Wracamy z Boguchwały na własny stadion

Image

Wracamy wreszcie na własne boisko na Hutniczej! Wielkie bum ma mieć miejsce już 29 lutego, kiedy to rozegrany zostanie mecz z Bytovią Bytów.

Informację ogłosili na facebooku działacze Stali Stalowa Wola, a miasto ją nawet udostępniło (z zaznaczeniem: „podekscytowane”). Kibice też są podekscytowani, zwłaszcza, że wielu zaczęło szczerze wątpić, że uda się doprowadzić całe przedsięwzięcie związane z modernizacją stadiony do końca. Już wkrótce mają zostać podane do wiadomości szczegóły odnośnie sprzedaży karnetów na mecze przy Hutniczej.

Mamy nadzieję, że pierwsze spotkanie na odnowionym obiekcie, które rozegrane zostanie w ramach rundy wiosennej piłkarskiej II ligi 29 lutego 2020 roku z Bytovią Bytów będzie wygrane i zapoczątkuje pasmo sukcesów Zielono- czarnych, czego sobie i piłkarzom życzymy.

Przebudowa stadionu rozpoczęła się w czerwcu 2011 roku jeszcze za czasów Andrzeja Szlęzaka. Piłkarze i kibicie na mecze w roli gospodarza jeździli na wyjęty stadion w Gorzyca, Rzeszowie czy Boguchwale. Na początku zburzono nasyp wschodni, znajdujący się wzdłuż ulicy Hutniczej. Postawiono tam zadaszoną trybunę żelbetonowo- stalową na 1430 miejsc. Później nastąpiły zmiany planistyczne z powodu zbyt dużych kosztów remontu. Kiedy się okazało, że stadion nie spełniałby wymogów licencyjnych, wszelkie prace wstrzymano. Był to rok 2012 roku. Kolejne roboty wystartowały dopiero w 2016 roku już za nowego prezydenta Lucjusza Nadbereżnego. Rozebrano trybunę zachodnią, a w jej miejscu postawiono nowa konstrukcję dla 2 tys. widzów. Budowa trwała bardzo długo, a terminy przesuwano kilkakrotnie. Po drodze było wiele problemów, chociażby z odwodnieniem. Stadion powstawał z dużym opóźnieniem. Ma być zapleczem dla Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Ile to wszystko kosztowało? Trudno powiedzieć. Mówiło się, że 43 mln zł (dofinansowanie z ministerstwa 15 mln zł), ale kwota ta była kilkakrotnie uzupełniana. Obecnie szacuje się, że PCPN pochłonie ponad 55 mln zł. Przypominamy, że PCPN to nie tylko płyta główna boiska i trybuny. To też kilka mniejszych boisk, drogi wewnętrzne, szatnie, sieci, przyłącza i instalacje, boisko ze sztuczną nawierzchnią z balonem pneumatycznym. Trenować tu mają młodzi piłkarze z różnych ościennych województw. Obiekt ma więc zarabiać na siebie.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Hejt stop!

Opozycja może już przestać się kompromitować?
Nic nie robicie dla ludzi tylko hejt w necie, a w realu czekanie na jakiekolwiek potknięcie Nadbereżnego, jątrzenie i preparowanie fejków. (vide filmik o CUW)

~Bingo Benny

Liż musztardę jeżu smiech2

~ Love

PIER... CIĘ SIĘ WSZYSCY JAK NIE JESTEŚCIE KIBICAMI STALÔWKA....!!! I NIE OPUSZCZAJCIE TYCH KOMENTARZY WSZYSCY DOSKONALE WIEDZĄ ŻE JEDYNE CO UMIECIE DEBILE TO UJADAĆ....!!! UJADAĆ JEDYNIE W INTERNECIE I GENERALNIE NA JEGO MARGINESIE.... ALE TO JUŻ NIEDŁUGO.... NADCHODZĄ ZMIANY... STALOWA KUPA BEZ KOMENTARZY.... DLATEGO PISZCIE JAK NAJSZYBCIEJ I NAJWIĘCEJ SWOICH GÔWNO WATRYCH OPINII...BO KONIEC NADCHODZI NIEUBŁAGANIE.... STALÓWKA ZAWSZE PANY...!!!!

~4rzeznik,stal

Pierwszy mecz kibice moga sobie odpuścić na tym nowym stadionie .A po to żeby pokazać ze w piłce najwazniejsi sa kibice a nie urzednicy.Mozna odpuscic jeden mecz bo nie otworzyli stadionu na wielki mecz z Lechem Poznań,a Nadberezny otworzył sobie stadion na dwa dni przed wyborami do sejmu.Ale urzedasy i Nadberezny beda w sziku jak na mecz otwarcia przyjdzie tylko pare emerytów

manukun

Działacze partyjni (nie mylić z kibicami) znowu sieją zamęt. Tym razem winą za opóźnienia Nadbereżnego w budowie stadionu obarczają ... ludzi Szlęzaka. Nikt nie wie, kim oni są ani co robią, ale ma być falszywe wrażenie, że ktoś zagraża klubowi. Wszystko po to, żeby mogli z tym rzekomym zagrożeniem bohatersko walczyć i doić budżet gminy. Problem w tym że jest on pusty, a po 2023 miasto straci płynność finansową z powodu coraz mniejszej nadwyżki: coraz mniej mieszkańców, coraz więcej urzędników i instytucji oraz coraz wyższe koszty obsługi zadłużenia.

Ciekawe, skąd wezmą na utrzymanie centrum piłkarskiego i klubu? Szczególnie po 2023, kiedy kończy się kadencja Nadbereżnego, a miasto zaczyna wykup obligacji.

~~rzecznikKS

Spadek do 4 ligi będzie zwieńczeniem pisowskich rządów w tym mieście.

~???

Zdaje się został już tylko kibic, rzecznik ,który nie odpisuje,ale ciągle odpisuje( szczególnie ciężki przypadek schizofrenika)ipolak i może jeszcze nieliczni.
@Instruktor
Co to znaczy my wracamy i ,,ze strachu.,,Moze czas cię przesłuchac
Takich jak ty nie tak dawno wylapala policja
.

~rzecznikKS

Do maszynista, ja w zasadzie hejterom nie odpowiadm na ich wypociny . Ale ty jersteś wyjątkowo zabawny cieciu bo czy nie było nie oficjalnego otwarcia tego CENTRUM SPORTOWEGO podczas przyjazdu wielu polityków partii PIS tuż przed wyborami do sejmu i senatu. A teraz informuje wszystkich kibiców naszej kochanej STALÓWKI co do karnetów. Otóż kolejki za biletami przy kasie będą jeszcze dużo dłuższe niż przed zamknięciem tego stadionu a pamiętacie że nie kiedy kibice stali w kilometrowych kolejkach wchodzili na mecz na drugą połowe. W tym roku dzięki karnetom nikt w kolejce nie będzie musiał stac ani minuty , tylko że tych karnetów nie ma za wiele i kto pierwszy ten lepszy. Już początkiem lutego zapraszam wszystkich wiernych kibiców STALÓWKI w kolejke po karnety.

~Kibic

Dlatego trzeba pomóc klubowi najpierw się utrzymać a za rok powalczyć o coś więcej .Do tego potrzebne są fundusze z biletów widzimy się wszyscy 29 lutego

~Kibic

Po pierwsze to Nowak na czym miał działać bez przychodów z biletów karnetów i sponsorów .To jakby 50 procent klubowego budżetu mniej .Teraz będzie mógł się wykazać .Więcej kibicow więcej pieniędzy co znaczy klub będzie stać na lepszych zawodników i na zatrzymanie lepszych swoich przykład Janiszewski dostał duża podwyżkę od GKsu Katowice rzucił wszystko i odszedł bo klub nie mógł mu zaproponowac więcej

~...

Nowiny 24
18 lipca 2018
Otwórzcie i poczytajcie Co zrealizował Nowak że swojego 5 letniego planuJest styczeń 2020 r Jest gorzej niż było oprócz tego ,że jeszcze bardzo dużo kosztuje to publiczna kasę.Czy już nie dość tej błazenady?

~Adam

Dwa mecze bedzie duzo ludzi a pozniej bedzie swiecil pustkami

~do hejterów

Opozycyjne wyjce:
WYJCIE JAK NAJGŁOŚNIEJ, MIESZKAŃCY WIEDZĄ ŻE NIC DLA SPORTU NIE ZROBILIŚCIE!!!

~wiechu

Gdyby wielkość i wyposażenie obiektu miały wpływ na wygraną,to rzeczywiście mamy pasmo sukcesów.Nie tylko autobusy powinny tego dnia być darmowe.Również taksówkarze powinni włączyć się w tą akcję,wozić chętnych za darmo.Opozycja (ludzie Szlęzaka?) teraz zapewne będzie tylko leżeć i robić pod siebie.Mnie zastanawia trochę inna sprawa.Gdyby prezydentem miasta nie był człowiek PiS,a ktoś z opozycji,ile różnego rodzaju dofinansowań byśmy dostali?Wszak rządzący dla swoich są bardzo hojni.

~fakty

Ja zamówię sobie z 15 karnetów.Tak dla pewności .Na zaś.Nie chciałbym aby dla mnie zabrakło.Nie przeżyłbym tego.Tak że jak zobaczycie ze dookoła mnie jest 14 wolnych miejsc tz ze to ja je wykupiłem umiech

~jasio

to nafet w buhuchwale jich niechcom bo grAjom tak ja piszem

~ubek

BOJKOT ARENA DO CZASU ABDYKACJI NADBEREŹNEGO PINOKIA

~Instruktor

My wracamy i opozycja czytaj ludzie Szlezaka ze strachu piszą różne głupoty ale nigdy nie zyskacie sympatii kibiców .Swoją droga fajnie by było jakby miasto na to wydarzenie wprowadziło darmowe autobusy dowozace ludzi na stadion

~Pawełek

Żałośnie będzie wyglądała ta garstka na trybunach. Dosadzicie manekiny?

~ŻYLETA

Wracamy, wracamy, drżyjcie opozycyjne trolle...

~Kibic

Czytam sobie komentarze opozycyjnych trolli i nasuwa się jeden obraz ich wszystkich.
Zwykłe bydło, nie obrażając przy tym bydła.

~~rzecznikKS

W dupę sobie wsadz te karnety.Nawet za darmo nie chcę tego badziewia oglądać.

~Oooo.

Paniie Prezydencie,a może jakiś sensowny artykuł? Np
wracamy po studiach do Stalowej Woli,wracamy z zagranicy do Stalowej Woli.Duzy Pan już jest,czas trochę dojrzeć .

~antystal

Dobry towar nie potrzebuje reklamy badziewie potrzebuje nachalnej reklamy!! wiec pseudorzecznik nachalnie klamie ze karnetow już nie ma hahah to taki kibolski debil z niego !!

maszynista

Rzecznik na kopach powinien stad wyleciec,kłamał ze stadion bedzie otwarty juz w listopadie 2019 .Idz stad oszuscie.Jak pisze ze bedzie ten bubeb otwarty na 100 procent to znaczy że nie bedzie otwarty.

~rzecznikKS

Już dużo wcześniejkomentowałem , że już pod koniec lutego gramy pierwszy mecz ligowy na naszy pięknym CENTRUM SPORTOWYM. Za co mnie hejterzy wyzywali ale jak zwykle to rzecznik kibiców miał 100 procent racji. Teraz ustawiła się bardzo długa kolejka za karnetami bo miejsc karnetowych nie ma za wiele . Kto pierwszy ten lepszy tak będzie z karnetami.

~antystal

Hey... Debile i inne przygłupy Wszelkiej maści cipki bohatery z za klawiatur popitolicie sobie póki są ferie bo od nast. tygodnia do szkoły marsz. A szkoła pożyteczna jest i kreuje takie właśnie miernoty jak wy debile i obsrańce.... Parampam... Pam

~biskid

Nie jestem pieskiem opozycji i już wyję z poziomu zadłużenia naszego miasta.Jak i tego co robia pis-ary.I Ty będziesz niedługo wył Auuuuuuuuuuu.

~Phstak

fake news

~fakty

Cisza...ach ty nie dobry umiech