Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych kosteczką niezgody

Image

CUW pracuje już od nowego roku kalendarzowego. Radni Porozumienia zarzucili miastu, że budynek wciąż niegotowy, a pomieszczenia niewyremontowane (siedziba w danym Mostostalu), co spowodowało chaos. Miasto tłumaczy, że wszystko kręci się jak trzeba, a pokazane przez opozycję w Internecie biura akurat nie będą dedykowane CUW.

Stalowowolskiego Centrum Usług Wspólnych to wyspecjalizowana jednostka stanowiąca istotne centrum kompetencyjne wspierające poszczególne jednostki miejskie, prowadzące sprawy z zakresu: finansowego, rachunkowego, kadrowego, płacowego, informatycznego, a także zamówień publicznych. Na początek miał skupiać w jednym budynku 34 pracowników „rozsianych” po całym mieście, docelowo około 60. CUW jest jednostką budżetową, która w ramach swojej działalności będzie obsługiwać: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy Nr 2, Zakład Administracji Budynków, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, jak również żłobki, przedszkola i szkoły. Dyrektorem mianowano Danuta Bednarz.

I choć wszyscy mieli już siedzieć w nowych biurach, przenosiny dopiero się zaczęły, a osoby zaangażowane w działania, swoje funkcje pełnili w dotychczasowych miejscach pracy.

Radni Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego- Renata Butryn, Damian Marczak i Andrzej Szymonik remontowy „poślizg” wytknęli władzy publikując zdjęcia pustych pomieszczeń, w których jak na razie składowane były różne materiały. Również temat podjął radny Dariusz Przytuła. O sprawę pytali obecną podczas briefingu prasowego wiceprezydent Renatę Knap dziennikarze.

- Uznaliśmy, że sprawy księgowe powinny być dokończone na miejscu, tam gdzie osoby te pracowały. To nie powoduje żadnego paraliżu. Wszystko działa jak należy. Uważamy, że niektóre zdjęcia, które mogliście państwo zobaczyć, nie pokazują pomieszczeń, które przypisane są do Centrum Usług Wspólnych- mówi wiceprezydent Renata Knap.

O Stalowowolskim Centrum Usług Wspólnych i korzyściach płynących chociażby z organizacji wspólnych zamówień publicznych mówił podczas sesji Rady Miasta Dariusz Hofman. Radni mieli wiele pytań co do działań nowego Centrum i rozwiązań stosowanych przy realizacji wszelakich zadań.

O tym, że CUW działa od stycznia br., czyli tak jak nakazuje ustawa, zapewniła szefowa Danuta Bednarz. Trwa „docieranie” poszczególnych szczebli, a połowa załogi nowego Centrum przeprowadziła się we wtorek do nowych obiektów. Jutro (środa) mają odbyć się szkolenia z programistami. Wszystko wprawdzie powinno być czynne 21 dni temu, ale jak zapewniono, nie ma to znaczenia, jeśli chodzi o funkcjonowanie miejskich instytucji, bo księgowi poszczególnych placówek „robią swoje”. W CUW dyrekcja pracuje już od tygodnia.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Taki

Do tragifarsa.....sobotnio niedzielne szkółki hm są osoby że nawet na taki krok ich nie stać a posadki ciepłe!!!!!!!

~miro

POZIOM KADR PIS W UM ST.WOLA SIĘGNĄŁ DNA.
DANUTA BEDNARZ DYREKTOREM KSIĘGOWYCH STALOWOWOLSKICH,KOBIETA BEZ ZNAJOMOŚCI ZAGADNIEŃ KSIĘGOWOŚCI,WSTYD I UPOKORZENIE DLA TYCH WYKSZTAŁCONYCH KOBIET.

~Latarnik

Paraliż umysłowy opozycji sięga poziomu nerwicy SN.

~Tragifarsa

Ręce opadają jaką głupotą argumentują swoją nieporadność PiSowskie matoły! Ocknijcie się wszystkie magistry po sobotnio-niedzielnych szkółkach nie obnażajcie dalej swe głupoty...

~Aurora

To wstyd być w Wiośnie i PO.

~DO UPADEK

DANUTA BEDNARZ NA PREZYDENTA POLSKI ,NIE TAKIE CUDA JUŻ PIS DOKONYWAŁ!!!!!!!!!!!

~upadek

CUW to kolejny z wielu strzałów w stopę stalowowolskiej władzy. Koncepcja CUW jest w swojej istocie dobra ponieważ pozwala zredukować koszty funkcjonowania miasta, ale do jej kierowania potrzebni są bardzo doświadczone i kompetetne osoby. Pani Bednarz to absolutnie nie jest odpowiednia osoba na stanowisku takiego tworu jakim jest CUW. Arogancja, naciski oraz używanie aparatu mowy do stawiania na swoim obnażają taką osobę i robią z niej nikogo więcej niż kolejną wstawioną po znajomościach na stanowisku, które się jej nie należy. Pan Hofman... cóż Pan Hofman może zapomniał języka w buzi albo zaproponowano mu decyzję nie do odrzucenia. CUW został stworzony nie tylko w celu zredukowania kosztów obsługi administracyjnej miasta, ale po to żeby po roku zwolnić z tych 60 osób sporą część, bo wtedy wygasną zapewnienia o dotyczasowych wynagrodzeniach, które osoby przeniesione do CUW pobierały w swoich macierzystych miejscach pracy. Tylko kto będzie pracował za głodowe stawki? Może tylko znajomi władzy przeniesieni do CUW, a tacy też się tam znajdują. To wszystko proszę państwa odbywa się w majestacie prawa, funduszy miejskich i totalnego chaosu za czasów faceta, którego ego przerosło go o kilka długości. Ktoś to będzie musiał kiedyś sprzątać, tylko po co? Po co marnotrawić pieniądze podatników.

~Olo

chodzi jak pijany cały czas się potyka umiech

~Hejt stop!

Opozycja może już przestać się kompromitować?
Nic nie robicie dla ludzi tylko hejt w necie, a w realu czekanie na jakiekolwiek potknięcie Nadbereżnego, jątrzenie i preparowanie fejków. (vide filmik o CUW)

~Grzyb

Platforma to strata pieniędzy podatników.

~podatnik

manukun
myślę że puste miejsca wkrótce zostaną zapełnione nowymi urzędnikami wyobrażasz sobie puste biurko w takim np mzk mzb czy urzędzie miasta

~prawica

a radni koalicji co robią? tępo przegłosowują wszystko, nic z tego nie rozumiejąc pod światłym przewodnictwem byłego kibola umiech

manukun

Misiu kolorowy, nie rób kurtyzany z logiki. Opozycja w mieście jeszcze niczego nie zrobiła, czemu możnaby klaskać. Wy zresztą niewiele lepiej wypadacie.

~Andrzej

Lucek obiecał zapełnić mostostal i to zrobił...

~@ manekin

Tylko że akurat te "antyopozycyjne" argumenty sa jak najbardziej trafne.
Lenie z opozycji NIC nie robią, a tacy klakierzy jak ty jeszcze im przyklaskują.

~Wyborca PO

hhahauhau hau hau hau hau hau hau hau

~Nadajnik

Jak słychać opozycję? Słychać i niczego pozytywnego dla mieszkańcow nie widać.

Tam nie nastapi zmiana...

manukun

@masakra
Argumenty obozu władzy i klakierów Nadbereżny:
-hejterzy opozycji
-protest pod sądem w 8 osób
-zapraszamy do bankomatu na metalowców
-prezydent załatwił, co zrobiła opozycja
-ty tu nie mieszkasz, więc się nie wypowiadaj
-szrek by nie budował
Itp. pierdy.

Nie mają nic do powiedzenia, bo nie ma czym się chwalić. Słychać tylko okraglaki: "miasto wypiękniało", "wreszcie się coś dzieje", a konkretów brak. Młodzi wyjeżdżają, bo nie mają tu warunków do życia i Nadbereżny dalej nic nie robi. Jak wizerunek zaczął się sypać, a mieszkańcy się wkurzyli, schował się za wiceprezydentem. Kobietą. Facet schował się za kobietą, bo przestali go chwalić i zaczęli być niezadowoleni, bo ileż można czekać na realizację obietnic?

manukun

@wkurzony
Dolicz do tego koszty utrzymania pustych pomieszczeń zajmowanych do tej pory przez tych urzędników

~prawica

ogłądnij sesje to zobaczysz co to kompromitacja pisowski matole

~prawica

ogłądnij sesje to zobaczysz co to kompromitacja pisowski matole

~Yale

Kompletnie się opozycja skompromitowała w tej sprawie, to teraz ujadacze nadrabiają!

art2deco

Gdy do władzy wróci Platforma to zaczną się oszczędności na budzetowce

~Wkurzony

Proszę mi wytłumaczyć jaką to ma być oszczędność, skoro nikogo nie zwolniono zatrudniono dyrektor zastępcę i pewnie sekretarkę i wynajeto pomieszczenia , których nikt nie chciał wynajmować w budynku który aborygen nakazał odkupić MZK. farsa ale trzeba dac pracę i zarobić swoim.

~Apacz

@Rennia
Juz wiadomo , ze pracujesz w metalowcu na 4 pietrze. Tylko napisz jaki numer drzwi

~Jacek

wtp nie wiesz co piszesz, po prostu głupi jesteś umiech to radni obozu władzy nic nie robią, klepia bezmyslnie co nadbereżny da, niczego nie kontrolują tylko swój portfel ewentualnie, czy dieta wpłynęła umiech

~mieszkaniec

Na stronie internetowej Urzędu Miasta nie ma nic o jakimś CUW. Może mają za mało urzędników, żeby to ogarnąć? A może trzeba utworzyć jakieś Centrum Obsługi CUW?

~Rennia

Płatnym hejterom dziekujemy, pieniążki do odebrania w bankomacie w metalowcu.

~do wtp

Trolu przebrzydły rada jest min. organem kontrolnym. Aż tak kłamać trzeba? Do wikipedii sie douczyć. Pierwsze zdanie:
"Rada gminy (w gminach miejskich: rada miejska, rada miasta) – organ stanowiący i kontrolny gminy."

umarly

CUW ma nawet dyrektora, rozumiem że jest też zastępca, dwie sekretarki i oczywiście samochód służbowy. Co za chory kraj.