Czy zmieni się adres firm zlokalizowanych w strefie przemysłowej?

Image

Wpisując w Google nazwę ulicy: „Kwiatkowskiego” i numer „1” w Stalowej Woli znajdziemy szereg firm funkcjonujących pod tym samym adresem. Do prezydenta docierają postulaty przedsiębiorców, którzy chcieliby, aby nazwa ulicy została zmieniona, a numeracja wprowadzona.

- Jest to pewien problem, który tutaj występuje już od roku 2017. Wszystkie firmy zlokalizowane w tej części miasta mają adres Kwiatkowskiego 1. Od przedstawicieli firm pojawiają się postulaty aby dokonać zmiany nazwy poszczególnych ulic tak, aby dojazdy, transporty kurierów były bardziej ułatwione, tak aby po wpisaniu adresu na nawigacji można było łatwiej trafić do strefy. Jest to duża zmiana, która wymaga dla firm również zmian rejestrowych, dlatego decyzja w tej sprawie będzie podejmowana w uzgodnieniu z przedsiębiorcami tego rejonu- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent podkreślił, że temat ten będzie poruszał podczas rozmów z radnymi. W jego przekonaniu warto byłoby uhonorować na przykład Zdzisława Malickiego.

- Kwiatkowskiego 1 to nazwa umowna. Te drogi miały swoje nazwy jak jeszcze funkcjonowała tu Huta Stalowa Wola m.in.: Mechaników, Inżynierów. Ja nie ukrywam, że chciałbym, aby w tej przestrzeni publicznej była nazwa ulicy czy ronda, która odwołuje się do wielkiej postaci Huty Stalowa Wola jaką był pan dyrektor Malicki tak, aby ta wielka postać również była uhonorowana w tej części strefy- mówi prezydent miasta.

Zdzisław Malicki w latach 1965–1982 był dyrektorem naczelnym Huty Stalowa Wola. Był on bardzo ważną postacią, która przyczyniła się do rozwoju huty. Za swoje zasługi został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Orderem Sztandaru Pracy II klasy, jak również Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
dorii1980

Ubolewam, że nie ma ulicy Eugeniusza Łazowskiego i Stanisława Matulewicza

~Pukke

Jak pisałem:
Dzisiaj totalna opozycja dostanie białej gorączki z powodu przyjazdu prezydenta RP do Stalowej Woli.
Jesteśmy zalewani hejtem wstawianym hurtowo.
Król hejterów specjalnie wolne wziął. Reszta trolli też w pogotowiu!

~Bęben

Najbardziej żywotnym problemem nie jest brak obiecanych terenów inwestycyjnych tylko wkopanie tabliczki z nazwą ulicy.

~@Kierownik

Hejterze z pieskiem żałosny jesteś weź się podpisz imieniem i nazwiskiem, a nie ciągle nicki zmieniasz!
Kolejny tój nic to Vector777, a ten sam wpis pod innym artykułem jako POLACQ.
Naprawde żałosny typ z ciebie.
Pod sadem jakoś się nie rozmnożysz!

~Kierownik

Dla płezydęta ważniejszy od Pana Malickiego w kolejce do uhonorowania był pechowy wycieczkowicz i przełożony ministrantów. Dobrze że Jadwisia lub Romuald się jeszcze nie wkręcili w kolejkę...

~Vector777

Jak sie okazuje ceny prądu to nie wina Tuska!!! Pakiet energetyczno-klimatyczny był negocjowany w 2007 r. kiedy premierem był Jarosław Kaczyński, a decyzję w imieniu Polski zatwierdził rok później Lech Kaczyński. Czemu milczą na ten temat i ogłupiają ciemnego suwerena?

~Prośba

prosiłem przecież hejterów i trolli OPOZYJNYCH żeby przez szacunek dla Pana Dyrektora Malickiego powstrzymali się od hejtu!

manukun

@wiechu
Mediaworkerzy partyjni zdają się nie mieć pojęcia o historii miasta. Ich zdaniem Stalowa wola za Nadbereżnego rozwija się najszybciej w historii. Co prawda nie potrafią wyjaśnić dlaczego, ale na pewno tak jest.

Malicki tak pchnął hutę, że w latach70., 80. w mieście budowali po kilkaset mieszkań rocznie i ciągle brakowało. Teraz oddali 2 bloki w ciągu jednej kadencji i nazywają to niesamowitym sukcesem...

manukun

@umarly
Bez przesady, kilka projektów było naprawdę dobrych. Co prawda nie wiadomo ile mosir rocznie zaoszczędzi na rachunkach po termomodernizacji i nie wiadomo nic o terminie zwrotu, ale była to inwestycja o korzystnym wpływie na budżet gminy. Niestety pomijając drobne projekty osiedlowe nie ma za co chwalić, bo reszta "inwestycyji" drenuje budżet na niesamowite kwoty.

No ale klakierzy twierdzą, że "zyski" z centrum piłkarskiego (???) finansują budowę bloków w mieście. Jak magistrat tak ogarnia zarządzanie (albo raczej tego nie robi) to nie dziwi tak duże zadłużenie przy braku generatorów dodatkowej kasy do budżetu.

e2rds

fix, jesteś takim tępym gnojkiem, Pan Zdzisław Malicki w historii tak Huty, jak i Stalowej Woli winien być zapisany złotymi zgłoskami, nie tylko z dużej litery.

~umarly

manukun pytasz na co czekają urzędasy w kwestii powiększenia strefy? Moim zdaniem na nic. Oni po prostu nie potrafią tego zrobić. Zwróć uwagę że w mieście jedynie wydawane są pieniądze na pseudo inwestycje które tak na prawdę będą generować koszty dla miasta na ich utrzymanie a jak wiadomo wydawać pieniądze potrafi każdy gł..i

~wiechu

~Prośba - Jeżeli ktoś pisze nazwisko z małej litery (często przekręcając) oraz wtrąca komunę,niechybnie jest to zwolennik "dobrej zmiany".Pan Zdzisław Malicki był super dyrektorem,za Jego kadencji huta była w największym rozwoju.Również miasto wtedy wiele zyskało.Ze wszech miar zasługuje na uhonorowanie.Przy okazji wspomnę innego wspaniałego dyrektora-Pana Ludwika Martelę z elektrowni.

manukun

@umarły
Strefa miała być już w 2016. Nawet konferencja prasowa była. Nadbereżny obiecał i ...nie zrobił. Jak zwykle obietnica za obietnicą, a efektów brak. Pewnie czeka na kolejne wybory, żeby sukces odtrąbić.

Od kilku lat czekamy na branżę IT i przemysł lekki oraz ponad sto hektarów nowych terenów inwestycyjnych. Tymczasem koło autostrady pod Rzeszowie magazyny, biura, fabryki i hurtownie rosną jak grzyby po deszczu. Tam się da, u nas ekspresówki w granicach administracyjnych miasta nie będzie, więc nie wiem, na co urzędasy czekają?

~Dodek

Niedawno u Adriana ciumek, teraz Malicki. Co wam się pisaki marzy? smiech2

~fix

Czy ten malicki nie dostal przypadkiem tych medali za komuny?

~Prośba

Czy choć przez szacunek dla pana Malickiego trolle opozycyjne mogą nie hejtować tego artykułu?

umarly

Panie Nadbereżny, kiedy zapowiadane hucznie przed wyborami, powiększenie Strefy Ekonomicznej? Już, już miało być wszystko dopinane na ostatni guzik, tymczasem cisza.