Wracamy z Boguchwały na własny stadion

Image

Wracamy wreszcie na własne boisko na Hutniczej! Wielkie bum ma mieć miejsce już 29 lutego, kiedy to rozegrany zostanie mecz z Bytovią Bytów.

Informację ogłosili na facebooku działacze Stali Stalowa Wola, a miasto ją nawet udostępniło (z zaznaczeniem: „podekscytowane”). Kibice też są podekscytowani, zwłaszcza, że wielu zaczęło szczerze wątpić, że uda się doprowadzić całe przedsięwzięcie związane z modernizacją stadiony do końca. Już wkrótce mają zostać podane do wiadomości szczegóły odnośnie sprzedaży karnetów na mecze przy Hutniczej.

Mamy nadzieję, że pierwsze spotkanie na odnowionym obiekcie, które rozegrane zostanie w ramach rundy wiosennej piłkarskiej II ligi 29 lutego 2020 roku z Bytovią Bytów będzie wygrane i zapoczątkuje pasmo sukcesów Zielono- czarnych, czego sobie i piłkarzom życzymy.

Przebudowa stadionu rozpoczęła się w czerwcu 2011 roku jeszcze za czasów Andrzeja Szlęzaka. Piłkarze i kibicie na mecze w roli gospodarza jeździli na wyjęty stadion w Gorzyca, Rzeszowie czy Boguchwale. Na początku zburzono nasyp wschodni, znajdujący się wzdłuż ulicy Hutniczej. Postawiono tam zadaszoną trybunę żelbetonowo- stalową na 1430 miejsc. Później nastąpiły zmiany planistyczne z powodu zbyt dużych kosztów remontu. Kiedy się okazało, że stadion nie spełniałby wymogów licencyjnych, wszelkie prace wstrzymano. Był to rok 2012 roku. Kolejne roboty wystartowały dopiero w 2016 roku już za nowego prezydenta Lucjusza Nadbereżnego. Rozebrano trybunę zachodnią, a w jej miejscu postawiono nowa konstrukcję dla 2 tys. widzów. Budowa trwała bardzo długo, a terminy przesuwano kilkakrotnie. Po drodze było wiele problemów, chociażby z odwodnieniem. Stadion powstawał z dużym opóźnieniem. Ma być zapleczem dla Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Ile to wszystko kosztowało? Trudno powiedzieć. Mówiło się, że 43 mln zł (dofinansowanie z ministerstwa 15 mln zł), ale kwota ta była kilkakrotnie uzupełniana. Obecnie szacuje się, że PCPN pochłonie ponad 55 mln zł. Przypominamy, że PCPN to nie tylko płyta główna boiska i trybuny. To też kilka mniejszych boisk, drogi wewnętrzne, szatnie, sieci, przyłącza i instalacje, boisko ze sztuczną nawierzchnią z balonem pneumatycznym. Trenować tu mają młodzi piłkarze z różnych ościennych województw. Obiekt ma więc zarabiać na siebie.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Cisza

Jezus Maria jaka napinka , ile to nie przyjdzie smiech2 to może przekroczyć ze 150 osób ... szaleństwo smiech2

~~Polak

Ha ha ha z tymi transferami ze szrotu to na pewno się utrzymają.

~Polak

Najprawdopodobniej to się nie znasz spokojnie się utrzymają mają dobrego trenera pod wodzą którego zaczęli wreszcie grać pozatym aż 11 spotkań u siebie strata do bezpiecznego miejsca 2 punkty musimy pomóc w utrzymaniu

~~niedługo

Jak na 4 ligę bo najprawdopodobnie ta drużyna rozpocznie przyszły sezon to boisko całkiem,całkiem.Niech jeszcze zrobią parking i pomalują te brudne plamy na betonie z prawej strony na koronie stadionu i po 3 latach żałosnego mękolenia można grać.

wyborca

Chwała Bogu

~Mieszkaniec

Umiesz czytać klub potwierdził to na swoim oficjalnym koncie więc jest to pewne pozatym prezes Nowak już miesiąc temu mówił że nie ma innej opcji jak gra na Hutniczej po trzecie potwierdził to sam Nadberezny i UM

Kebabowiec

Olo, Olo, chodź na solo.

~Stalowy

Na razie nikt tego oficjalnie nie potwierdził to czym się jaracie ?

~Auuuu

Wracamy, wracamy, pieski opozycji wyją jak opętane... smiech2 smiech2
I wyjcie! Wyjcie! smiech2 smiech2

~Kibic

Maszynista bo dach przeciekał taki projekt Gierulskiego mogli wziąć kogoś z Niemiec to wzięli Polaka i trzeba było poprawiać dach

maszynista

JAK będzie powyórzony mecz z Lechem Poznań to kibice przyjdą,a na mecz z kimś z 3 ligi to mało kto przyjdzie.Łobuzy dlaczego stadion nie został otwarty w grudniu,teraz to mało kto przyjdzie.WSTYD .

~Manchester

Nareszcie za długo to trwało .Na mecz otwarcia specjalnie przyjade z UK

~BRAWO

Ech co to będzie za frajda zobaczyć chłopaków na własnym stadionie i to naprawdę super!

~Mały

Czy na otwarcie szykowana jest przepiękna oprawa w postaci przykrycia ludzi folią i odpalenie pod nią rac dymnych?

~ Rozum

Oby mniej chamstwa.,a więcej jakichkolwiek wyników.
Czy tu pisze,że będą zarabiać na siebie? To świetnie. Tylko czy jest ktoś kto w to wierzy?

wopin

A będzie miał kto w ogóle grać ?
Maja chociaż 11stu zawodników ? Czy dziadki z zarządu założą kuszulki i będą grać ?

~Olo

Chodzenie na takie mecze jest tylko dla ameb umysłowych jakimi sa kibole .

~fakty

Kocham Stalówkę.

~ACC

Brawo, nie chodziłem na mecze ale na takim wypasionym stadionie będę!

~Polak

To teraz wszyscy na mecz 29 lutego i na kolejne również czas aby w mieście zapanowała moda na Stal