Teren wokół pływalni MOSiR gruntownie się zmieni

Image

Wiosną przyszłego roku powinny ruszyć prace dotyczące rozbudowy drogi dojazdowej wraz z parkingami na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli.

Inwestycja ta jest realizowana w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”, dlatego też po zakończeniu prac projektowych wykonawca będzie mógł od razu ruszyć z pierwszymi pracami budowlanymi.

- W tej chwili trwają prace projektowe. Przypomnę, że jest to zadanie za ponad 3,5 mln zł. Kosztochłonność tego zadania wynika przede wszystkim z bardzo głębokiej przebudowy sieci podziemnej, również kanalizacji sanitarnej. Ma to kluczowe znaczenie pod względem zabezpieczenia aparatury basenowej, która jest na bezpośrednim styku z kanalizacją sanitarną. Pojawi się tam nieistniejące w tej chwili odwodnienie wody deszczowej. Będzie wykonany duży parking na całej przestrzeni przed halą sportową i basenem- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W ramach tej inwestycji powstanie 100 miejsc parkingowych, pojawią się nowe ciągi pieszo- rowerowe. Wykonane zostaną także dojścia do basenu odkrytego, administracji, przejścia od ul. Hutniczej oraz nowe oświetlenie. Wykonawca zajmie się również terenami zielonymi oraz instalacją elementów małej architektury (stojaki rowerowe, kosze na śmieci). Cała przestrzeń wokół budynku MOSiR-u zostanie zmieniona.

To kiedy będą wykonywane pierwsze prace ziemne jest uzależnione od warunków atmosferycznych.

- Zobaczymy jak będzie wyglądał sezon budowlany. Myślę, że prace będą wykonywane po zakończeniu zimy. Potrzebne są tam głębokie wykopy. Na pewno wykonawca wejdzie tak, aby do jesieni przyszłego roku zakończyć całość projektu- mówi prezydent miasta.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Realista

-----wiadomo---- powiem tyle: wiesz Wielkie gówno. Będziemy ? Kto będzie ? TY? Nie stać Nas? Kogo nie stać? Ciebie ,mieszkańców?? Kogo? Na sto procent? A jak ,,jesteś" w stanie to zagwarantować? Naprawdę zazdroszczę Ci tak rozległej wiedzy z dziedziny inżynierii,ekonomii, planowania przestrzennego,logistyki, psychologii, magii,etc. Poczytaj sobie co kryje się pod nazwą Pseudologia fantastica , bo takie wypowiedzi są typowe dla osób z tym schorzeniem. Może warto by udać się do specjalisty? Podobno to uleczalne ale na 100 procent nikt nie gwarantuje.

maly29

Panie prezydencie co Pan wyrabia ile można jeszcze Pana wysłuchać to robi pań to to tamto na parkingu pań ma chce pan zmieniać wszystko zajmij się pań wreszcie placem Piłsudskiego bo wyjdzie że jest Pan kłamcą który oszukał mieszkańców by wygrać wybory

~wiadomo

o manekina, po co się ośmiszasz czy nas stac a to aby basen cale lato był zamknięy jak ten basen co roku przynosi wielkie zyski. Co będzie taniej ?, dzięki temu basenowi pracownicy MOSIR dostają co miesiąc wypłate. Do e2rds, te emerycie masz taką mentalnośc jak ten śmieszny kandydat na prezydenta POLSKI z BIALEGOSTOKU który w kampanii wyborcze wszędzie opowiadał ,że jak go POLACY na prezydenta wybiorą to nic w POLSCE nie będzie. Czy emerycie ni ciesy ciebie , że już nie bawem w naszym mieście powstanie wielkie nowoczesne osiedle dla oczekujących na mieszkania. Ale ja wiem , że ty masz gdzie mieszkac a innych masz tam gdzie słońce nie dochodzi bo już udowodniłeś to w swoich poprzednich wpisach.Jeszcze jedno nie chwal się tak tymi swoimi wyprawami turystycznymi bo każdy to ma tam gdzie słońce nie dochodzi.

e2rds

wiadomo, w innym miejscu jako wielki piszesz o blokach na Leśnej na 100%, tutaj o basenie na 100% i jeszcze piszesz używając zwrotu będziemy robić, ty będziesz robił, nie rozśmieszaj mnie.

manukun

Będzie, będzie. Pod pozorem remontu zamkną basen i będzie taniej. Jak co roku

~wiadomo

Na 100 procent basen latem nie będzie zamykany nawet a jeden dzień. Bo wszystkie te roboty będziemy robic od marca do końca czerwca a drugi etap od września do końca listopada.

lod

Czyli co? Znowu basen zamkną na pół roku albo dłużej ? No mistrzowie planowania. Co roku basen zamykany na kilka miesięcy. Gratuluję władzom miasta i mosiru. Planowanie level hard.

e2rds

Kompromitacja zarządzającego stroną stalowemiasto, wczoraj w nocy wróciła komuna do Stalowe Woli.

wopin

Niech zamkną wszytko z braku kasy i posprzedaja te wszytkie huśtawki które porobili

Mariusz77

O cięciu drzew ood parkingi i całą resztę też ani słowa .

~Wlodej

I gitara! Dobrze że tyle w mieście się remontuje.

~sru

Oczywiście ani słowem o tym że znowu baseny będą zamknięte. Po co drażnić ludzi?

~kibci

Dosc tej sciemy pisiorow.Kiedy bedzie stadion?Teren przy Mosir moze byc robiony po otwarciu stadionu.Ale debile.Jedno nie skonczyli i robia cos nowego.