Jak się może zmienić MDK?

Image

W Miejskim Domu Kultury odbyły się konsultacje z mieszkańcami, podczas których można było porozmawiać o dalszych planach modernizacyjnych obiektu.

Miasto Stalowa Wola zakwalifikowało się do II etapu naboru w ramach Programu Rozwój Lokalny finansowanego ze środków Funduszy norweskich i EOG 2014 – 2021. Stalowa Wola przeszła do II etapu wraz z 54 innymi miastami. Czy uda nam się pozyskać ponad 40 mln z Funduszy Norweskich na rozwój miasta? Okaże się się, a póki co uczestnicy spotkania mogli wnieść własne pomysłu i uwagi co do funkcjonowania MDK w przyszłości.

Spotkanie poprowadził Kamil Pluta z Instytutu Badawczego IPC z Wrocławia. Rozmawiano o wielu sprawach, omówiono oba projekty realizowane w domu kultury. W czasie konsultacji padło wiele sugestii w sprawie dostosowania obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pytano m.in. o małą salę kinową i jej wykorzystanie, np. o to, czy osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich będą miały przestrzeń dla siebie, bądź czy będą pojawiać się oferty kinowe dla osób z autyzmem. Interesowano się również wentylacją i klimatyzacją w poszczególnych salach domu kultury. Sugestie mają zostać przedstawione projektantowi.

Projekt, na który MDK ma szansę pozyskać środki zakłada przebudowę i remont sali widowiskowej, sceny i pomieszczeń przyległych. Co mogłoby się zmienić?

Sala widowiskowa

- Scena wraz z wyposażeniem montowanym na stałe tj. zapadnia sceniczna, montaż elektrycznych wyciągów scenicznych, inteligentnych urządzeń oświetleniowych, system podglądu akcji scenicznej, system potwierdzenia akcji sceniczne oraz system odsłuchu akcji scenicznej.

- Wymiana podłogi na widowni i foteli, renowacja zabytkowych płaskorzeźb, zdobień ścian i sufitów.

- Pogłośnienie loży prawej i lewej na balkonie.

- Udrożnienie ciągów komunikacyjnych na I piętrze wokół sali widowiskowej.

- Garderoby za sceną, pracownia krawiecka i magazyny kostiumowe, pracownia plastyczna oraz przyległe biura pracowników działu artystycznego.

- Montaż klimatyzacji z zastosowaniem pompy ciepła.

- Wymiana oświetlenia ogólnego na widowni na oświetlenie energetyczno- oszczędne typu LED.

- Montaż dźwiękowego systemu ostrzegawczego.

Kolejne działania mają polegać na dostosowaniu małej sali kinowej do wymogów sali muzyczno- teatralnej wraz z adaptacją dodatkowego pomieszczenia na zaplecze sceniczne i garderobę. Podejmowane będą następujące działania:

- poprawa widoczności i komfortu na widowni (prawidłowy spadek).

- dozbrojenie sali w technikę sceniczną i dźwięk.

- adaptacja pomieszczenia z małą salą kinową na zaplecze i garderobę utworzonej małej sali muzyczno- teatralnej.

Kolejne działania będą polegały na adaptacji pomieszczenia socjalno– magazynowego na nowoczesną salę kulturalno–edukacyjną. Dział zarządzania lokalnym dziedzictwem kulturowym wraz z odnowieniem sali baletowej Lasowiaków i udrożnieniem ciągów komunikacyjnych. W ten sposób wszystkie piętra budynku udostępni się osobom niepełnosprawnym ruchowo:

- adaptacja pomieszczenia socjalno – magazynowego na nowoczesną salę edukacyjną wraz z remontem pomieszczeń przyległych, korytarz, sanitariaty, szatnia, sala baletowa Lasowiaków.

- udrożnienie ciągów komunikacyjnych na II piętrze – połączenie prawego i lewego skrzydła budynku oraz adaptacja pomieszczenia magazynowego na tworzony w ramach projektu Dział Zarządzania Lokalnym Dziedzictwem Kulturowym.

- odnowienie dużej sali baletowej Lasowiaków na II piętrze wraz z pomieszczeniami przyległymi.

- odpracowanie na bocznych klatkach systemu wystawienniczego umożliwiającego ekspozycję plansz, fotografii itp.

Projekt zakłada także opracowanie nowego systemu zamykania drzwi w obiekcie np. z użyciem kart magnetycznych

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~staszek

Do maszynista, kolejny twój idiotyczny wpis , że nie masz wstydu takie wypociny produkowac. Debilu gdybyś wiedział ile płacimy za energie w tym Domu Kultury co 2 miesiące to byś się cieszył że będzie tam oświetlenie ledowe. Bo oświetlenie ledowe daje 80 procentowe oszczędności wiem co komentuje bo ja wszędzie mam w domu żarówki ledowe i płace za prąd 17 złotych co 2 miesiące. Dobrze że tacy idioci jak ty nie mają nic w naszym mieście do powiedzenia.

maszynista

Kolejny głupi pomysł zmiany czegos co jest dobre czyli drewniane podłogi na plastikowe ,swiatła stare na ledowe itp.Po co ,na co?

manukun

@droba
Na to nie na szans. Nie ma środków, ludzi, chęci ani woli politycznej. Co innego festyn z koncertem disco polo, tanim piwem i grylem - ten wygeneruje duże poparcie.

~droba

Moim postulatem i nie tylko moim bo większość moich znajomych ma takie samo oczekiwanie to aby co najmniej co tydzień byl stały spektakl teatralny.Co najmniej w weekendy dwa trzy spektakle. Nie jak do tej pory co kilka miesięcy tylko stale.Może to być teatr z zewnątrz lub aby powstał stalowowolski profesjonalny teatr .

~kiedy

Trzeba tez zadbac o otoczke tego Domu Kultury bo na zewnatrz ten budynek wyglada na okazaly.

~LOLEK

WSZYSTKO TO NIE ZASTĄPI I NIE WYGENERUJE JAKOŚCI OFERTY KULTURALNEJ TEGO OBIEKTU, A DOTYCHCZASOWE REMONTY RACZEJ NISZCZYŁY NIŻ NAPRAWIALY OBIEKT

~mieszkaniec

Odniesienie do Lasowiaków - strzał w 10!!!

~Dario

Bardzo fajne spotkanie.Gratulacje dla moderatora!