Na Politechnice Rzeszowskiej święto Babć i Dziadków

Image

W ramach obchodów Święta Babć i Dziadków Politechnika Rzeszowska zaprosiła w swoje podwoje seniorów i ich wnuków. Wielkie spotkanie z nauką, techniką i kulturą miało miejsce w piątek, w ostatni dzień ferii.

24 stycznia br. na Wydziale Mechaniczno- Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli odbywało się wydarzenie pod hasłem „Politechnika łączy pokolenia”. Dzieciaki wraz z dziadkami miały okazję do spojrzenia na świat wiedzy przez pryzmat zabawy. Uczyć mogą się w końcu całe pokolenia i jak widać, równocześnie.

Przygotowano konkursy, warsztaty i zajęcia laboratoryjne, między innymi z robotyki. Było konstruowanie modeli samolotów, spotkanie z zabytkową motoryzacją, konstruowanie brył z piasku kinetycznego oraz Turniej Małego Inżyniera.

Humory dopisywały, wszyscy bawili się znakomicie. A że młodzi naukowcy co nieco się nauczyli, na potwierdzenie tego otrzymali Indeks Młodego Inżyniera.

Uwieńczeniem tego dnia ma być spotkanie z kulturą. O godzinie 17:30 Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej zabierze widzów w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Zaprezentują „Opowieść Noworoczną” na motywach powieści Charlesa Dickensa.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~brew

....amerykańskiej wersji NISSANA....

~brew

Widzę dużo starych samochodów. Chętnie pozbędę się swojego 25 letniego na chodzie, amerykańskiego opla.

~Dzięki

Bardzo ciekawe atrakcje, warto było wpaść, koncert też super!