Uroczyste otwarcie hali ARP z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Image

W czwartek, tuż po wizycie w Hucie Stalowa Wola, prezydent RP Andrzej Duda udał się na ulicę Kasprzyckiego, by wziąć udział w otwarciu nowej hali ARP, a w niej Polskiej Wystawy Gospodarczej.

To największe wydarzenie pokazujące potencjał gospodarczy polskich wystawców, w tym podkarpackich i stalowowolskich. Przygotowania do tego wydarzenia trwały od wielu dni. Łącznie na wystawie zaprezentowało się 100 wystawców z różnych branż, od przemysłu ciężkiego, po branże lekkie, spożywcze, czy start-upy.

Do godziny 17:00 przewidziano zwiedzanie stref wystawowych: PWG, Wystawy Gospodarki i Kultury Województwa Podkarpackiego i Stalowej Woli oraz Strefy Edukacyjnej dla Dzieci. Przygotowano też dwa panele dyskusyjne: „Od COP do gospodarki 4.0” i Panel Gospodarczy pod patronatem Dziennika Gazety Prawnej oraz Agencji Rozwoju Przemysłu.

Uroczystość była okazją do zaprezentowania potencjału samej Stalowej Woli, zarówno gospodarczego, jak i kulturalnego. Aż 11 firm promuje nasze miasto. Przy okazji można się było dowiedzieć co idzie w świat z samej Stalowej Woli. Niektóre produkty mogły naprawdę zadziwić. Wydarzenie przyszło obejrzeć wielu mieszkańców.

Atrakcjami było między innymi planetarium, fotobudka, stanowisko budowania rakiet, rzeźbienie w soli, pokazy wytopu szkła, fascynujący pojedynek mistrza lutowania z robotem lutowniczym, a oprócz tego podróż w kapsule 5D szlakiem Green Velo i żywe laboratorium. Na to by wejść na teren hali czekano nawet 2 godziny. Mieszkańcy mieli żal do organizatorów, że z dziećmi musieli na zewnątrz spędzić tyle czasu.

Prezydent RP na spotkanie z mieszkańcami przybył spóźniony. Wcześniej wizytował jeszcze HSW. Później miało miejsce uroczyste przecięcie wstęgi. W środku budynku przybyłych zaproszono do wysłuchania przemówień.

- To dla nas wielki zaszczyt, że mamy po raz kolejny możliwość gościć w Stalowej Woli pana prezydenta RP Andrzeja Dudę. Pan prezydent jest zawsze z nami w najważniejszych monetach, ostatni raz 11 listopada 2017 roku, kiedy inaugurowaliśmy rok przygotowania do wielkiego święta polskiej niepodległości. Wspólnie z nami dzisiaj kontynuując tą myśl o niepodległości patrzymy na polską gospodarkę, patrzymy na to, jak w perspektywie czasu zmienia się, jak pojawiają się nowe, innowacyjne rozwiązania, które sprawiają, że Polska i Polacy mogą być dumni z tego, że jesteśmy narodem zdolnym, pracowitym, uczciwym, który tworzy silną gospodarką. Dzięki temu wydarzeniu, jak w soczewce, można było pokazać silę polskiej gospodarki - mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent miasta zapewnił, że choć zmieniło się w naszym mieście wiele, to nie zmieniło się coś najważniejszego w samych mieszkańcach: ich serce, wiara i patriotyzm, co przekłada się na naszą silę, również tą gospodarczą. Włodarz Stalowej Woli podziękował prezydentowi Andrzejowi Dudzie za pomoc w rozwojowi miasta i regionu poprzez objęcie województwa programami rządowymi. PKB w Polsce wynosi średnio 6,3%, na Podkarpaciu- aż 7,8%. Życzył mu też stalowej woli w działaniach na rzecz gospodarki na tę rok i całą dekadę.

Prezydent RP Andrzej Duda, który otwierał wystawę zwrócił się do obecnych w hali ARP.

- Trzeba było stalowej woli, żeby na piaskach, gdzie rósł tylko las zbudować miasto, a przede wszystkim zbudować wielkie zakłady przemysłowe, aby podjąć odważną decyzję: tak, to tutaj właśnie będzie- śmiało dzisiaj można mówić- przemysłowe centrum kraju. Taka była idea Centralnego Okręgu Przemysłowego, ale za nią stała właśnie ta stalowa wola zmiany ówczesnej II Rzeczypospolitej, zmiany jej charakteru, jeżeli chodzi o sytuację gospodarczą kraju, ekonomię i jej strukturę społeczną kraju, problem przeludnionych obszarów wiejskich, problem kryzysu gospodarczego, z którym wtedy borykał się świat i który bardzo mocno dotknął Polskę, problem państwa, które powstało przecież nie tak dawno po 123 latach zaborów jako zlepek kilku zupełnie różnych organizmów, wcześniej państwowych, kiedy byli jeszcze tutaj zaborcy. Każdy miał jakiś swój charakter, gdzie część była uprzemysłowiona, a część nie, gdzie było mnóstwo problemów, które trzeba było przezwyciężyć, a których przezwyciężenie było ogromnie trudne. To właśnie ich przezwyciężenie wymagało tej stalowej woli, a jedną z dróg do tego przezwyciężenia była budowa przemysłowego serca kraju i to właśnie Centralny Okręg Przemysłowy miał być i w istocie stał się tym przemysłowym sercem kraju tutaj, w widłach Wisły i Sanu, na tej ziemi, na Podkarpaciu, częściowo w województwie świętokrzyskim- mówił prezydent RP Andrzej Duda.

Ten wielki skok został przerwany przez II wojnę światową. Prezydent podkreślił, że dziś Polska jest bezpieczniejsza i mocniejsza pozycją, a także dzięki sojuszom, między innymi ze Stanami Zjednoczonymi. Potrzebny jest za to nowy skok, w nową gospodarkę 4.0. Polska chce wziąć udział w rozwoju światowym i ma szansę na bycie w awangardzie tego rozwoju. Ma być to rozwój jakiego jeszcze nie było wprowadzający nas w nową erę dzięki technologiom, rozwojowi myśli, wytwórczość i użytkowania zdobyczy.

Prezydent RP podkreślił, że do tego rozwoju mocno przyczynia się Podkarpacie, gdzie gospodarka świetnie się rozwija i skąd pochodzą nowoczesne produkcje. Jako przykład podał używane banery cyfrowe, które wyświetlały migoczące flagi Polski. Pomysł powstał tutaj i „poszedł” w świat.

Obiekt przy ulicy Kasprzyckiego ma powierzchnię ponad 11,5 tys. m2, zaplecze socjalno- biurowe i parking. Inwestycja warta jest ponad 24 mln zł. W wybudowanym obiekcie blisko 10 tys. m2 przeznaczonych zostało na trzy niezależne strefy produkcyjne, o powierzchniach 5 tys. m kw., 3 tys. m2 i 2 tys. m2. Na biura i pomieszczenia socjalne przypada przestrzeń 1,6 tys. m2. Oprócz budynku przy ulicy Kasprzyckiego na 3,4 ha działce powstał parking ze 160 miejscami postojowymi.

Przewiń do komentarzy



















































































































Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Tak, edziu

Sądzę że edziu byłby lepszym niż Maliniak. Startuj więc „edziu” smiech2

e2rds

A narachi A widzisz wtedy gdy ja się rodziłem to jeszcze nie znano w Polsce pojęcia inkubator, ale ty to już miałeś szansę, jednak pomijam to, myślę, że u ciebie to winna kioskarka katoliczka i tata o tym nie wiedział.

~Rozum

Ludzie młodzi i wykształceni myślą dziś mądrzej niż jakiś tam Ziobro, Kaleka, KantHaki czy inne warchoły. I to optymistyczne jest dla Polaków...

~Rozum

Też wolę Biedronia wzloty niż kacze nieloty.

~Żenada

Nie interesuje mnie z jakiej opcji politycznej jest ktoś i z kim sypia. Rozum mam dwój i wiem że Biedroń winien być prezydentem. Bo to co jest to żenada totalna!

~A narachi A

E2rds jest dzieckiem na którym testowali inkubatory. W jednym nie było zabezpieczenia antyprzepieciowego. I skutki są jakie są.

~buhahaaa

tacy oto "bohaterowie" bronią swojej obrończyni -"nadzyczajnej kasty " -śmiechu warte i jedni i drudzy, ludzie bez kszty honoru.

~@wojtek

tym razem bohater z Wrocławia....Frasyniuk „zabłysnął” w GW dodatek Wrocław stwierdzeniem: „Morawieccy walczyli z komunizmem? Błagam Jeden wyjechał, o drugim nie słyszałem”. Ale czego właściwie można się spodziewać po człowieku, który interes życia zrobił z bandytą z SB ?
Frasyniuk „zabłysnął” w GW dodatek Wrocław stwierdzeniem: „Morawieccy walczyli z komunizmem? Błagam Jeden wyjechał, o drugim nie słyszałem”. Ale czego właściwie można się spodziewać po człowieku, który interes życia zrobił z bandytą z SB ?
Z Internetu-"Władysław Frasyniuk w rozmowie z GW podważył fakt, że mój śp. tato Kornel Morawiecki, walczył z komunizmem. Różnica miedzy moim ojcem a panem Frasyniukiem polega na tym, że w 1980 roku Kornel Morawiecki wzywał do strajku, a Władysław Frasyniuk jako młody kierowca autobusu, do niego przystąpił. Frasyniuk sugeruje również, że zamiast walczyć z komuną, mój ojciec wyjechał z kraju. Prawda jest taka, że Kornela Morawieckiego po jego wieloletniej działalności w podziemiu i aresztowaniu w roku 1987 Kiszczak wyrzucił za granicę po to miedzy innymi, żeby razem z Frasyniukiem biesiadować w Magdalence. Kornel nie pił wódki z Kiszczakiem, a z komuną walczył od 1968 r. Dodam, że kiedyś Frasyniuk miał szacunek do Kornela i potrafił stanąć w Jego obronie."

~@wojtek

nastepny "mędrzec" z gdanska nowołuje do rebeli...
Wałęsa chciałby, aby rząd, który mu się nie podoba m.in. z powodu prowadzonej polityki historycznej i rozliczeń z czasami komunizmu, obalić w ulicznych zamieszkach.
Koment do tego:
Bolek .PIS zmienia sądy by ciebie wsadzić do pierdla, Co za buc!!!

~POPIERAM

apeluję do zwolenników pisu nie niszczcie Polski i Miasta, miejcie troche przyzwoitości a nie wszystko za kasę i dla kasy, bądźcie patriotami!

e2rds

wojtek, jak nikt ci jeszcze nie powiedział, że masz łeb uszyty z tej skóry co baran pod brzuchem nosi, to ja ci to mówię.

~taka prawda

Ceny w Polsce i za granicą. Jesteśmy w ścisłej czołówce rankingu
Polska jest jednym z krajów, gdzie ceny rosną najszybciej. Inflacja jest u nas prawie dwukrotnie większa niż średnia w Unii Europejskiej - wynika z najnowszych danych Eurostatu.

~Mieszkaniec

~wojtek - u Ciebie to same KRYSZTALY ..... tylko, ze w rozsypce.

~Jacek

pisz konkretnie ćwoku kto jest złodziejem jak masz coś w tej pustej bani, co Ty prównujesz debilu, zajmij się Piotrowiczem i resztą tej bandy

~wojtek

Halo Gdansk.Czemu mizerny czlowieku robisz ze zlodzieja bohatera.A moze bedziesz chcial zeby zostal blogoslawionym. Zastanow sie co Ty masz w tej pustej glowie.Jak we Vivo szaleniec zabil kobiete a druga uczynil inwalda to jakos nic sie media TVN nie wypowiadaja i nie czynia z tej zmarlej bohaterem

~prawica

apeluję do zwolenników pisu nie niszczcie Polski i Miasta, miejcie troche przyzwoitości a nie wszystko za kasę i dla kasy, bądźcie patriotami!

~kto jeszcze?

Kto jeszcze popiera „edzia” na prezydenta Polski. Ja jestem ZAsmiech2

~@olek

Kiedyś byłeś już „olo”, inteligentem teraz „olek”. A wszyscy wiedzą żeś „edziu”. Ja będę głosować na ciebie na fotel prezydenta RP. Serio bo nawet ty będziesz lepszy od obecnego. Tylko czy umiesz jeździć na nartach?

e2rds

I mamy nowy nick inteligentapseudo, zaczął nadawać jako "olek", może gdyby pisał inteligentnie to moderator by nie ingerował.

~Piotr

Dziwisz się edek wągrze że cię cenzurują jak ty tą swoją gnojowicę co 4 minuty pod różnymi nickami us ry wasz smiech2

~olek

Do grazyna, hejterze PAN PREZYDENT DOKTOR PRAWA ANDRZEJ DUDA to największy ORATOR na świecie ale jak ja mogę to hejterom wytłumaczyc jak żaden z nich nie wie co znaczy słowo ORATOR.

~inteligent

Moderatorze skończ z cenzurowaniem komentarzy ,bo idiotycznych atakujących sympatykow PIS nie cenzurujesz a te inteligentne komentarze ludzi prawych cenzurujesz. Czy ten portal do hejterów należy a i tak mój poprzedni komentarz niebawem się ukaże.

~Grażyna

Jak mu to darcie wejdzie w krew to w zacietrzewieniu wrzaśnie na tego małego z nowogrodzkiej i będzie po kłopocie....straci głos.

e2rds

inteligentpseudo, nie rozśmieszaj mnie, niedawno sam tak się rekomendowałeś, a teraz mówisz, że wielu ludzi mądrych namawia cię. Jak piszesz po co najmniej 20 nicami to tak to wygląda, już pisałem, że narcyzm z ciebie wychodzi, sam siebie uwielbiasz, jak ty znasz się na wszystkim, piszesz już dzisiaj, choć nie miałeś na to wpływu, zrobiliśmy, wybudowaliśmy, oddaliśmy, wybudujemy. Ty już dziś uważasz się za cząstkę prezydenta-decydenta i stąd ten twój chory umysł na władzę, odpuść, bo nie ma gorszego kandydata na ten urząd od ciebie.

~Jojo

Ta wystawa, ona jest równie ważna w sensie merytorycznym co wystawa plakatu plakatu kolejowego u wieszcza Barei malującego Polski przyszłość a naszą teraźniejszość obrazem.

O kułwa gadam jak płezydęt smiech2 smiech2 smiech2

~Mieszkaniec

~inteligent - napewno madrych inaczej!!! Takich jak Narcyz Rowerzysta - Pierwszy Kierownik Agencji a zarazem wybitny Kameleon czy dr. S, kierujący programem badań nad początkami epoki PiSu w poludniowo-wschodniej Polsce.

~taka prawda

Bardzo lubię sluchac profesora Marczaka wie co mowi, argumentuje kazda wypowiedz,
bardzo rzeczowy i zna sie na prawie w przeciwienstwie do tych niedouczonych aroganckich chlystkow i karjerowiczow z ktorych facjat brak inteligencji az bije w oczy.
Jedno co potrafja to pyskowac geba jak przekupy na bazarze w targowy dzien.
Ale taka jest to nowa elita pisowska. WSTYD!!!!!

~@inteligent

Nie czekaj "edziu" aż 10 lat, już, już startuj czym więcej takich głupków tym suweren szybciej może zmądrzejesmiech2

~warte uwagi!

Prezydent Francji złoży państwową wizytę w Polsce w dniach 3-4 lutego - poinformował Pałac Elizejski. Francuski przywódca będzie w tym czasie przebywał w Warszawie i Krakowie. Trump miał przyjechać po huraganie jaki był w USA. Nie wiem czy ten huragan tam dalej wieje od pół roku czy pokazał Trump Dudusiowy środkowy palec?

~inteligent

Do hejterów, wielu mądrych ludzi namawia mnie abym za 10 lat startował na prezydenta [zPIS] naszego miasta a ja jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa.