Banery wyborcze już powinny przestać szpecić miasto

Image
Zdjęcie wykonano 19.11.2019 r.

Minął już ustawowy czas na to, by komitety wyborcze usunęły plakaty, banery wyborcze z przestrzeni miasta. W dalszym ciągu w niektórych miejscach można jeszcze zobaczyć materiały reklamowe. Czy ktoś poniesie za to konsekwencje?

30 dni na usunięcie plakatów wyborczych

13 października br. w naszym kraju odbyły się wybory parlamentarne. Na długo przed nimi w całym mieście pojawiły się plakaty, banery, samochody wyborcze oklejone twarzami osób chętnych zasiąść w parlamencie. Do naszych skrzynek pocztowych trafiło wiele ulotek z programem lub chociażby tylko wizerunkiem i numerem na liście kandydatów startujących do Sejmu lub Senatu, ale…[/p]

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wszystkie plakaty, banery powinny zostać usunięte w ciągu 30 dni od daty przeprowadzenia wyborów. Po tym terminie można zgłosić fakt niestosowania się do zasad do władz miasta. Ze strony gminy komitety mogą zostać upomniane i wezwane do posprzątania po sobie bałaganu. Komitet, który się z tego nie wywiąże może dostać mandat w wysokości między 20 a 500 zł. Jeśli te działania nie pomogą gmina zobowiązana jest do usunięcia materiałów wyborczych na koszt konkretnego komitetu.

Jak wykorzystać niepotrzebne banery?

Po wyborach bilbordy wyborcze nie są nikomu potrzebne. Ze względu na informacje jakie tam zostały podane nie będą mogły być wykorzystane w następnych wyborach. Zamiast je wyrzucać lepiej dać im „nowe życie” i przekazać np. schroniskom dla zwierząt. Materiał, z jakiego zostały wykonane, doskonale nadaje się na osłony przed zimnem i wiatrem w kojcach, legowiskach, budach.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.