Sokół będzie gotowy końcem września

Image

Prace przy modernizacji zabytkowego budynku „Sokoła” potrwają jeszcze kilka miesięcy. Już teraz widać jak obiekt się zmienił. Zyskał chociażby nową elewację.

Zabytek powstał w 1906 roku ze środków lokalnej społeczności na potrzeby Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Przez wiele lat był ośrodkiem kulturalnym, w którym działało m.in.: kółko teatralne, klub mandolinowy i taneczny. Organizowano tam także kursy przysposobienia wojskowego oraz wszechstronne zawody sportowe. Na początku lat 90-tych obiekt opustoszał. Przez kolejne lata zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz popadał w ruinę i zapomnienie.

W październiku 2018 roku miasto wyłoniło wykonawcę, któremu powierzono modernizację obiektu. Koszty związane z remontem pochłoną 2,5 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie 1,8 mln zł.

Na parterze budynku będzie znajdowała się sala widowiskowa, magazyn sprzętu, instrumentów, biura, szatnie, toalety. Na pierwszym piętrze będzie mieściła się sala muzyczna i teatralna. Zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków na strychu zaproponowano otwarcie sali historycznej z gablotami na miejsca upamiętnienia historii "Sokoła". W dobudowanej części obiektu będzie sala fitness, bawialnia dla dzieci. Na dziedzińcu znajdować się będzie parking rowerowy, ogródek letni i parking samochodowy (tylko dla zaopatrzenia).

- Prace przebiegają zgodnie z planem. W tej chwili pracuje tam mniej osób, ale rozmawiałam z głównym wykonawcą i mówił, że wszystko ma pod kontrolą. Pracownicy wejdą niebawem na roboty wykończeniowe. Prace powinny zakończyć się do końca września 2020 roku- mówi wiceprezydent Stalowej Woli Renata Knap.

Po zakończeniu modernizacji „Sokół” przejdzie pod skrzydła Miejskiego Domu Kultury. W obiekcie będzie prowadzona działalność społeczno- kulturalna na rzecz mieszkańców Rozwadowa.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~z internetu

Gdyby ci Polacy, którzy oglądają tylko TV1 i TV Info, bo reszta myśląca wie , co się dzieje, a ci zechcieli obejrzeć film Patryka Vegi Polityka, choćby z ciekawości, to może by przejrzeli na oczy, zwłaszcza przy wyborach majowych na prezydenta.

~abc = cba

Dlaczego do tego artykułu nie zrobiono zdjęcia od strony "Biedronki", czy ta wredna ŚCIANA TAK BĘDZIE WE WRZEŚNIU NA ODDANIE CAŁEGO BUDYNKU WYGLADAĆ? Chyba byłaby to kpina z remontu i utopienie sporej kasy. Czy o tej papraninie(nie remoncie!) wie konserwator zabytków, czy się tym tematem interesuje? Co to jest za fuszerka?

~WIKIPEDIA

Kim jest expert PiS Radosław Fogiel wypowiadający się o ważności posiedzenia Sądu Najwyższego:W 2001 uzyskał wykształcenie średnie ogólne w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Filipa Neri w Radomiu[2]. Rozpoczął studia socjologiczne na Uniwersytecie Warszawskim[3], których jednak nie ukończył, został także czeladnikiem piekarniczym.

Mieliśmy już pomocnika aptecznego w charakterze experta od obronności, bito nawet medal z jego nazwiskiem, więc.... dlaczego nie?
W PiSie kazdy ma szansę zostać kim chce. Kim jest expert PiS wypowiadający się o ważności posiedzenia Sądu Najwyższego:

W 2001 uzyskał wykształcenie średnie ogólne w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Filipa Neri w Radomiu[2]. Rozpoczął studia socjologiczne na Uniwersytecie Warszawskim[3], których jednak nie ukończył, został także czeladnikiem piekarniczym.

Źródło: Wikipedia

Mieliśmy już pomocnika aptecznego w charakterze experta od obronności, bito nawet medal z jego nazwiskiem, więc.... dlaczego nie?
W PiSie kazdy ma szansę zostać kim chce Kim jest expert PiS wypowiadający się o ważności posiedzenia Sądu Najwyższego:

W 2001 uzyskał wykształcenie średnie ogólne w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Filipa Neri w Radomiu[2]. Rozpoczął studia socjologiczne na Uniwersytecie Warszawskim[3], których jednak nie ukończył, został także czeladnikiem piekarniczym.

Źródło: Wikipedia

Mieliśmy już pomocnika aptecznego w charakterze experta od obronności, bito nawet medal z jego nazwiskiem, więc.... dlaczego nie?
W PiSie kazdy ma szansę zostać kim chce...

~@kto ma racje

i właśnie o takich jak ty im chodzi żeby wszyscy tak myśleli. Jak mówił twórca :konstytucji" tak teraz bronionej olo kwach...to jest owczy pęd.Baranie jeden oni tak chcą teraz mieć jako suwerenów przy urnach i takimi chcą rządzić.Poczytaj tu sobie.. z netu...
"Reforma sądów to jest starcie ze złem najbardziej perfidnym, sprytnym, pozbawionym zahamowań. Nie miejmy złudzeń. Przeprowadzenie naprawdę głębokiej, przełomowej reformy, niszczącej ważne źródło siły postkomunistycznych układów, mających silne umocowanie międzynarodowe, jest wypadkową wielu czynników. "

~koniec

PO CO TU TA IDIOTYCZNA PROPAGANDA DEBLÓW PRZECIEŻ ROZMAWIAMY O NASZYM SOKOLE.

~kto ma rację

60 sędziów profesorów czy 4 magistrów?

~JJG

@manukun tY wytykasz - do niczego innego nie prowadzisz ? Co tY zrobileś ? Palce cI odpadną.....

~tola

Skoro sędzia z NeoKRS dr Mitera mówi, że uchwała Sądu Najwyższego jest dla niego świętą rzeczą i należy ją respektować to coś w tym jest. Prawda? Gdyby było inaczej to nie musiałby się z tym liczyć i olewać jak to robią niektórzy NeoSędziowie, w tym niejaki sędzia Nawadzki z Olsztyna.

~edziuDajGłos

Jak informuje Radio RMF wszyscy sędziowie Izby Cywilnej, których powołanie do Sądu Najwyższego opiniowała Krajowa Rada Sądownictwa, podporządkowali się czwartkowej uchwale połączonych izb tego sądu. Zgodnie z nią, sędziowie powołani z udziałem KRS od dziś nie powinni orzekać.
Co na to "magistry" Ziobro, Wójcik, Kaleka i inne warchoły?

~SYGNALISTA

Koleś wrócił z Węgier Orbana. SZOK! Unia Europejska nadaje programy radiowe po węgiersku z prawdziwymi informacjami z Wegier i ze świata. Węgrom za słuchanie tych audycji grozi więzienie. Czy wy to rozumiecie? Pamiętacie jak Kaczor "obiecywał Budapeszt w Warszawie???

~warte uwagi!

Przyłebska jako magister jest o krok od zawieszenia nawet sądu ostatecznego gdy jako "odkrycie towarzyskie" otrzyma polecenie od żoliborskiego Napoleonasmiech2

~taka prawda

W 2017 i w 2019 roku lokalne spółki – Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Miejski Zakład Komunalny, przekazały na organizację lokalnych imprez dość pokaźną sumę, bo aż 600 tys. złotych. Niczego nieświadomi mieszkańcy nie zdają sobie jednak sprawy, że kwota ta znacznie obciąża ich konta, ponieważ wywiera niebagatelny wpływ na wysokość opłat za świadczone przez PEC i MZK usługi.

~@z internetu

Trzech magistrów prawa z 1 nieudacznikiem ministrem ocenili że wczorajsze orzeczenie SN jest niezgodne z prawem . Dożyłem czasów że nie ważna jest wiedza , doświadczenie życiowe , dorobek . LICZY SIĘ TYLKO PRZYNALEŻNOŚĆ DO PISu?

~z internetu

Niesamowity był to widok 60 sędziów Sądu Najwyższego, stojących ramię w ramię w obronie praworządności i bez zawahania mówiących prawdę o niszczeniu polskiego państwa na długo zostanie mi w pamięci. W takich chwilach człowiek czuje dumę, że jest prawnikiem.
Głęboką wdzięczność wyrażam sędziom polskiego Sądu Najwyższego za to, że w czasach najtrudniejszych dla polskiej praworządności, będąc pod ciągłym, brutalnym atakiem machiny państwa, swoją postawą pokazali, co znaczy być przyzwoitym, nawet jeśli to się nie opłaca. Wielki szacunek!

~szkoda

Nasz umiłowany "edziu" zapowiedział, że wyjeżdża i go nie będzie. To wielka strata bo kto nas będzie rozbawiał? A może tylko zmieni swój kolejny nick?

manukun

Edziu, cały czas komentuję "sukcesy" Nadbereżnego. Niewiele z nich zostało zrobionych dobrze. Np. budowa żłobka na os. Poręby generuje coraz większe korki, bo z zaplanowanych pozostałych żłobków nie powstał żaden. Teraz niemal całe miasto najpierw jedzie na Poręby zawieźć dziecko, a potem wraca do pracy na strefę tudzież os. Centralne.

Widzę, że zaczął się twój powrót do szarej rzeczywistości życia w Stalowej Woli. To musi być bolesne, gdy człowiek zdaje sobie sprawę z bycia omamionym propagandą sukcesu naszych lokalnych karierowiczów.

~dośctego

Do manekin, śmieciu zamilcz choc raz i skończ z debilną propagandą a zacznij komentowac wszystkie sukcesy w ostatnich 5 latach naszych władz bo jak tego nie zrobisz to ja będę codziennie opoisywał wszystkie sukcesy naszego PANA PREZYDENTA LUCJUSZA NADBEREŻNEGO.

manukun

Widzę, że boli wytykanie kolejnych porażek Nadbereżnego

~@manekin

lepiej zamilcz i bedzie korzystniej dla wszystkich.

manukun

Edziu, to nie śmiech ze mnie. To wkurzenie z powodu bajzlu w mieście. Wy robicie w portki ze strachu, że ludzie was pogonią. Wystarczy jeden negatywny komentarz, a wy zaczynacie bredzić o opozycji, sądach, sylwestrze. Wystarczy napisać, że zalega piach na ulicach czy chodnikach, a wy już z pyskiem wyskakujecie. No ale skoro kilkadziesiąt nowych urzędników dalej nie może poradzić sobie z takim drobiazgiem, to czego można oczekiwać od realizacji projektu bardziej skomplikowanego.

~Hejt stop!

Opozycja może już przestać się kompromitować?
Nic nie robicie dla ludzi tylko hejt w necie, a w realu czekanie na jakiekolwiek potknięcie Nadbereżnego, jątrzenie i preparowanie fejków. (vide filmik o CUW)

~doda

Pytanie możliwe że bez odpowiedzi. Czy w tamtym Sokole parapety zewnętrzne okienne były z blachy ocynk? Mam też podobne zdanie jak poniżej piszący, że konserwatora u nas nie ma a jeśli już jest to olewa totalnie wszystko. Szkoda budynku bo ładnie wygląda ale to nie jest ten sam który miał zaświadczać o jego historii. Dlaczego tak to jest, że nikt nie przyjmuje żadnych uwag a przecież to nasze wspólne dobro. Chcemy tylko by obiektom historycznym przywracać ich dawny wygląd. Przecież okna można było zrobić np. z drzewa modrzewiowego a ostatecznie z dębu. Plastykowe okna to kicz.

~jozin88

Co tam jest zabytkowego? Na starym zdjeciu budynek nie ma tynku tylko cegły i przed budynkiem ogromny kanał odwadniajacy.Ten tynk zasłonił to co było ładnie i nie warto tego ogladac.Teraz to jest nowy budynek zbudowany podobnie jak stare domy.Nie jest to zabytek ,a juz na pewno te okna plastikowe nie sa zabytkowe ,nawet naklejki jeszcze sa z nazwa dostawcy.Ten konserwator zabytków to głupi but ,nie zna sie na zabytkach.

~dośctego

Do fuja, po co się ośmieszasz i próbujesz bronic oszołoma manekina całe miasto się z niego śmieje. A o plagiacie to ty nie masz zielonego pojęcia bo były prezydent zapożyczył te słowa od STALINA.A ten OWSIK to też zapożyczył te zdanie o końcu świata od proroków.

~toto

'janek" może być tam siedziba jak piszesz partii PiS, może też być kolejny gabinet pana prezydenta - np. raz w tygodniu bliżej wyborców Rozwadowa. Może być, a kto może zabronić? Może też być filia Flamingo, czemu nie? Mogą być też pokoje na "godzinki" wzorem Krakowa. Czemu nie?

~fuja

Rozumiem frustrację obrońców pana LN oraz wściekły atak na piszącego "manukuna"! Ogarnijcie się w tym ataku i nie zapożyczajcie zwrotu nie swoich. Oto co wam wytykam, "pożyteczny idiota" to zwrot wymyślony i użyty wielokrotnie przez b. prezydenta. Jak możecie sobie go zawłaszczać? Po wtóre, że mecze będziecie rozgrywać od tej pory cyt. "... do końca świata o jeden dzień dłużej"! To slogan wymyślił z kolei p. Jerzy Owsiak - dyrygent WOŚP! Czy wam nie jest wstyd? Nie możecie czegoś nowego i chwytliwego wymyślić tylko zawłaszczać zwroty swoich adwersarzy? Może bez bez tego też można się obejść, wystarczą tylko argumenty a nie uprawiać plagiat. Zastanówcie się nad sobą i tym co chcecie wyrazić dobitnie!

~ekolog

Jedynie zapomniano sciąc te ohydne drzewo rosnące na froncie tego pięknego pałacu. Przecież w miejscy tego ohydnego drzewa można zasadzic 2 drzewa które w przyszłości będą oko cieszyc.

~janek

A ja uważam , że powinna się tam znajdowac siedziba partii PIS bo to dzięki PIS ten remont był możliwy.

~rzecznikKS

Do manekin, to ty robisz z mieszkańców naszego miasta idiotów i zaraz ci to udowodnie.Kiedy budowaliśm to CENTRUM SPORTOWE to musieliśmy pożyczyc pieniądze z budowy tego CENTRUM na budowe bloków na ulicy ORZESZKOWEJ. A ty baranie wszędzie głosiłeś, że z wynajmu i budowy tego CENTRUM będziemy budowac w STALOWEJ bloki. Oszołomie to ty wszędzie głosiłeś że to CENTRUM SPORTOWE nigdy nie będzie otwarte bo miasto nie ma pieniędzy na zapłate za tą budowe. Ale okazało się że po raz kolejny zostałeś użytecznym idiotą bo już za miesiąc na tym CENTRUM gramy wszystkie mecze domowe do końca świata i jeden dzień dłużej.

manukun

@stalowiak
Piszącemu komentarze na forach stalowowolskich forach przypominam, że wtedy opozycją w radzie była dzisiejsza opcja rządząca i pieniądze z remontu sokoła przenieśli na remont kościoła farnego.


Reszcie funkcjonariuszy partyjnych przypominam o douczenie się historii miasta i stosowanie logiki. Przesunięcie środków z remontu jednego budynku na drugi jest faktem. Wy natomiast robicie idiotów z mieszkańców i dorabiacie ideologię tam, gdzie jej nie ma. Tylko czekać na komentarze, że radni chcieli zburzyć kościół, bo tylko do tego się w swojej nienawiści nadajecie.