Na wewnętrznym brakuje lekarzy

Image

Na Oddziale Chorób Wewnętrznych Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli pracuje kilku specjalistów różnych specjalizacji. Wciąż jednak poszukiwani są nowi lekarzy. Obecnie do pracy brakuje internistów. Placówka chce ich zatrudnić na etacie na podstawie umowy o pracę oraz w zabezpieczeniu dyżurów medycznych.

Na oddziale prowadzona jest diagnostyka, leczenie i profilaktyka połączona z edukacją pacjentów ze schorzeniami z zakresu chorób wewnętrznych. Oddział specjalizuje się w: całodobowym leczeniu i opiece stacjonarnej nad pacjentami z chorobami układu pokarmowego, w tym kwalifikowaniu i wykonywaniu badań oraz zabiegów endoskopowych, tj.: gastroskopii, kolonoskopii, rektoskopii, polipektomii, tamowaniu krwawień z przewodu pokarmowego, kompleksowym leczeniu świeżych zachorowań na cukrzycę z wdrożeniem metody leczenia intensywnego i samokontroli, kontroli leczenia i jego optymalizacji u chorych na dłużej trwającą cukrzycę oraz jej powikłań z wdrożeniem intensywnej metody leczenia, poradnictwie dietetycznym u chorych na cukrzycę i inne schorzenia metaboliczne, diagnostyka oraz leczenie wybranych schorzeń układu krwiotwórczego (wykonywanie diagnostycznej biopsji aspiracyjnej szpiku kostnego, upusty krwi), diagnostyce i leczeniu pacjentów z chorobami reumatoidalnymi, układowymi chorobami tkanki łącznej oraz chorobą zwyrodnieniową stawów, wykonywaniu diagnostycznej i leczniczej punkcji stawów (program leczenia osteoporozy dożylnym kwasem ibandronowym), rehabilitacji w zakresie narządu ruchu oraz ogólnie usprawniającej. Prowadzi też specjalizacje lekarzy etatowych i rezydentów, zabezpiecza konsultacje internistyczne w pozostałych oddziałach szpitala, prowadzi zabezpieczenie kadrowe w Poradniach Specjalistycznych Przyszpitalnych oraz Centralnej Pracowni USG i Endoskopowej i szkoleni personel medyczny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

inteligentpseudo, opowiem ci pewną przypowieść. Był sobie człowiek który uważał się za bardzo mądrego i wszystkim wokół zadawał różne pytania na które mu nie odpowiadali, aż trafił na mędrca i mędrzec powiedział mu. Widzisz, chodzisz i zadajesz pytania różne, zamiast samemu szukać na nie odpowiedzi w swoim umyśle to tylko pytasz, widocznie te pytania są tak głupie, że nawet dziesięciu mędrców nie może na nie odpowiedzieć.

~inteligent

Do e2rds, emerycie skoro jesteś mądry to odpowiedz wszystkim forumowiczom dlaczego komentarze ' ' inteligenta' ' są cenzurowane. Dlaczego tak hejterzy boją się prawdy pisanej przez inteligenta bo ja wiem i jak mi nie odpowiesz to ja wszystkich forumowiczów poinformuje o tym. Wielokrotnie na tym portalu zadawałem hejterom inteligentne pytania i jeszcze żaden hejter nigdy mi na moje pytanie nie dał rady odpowiedziec. Więc o czym my dyskutujemy.

e2rds

inteligentpseudo, no prawie każdy twój wpis świadczy o braku tej twojej inteligencji, o które tak wszem i wobec piszesz. Ja też znam bardzo wielu ludzi, którzy faktycznie swoją inteligencją imponują, ale nigdy nie podkreślają tego i nie wywyższają się i to jest prawdziwa inteligencja, a nie patrzcie wszyscy ja "inteligent" jestem, nawet podpisuję się "inteligent", albo "mądry", albo "wielki", widzicie i po co ci to byś wywoływał tylko pusty śmiech. "Wiadomo" (to też twój nick), że to dla ciebie nie jest śmieszne.

~inteligent

Do e2rds, emerycie skończ z podszczypywaniem inteligenta bo to nie jest śmieszne.

~inteligent

Do e2rds, emerycie uszę cie nauczyc podstawowe mądrości życiowe ,po pierwsze żadna szkoła żadnej inteligencji cię nie nauczy bo z inteligencją trzeba się urodzic. To , że nauczyłeś się pisac to nie znaczy , ze jesteś inteligentny bo ja znam bardzo wielu bardzo prostych ludzi a inteligencją imponują każdemu ale komu ja o tłumacze.

e2rds

inteligenciepseudo, a proszę i nie ma za co, czy pseudointeligencie, czy inaczej, nie ma znaczenia i tak nie inteligent i tak nie inteligent.

~inteligent

Do e2rds, dziękuje ci emerycie , że nauczyłeś się pisac po polsku [mowa o tym inteligenciepseudo].

e2rds

obudźsie vel pseudoilteligencie, dlatego chciałem żeby ten początkujący lekarz na tobie się ćwiczył, dlaczego ma ćwiczyć na innym rozsądnym człowieku. A o sporcie, zdziwił byś się ile mam dyplomów sportowych i medali, oj zdziwił

~obudźsię

Do e2rds, po co się kompromitujesz mlody początkujący lekarz normalnie pobiera praktyki a sportowcy na treningi też mówią praktyka. Więc nie kompromituj się do reszty bo o sporcie nie masz zielonego pojęcia.

e2rds

obudźsię, bo jak taki idiota porównuje trening w sporcie z praktyką lekarską i twierdzi, że to też trening, to trzeba nim wstrząsnąć na otrzeźwienie, może coś zrozumie.
A poza tym to podpisuj się inteligentpseudo, a nie wymyślasz nowego nicka obudź się, myślisz, że tego nie wiem.

~obudźsię

Do e2rds, człowieku że tak powiem czego ty emerycie drugim ludziom życzysz , widac że jesteś lewakiem.

~foma

Do 'fanaberia", w 100% racja, to co piszesz. Od początku jest sprawcą spychania w niebyt jednej z największych firm w tym mieście w... przepaść! Jemu wystarcza sfotografować się z planszą dotacji do zdychającej firmy, oczywiście w towarzystwie większego kacyka pis-u by lud uwierzył, że PKS będzie potęgą i basta! Na dobrą sprawę to on ma już emeryturę jak wielu(8!?) innych urzędników starostwa ale co szkodzi "dorobić"! W kolejce tego dżentelmena czaka szpital , ale skoro potrafił wybudować na nim lądowisko dla samolotu to nie potrafi znaleźć lekarzy? Szkoła budowlana to typowy kwiatek do kożucha, sprawca winny ale wg pana Zarzecznego nic nie stoi by był dalej niewinnym. Po neoficie Januszku tylko może być potop!

e2rds

obudźsię i masz rację, że trening czyni mistrza, ale tylko idiota może porównać trening w sporcie i w medycynie, życzę, by młodzi lekarze potrenowali na tobie nim się staną specjalistami i zobaczymy co z takim worem treningowym się stanie, jak nie przeżyje to trudno, jednego worka mniej.

~obudźsię

Do emeryt e2rds, trening czyni mistrza czy to prawda czy klamstwo pomyśl troszke, czy to w medycynie czy w sporcie ale komu ja to tłumacze.

Pelele

manekin zezowaty umysłowo hejter

~fanaberia

Zarzeczny i kompetencja. Dwa przeciwstane byty. Facet siedzi na stolku i od spotkania do spotkania. Byle do emerytury. Paskudnie zaklamany typ. Pozwolil na rozwalenie pksu a teraz czas na szpital. Nie ma co tez wspominac o bajzlu w budowlance. Co tam robi ponownie Smutek? Bedzie ktos ten bajzel sprzatal jak ten pis odejdzie od wladzy.

~inteligent

Do manekina, hejterze ja jednego słówka na temat naszego szpitala nie komentowałem czy ty masz schizofrenie? A kompleksy to mają ci co głupio ujadają.Tysiące symatyków PISu tu pisze komentarze a ty jak zwykle edziu i edziu, zapraszam cię do przychodni na WYSZYŃSKIEGO.

manukun

Tylko zakompleksiony edziu może pisać w samych superlatywach o syfie w naszym szpitalu powiatowym. Ale czego innego oczekiwać od partyjnego klakiera, który szpital widział w rządowej telewizji? Pewnie opozycja jest winna, że tutejszy szpital jest kompletnie nieatrakcyjny dla młodych medyków. Ilu świeżo upieczonych lekarzy, pielęgniarek, dietetyków, fizjoterapeutów czy psychologów pracuje w Stalowej Woli? No właśnie. Wszyscy uciekają, bo w naszym mieście nie ma perspektyw. Jednocześnie obecny personel jest coraz starszy i czeka nas zamykanie tych oddziałów. Według bajek edzia pewnie polonia przyjdzie pracować

~Tomasz

miałem nieprzyjemność przebywac na wewnętrznym 2 tygodnie, syf w łazienkach, dwie toalety i nieczynne pisuary i one a jak poszedłem na inny oddział by sie wysikac a nie brodzić w klapach w fekaliach po nocnym oczyszczaniu pacjentów to nie Panie sprzatające upominały że ja z innego odziału jakbym podatki co najmniej płacił tylko na jeden oddział. Łazienki nie przystosowane dla ludzi chorych czy niepełnosprawnych a czesto na wewnętrznym są osoby starsze schorowane które ledwo na nogach stoją. Prysznice też wywołują dreszcze zróbta zbiórkę na remonty łazienek to sam się dorzucę.

~Pacjentka

Czas najwyższy żeby z tego oddziału odeszły szanowne panie które juz dawno wiek emerytalny osiągnęły. Wypalenie zawodowe u nich widoczne od lat. Znieczulica i olewanie pacjentów. Ordynatorka bardzo w porządku. Zawsze chętnie udzieli informacji i pomoże. Nie trzeba stać godzinami pod gabinetem żeby czegoś się dowiedzieć.

~Tankisty

Ciemny lud myślał że razem z Cimoszka i Zdradkiem wyjadą do ewropy, ale nic z tego. Wyjechali do ewropy pluc na wolnych Polaków. Taki charakter sobaki.

~inteligent

Do manekin, nie masz pojęcia co wypociłeś i co dzieje się w POLSCE ale hejt musi byc. Pamiętaj hejterze, że do POLSKI co roku przyjeżdża na stały pobyt setki tysięcy obywateli różnych unijnych państw bo już mają dosyc życia w tym swoim kraju [syfie] razem z ciapowatymi. A ze STANÓW ZJEDNOCZONYCH co roku przyjeżdża do POLSKI 100 tysięcy polonusow na zawsze [przeważnie na emeryture dożyc do śmierci w pięknym raju jakim jest POLSKA]. Ale dla ciebie hejterze POLSKA to syf, ciekawe jakie ty masz korzenie bo gdybyś był prawdziwym POLAKIEM nigdy na swój kraj nie wypocił byś że tu jest syf.

manukun

@dobry ruch
Nie ma na kogo wymienić. Młodzi za granicą i ani myślą wracać do tego syfu. W perspektywie lat personelu medycznego tylko ubędzie, albo umrze, albo przejdzie na emeryturę.

~Cewnik

"Dalej czytaj szmatławce i rządowe media. Chętnie pośmiejemy się z takiego pelikana łykającego propagandę sukcesu."

Ja nie wiem co czytam ale gdy ceny rosną bo ludziom z minimalna krajową więcej płacą to Stalowowolska Platforma napisala analizę ze to źle dla ciemnego Luda na Podkarpaciu. Gdy lekarze niedojadaja i muszą się ratować kopertami z głodu to PO w TVN mówi że to nieprawda a ciemny lud sam daje.
Gdy lekarze po spłaceniu studiów wola wyjechać bo tu nie mogą zarobić na poziomie swoich oczekiwań to źle czy dobrze bo przecież wzrosły by koszty ZUS i ludziom zostałoby trawę zrec z pensji. A wzrost kosztów życia według PO to źle dla ciemnego Luda na Podkarpaciu.

To jak jest, dawać im czy nie dawać?

e2rds

specjalista vel inteligentpseudo, jeszcze jedno przeoczyłem, a to do tyczy twojego wpisu cyt: "W życiu najważniejsza jest wielka KONKURENCJA bo gdzie jest ta konkurencja tam są zawsze lepsze wyniki . To samo jest w sporcie gdy zawodnik ma dużą konkurencje musi więcej trenowac a to mu wychodzi tylko na dobre. ". Więc życzę ci aby kiedyś potrenował na tobie przyszły specjalista i to kilkakrotnie, jak przeżyjesz, może nabierze wprawy, idiotów nie sieją, sami się rodzą, nieprawdaż.

~Dobry ruch

mlodzi niech przyjdą na miejsce tych starych co nazwijmy to
Tak
Wypalili
Sie . Sekretarki tez wymienić przynajmniej będą młode i miłe dla
Pacjentów :-)

~jakaś taka

To nie jest normalne !! Żeby pozwalali odejść dobrym lekarzom !!! Najlepszy gastroenterolog już nie pracuje :/ Inni też odchodzą ... bałagan i tyle - a dyrektor co??? Pan Starosta co??? Może trzeba zmienić kierownictwo i dyrekcje, a Pan Starosta albo niech tupnie albo trzeba ponowne wybory??? żeby ktoś trzeźwym okiem spojrzał a nie kolesiostwo czy nie wiem co to skoro jest coraz gorzej :/

manukun

@e2rds
Ciemny lud myśli, że obcojęzyczny personel medyczny będzie się z nimi dogadywać. Aha. Na pewno. Białoruś wkrótce znacznie podwyższy zarobki lekarzom. Nasi z kolei są drenowani przez zachód, gdzie mają dostęp do wykwalifikowanego personelu z Polski bez ponoszenia kosztów edukacji. Ale patałachy rządowe i ich klakierzy się cieszą, bo element reakcyjny wyjeżdża.

~lala

Podzielam w pewni opinię o panu doktorze Piotrze K. Ten pan leczy także swą dobrocią, z jego osoby emanuje dobro. To niezwykle przyjazny pacjentowi Człowiek. Można byłoby jeszcze wiele przymiotników Mu przypisać ale w zasadzie po co? To skromny lekarz a zarazem wielki swoją osobowością. Brawo Panie Doktorze Piotrze!