Wracamy z Boguchwały na własny stadion

Image

Wracamy wreszcie na własne boisko na Hutniczej! Wielkie bum ma mieć miejsce już 29 lutego, kiedy to rozegrany zostanie mecz z Bytovią Bytów.

Informację ogłosili na facebooku działacze Stali Stalowa Wola, a miasto ją nawet udostępniło (z zaznaczeniem: „podekscytowane”). Kibice też są podekscytowani, zwłaszcza, że wielu zaczęło szczerze wątpić, że uda się doprowadzić całe przedsięwzięcie związane z modernizacją stadiony do końca. Już wkrótce mają zostać podane do wiadomości szczegóły odnośnie sprzedaży karnetów na mecze przy Hutniczej.

Mamy nadzieję, że pierwsze spotkanie na odnowionym obiekcie, które rozegrane zostanie w ramach rundy wiosennej piłkarskiej II ligi 29 lutego 2020 roku z Bytovią Bytów będzie wygrane i zapoczątkuje pasmo sukcesów Zielono- czarnych, czego sobie i piłkarzom życzymy.

Przebudowa stadionu rozpoczęła się w czerwcu 2011 roku jeszcze za czasów Andrzeja Szlęzaka. Piłkarze i kibicie na mecze w roli gospodarza jeździli na wyjęty stadion w Gorzyca, Rzeszowie czy Boguchwale. Na początku zburzono nasyp wschodni, znajdujący się wzdłuż ulicy Hutniczej. Postawiono tam zadaszoną trybunę żelbetonowo- stalową na 1430 miejsc. Później nastąpiły zmiany planistyczne z powodu zbyt dużych kosztów remontu. Kiedy się okazało, że stadion nie spełniałby wymogów licencyjnych, wszelkie prace wstrzymano. Był to rok 2012 roku. Kolejne roboty wystartowały dopiero w 2016 roku już za nowego prezydenta Lucjusza Nadbereżnego. Rozebrano trybunę zachodnią, a w jej miejscu postawiono nowa konstrukcję dla 2 tys. widzów. Budowa trwała bardzo długo, a terminy przesuwano kilkakrotnie. Po drodze było wiele problemów, chociażby z odwodnieniem. Stadion powstawał z dużym opóźnieniem. Ma być zapleczem dla Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Ile to wszystko kosztowało? Trudno powiedzieć. Mówiło się, że 43 mln zł (dofinansowanie z ministerstwa 15 mln zł), ale kwota ta była kilkakrotnie uzupełniana. Obecnie szacuje się, że PCPN pochłonie ponad 55 mln zł. Przypominamy, że PCPN to nie tylko płyta główna boiska i trybuny. To też kilka mniejszych boisk, drogi wewnętrzne, szatnie, sieci, przyłącza i instalacje, boisko ze sztuczną nawierzchnią z balonem pneumatycznym. Trenować tu mają młodzi piłkarze z różnych ościennych województw. Obiekt ma więc zarabiać na siebie.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Polak

Nasza Stal wygrała 2 do 0 z 1 ligowa Termalica Bruk Bet Nieciecza chłopaki złapali wiatr w żagle

~Dodek

@lusia, co ty się lusia martwisz. Jest was 60, zmieścicie się wszyscy smiech2

~kibic

Do dziki, stal9 ,cieciu już gorzej skompromitowac się nie dało tobie debilu. ?STALÓWKA gra w 2 lidze a stadion w GORZYCACH nie nadaje się nawet na poziom 4 ligi tam gdzie grają nasi juniorzy. Durniu już za miesiąc gramy na naszym stadionie pierwszy mecz po wybudowaniu tego pięknego CENTRUM SPORTOWEGO a ty się idioto pytasz czy my mamy stadion. Wybierz się do przychodni na WYSZYŃSKIEGO NA BADANIA PSYCHICZNE.

~dziki,stal9

A my mamy w ogóle własny stadion?Lucek z urzednikami nam zamknał go .A ,,dziadki" z PZPN załatwili nam stadion daleko w Boguchwale.Co jest grane że ten stadion jest tak daleko.Stadion w Gorzycach jest dużo blizej.Jakas kasa pewnie szła za wynajem tego stadionu.

~Orzeszkowej

Na pewno będę chodził z rodziną na mecze nowy stadion to wypas konkretny, z ulicy widać

~fix

Lusia możesz zadawalać kiboli w toalecie nie musisz w sektorze bo na pewno jesteś gruba i paskudna .

~lusia

Dlaczego nie ma sektora rodzinnego? I czy będę mogła na początku rundy kupić bilet np za 20 zl na dowolny mecz czy tylko na najbliższy.?

~Wolne krasy

Skąd wy tego błazna od PR-u wytrzasnęliście? Nadał by się pięknie do spółki skarbu państwa smiech2

~siarkowiec

My z Tarnobrzegu bardzo zazdrościmy Stalowej Woli takiego pięknego obiektu.Piec boisk w tym dwa ze sztuczna murawa.Wszystko zautomatyzowane.Oświetlone.Główna płyta podgrzewana.Pełne zaplecze ,odnowa,masaże,atlasy,sauny,basen z masażami.My w Tarnobrzegu możemy co najwyżej marzyc .Dlatego skazani jesteśmy na wieczna III ligę jak nie niżej.Ale mamy nadzieje ze nam czasem udostępnicie oczywiście za odpłatnością tego obiektu?

manukun

@bzitek4
Wszystkie miasta w Polsce dążą do jednolitego malowania komunikacji, a ty chcesz dokładać kolorów po kilku latach spokoju. Po co ten zielony, żeby leczyć kompleksy?

~Andrzej

55mln zł??? Kogoś chyba popier..ilo

~tadek,bik

Spoko spadniemy do 3 ligi i bedziemy w koncu wygrywać.Rzecznik ks to fałszywy rzecznik ,szkodzacy kibicom.

~~rzecznik

Biorąc poziom gry kopaczy i miejsce w tabeli to drogo.W przyszłym sezonie po spadku do 4 ligi będzie zapewne dużo taniej.

~Kibic

Na klubowym FB są ceny biletów i karnetów już normalny bilet 20 zł

~bzitek4

Z tego co widać to brakuje kasy na to PCPN i w ogóle wszędzie .Na przykład nowe autobusy na baterie powinny być zielone ,ale w czerwonym kolorze były tańsze wiec urzedas wybrał tańsze .Nawet z PRL u autobusy u nas były biało -czerwone, a nie całe czerwone .

manukun

No i gdzie rzecznik? Dlaczego nie pisze, skąd miasto weźmie pieniądze na utrzymanie klubu i nowego centrum piłkarskiego?

~!!!

~rzecznikKS To już ciepłe majtki i łóżko polowe można szykować? Są już zapisy do kolejki po te karnety?

~ssmiech

Tak się reklamuje kibolska qo..a .

~krzywa

Ta lusia to pomieszkuje na 4 piętrze teczowego bloku .

~Olek

Do lusia, wyjdź z kanciapy i popytaj szerzej smiech2

~Qwerty

I kogo to obchodzi, oprócz garstki niedorozwiniętych kiboli?

~@Woow

Biedny nieświadomy i zacofany człowieku.
Tacy ludzie byli i będą i nie jest to od nich zależne.
Sięgnij do literatury jak wiesz co to znaczy.Natomiast to żadne usprawiedliwienie dla wyludniającej się Stalowej Woli czy upadającego klubu.

~woow

tęczowe wojowniki manekin i reszta

~woow

tęczowe wojowniki manekin i reszta

~Podkarpacie84

A będzie jakis mecz na wiosne Staloweczki w tvp info ?? Wie ktos cos moze ??
Skoro duzo jest chętnych na mecz..
To moze tv kablówka Stella by transmitowala na zywo bo to nie Narodowy..

~z UK

Ja idę w niedzielę na Manchester City z Fulhamem.Już mam bilecik.Chodzę na Manchester City,Manchester United i Liverpool raz na miesiąc i jest super a nie tam jakieś kopacze Stali w 3 lidze

~lusia

Z kim bym nie rozmawiała to każdy wybiera sie na pierwszy mecz.

~vifon7

Kto bojkotuje L.N. i nie idzie na pierwszy mecz .?Co powie Nadberezny jak na mecz na nowym stadionie przyjdzie kilku emerytów.

~@Hej Stop.

Na nic nikt nie czeka.Nadberezny zrujnował.Stalowa ,a jego zabawka klub ,no sam widzisz jak stoi.

~Siuks

@love. A w domu wszyscy zdrowi czy tylko tobie sie powywracalo w glowie.