Wszystkie drzewa obejrzyj w necie

Image

W październiku odbyło się spotkanie na temat drzew i pomników przyrody, na którym obecna była także wiceprezydent Stalowej Woli Renata Knap. Wówczas to obecny na nim dendrolog Ernest Rudnicki obiecał, że złoży aktualny spis pomników przyrody ożywionej na terenie gminy miejskiej Stalowa Wola. Pomiary wszystkich drzew są aktualne na listopad 2019 roku. Jak zauważył dendrolog dwóm pomnikowym drzewom (topola i jesion) brakuje tabliczki na pniu. Powinny się one znaleźć na nich niezwłocznie, zgodnie z zachowaniem przepisów dotyczących oznakowania form ochrony przyrody.

Ernest Rudnicki w tym tygodniu składa również do naszego magistratu wniosek o ustanowienie nowych pomników przyrody, zawierający kandydatury kilkunastu drzew znacząco wyróżniających się na tle innych na terenie miasta. Tutaj zgodę będą musieli wyrazić nasi radni.

Nasze drzewa są już umieszczone w Rejestrze Polskich Drzew Pomnikowych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Helcia

Mariusz77. Lubię Cię. Pozdrawiam.

~Tomtomi

Do ~jaroDonald. Psy szczekają - karawana jedzie dalej. Na nic wasze wypociny i szczucie czy niskich lotów publicystyka. Kto to czyta w ogóle? Ujadajcie dalej ;) auuuu auuuu auuuuu

Mariusz77

Yntelygent Prawda....widzę że nawet już nie zaprzeczasz temu ze trollujesz na dwa a moze i więcej kont . Uważaj tam na tych bloniach co byś w blocie nie zatonął robiąc fotki "dzieła " swojego idola . I licz te drzewa , moze też ci wyjdzie z tysiąc tak jak tych mieszkań i miejsc pracy .

~JaroDonald

STALOWOWOLSCY EKOTERRORYŚCI ZNÓW W NATARCIU!
Szczegóły? Wystarczy wpisać "złe pióro blogspot" w wyszukiwarce, kliknąć i wszystko będzie jasne!

~inteligent

Do mariusz77, hejterze w twoim wieku wypocic takie debilizmy to cała POLSKA się z ciebie śmieje. A pamiętasz trollu internetowy jak wypociłeś ,że podczas budowy tych pięknych BŁONII nasz PAN PREZYDENT L.N. wyciął tam wszystkie drzewa co oczywiście było wielkim kłamstwem bo jestem tam co tydzień i większośc tych potężnych drzew dalej tam rośnie. A to drzewo na pierwszym zdjęciu powinno byc jak najszybciej wycięte bo spadnie małym dzieciom na głowy.

~Ekolog

Drzewo z pierwszego zdjęcia nadaje się do wycięcia!

~@Kamil1

Nie pokazywać tych drzew bo Lucek ich szybko wytniesmiech2

~Kamil1

Stalowa Wola i Gorzyce to miejscowości podobnie skażone jak Skawina.Dlatego trzeba robić zdjęcia drzew bo niedługo ich nie będzie.

~OBŁUDA

Niemcy planują wycinkę ponad 240 hektarów lasu z powodu dochodowej inwestycji. Żadni eko-aktywiści, ani instytucje unijne nie podnoszą larum, jak to miało miejsce w przypadku polskiej wycinki CHORYCH drzew w Puszczy Białowieskiej.
U nas podobnie... To są ci "ekolodzy"

~Natura777

Żałosny skowyt klakierów i karierowiczów lokalnej przybodowki partyjnej.

~Niesiołowski

Jedno pytanie:
Co nasza słodka opozycja zrobiła przez 5 lat dla przyrody w Stalowej Woli?
4 lata hejtowali w necie, od roku siedzą w radzie w 7 osób i co? Nic.
Jeden badyl w ramach lansu zasadzony.
Ktoś pisze, że gdyby zamiast jednego hejtu wsadził jedno drzewo to stalowa Wola by puszczą była.
Ja myślę że gdyby wsadzili 1 drzewo za 10 hejtów to też by puszcza w mieście była.
No ale widzicie państwo im nie w głowie robota. Ponarzekać, coś tam zmierzyć, trolle hejty piszą hurtowo.
To żałosny obraz stalowowolskich opozycjonistów totalnych.

Mariusz77

Prawda....tobie się trollowe konta nie pomylily ?? Bo bredzisz coś o tysiącach nasadzeń za kudłatego drwala a ostatnio pod nikiem yntelygent pisałeś o tysiącach pustych mieszkań które czekaja na lokatorów i o tysiacach wolnych miejsc pracu w tej betonowej wsi .

~Do prawda

Tiaaa... Miliony nowych nasadzeń. Tylko jakoś nic nie przeżyło roku. Ale ważne, że lans był i tacy jak ty pieprzą o dziesiątkach tysiącach nasadzeń. To wszystkie drzewa w Stw zasadził lucek? Ludzie biedni wy.

~Natura777

Ostatnia akcja prezydenta w kontrze do spotkania z dendrologiem organizowanego przez organizacje pozarządowe. Cztery osoby sadzą drzewka, dwie robi zdjęcia a mieszkańcy patrzą bo to celebryci na podwórku. I to jeszcze każdy z własnym krzakiem mial przyjsc. Akcja ogłoszona dwa dni wcześniej. Słabe to, bardzo słabe.

Mariusz77

Kudlaty Drwal z awersja do drzew już pewnie ostrzy siekiery i piły aż mu ślina z mordy kapie .

~Janek

Mi z wniosku o udostępnienie informacji publicznej wynika, że za obecnego prezydenta nasadzenia zaczęły się dopiero od poprzedniego roku i to mizerne więc nie wiem skąd Ty masz trollu taka wiedzę umiech Nie kłam mieszkańców!

~Pasek

Weźcie się za sadzenie drzew a nie za pomiary bo pół Stalowej Woli się z was śmieje!

~Obi

A pamiętacie jak się sadziło drzewa za szreka ? No ja też jakoś nie pamiętam.

art2deco

Mowa trawa dla emocjonalnie niestabilnych.

~Liljana

Tak trzymać!

~Prawda

W odróżnieniu od prezydenta który odpowiednimi inwestycjami nasadził w mieście dziesiątki tysięcy nowych roślin, krzewów oraz drzew, totalni opozycjoniści ze Stalowej Woli jedynie dobrzy w gadaniu są, coś tam pomierzą jak widać, a trolle setki tysięcy hejtów wstawiają.
Bardzo im opozycjonistom na roślinach w mieście zależy, oj bardzo!

~No thanks

Gdyby opozycja zasadziła tyle drzew co wypisała hejterskich postów i komentarzy to miasto by się w puszczę zamieniło.

~Hahahaha

I co z tego wynika dla Stalowej Woli? Nic!

~~123

powcinają piękne drzewa jak do tej pory a posadzą krzewy które uschną przykład nad sanem i skarpa, plac przy spółdzielni mieszkaniowej to jest dobra zmiana aż płakać się chce

~Mati

Popieram. Pomniki przyrody to ważna kwestia dla mieszkańców. Magistrat powinien się przychylić do wniosku umiech
p.s. Ciekawe jakie nowe drzewa będą wnioskowane, ktoś wie?

~FAKE NEWS

W poście na FB o tym właśnie udostępnionym przez Stalowowolskie Porozumienie Samorzadowe czytamy: "Nie wycinamy bezmyślnie, ale chronimy i sadzimy drzewa Renata Butryn"
Ktoś powie mi o jakie to "sadzimy drzewa" w wykonaniu naszej totalnej opozycji chodzi dokładnie? Oprócz jednego badylka to nic sobie więcej nie przypominam...