Święty Michał Archanioł wznosi się na szczyt kościoła

Image

Pod koniec września przed parafią Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli stanęła figura świętego Michała Archanioła. Przez miesiąc wierni mogli oglądać ją z bliska. Teraz święty wyfrunie nad świątynię.

- Święty Michał Archanioł, który zawołał „Któż jak Bóg” walczył ze zbuntowanymi aniołami, którzy powiedzieli, że nie będą służyć Panu Bogu i że będą stanowić prawo. Święty Michał od zarania dziejów stał przy Panu Bogu, bronił praw bożych i samego Boga. Jest księciem wojsk anielskich– mówi ks. Mieczysław Kucel, proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej.

Figura waży około 300 kg i ma 5,5 metra wysokości. U stóp Michała Archanioła znajduje się smok, który symbolizuje szatana. Cała kompozycja liczy w sumie 7,5 metra.

- Prace nad figurą trwały rok. To jest prawie kopia z oryginału włoskiego, stąd zbroja też jest taka jakby z legionów rzymskich. Można powiedzieć, że jest to większa reprodukcja tej figury. Zmieniony jest tylko smok, przy oryginale jest taką trochę nieforemną bryłą– mówi Stanisław Stopyra, projektant.

13 października br., podczas Mszy Świętej Miasto Stalowa Wola zostało oddane pod opiekę świętego Michała Archanioła. Wtedy też figura została poświęcona.

- Dokonaliśmy takiego zawierzenia Miasta Stalowa Wola i jego mieszkańców świętemu Michałowi Archaniołowi. Codziennie jest modlitwa w naszym kościele podczas adoracji za Miasto Stalowa Wola. W ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 18:00 jest Msza Święta w intencji miasta i jego mieszkańców, a także adoracja. Ta figura jest znakiem zewnętrznym naszego zaangażowania duchowego i codziennej modlitwy za miasto- wyjaśnia ks. Mieczysław Kucel.

W piątek 25 listopada od rana trwały prace związane z przygotowaniem miejsca na szczycie kościoła pod figurę świętego Michała Archanioła. Konstrukcja na dachu musiała zostać przygotowana w odpowiedni sposób, by zarówno utrzymać tak ciężki monument, jak i by święty był dobrze widoczny z ziemi.

Przewiń do komentarzy
















Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Ateista

Celność coraz lepsza, trafiam już 7 na 10 razy w krzyżyk, na koronie. smiech2

art2deco

@Ateista, to co uprawiacie na Fermie to nie ateizm, to postęp zaangażowany :-))

~Ateista

Poprawiłem swoją celność, udało mi się dzisiaj trafić, trzy razy pod rząd, krzyżyk na koronie, tego maszkarona.

art2deco

U nas Wiosna wypełzła z jamy a za oknem piękna polska złota jesień oko cieszy ;-)

~Do Ateista

Kolego jesteś moim idolem od teraz....

~Zboczek

Złote askromne

~Ateista

Dziękuję za fajny cel do strzelania z wiatrówki. Mieszkam w bloku obok kościoła i od wczoraj strzelam sobie do tego paskudztwa, z wiatrówki.

~Kropka nad i.

Wydaje mi sie ,ze wlasciwy czas by zaczac sie modlic za to miasto i tych bardzo dziwnych mieszkancow.

~Ress

Kurcze czyli jedbak kras nadal mozna widac wierni juz to widza skoro zbiera na cos innego a zrobil co chciał to jest Kradzież samo zobacCie co zrobiacie z rym państwem zlodziej siedzi wyzej niz wy a wniedziele lecicie i dajecie obludnikowi wasza kase ludzie gdzie i kiedy upadliscie na kolana

~parafianin

Jako parafianin bardzo ubolewam nad tym, iż Proboszcz parafii Świętej Trójcy nigdy wcześniej nie wspominał, że są plany zamówienia i wykonania rzeźby Michała Archanioła. Pieniądze w kościele były zbierane na realizację wykonania witraży, nigdy nie wspominano o tej inwestycji.
Jeszcze bardziej przykre jest to, że nie poinformowano parafian podczas mszy świętych, kto to finansował, ile inwestycja kosztowała, czy może był zewnętrzny inwestor.
Uważam, że tak się nie postępuje.

~Artur

Kiedyś w tym kościele byłem na ślubie. Podjechałem podwieźć pewną Panią pod ten kościół, którą to obtarły nowe szpilki na stopach, jak twierdziła. Za nim wyszła z mojego samochodu, a trwało to może 30 sek. Nie wiem skąd podjechał radiowóz milicyjny i natychmiast panowie milicjanci kazali mi odjechać, grożąc mi mandatem. Oczywiście zrobiłbym to z całą pewnością, ponieważ samochód miałem nowiutki, kupiony dwa miesiące wcześniej i po prostu obawiałem się że kiedy bym tam go zostawił, mógłby mi ktoś go zarysować, lub bardziej uszkodzić, ponieważ jest tam bardzo wąski pas jezdni w związku z tym, że jest tam tzw wysepka.
Z racji tego że mieszkam bardzo blisko tego kościoła, każdego dnia przejeżdżam tą ulicą i bardzo często, a w niedzielę to już na pewno, stoją tam wzdłuż ulicy Ofiar Katynia, samochody bukowych łbów katolickich, które bardzo ograniczają ruch w tym właśnie miejscu. Kiedyś był tam nawet wypadek śmiertelny. Bardzo często zgłaszałem to na milicje, dzwoniąc pod numer 997, ale nigdy nie doczekałem się żadnej interwencji.
Bukowy łeb - bukowemu łbowi nic nie zrobi

~Artur

Katolickie bukowe łby, czy nie macie już na co pieniędzy wydawać?

kruger

Te pieniądze można było lepiej spożytkować. Taka sama bylejakość jak w niedawno odsłoniętym pomniku "wybitnego patrioty" Gosiewskiego. JPRDL

~Ulampaaka

Jprdl serio?! To nie lepiej Jezusowi, chyba on ważniejszy tam na górze? Ok katole katole, coraz z wami gorzej, już sami nie wiecie, komu w dupę włazić. smiech2

~kociątko

meksyk rządzi wszędzie gdzie sukienkowi

~Kotek

Pozdrowienia dla ojca Marciela z legionu chrystusa

e2rds

Przestańcie komentować proszę, widocznie i ludzie i księża lubią mieć na świątyniach lub wokół takie potworki, bo przecież nie ma to nic wspólnego z wiarą i Bogiem.

~Antychryst

Szatana zrobiono świętym !?

~Antychryst

Szatana zrobiono świętym !?

~Antychryst

Szatana zrobiono świętym !?

~Antychryst

Szatana zrobiono świętym !?

~abc

@heops upss a ty tv info i ogórkową nasiąkłeś

~heops

Wszystkich "zniesmaczonych" odsyłam po wyrafinowane odczucia estetyczne do tefałenu

~@Driver

Florek XXX itd się kiedyś jegomość, ukrywający się pod nickiem go123, nazywał. Oj nieładne rzeczy wyprawiał ze słoikami po majonezie. Jeżeli chcesz poczytać coś więcej polecam wyszukać stary temat na forum SM "Dlaczego o Stalowej Woli nie mówią w mediach ?" tam wypowiadało się parę osób które miało z nim do czynienia. Ogółem gościa kojarzę, chodził do budowlanki, gdzieś tak około 2005-2006 roku, dość dziwny. Z tego co pamiętam potem gadali że nawet na komisji poborowej nie bardzo wiedzieli jak go spławić bo chciał iść do woja, ale tam się nie nadawał. Potem skończył zaocznie politologie i teraz pierdzieli farmazony. Z tego co pamiętam to parę lat temu niezłą dramę kręcił na jakimś forum, chyba kafeteria czy coś takiego, gdzie pisał mocno niepokojące teksty pod adresem kobiet. Obecnie nie idzie tego niestety znaleźć, ale może to i lepiej.

tomik

Teraz bocznymi wejściami sie będzie wchodziło
Bo pod nogami anioła cegły wiszą na włosku
A figurka ok tylko korona lipna

~Rabiej

Ja wam zrobię najlepiej, nawet nie pisniecie od rozkoszy. Platformersi chca z nami koalicji, komu how już ustawili w PE, teraz chcą znowu dośiadac na oklep normalnych Polaków.

~Tatus

Jechalem z dzieckiem i mowi patrzcie jaki diabel na kosciele

~stalowa

Wiosna czuć cię Zawiszą i ZERO wolności od ciebie oczekuję bo zaraz będziesz sądy swoimi obsadzać

~Wiosna

Dajcie nam władze a pokażemy wam wolność po bolszewicku.

~grzesznica

Ale prawdziwy Archanioł nie ma czapki. Moźe na wiosnę mu zdejmą?