Huta Stalowa Wola S.A. stabilnym pracodawcą

Image

Huta Stalowa Wola S.A. tylko w ubiegłym roku zatrudniła ponad 90 nowych pracowników i ciągle zatrudnia kolejnych. - Nasze doświadczenie nauczyło nas, że inwestowanie w ludzi jest tak samo ważne jak praca nad nowymi technologiami – mówi Bartłomiej Zając, Prezes Zarządu Huty Stalowa Wola S.A.

Huta Stalowa Wola S.A. jest producentem wyrobów wojskowych w segmentach: sprzęt artyleryjski (w tym sprzęt autonomiczny, samobieżny oraz holowany), lekkie opancerzone transportery kołowe i gąsienicowe oraz sprzęt inżynieryjny. HSW S.A. wypracowała własną, unikalną strategię polegającą na oferowaniu i dostarczaniu systemów produktów tworzących kompletne moduły ogniowe. Realizuje również działalność kooperacyjną polegającą na produkcji wyrobów i usługach technicznych na podstawie powierzonej dokumentacji technicznej.

– Ze względu na intensywny rozwój obszarów produkcyjnych w najbliższych latach, będziemy poszukiwać głównie operatorów obrabiarek CNC, operatorów maszyn konwencjonalnych, spawaczy, a także mechaników pojazdów samochodowych. Cenimy doświadczenie zawodowe kandydatów i staramy się je wzmacniać poprzez specjalistyczne szkolenia. Preferujemy wykształcenie techniczne i zachęcamy do wyboru takiej ścieżki kształcenia – mówi Jan Szwedo, Członek Zarządu Huty Stalowa Wola S.A., odpowiedzialny za obszar Rozwoju i Produkcji.

Spółka współpracuje z wyższymi uczelniami technicznymi oraz wojskowymi, m.in. z Politechniką Rzeszowską, Wojskową Akademią Techniczną, Politechniką Warszawską, Akademią Sztuki Wojennej, oraz Politechniką Krakowską. HSW S.A. bierze udział w inicjatywach wspierających promowanie szkolnictwa zawodowego, wspiera tworzenie nowych kierunków.

Huta Stalowa Wola S.A. to przedsiębiorstwo produkcyjne z wieloletnią tradycją, zakład został wybudowany jako kluczowy element infrastruktury przemysłowej składającej się na Centralny Okręg Przemysłowy i fabrykę o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa Polski. Dzisiejsza Huta jest nowoczesnym przedsiębiorstwem implementującym zaawansowane technologie czyniąc pracę bardziej wydajną i bezpieczną.

Spółka notuje bardzo dobre wyniki ekonomiczne, a większe przychody przekładają się na wypracowywany zysk oraz na inwestycje w rozwój infrastruktury produkcyjnej oraz w kapitał ludzki.

- Huta Stalowa Wola S. A. oferuje stabilne zatrudnienie, dobre wynagrodzenie, dodatkowe benefity jak m. in. ubezpieczenie na życie, dodatkową opiekę medyczną, czy dofinansowanie do urlopów. Ale przede wszystkim Huta Stalowa Wola – daje możliwości rozwoju. Dodatkowo tworzymy integracyjne środowisko pracy, oparte na zaangażowaniu, szacunku i otwartej komunikacji. Staramy się, aby różne pomysły, doświadczenia i perspektywy budowały naszą większą wartość, a pracownicy mogli czuć się komfortowo. Nasze doświadczenie nauczyło nas, że inwestowanie w ludzi jest tak samo ważne jak praca nad nowymi technologiami – podkreśla Bartłomiej Zając, Prezes Zarządu Huty Stalowa Wola S.A.


Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona