Plac Piłsudskiego to nie jest parking

Image

Tak mówi prezydent. Ci wszyscy, którzy przyjeżdżają do Miejskiego Domu Kultury na różne imprezy, uroczystości muszą przestawić swoje myślenie, bo wkrótce nie będzie można zostawić auta blisko budynku.

- Chcielibyśmy zacząć przygotowywać mieszkańców Stalowej Woli i naszych gości do tego, że Plac Piłsudskiego to nie jest parking. Ta przestrzeń, która jest bliżej torów, ta druga część, na starych, wybitych płytkach- wszyscy się przyzwyczailiśmy do tego, że jest to wielki plac parkingowy, a to jest taka przestrzeń miasta, otoczona izolacyjną zielenią, znajdująca się przy nasypie, torach kolejowych. Chcielibyśmy tam stworzyć zieloną strefę kultury, czyli ten parking zamienić w przestrzeń zieloną tak, aby była ona wykorzystywana przez zespół MDK na to, aby prowadzić tam działania społeczne, animacyjne, kulturalne- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Plany rewitalizacyjne tego miejsca snute są od lat. Póki co faktycznie plac znajdujący się naprzeciwko MDK znakomicie nadaje się na parking. Wszyscy przybywający czy to na zajęcia, czy spotkania, wernisaż, na film do kina, czy jakąkolwiek imprezę, chętnie parkują właśnie tam.

Tymczasem prezydent chciałby, by plac posłużył do innych celów. Duży, niewykorzystany potencjał widzi tam, jak powiedział włodarz miasta, sama dyrekcja Miejskiego Domu Kultury.

- Ale przede wszystkim czekamy na rozstrzygnięcie dużego projektu w ramach środków norweskich, który ma zagospodarować całą tą przestrzeń ulicy 1 Sierpnia, przestrzeń Miejskiego Domu Kultury w sektorach do ul. Dmowskiego i do ul. Niezłomnych. Ale żeby ten projekt mógł się udać, musimy rozpocząć pewne działania społeczne, świadomościowe, edukacyjne i wytłumaczyć w taki „miękki” sposób, że to jest strefa publiczna, to jest strefa do działań otwartych, kulturalnych, a nie do parkowania samochodów- przekonuje prezydent.

Czy pomysł spodoba się mieszkańcom? Czy nie będzie tak, że wkrótce przyjeżdżający na imprezy do MDK będą parkować przed okolicznymi blokami, na trawnikach, placykach i pod oknami mieszkańców osiedla Fabrycznego i Centralnego? Już teraz, przy dużych, masowych imprezach auta zostawiane były nie tylko przy pobliskim hotelu, ale i przy PKS-ie, wieżowcach, galerii i targowisku. Propozycja utworzenia miejsc postojowych aż pod wiaduktem na pewno nie wszystkim przypadnie do gustu. W 21 wieku człowiek zrobił się na tyle wygodny, że nie będzie miał ochoty iść taki kawał na nogach, zwłaszcza nocą, po spektaklu czy koncercie by szukać samochodu aż na końcu długiej ulicy.

Prezydent chciałby, żeby mieszkańcy więcej korzystali z komunikacji miejskiej. Wówczas w okolicy MDK można by wprowadzić więcej kursów obsługujących całe miasto, dzięki czemu przybywający na przedstawienie czy imprezę mógłby wygodnie dojechać na miejsce pozostawiając auto w domu.




Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Monika25

Cześć panowie, z tej strony Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25

Mariusz77

J 23 ....nie w tym !raju !!! Tu cza przecież nawet po bułkę i na spacer furą podjechać co by cie ludzie widzieli a co mówič o biurwach wszelakich oni jakby mogli to by po biurze jeździli

~mała

Racja, to nie powinien być parking. To powinna być integralna część placu.
Będą problemem miejsca parkingowe przy większych wydarzeniach, ale to powinien być problem dla przyjezdnych. Stalowa Wola jest tak mała że dla mieszkańców nie powinien stanowić problemu spacer przed spektaklem, czy filmem.

~pytam

Co za idiota cenzuruje be przerwy te wpisy na tym portalu?.

~Ateista

W tym miejscu powinien powstać, parking wielopoziomowy, przynajmniej 4 piętra.

pisior

Republika Banasiowa taką niedługo nazwę może przyjąć nasze państwo. W obecnej władzy Banaś na banasiu, korupcja za korupcją. Właściciel burdelu trzyma wszystkich w szachu.
5 grudnia Andrzej Du....a przywrócił w Polsce KOMUNIZM. Czy prokurator stanu wojennego = pisowy sędzia trybunału konstytucyjnego wprowadzi nam PISOWSKI STAN WOJENNY?? Piotrowicz ma doświadczenie już raz oskarżał i represjonował SOLIDARNOŚĆ Marian Banaś prezes Najwyższej Izby Kontroli to taka pisiorska burdel mama. Lucjusz Nadbereżny to kolega barona Pisu Mariana Banasia , razem mogą dużo. Ciekawe czy Banaś w swoim hotelu na godziny ma nagraną śmietankę pisiorów stalowowolskich?? Jeśli ma to będzie cyrk. Weber Rafał głosował za wyborem Banasia na prezesa Najwyższej Izby Kontroli, może i on jest nagrany w banasia hotelu.
Państwowy Fundusz Narodowy wydał ponad 4 miliony na wycieczki Jannigera, ulubieńca Maciarewicza... kolejna afera "dojnej zmiany"

pisior

Republika Banasiowa taką niedługo nazwę może przyjąć nasze państwo. W obecnej władzy Banaś na banasiu, korupcja za korupcją. Właściciel burdelu trzyma wszystkich w szachu.

5 grudnia Andrzej Du....a przywrócił w Polsce KOMUNIZM. Czy prokurator stanu wojennego = pisowy sędzia trybunału konstytucyjnego wprowadzi nam PISOWSKI STAN WOJENNY?? Piotrowicz ma doświadczenie już raz oskarżał i represjonował SOLIDARNOŚĆ Marian Banaś prezes Najwyższej Izby Kontroli to taka pisiorska burdel mama. Lucjusz Nadbereżny to kolega barona Pisu Mariana Banasia , razem mogą dużo. Ciekawe czy Banaś w swoim hotelu na godziny ma nagraną śmietankę pisiorów stalowowolskich?? Jeśli ma to będzie cyrk. Weber Rafał głosował za wyborem Banasia na prezesa Najwyższej Izby Kontroli, może i on jest nagrany w banasia hotelu.

Państwowy Fundusz Narodowy wydał ponad 4 miliony na wycieczki Jannigera, ulubieńca Maciarewicza... kolejna afera "dojnej zmiany"

~kilturalny

Przy DOMU KULTURY mamy przynajmniej 400 miejsc parkingowych dla samochodów. Dwa są przy samym DOMU KULTURY przed i a DOMEM KULTURY. Mamy też wielki parking przy wiadukcie a także przy METALOWCU , więc się pytam ile tam potrzeba tych parkingów.

~J 23

A ja sobie czekam aż lokalne VIPy (Radni itp.) będą MKSem lub pieszo do MDKu chodzili

e2rds

Widzę, że cenzura zadziałała i wszystko jest piękne i tak trzymać panowie. Wyłączcie w ogóle możliwość komentowania, komuna wróciła.

pisior

Republika Banasiowa taką niedługo nazwę może przyjąć nasze państwo. W obecnej władzy Banaś na banasiu, korupcja za korupcją. Właściciel burdelu trzyma wszystkich w szachu.

5 grudnia Andrzej Du....a przywrócił w Polsce KOMUNIZM. Czy prokurator stanu wojennego = pisowy sędzia trybunału konstytucyjnego wprowadzi nam PISOWSKI STAN WOJENNY?? Piotrowicz ma doświadczenie już raz oskarżał i represjonował SOLIDARNOŚĆ Marian Banaś prezes Najwyższej Izby Kontroli to taka pisiorska burdel mama. Lucjusz Nadbereżny to kolega barona Pisu Mariana Banasia , razem mogą dużo. Ciekawe czy Banaś w swoim hotelu na godziny ma nagraną śmietankę pisiorów stalowowolskich?? Jeśli ma to będzie cyrk. Weber Rafał głosował za wyborem Banasia na prezesa Najwyższej Izby Kontroli, może i on jest nagrany w banasia hotelu.

Państwowy Fundusz Narodowy wydał ponad 4 miliony na wycieczki Jannigera, ulubieńca Maciarewicza... kolejna afera "dojnej zmiany"

e2rds

dziadek, dziwisz się, że tak odpisałem temu tępakowi co podpisuje się "wstyd". Ja jeszcze bardzo grzecznie mu odpisałem, jeśli jesteś faktycznie dziadkiem i śledzisz różne wpisy tego tępaka, to wyobraź sobie, że kiedyś napisał, cyt: ". Jeżeli te emerytury będą nie wystarczac na życie to wprowadzimy emerytury obywatelskie a na czym to polega to jako emeryt powinien żeś wiedziec. Zabierzemy tym co mają ponad 2 tysiące a dołożymy tym co mają tysiąc złotych a wtedy wszystkim emerytom wystarczy na życie" i teraz wyobraź sobie, że taki tępy umysł dostaje się do władzy, wybrany przez takich samych, bo im obiecał wyższe emerytury, znaczy zabrać tym co uczciwie całe życie pracowali i dać takim tępakom co całe życie żyli na koszt innych, to jak takie indywiduum można nazwać jak nie tępakiem i idiotą i do czego toto może doprowadzić w miarę przyzwoity kraj jak dostanie się do władzy.

manukun

@qwerty
Tak, wielopoziomowy parking byłby dobrym rozwiązaniem. Jest tylko jeden warunek - musiałby być pod płytą placu Piłsudskiego.

@wstyd
Edziu, sam pisałeś o licznych parkingach osiedlowych. Teraz udajesz, że masz pojęcie o komunikacji miejskiej, czym znowu się ośmieszasz. Linia 11 nie jedzie przez plac Piłsudskiego. 10 jedzie, ale nie ma stałego, półgodzinnego taktu. A gdzie 6,8?

Jak zwykle chcesz zabłysnąć, ale ci się nie udaje.

~wstyd

Do manekin, ja wiem , że ty marzysz o tym aby WALENIZM do naszego miasta wrócił ale ten CHORY UKŁAD już nigdy nie wróci. Gdzie ja komentowałem , że ludie przyjeżdżający samochodami do DOMU KULTURY powionni korzystac z parkingów blokowych? Komu to hejterze wmawiasz , czy parking przy wiadukcie to parking blokowy, czy parking przy urzędzie pracy to parking blokowy , czy parking przed DOMEM KULTURY to parking blokowy? więc o czym ty gęgasz oszołomie? Zapomniałem jeszcze dodac , że ci co przyjeżdżają na dobre imprezy do DOMU KULTURY mogą korzystac z parkingu koło METALOWCA bo jest wieczorami pusty i jest bardzo blisko DOMU KULTURY a jest tam miejsca na 60 samochodów. Co do komunikacji MKS to tam jeździ MKS z numerem 11 i numerm 10 co pół godziy dookoła miasta więc każdy może tam przyjechac w każdej chwili jeśli ma takie życzenie. Ale taki manekin, swoją głupotą będzie się bez przerwy kompromitował a jeszcze innym zarzuca głupote, mieszkańcom co wszystko wiedzą co się u nas w mieście dzieje. Kończ waśc pan wstydu oszczędź a mój nick to do ciebie się odnosi.

~@ pisior

człowieku jak masz problemy ze łbem to Wyszyńskiego się leczyć a nie internet

~Pracownik

Popieram to co napisał Qwerty. Najlepsze rozwiązanie to taki właśnie parking, piętrowy.

~Qwerty

W tym miejscu idealnie wpasowałby się parking wielopoziomowy.

pisior

Republika Banasiowa taką niedługo nazwę może przyjąć nasze państwo. W obecnej władzy Banaś na banasiu, korupcja za korupcją. Właściciel burdelu trzyma wszystkich w szachu.
5 grudnia Andrzej Du....a przywrócił w Polsce KOMUNIZM. Czy prokurator stanu wojennego = pisowy sędzia trybunału konstytucyjnego wprowadzi nam PISOWSKI STAN WOJENNY?? Piotrowicz ma doświadczenie już raz oskarżał i represjonował SOLIDARNOŚĆ Marian Banaś prezes Najwyższej Izby Kontroli to taka pisiorska burdel mama. Lucjusz Nadbereżny to kolega barona Pisu Mariana Banasia , razem mogą dużo. Ciekawe czy Banaś w swoim hotelu na godziny ma nagraną śmietankę pisiorów stalowowolskich?? Jeśli ma to będzie cyrk. Weber Rafał głosował za wyborem Banasia na prezesa Najwyższej Izby Kontroli, może i on jest nagrany w banasia hotelu.
Państwowy Fundusz Narodowy wydał ponad 4 miliony na wycieczki Jannigera, ulubieńca Maciarewicza... kolejna afera "dojnej zmiany"

~abc

bardzo dobra wypowiedz-''basia''

jusek

Nie chcę pisać jak powinien wyglądać Plac Piłsudskiego gdyż każdy chce czegoś innego.
Faktem jest że ta cześć miasta do Poczt Głównej i wiaduktu (z Dworcem PKS włącznie)to relikt lat 70-tych.
Spieszmy się coś z tym zrobić ,bo to wizerunek miasta dla nas i przyjezdnych.Tylko patrzeć jak konserwator zabytków wpisze ten syf do rejestru.
Kiedyś na projekt powstania w centrum budynków użyteczności publicznej, powodował komentarze iż godzinach nocnych będzie to pustynia bez rozrywki.
Dzięki takiej zabudowie wszystkie sprawy urzędowe można załatwić w jednym rejonie miasta,z dogodnym dojazdem.
Wieczorami można byłoby korzystać z parku i terenów zielonych znajdujących się wokół budynków.
Jak widać na przykładzie np.ulicy W.P. idea knajp i dyskotek nocą, nie jest atrakcyjna dla mieszkających tam osób.
Lokali do imprez jest wystarczająco wiele.
PS.A może jakiś kościół. Wszędzie tak daleko...np.z Hutniczej. Proszę pomyśleć Panie prezydencie?Czarny elektorat zawsze się przyda.O!A może malusi Łuk Triumfalny!

~Władzia

Szkoda, ze nikt nie popatrzy na parkingi przy blokach...
No Wojska Polskiego 3... wracając wieczorem z pracy mieszkańcy nie maja gdzie zaparkować, ponieważ klienci barów typu capri stodola, mamma mia itp robia sobie przed blokiem miejsca do parkowania... juz nie mówić o sobocie kiedy jest rynek, również parking przy bloku zawalony klientami rynku...

~Sds

Manukun jak ci się nie podoba w stalowej to co tutaj robisz ??

~Do głupców

Najlepiej zostawić jak było I tak od 60 lat...
Ja pierd*le czy wy się słyszycie?

~Gto

Najlepiej shejtować a w Stalowej Woli nie mieszkać!
Tak właśnie działa troll opozycyjny.
Tylko nicki zmienia i tłum udaje.

~dziadek

ale mam ubaw widząc jak sie okładacie epitetami...erdeesik....i ty zeszłes to takiego bagna .Tkwiłeś w nim a teraz to pieczetujesz.

zlopec

Mankun
A ja mam wrażenie że właśnie ciągle robią zieleń zamiast parkingów

~~Patriota~~

Przeciez policja tam parkuje swoimi radiowozami,jak chociazby kiedy asekuruja fanow pilki noznej na mecze,Wiec nie piszcie glupot ze nie wolno,jak wladza wie najlepiej gdzie wolno.

manukun

@e2rds
Remont MDK to za mało. Tam trzeba zmiany całego otoczenia. Oczywiście znając Nadbereżnego zlikwiduje zieleń i zbuduje parkingi za ciężkie miliony złotych, nazywając to"rewitalizacją" i "rozwojem". Bez wyrzucenia ruchu samochodowego z placu Piłsudskiego nie będzie tam tkanki miejskiej pełnej ludzi, tylko betonowa pustynia. Dziwi mnie, że dalej wygaszają popyt na komunikację miejską. Przecież takie imprezy w MDK to niemal wzorowe źródło dochodów z biletów dla mzk. No ale trzeba uruchomić sensowną siatkę połączeń i wydać na nią pieniądze, a na to władza zapatrzona w wyborcze słupki nie ma cohones...

manukun

@hahaha
Przeczytaj raz jeszcze ze zrozumieniem tamte komentarze

~lech

ludzie czemu wy te brednie wypisujecie rewitalizacje robi pan tyle lat że dziś pan sobie o tym przypomniał nagle zaczynam mieć pana doscyć jako prezydenta to jak nie park jordanowski to plac piłsudskiego to tunel co jeszcze pan wymyśli znowu przed wyborami cuda na kiju i znowu od pana szok niech sie pan zajmie tym ze jak sa dni miasta wszystkie atrakcje na placu piłudskiego są podparte cegłami chodzi sie po połamanym betonie to pana nie interesuje tak jesli ktos zginie na tych atrakcjach pewnei pana nie bedzie interesowac nic wiecej jak to no ja jestem PREZYDENTEM chyba kija i marchewki a OD PANA SŁYSZAŁEM KIEDYŚ ZE PARKINGÓW BRAKUJE WIE PAN CO IDZ PAN PRECZ