut - Kordian Górka, Jakub Świeciński, Wojciech Onsorge, Jan Andrzejewski - Dominik Kościelniak (69 Bartosz Boniecki), Mariusz Kryszak, Hubert Kisiel (69 Patryk Urbański), Mateusz Stryjewski - Krzysztof Kołodziej (54 Damian Zagórski), Dominik Sokół.

Stal : Krystian Kalinowski - Adam Waszkiewicz, Krzysztof Kiercz, Szymon Jarosz, Bartosz Sobotka - Bartłomiej Ciepiela (23 Szymon Jopek), Piotr Witasik, Piotr Mroziński, Michał Płonka (62 Filip Wójcik), Robert Dadok (90 Kacper Śpiewak) - Michał Fidziukiewicz (62 Łukasz Zjawiński).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~rzecznik

Do ciaku40, hejterze w TARNOBRZEGU nigdy nie było żadnego remontu stadionu, tam tylko dobudowano jedną trybune. My mamy piękne CENTRUM SPORTOWE z podgrzewaną płytą boiska czego nie mają w TARNOBRZGU. Oprócz tego mamy kilka boisk treningowych , sztuczną murawe pełno wymiarową, balon pneumatyczny na którym STALÓWKA nawet w zimie będzie mogła rozgrywac mecze. A w TARNOBRZEGU nic nie mają jedynie tą jedną trybune na miare 3 ligi

e2rds

rzecznik, ale jesteś niekumatym gamoniem, przecież wyraźnie ci napisałem cyt. " natomiast interesuje mnie głupota rzecznika który niby ma się wypowiadać w imieniu kibiców, interesują mnie koszty tego stadionu i interesują mnie różne manipulacje stadionem jako kiełbasą wyborczą.". Nawet tak prostego zdania nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem, no chyba, że rzecznik to niedorzecznik, to przepraszam.

~ciaku40

Nie wiem po co robili ta trybune postawiona za Kudlatego.W zupelnosci wystarcza ta robiona za Szlezaka.Na 3 lige wystarczyla by jedna trybuna .A ja jako kibic nie poczekam te miesiace na otwarcie.Mam w d... nadbereznego i jego PCPN.To przez te krecenie lodow na budowie PCPN kibice czekaja bo lobuzy zamkneli stadion.Ile czasu mniej czekali w Tarnobrzegu na nowy stadion?Tam nie wyludzali dofinansowania az takiej sumy jakvu nas.

~rzecznik

Do kibic, z ciebie kibic jak kożiej dupy trąba, takich kibiców STALÓWKA nie potrzebuje ty jesteś zwyczjny hejter z pseudoopozycji. Trollu internetowy czekaliśmy my kibice na ten stadion 80 lat to poczekamy jeszcze te 4 miesiące. Gdyby nie PAN PREZYDENT LUCJUSZ NADBEREŻNY i PAN MINISTER POSEŁ RAFAŁ WEBER to CENTRUM SPORTOWE nigdy by nie powstało. Tak że my kibice do końca świata i jeden dzień dłużej będziemy dziękowac tym politykom z partii PIS. To najpotężiejsza inwstycja po 1989 roku w naszym mieście z której dumni są wszyscy mieszkańcy naszego miasta.

~kibic

Ten gebels kibolski zwącym się zecznik już przewidział dzisiejsza przegrana z Widzewem ?Taka sial urbanowa propagandę ze mecz odbędzie się na nowym stadionie na 1000 % a tu kuku !!Okazuje się ze mecze na nowym stadionie dopiero na wiosne ,pisowska propaganda pięknie tych durnych kiboli zrobila w wala hahah.Ale takimi durniami dzięki takiemu zecznikowi pięknie się steruje ida po sznureczku jak cielęta !!

~rzecznik

Do e2rds, kłamco skoro tak jest jak piszesz ,że nie interesują cię kibice to po co zabierasz głos na temat spraw klubu STALÓWKI. Jeżeli nie masz nic pozytywnego do powiedzenia na temat ego CENTRUM SPORTOWEGO to po co oszołomie się wypowiadasz. Ja wiem że ty RZECZNIKA KIBICÓW nie szanujesz bo ten wielki człowiek nic nigdy złego na temat naszego klubu nie napisze a tym bardziej nikomu nie pozwoli powiedziec. A ten ' ' kibicbier' ' to zwyczajny użyteczny idiota, ja na takich nie zwracam uwagi. Bardzo dobrze że nie głosowal na PIS bo takich nam nie trzeba. Rdeesiku już 1 marca się dowiesz jakim ja jestem RZECZNIKIEM KIBICÓW a wtedy będziesz mnie przepraszał na tym portalu. Jak RZECZNIK może dyskutowac z kimś kto ma blade pojęcie o klubie i wszystkim co koło klubu się dzieje.

e2rds

Oj rzecznik, rzecznik, jaki z ciebie rzecznik, tak jak tu pisze kibicbiker takiego rzecznika faktycznie powinno się kopnąć w tylną część ciała. Rzecznik winien być człowiekiem inteligentnym i prawdomównym, umiejącym pisać, a tu: kłamca, wazeliniarz, zjadający litery, z brakami gramatycznymi i jeszcze jedno kłamco, nigdy nie użyłem wobec kibiców słowa "kibole", po prostu nie interesują mnie kibice, tak jak i mecze, mało tego, nie interesuje mnie również termin oddania stadionu, natomiast interesuje mnie głupota rzecznika który niby ma się wypowiadać w imieniu kibiców, interesują mnie koszty tego stadionu i interesują mnie różne manipulacje stadionem jako kiełbasą wyborczą. Sprawa jest bardzo prosta, to kibiców i piłkarzy zrobiono w bambuko i nie powinni tego tak łatwo odpuścić, a także nie powinni odpuścić kłamliwemu rzecznikowi który wciska im ciemnotę, bo co innego im obiecywano, a inaczej jest, proste jak budowa cepa.

~kibicbiker

Ten rzecznik to łobuz i oszust ,ja takiego rzecznika kopne w dupę.Mów za siebie kłamco ja nie będe czekał tyle miesiecy na otwarcie stadionu ,bo juz dałem czerwoną kartkę pis w wyborach.

~rzecznik

Do e2rds, emerycie próbujesz byc śmieszny ale nie bardzo ci to wychodzi po prostu żeby byc wesołkiem potrzebna jest wysoka inteligencja. A takie na siłe robienie jaj to zwyczajna maskarada ja zawsze moge komentowac my kibice b jestem RZECZNIKIEM KIBICÓW. Dla takich jak ty' ' kibli' ' pisz więcej z pogardą do swoich adwersarzy nie mając żadnych argumentów tylko obrażasz kibiców.

e2rds

rzecznik, pamięć masz w miarę dobrą, ale głupią i wybiórcza i nie przedstawiaj się my kibice Stalówki jak jesteś pojedynczym kłamliwym wazeliniarzem. Wypowiadaj się w liczbie pojedynczej, " my rzecznik kibiców Stalówki" hahaha, jak to dumnie brzmi, ale nie ma się jednak z czego śmiać. Pozdrawiam "my rzecznika"

~~~rzecznik

Zbanujcie wreszcie tego pisowskiego oszołoma.

~rzecznik

Do e2rds, emerycie naucz się czytac ze zrozumieniem bo powtarzasz swoje wypociny nie wiem po co , my kibice STALÓWKI możemy jeszcze te 4 miesiące poczekac do 1 marca 2020 roku na oficjalne otwarcie tego pięknego CENTRUM SPORTOWEGO. Nie udaj takiego profesora bo dla mnie jesteś nikim ale pamiętaj że prowokujesz mnie żebym ci każdy błąd najmniejszy wygarnął. Pamiętaj że wszyscy pamiętają o twoim rondzie na ulicy STASZICA, więc ty też robisz błędy aż mi cię szkoda. Co powiesz na to aby nasz szanowny PAN PREZYDENT LUCJUSZ NADBERŻNY też miał rzecznikaprasowego tk jak mają kibice STALÓWKI. A swoją drogą na temat piłki nożnej ty się nie powinieneś wypowiadac bo nie masz pojęcia o tym sporcie. Po co wszczynasz awantury z RZECZNIKIEM KIBICÓW i nie obrażaj kibiców nazywając ich kiblami bo każdy człowiek zasluguje na szacunek.

~rzecznik

Do e2rds, emerycie naucz się czytac ze zrozumieniem bo powtarzasz swoje wypociny nie wiem po co , my kibice STALÓWKI możemy jeszcze te 4 miesiące poczekac do 1 marca 2020 roku na oficjalne otwarcie tego pięknego CENTRUM SPORTOWEGO. Nie udaj takiego profesora bo dla mnie jesteś nikim ale pamiętaj że prowokujesz mnie żebym ci każdy błąd najmniejszy wygarnął. Pamiętaj że wszyscy pamiętają o twoim rondzie na ulicy STASZICA, więc ty też robisz błędy aż mi cię szkoda. Co powiesz na to aby nasz szanowny PAN PREZYDENT LUCJUSZ NADBERŻNY też miał rzecznikaprasowego tk jak mają kibice STALÓWKI. A swoją drogą na temat piłki nożnej ty się nie powinieneś wypowiadac bo nie masz pojęcia o tym sporcie. Po co wszczynasz awantury z RZECZNIKIEM KIBICÓW i nie obrażaj kibiców nazywając ich kiblami bo każdy człowiek zasluguje na szacunek.

e2rds

rzecznik nie kompromituj się kłamco i wazeliniarzu, napisałeś cyt. "Do e2rds,po co takie pier..doły piszesz , na 1000 procent już w te piątej nie oficjalne otwarcie tego pięknego CENTRUM SPORTOWEGO. A na 100 procent mecze z WIDZEWEM i KATOWICAM [puchar POLSKI] gramy pod koniec października na naszym cudownym CENTRUM SPORTOWYM." Pomijam, że "nieoficjalne" pisze się razem, to co to znaczy nieoficjalne, to znaczy,że pod publiczkę jako kiełbasa wyborcza można coś otworzyć i później, też nieoficjalnie zamknąć. Nie rób idioty z siebie i przy okazji Prezydenta jak przedstawiasz się rzecznik. Już dawno napisałem ci wcześniej, że w tym roku nie będzie otwarcia ze względu na zbyt dużo niedoróbek i usterek, ale do takiego tumana to nie dociera i jeszcze wciąga w swoje manipulacje Prezydenta, no normalny niekumaty truteń.

~kibic,koniu

Czy ktos wie gdzie bedzie mecz z Widzewem?Miał byc podobno na naszym stadionie .Stadion otwarty 11 pazdziernika nie oficjalnie bo brak kasy na oficjalne otwarcie,gwiazdy muzyki kosztują.Rzecznik to oszust wiec pisze kłamstwa.

~dojna zmiana+

~rzecznik

PANIE i PANOWIE mamy to zostały już ustawione nowe bramki na naszym pięknym CENTRUM SPORTOWYM zostało jeszcze tylko linie wymalowac i stadion otwieramy w ten piątek.To twoje słowa durniu pisowski.

~Kibol

Kibice już nie cisną prezydenta. Dostali lokal od miasta i robią go w konia bo nikt z nich nie głosował na niego ani na Webera.

~rzecznik

Do e2rds, emerycie przeczytaj ten mój komentarz ze zrozumieniem bo jak zwykle jesteś nie w temacie. Czy ja nie komentowałem że w piątek przed ciszą wyborczą będzie na 1000 procent NIE OFICJALNE OTWARCIE tego pięknego CENTRUM SPORTOWEGO i czy nie było? Bo oficjalne otwarcie tego CENTRUM będzie 1 marca 2020 roku, zapamiętaj sobie tą date.

~er2d2

....bo my roboty musimy trzymać się razem....

e2rds

rzecznik (któryś tam nick, ale nieważne) wszystkim radzisz żeby cichutko siedzieli, ta formułka weszła ci w krew i powtarzasz ją jak swoją mantrę powtarzała broszka, ale ty też skompromitowany kłamco winieneś cichutko siedzieć. Gdzie masz ten stadion oddany na 1000% przed wyborami wazeliniarzu i kłamco.

~Kibic

Tylko że my z nimi zgodę mamy i to zaprzyjaźniona ekipa jak Ruch Chorzów czy Elana Toruń i Stal Rzeszów

~wiechu

te niedojdy to strach zeby grały z sanem a z łodzią to co najmniej 5 do zera będzie, kumatym też moze łomot uda się dostać

~kibic

...i jak widać po poprzednim wpisie niektórzy mają to w głowie co porządni ludzie mają w d...pie.

~ssmiech

Bydlo kibolskie nie ma rzecznika bo to bezmózgie yeti sa .

~rzecznik

Do sebixol, hejtere ja na temat STALÓWKI na twoim miejscu bardzo cichutko bym siedział. Bo cieciu nie masz pojęcia o piłce nożnej a tym bardziej wiedzy na temat RZECZNIKA KIBICÓW.

~Wazna Info

Wszyscy do Boguchwały w sobotę na 14 wyjazd 12 spod MDK

~śmieszek

...i jak widać po poprzednim wpisie niektórzy mają to w głowie co porządni ludzie mają w d...pie.

~--zks

Tak jest.Lepszego prezia nie było.Tylko,że tu nie trzeba syni
prezia,a inteligentnegoo prezesa.

~sebixol

rzecznik to jest ,ale Lucka nie kibiców.Spadaj szczurze do biura .To centrum czegos tam to przekret ,po to żeby wyłudzic dofinansowanie .Jakas firma,firmy kreca na tym lody.A kibice czekaja jak te owce na stadion.

~rzecznik

Do wszystkich hejterów, frustratów obrażających wszystkich mieszkańców naszego miasta, pamiętajcie my kibice do końca świata i jeden dzień dłużej zawsze będziemy głosowac na PIS bo to jedyna partia wirygodna. Następna sprawa my z tym pięknym CENTRUM SPORTOWYM już awansowaliśmy do ekstraklasy bo który polski klub z ekstraklasy może się pochwali takim stadionem. Po za tym nasz klub jako jako jeden z nie wielu ma rzecznika kibiców z tego co wiadomo tylko najbogatsze klubu z ekstraklasy mają rzecznika kibiców. Jeszcze jedna ważna wiadomośc dla prawdziwych kibiców STALÓWKI pierwszy mecz na tym CENTRUM SPORTOWYM gramy 1 marca 2020 roku, zapamiętajcie tą date.