Policja zapobiegła ustawce kiboli

Image

W wyniku współpracy małopolskich policjantów z funkcjonariuszami z Poznania i Rzeszowa udaremniona została próba tzw. kibicowskiej ustawki, do której miało dojść wczoraj na obrzeżach powiatu tarnowskiego.

29 października 2019 r. w Rzeszowie o 13:00 miał odbyć się mecz Resovii Rzeszów z Lechem Poznań. Przed tym sportowym spotkaniem, w godzinach rannych policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie otrzymali od kolegów z KWP w Poznaniu i KWP w Rzeszowie informację, z której wynikało, iż na teren Małopolski jadą antagonistyczne nastawione grupy kiboli zmierzające do siłowej konfrontacji. Wszystko wskazywało na to, że kibole Stali Stalowa Wola i Stali Rzeszów chcą wykorzystać okazję do konfrontacji z kibolami Lecha Poznań.

Na autostradę A4, którą przemieszczać miały się osobowe busy z pseudokibicami Lecha Poznań skierowano w trybie alarmowym mundurowych z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Funkcjonariusze otrzymali od służb kryminalnych informacje mogące pomóc zidentyfikować samochody kiboli. Około 11:40 w gęstym ruchu autostradowym policjanci wypatrzyli wytypowane pojazdy. Dwa busy zostały zatrzymane, pasażerowie poddani kontroli i sprawdzeniu w systemach policyjnych. W ich bagażu funkcjonariusze ujawnili koszulki z barwami klubowymi, czarne dresy, kominiarki, rękawice bokserskie, ochraniacze na zęby. Dalej już pod nadzorem policjantów OPP, pseudokibice odjechali na mecz w kierunku Rzeszowa.

W tym samym czasie policjanci z KMP Tarnów śledzili kiboli Stali Stalowa Wola i Stali Rzeszów, którzy wjechali z Podkarpacia na teren powiatu tarnowskiego. Pseudokibice skierowali się w teren leśny w rejonie miejscowości Łopoń. Tam na drodze polnej prowadzącej przez las zaparkowali pojazdy. Pseudokibice ubrani w białe stroje sportowe założyli rękawice do sportów walki, ochraniacze na zęby oraz koszulki z emblematami klubowymi i przygotowywali się do konfrontacji siłowej. Na widok policjantów mężczyźni błyskawicznie zweryfikowali swoje zamiary dotyczące bójki i podjęli bezskuteczną próbę ucieczki. Po wylegitymowaniu uczestników zbiegowiska i kontroli pojazdów kibole w asyście radiowozów wrócili na Podkarpacie. Tarnowscy policjanci skontrolowali jeszcze kilka pojazdów kibiców Lecha Poznań na autostradzie A4.

W opisanych działaniach wzięło udział łącznie 69 policjantów, którzy wylegitymowali 55 osób i skontrolowali 10 pojazdów. Gdyby nie policyjna interwencja doszłoby do bijatyki kiboli i być może tragicznych konsekwencji.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Timmi

Gangusy smiech2

Niech się jeszcze wypowie ten młotek co zdania po polsku nie jest w stanie sklecić

~Olan

Potwierdzam.

~Jażem

@Doxxx jak się każdy na każdego pruje to sami nie będą się gonić .Zasady mają ustawione pod siebie.Jak się ktoś rozpruł bliski prezesowi to cichosza,ale na mieście gonią rozjebusòw.Niech lustra wezmą i z lustrami się gonią.Bez papieròw się prują to śladu nie ma taką prawda.A sztywni są jak ich figurki po dece paròwki nie ekipa.

~Wino

Może Stachu by wrócił do młyna?

~wodz

do kermita czym ty sie leszczu podniecasz,wez sie za robote na hsw.

~Ingebriksen

Co to jest za drużyna?

~rtyewq

jeba...c stalowke

~Ujot

Ale dziecinada, tu redakcja opisuje szczegółowo jak byli ubrani, tu znowu policja wkracza w ostatnich chwili i zapobiega tragedii.... Normalnie spontan po całości

~Kapitano

Lech teraz pewnie dziękuje Opatrzności i Swarogowi że im się tak upiekło . Pewnie nawet nie chcą myśleć co by było gdyby dopadła ich taka brygada.
Swoją drogą to KMP Tarnów to piekielnie skuteczny posterunek. Polska ogromna przecież, a ci cyk bezbłędnie jadą za wytypowanymi autami aż do lasu w Łoponiu.

~rzecznik

Jakie miasto tacy i gangsterzy.

~Doxxx1938

Żebyście tak sumiennie gonili każdego rozjebusa jak piszesz to może ludzie by was traktowali poważnie.

~Do obiektywny

Siedzisz za granicą i wypowiadasz się na wiele tematów. Dziwne to trochę. Wyjechałes za granicę, to super. Co Cię obchodzi co się tu dzieje?

~Aaa

Kermit*

~Aaa

Kermut chulganie nie jesteś w Katowicach na wyjeździe??

~wasz sędzia

Nie kończcie jeszcze "gangsterzy" smiech2

~Kermit

Kończysz temat bo wychodzi że jesteś zwykłym dzbanem udającym kumatego i boisz się ujawnić obsrancu. W necie anonimowo każdy mocny i jeden kumatszy od drugiego ale na tym się kończy. Gdybyś był tym za kogo się podajesz to już bym doszedł kim jesteś ale jesteś tylko sfrustrowanym leszczem który tylko tu może wylać żale. Jakby co łatwo mnie znajdziesz czekam na odzew lamusie

~Obiektywny

Dla mnie Stalówka to piłka i kosz. Jak doskonale orientujesz się to jeździło się na 1 lige i ekstraklasę w kosza, więc skończ tez pierdolić, bo Stalówka to była nie tylko piłka ale pojeździło się na wiele wyjazdów kosza w przerwie zimowej, więc nie pierdol, że nie ogarniesz tylu wyjazdów w ciągu 10 lat. Napisałem, że trenowałem w Kaito i NIE TYLKO. Baraniego łba to sobie poszukaj na swoim podwórku. Pogoniony przez kogo? Ogarnij łeb, bo pierdolisz... UNITED STAL hahahahaha
Kończe temat, bo nie chce mi się klepać w klawiaturkę.

~Xxxx1938

Obiektywny- skoro twierdzisz, ze wyjechałeś w 2012 roku to w ch*j się natrenowaleś w kaito heh te twoje 200 wyjazdów przez ten okres 10 lat co wypisałeś to chyba sobie coś pomnożyłes barani łbie, a wylewając teraz takie bzdury co opisujesz to tak jak Kermit Ci napisał ch*ja wiesz i ch*ja masz pojęcie, ale jedyne co Ci pozostało to pisanie na necie czleniu bez charakteru, a Żydów to nazywaj sobie swoich ziomkow z którymi powielasz zdanie pajacu bez charakteru skoro odbiłes, a może zostałeś pogoniony heh

~Zatorze

A może solo czy tylko z wianuszkiem kolegów za plecami?

~Kermit

Haha chlopie odłóż ten alkohol bo udajesz że coś wiesz a w rzeczywistości coś tam słyszałeś a w dupie byłeś i gówno widziałeś. Nie liczę że zostawisz jakiś namiar na siebie tutaj ale skontaktuj się z kimkolwiek przecież znasz tu ludzi skoro tak długo latales.Wiekszosc nadal tu jest chwast musiał odpaść. Do mnie info szybko dojdzie i się odezwę obiecuje. Już się zmarszczyłes? Czekam na szybki odzew

~Obiektywny

I proszę Cię nie pierdol głupot o wypominkach pod sklepem bo za moich czasów trenowało się już różne sporty walki w Kaito i nie tylko tam, więc widać że malutko wiesz. Gdybyś cokolwiek znaczył to wiedziałbyś, że był zakaz picia i palenia na osiedlach dla chłopaków z "bandy" więc zamilcz umiech

~Obiektywny

A skąd w ogóle pojęcie, że nigdy nic nie znaczyłem? Odbiłem od tematu bo w 2012 wyjechałem z kraju i nie wiem o kiom Ty piszesz, bo gówno wiesz kim jestem. W latach 2001-2011 mogłeś spotkać mnie na wyjazdach i meczach domowych. W 2009-2011 roku mogłes mnie spotkać na spotkaniu SKSSW i pełniłem również tam dość istotną funkcję. Więc nie pisz że wiesz kim jestem, bo ch...a wiesz za przeproszeniem a zgrywasz kumatego tutaj. Wiem dosyć dużo bo na wielu akcjach byłem i swokje przeżyłem. Z zaproszenia na "pogadankę" chętnie skorzystam w okolicach świąt Bożegonarodzenia bo jak wspomniałem przebywam na emigracji razem z kilkoma dobrymi chłopakami ze Stalowej, którzy podzielą moje zdanie na temat waszej dzisiejszej "ekipy".

~Kabaret

Nie idź tam, bo Kermit się chce całować umiech

~Kermit

A krótko odnosząc się do twoich wypocin, jeśli chcesz porównywać Stalówkę z czasów Rakowa i Resovii a obecną to widać że dluuuugo jesteś poza tematem i pozostały ci wspominki z winem pod sklepem

~Kermit

Obiektywny prawdopodobnie wiem kim jesteś człowieku niespodzianko. Sporo wiesz jak na osobę która nigdy nic nie znaczyła. Może dlatego się odbiles od składu bo się przebić nie mogłeś bo za głupi i za cienki jesteś ? Podejdź na najbliższym jakimkolwiek meczu i zawołaj Kermita to ci szczurze wytłumaczę na żywo kim jesteś . Bo zawsze pierdziales tylko anonimowo z neta pizdo

~llllgas

Walic tych glupich kiboli niszcza tylko poglad o tym miescie i atmosfere ktora mogla by byc np w klubach ktorych i tak jest jak na lekarstwo. Idioci i tyle w temacie.

~kibic

"stalówka" już nie istnieje,bezmózgie kibole teraz rządzą

~Do Kermit

Kermit, Ty jesteś jedynym z tej najlepszej ekipy wszechczasów w Stalowej? Gdzie byłeś zatem jak zamordowali Kaczego? Kolego, na swoim koncie mam ponad 200 wyjazdów. Za Moich czasów razem jako Podkarpacka Ośmiornica ganiało się Siarkę, Stal Rzeszów, JKS, Stal Sanok i inne ekipy na podkarpaciu. Wystarczyła koalicja Stalowki i Resovii, żeby rozjebać całe podkarpacie. Byłeś na ustawce z Wisłą Płock? Pamiętasz ustawkę z Widzewem? Starcie na trasie z Lechem, Arką i KSZO? Byłeś tam? Pamiętasz awanturę z policją na Sandecji, kiedy Bartek S. stracił oko? Byłeś na awanturze z motorem, kiedy Motor zrzucił na głowę płytę chodnikową mlodemu K.? Byłeś na Hetmanie, jak z Resovią wygoniliśmy ich ze stadionu? Gdzie Ty k... pajacu byłeś, że śmiesz pisac, że nie byłem fanatykiem? Jeździliśmy w 30 osób autami, tam gdzie się dało, a nie na masowe wyjazdy. Kiedyś na awanturę zbierało się w 80 osób do bicia. Dzisiaj tylu nawet nie możecie zebrać razem ze Stalą Rzeszów. WIęc o jakiej ekipy Ty pierdolisz mi tutaj? Wiele osób urodzonych w latach 90-tych odpuściło wyjazdy, bo się skurwiliście zwyczajnie bratając się z żydami z Reszowa, Karpatami ich przydupasami i pajacami z Polonii Przemyśl, którą kiedyś ganiało się. Pamiętasz? Kiedyś jebało się cały Przemyśl, a dziś z małolatami z Polonii zbijacie piątki. Kiedyś jebaliśmy Widzew i całe WRWE, dziś liżecie im dupe śpiewając sobie na 2 trybuny i jebiąc ŁKS i Resovie. Dzisiaj nawet z mlodą Sierką nie możecie dać sobie rady sami. United Stal hahahah. To jest k... nie dopomyślenia, żeby taki kmiot jak Ty, wypominał cokolwiek komukolwiek. Bez odbioru "fanatyku"

~nie kibic

Głupota milicji, kibicie chce sie bic lubia to niech sie bija dla sportu, przynajmniej z zasadami na piesci a nie jak kozaczki na miescie co z nozem sa mocni. TAK DLA USTAWEK

~Joker

Tytuł powinien brzmieć, "Policja rozstrzelała kiboli, tym samym przyczyniła się do eliminacji ścierwa, zatruwającego zdrową tkankę społeczną".