Zima na budowie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

Image

Zgodnie z warunkami kontraktu, od 15 grudnia do 15 marca na budowie obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77) trwa przerwa zimowa. Pomimo tego Wykonawca korzysta z łagodnej zimy i prowadzi roboty, których rodzaj uzależniony jest od warunków atmosferycznych. Co też ważne, prace prowadzone są przy przestrzeganiu wszelkich zasad dotyczących realizacji robót w okresie zimowym.

Zakres prowadzonych robót

W ramach robót drogowych na trasie głównej wykonywano:

- budowę nasypów

- wykopy

- warstwa podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem

- warstwę podbudowy z kruszywa łamanego

- mury oporowe

Ponadto na jezdniach dodatkowych i drogach poprzecznych wykonywano odhumusowanie, roboty ziemne i warstwę podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem.

Roboty mostowe prowadzone są na obiektach:

- przejazd gospodarczy PG-1 Montaż zbrojenia i szalunków ścian czołowych,

- przejazd gospodarczy PG-2 Montaż zbrojenia i szalunków ścian czołowych,

- wiadukt drogowy WD-2 Usuwanie kolizji branżowych, budowa objazdu tymczasowego,

- przejście ekologiczne PE-1 Zabetonowanie płyty pomostu ustroju nośnego przęsła,

- estakada drogowa ED-1-2 Wykonywanie izolacji z papy termozgrzewalnej na płycie pomostu pod kapami,

- most/przejście ekologiczne M-1 PE-2 Wykonanie warstwy ochronnej pod płyty przejściowe oraz montaż zbrojenia płyty przejściowej,

- przejazd gospodarczy PG-4a Montaż deskowania i zbrojenia płyty pomostu ustroju nośnego przęsła,

- wiadukt kolejowy WK-1 Przygotowania do montażu konstrukcji stalowej wiaduktu z blach falistych,

- przejazd gospodarczy PG-4b Zabetonowanie ciosów podłożyskowych i zamontowanie łożysk, - przejście ekologiczne PE-7 Montaż zbrojenia kap chodnikowych oraz zabetonowanie kap,

- przejście ekologiczne PE-9 Zamontowanie przepustu oraz wykonani zasypki,

- przejście ekologiczne PE-9a Wykonanie fundamentu z kruszywa,

- przejazd gospodarczy PG-5 Wykonanie izolacji z papy termozgrzewalnej na płycie pomostu pod kapami.

Budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77 obejmuje odcinek od Stalowej Woli – skrzyżowanie Trasy Podskarpowej z ul. Chopina do połączenia z realizowaną drogą ekspresową S19 na terenie gminy Nisko.

Inwestycja polega na budowie drogi jednojezdniowej dwupasowej o nawierzchni odpornej na koleinowanie, ze skrzyżowaniami jednopoziomowymi i dwupoziomowymi, dwoma łącznikami drogowymi, mostami, wiaduktami, przepustami, drogami obsługującymi przyległy teren, urządzeniami ochrony środowiska oraz przebudowę infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją.

W ramach budowy powstanie węzeł komunikujący obwodnicę z drogą powiatową nr 1024R (ul. Czarnieckiego) oraz 4 skrzyżowania jednopoziomowe (ronda) komunikujące obwodnicę ze Stalową Wolą, ze strefą przemysłową, z Niskiem oraz z DK19:

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu ul. Podskarpowej z ul. Chopina i projektowaną drogą wojewódzką nr 855,

- trzywlotowe rondo na skrzyżowaniu z projektowaną drogą gminną (łącznikiem do istniejącej DK77),

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu z ul. Podsanie i projektowaną ul. Modrzewiową,

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu z DK19.

Zakończenie robót planowane jest na kwiecień 2021 r.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

Tak jak wcześniej pisałem, oddanie bajpasa może być do 10 lutego, wszystko zależy od pogody. Zostały tylko drobne poprawki i położenie asfaltowego dywanika, niemniej jednak to wszystko jest opóźnione o kwartał.

e2rds

wstyd, podpisuj się swoim właściwym nickiem, wiesz jakim. Nie znaczy, że jak coś było złe, to dalej możemy to czynić.

~wstyd

Do skarpowiec, my mamy codziennie tiry przy samych oknach dzień i noc na ulicy Staszica. A od waszych bloków ta obwodnica będzie przebiegac 200 metrow , więc o czy ty hejterze gęgasz. A tymi taczkami to my ciebie wywieziemy prosto do Sanu.

~skarpowiec

jak mi ekranów nie zrobią to pojadę z taczkami pod magistrat

~UBEK

A GDZIE OBIECANE 140 HEKTARÓW TERENÓW INWESTYCYJNYCH PANIE PREZYDENCIE KŁAMCO.
ZAPOMNIAŁ PAN JAK PIS O BANASIU!!!!

e2rds

A narchi A, pamiętasz, kiedyś podpisałeś się takim ciekawym nickiem, dociekałem, skąd taki wymyślny nick cyt. twój wpis:
20 Stycznia 2020 14:57:22
~A narachi A
Zaczepiam cię bo jesteś idiotą. Robię to samo co ty z głupkami.
I teraz już wiem, to ty idioto, co ten łeb masz uszyty jak niżej napisałem, chciałeś podpisać się A narchi A, tylko gamoniu pomyliłeś się i stąd twój miał być ten inteligentniejszy nick.

e2rds

A narchi A, naucz się palancie czytać ze zrozumieniem o czym piszę dopiero później szczekaj. Ale jak się ma łeb uszyty z tej skóry co baran pod brzuchem nosi to trudno czytać ze zrozumieniem.

~Loniu

Wróciłem właśnie z podróży po całej Polsce. Na wszystkich budowach dróg - praca wre. Powtarzam wszystkie budowy czynne !!!
Może by Webera wysłać z grupka dziennikarzy toby przynajmniej koparki powietrzem zamieszały

~A narchi A

E2rds i manukun lewackie trolle co wy tu robicie skoro nic wam się nie podoba ? Wyjazd do Warszawy tam będziecie spełnieni. Nawet za rękę legalnie będziecie mogli chodzić.

~ktoś

Tytuł artykułu do sprostowania. Powinno być "Zima na budowie PSEUDOOBWODNICY Niska i Stalowej Woli".

~~ciekawski

Nie będzie takiej potrzeby bo Modern Talking już nie przyjedzie.Kasa pusta i koniec imprez w mieście.Jeszcze tego nie zauważyłeś?

e2rds

ciekawy, innym razem ciekawski, jeszcze innym pseudointeligent i właśnie na tym polega twój narcyzm i pyszałkowatość, że uważasz się za wyższą klasę. W hierarchii szkoły to zawsze druga jest wyższa od pierwszej, ale nie dorównuje pn. siódmej, z tym, że ty nie komentujesz i nie wyjaśniasz, ty się pytasz, a to różnica i to niewiedza zmusza cię do pytania, nie pochlebiaj sobie, logiczne.

Mariusz77

Zima laskawa, cos tam gmeraja na budowie ale i tak zapewne term(nu nie dotrzymaja i będą się idiotycznie tlumaczyli jak zwykl czyli złą pogoda . Tak samo i fuszerę tlumaczyć będa .

~ciekawy

Do e2rds, wszystko co ja komentuje jest godne uwagi bo rozmawiasz z wyższą klasą.

e2rds

ciekawski, a to jest ciekawe pytanie, czy zmieści się pod tym tunelikiem tir z osprzętem do budowy estrady. A le wiesz co, podpisuj się tym swoim właściwym nickiem, bo pytanie jest ciekawe, godne uwagi.

manukun

@adam
Jak władza pilnie potrzebuje "sukcesu" podczas wyborów, przepycha takie buble. Jeszcze kilka lat temu koło vivo miał być bezkolizyjny węzeł.

~ciekawski

A mnie zastanawia jedna najważniejsza rzecz jak tiry będą wjeżdżac na ten teren kiedy będziemy robic imprezy na błoniach.

e2rds

Adam, tam ten garb koło VIVO nie zmieścił by się, za dużo trzeba by podnieść jezdnię główną i podejrzewam, że stary dojazd do VIVO będzie zlikwidowany, jest jeszcze możliwość wybudowania tam kolejnego ronda, ale w wizualizacji i w planach tego nie widać. Do VIVO można jeszcze od Stalowej Woli zrobić dojazd przez dojazdówkę do oczyszczalni pod garbem i drogą wzdłuż oczyszczalni jak się jedzie do schroniska dla piesków.

~Adam

e2rds no dzięki za wyjaśnienia. A dlaczego nie zrobili tego "garba" koło VIVO żeby ludzie mieli dojazd do VIVO od strony ronda na Poniatowskiego? No bo dla mnie dojazd do VIVO tylko od turboronda na Chopina to jakaś porażka. Droga krajowa, a jeszcze jak zrobiæ tunel pod Okulickiego to na obwodnicę przez turboronda na Chopina skierują także ruch samochodowy od Tarnobrzega. Tam będzie jeden wielki korek na wjeździe na turboronda.

~@@@@@@

Edziu, ale się miotasz. Zostałeś już sam. Piszesz sam ze sobą, bo nawet twoi mocodawcy uciekli. Jak z Titanika. Toniemyyy. Płacą ci jeszcze czy robisz to z przyzwyczajenia?

~bezradnosc

bubel na naszych oczach powstaje.

e2rds

działkowicz, wybierz się na spacer wokół działek, to ci dobrze zrobi na myślenie i całą infrastrukturę wokół działek. Tam, jak jest oczyszczalnia ścieków jest drugi tunel, prowadzący od drogi wzdłuż działek do oczyszczalni i do działek.

~działkowicz

Do e2rds, o czym ty piszez a samochody ciężarowe z oczyszczalni ścieków to już tej drogi nie będą potrzebowały? Swoją drogą jak kierowcy oczyszczalni będą do tej oczyszczalni dojeżdżac to jest ciekawe pytanie.

~pytanie

Po pierwsze czy tym tunelem będzie można samochodami przejeżdżac we wszystkich kierunkach bo za tym tunelem jest duży paring samochodowy. Bo z tego co różni ludzie opowiadają to będzie tylko przejscie dla pieszych, zdążających na te wspaniale imprezy coroczne na BŁONIACH.

~Psychoanaliza

Miło się czyta te kwiki manekina hejtera.
Wszystko wie, na każdy temat, tylko biedaczek nie wiedział czy był Sylwester w Stalowej Woli czy nie.
Tak to już jest jak się nie mieszka w Stalowej Woli, a chce uchodzić za znawcę problemów miasta.
Gubi się hejterzyna na najprostszych sprawach stąd i spaczony światopogląd.

e2rds

Adam, oczywiście ta nowa droga będzie również miała połączenie z istniejącą, bo działkowicze muszą mieć dojazd do działek, tak że może około 120 metrów będzie zniszczone.

e2rds

Adam, ale przecież to normalne, wyobraź sobie jak by wyglądało dojście do błoni gdyby tej drogi nie było, tam by było jedno błoto. Nowa droga pójdzie pod przejazdem prosto na parking. To są dodatkowe koszty takich inwestycji i to raczej nieuniknione, czasem buduje się specjalnie drogi dojazdowe po to by później je zniszczyć, raczej co inne jest ważne, że ta inwestycja jest niedoszacowana ze względu na trudne warunki terenowe, to i tak koszty będą dużo większe, ten kawałek drogi to pikuś.

~Adam

e2rds: Przecież pamiętam jak niedawno kładziono asfalt na drodze koło oczka, a teraz to zaorają i zrobią drogę obok. Delikatnie mówiąc skoro wiedziano, że droga będzie biegła obok to po co wydawano kasę z naszych podatków na drogę, której nie będzie.

~franek

tak się dzieje

~franek