A nad Sanem sobie grillujemy, a na targu cichcem sobie kupujemy

Image

Koronawirus nie straszny niektórym miłośnikom kiełbasek i piwka na świeżym powietrzu, bo w sobotnie popołudnie, gdy słonko pięknie świeciło nam nad głowami, niektórzy z nich zdecydowali się na piknik na błoniach.

Po mieście wciąż jeździ auto, które ma za zadanie informowanie mieszkańców o zagrożeniach ze strony wirusa. Nie wolno wychodzić z domów, nie wolno spacerować, gromadzić się, spotykać ze znajomymi. Nasze życie na zewnątrz ma być ograniczone, decyzją władz, do minimum. Z domu wolno nam wyściubić noc jedynie w uzasadnionych przypadkach takich jak zakupy, wyjście do lekarza i wolontariat.

Tymczasem życie kwitnie, a policja rozdaje mandaty po 500 zł tym, którym to nie pasuje. W sobotę na stalowowolskich błoniach grillowano. Ktoś nie mógł obejść się bez pęta kiełbasy ociekającej tłuszczem. Inaczej widać nie umiał. Czytelnik, który przejeżdżał nieopodal zatrzymał się i zrobił zdjęcia…

Przygnębiające jest również to, że na mieście chyba najwięcej jest seniorów: spacerują, idą do sklepu po pół kilograma jabłuszek czy jedną bułeczkę na śniadanie. Siedzą na ławeczkach i odpoczywają wyciągając głowę do słonka. Wobec sporych braków w szpitalach doprowadzanie do rozszerzenia się wirusa jest co najmniej głupie. Zwróćcie uwagę swoim rodzicom i dziadkom, tłumaczcie im zagrożenie. Dziś na targu handel z samochodów dosłownie kwitł. Jeden z czytelników jadąc do pracy widział jak seniorzy, w pełnej konspiracji, zaopatrywali się w jajka, wędliny, mięso i warzywa. „Czy ktoś im może wyjaśnić, że świąt nie będzie, jeśli będą nadal się tak zachowywać?”- napisał do nas Czytelnik.

Przewiń do komentarzy









Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

zorg, ni widzisz, ty masz spacerować z psem, zwracać uwagę na własne bezpieczeństwo i ewentualne następstwa głupiego postępowania, przewidywać co może się stać, a nie liczyć samochody i ile ludzi na działkach. To podstawowe twoje zadanie.

~katol60

Idac wczoraj wieczorem ulica Poniatowdkiego slychac bylo mlodych przy krzyzu na polach.Rozmowy glosne zapewne po alkoholu.A przy krzyzu byla laweczka .Teraz deski sa zniszczone.Niech ktos to sprawdzi.

~tomek

na osiedlu centralnym obecnie pałęta sie kilka grupek młodzieży tak około 10 osobowych gdzie sa rodzice gdzie służby do tego jakas udana mamusia z dzieckiem na placu zabw sie bawi dramat

~fvff

Nietypowa
tak pomyslao wielu i widac było efekty w weekend
siedziec w domach na d... bo to sie nigdy nie skonczy

~marcin

albo wszyscy wezmiemy sie za siebie i zero wychodzenia totalna kwarantanna i za 2 tygodnie wszytko sie unormuje albo robimy tak dalej i nigdy to sie nie skonczy
rano te dewoty to przechodziły same siebie w sklepach marketach 2 marchewki i mała smietana i tak co pół godziny
ciekawe teraz te ludzie gdzie tak tłumnie jezdza autami zobaccie sami ile ich jest tylko chyba policja sie stosuje do niewychodzenia bo dzisiaj to ani jednego radiowozu nie widziłem

~zorg

do -e2rds
jesli zabronią spacerow z psem albo w pojedynke , to 'przestanę liczyc auta'
p.s.
dodaj do tych aut i 200 dzialek rodziny, ktore przyszly na piechote lub podjechaly rowerami

~zorg

do ~Pytam
spacerowalem bez dzieci, zony i znajomych z sasiednich działek - a do debila mi bardzo daleko specu od 'yntelygencji'

~Lol

Pytam sie. Kiedy pozamykaja dziadkow w domu a nam pozwolą pracowac? Czy komunistom to przyjdzie kiedys do glowy?

wyborca

Jest 14:00, a w sklepach tłumy ludzi. Trzeba jednak przerzucić się na zakupy on-line, tylko gdzie?

~Nietypowa

Raptem 2 osoby, które chciały się zrelaksować na świeżym powietrzu, no straszna afera! smiech2 Spacery- TAK, sporty na świeżym powietrzu - TAK. Zgromadzenia - (niestety) NIE. To wszystko, co powinni ludzie wiedzieć, żeby rozsądnie przetrwać tą epidemię paniki. Tylko osoby z grup ryzyka - chore na cokolwiek lub mające kontakt z osobami, które mogą mieć tego wirusa powinny siedzieć bezwzględnie w domu

e2rds

tgvr4tgr, ciekawość to pierwszy stopień do piekła, ale możesz zaspokoić swoją ciekawość, spróbuj zatrzymywać samochody i pytać, może się dowiesz, tylko uważaj na wirusa. Dlaczego tak ludzi inni interesują.

~tgvr4tgr

wygladnijcie na miasto ile aut jezdzi ile ludzi teraz jest ciekawe gdzie tak sie przemieszczaja

~xxxx

dzisiaj nie lepiej widze okna co sie dzieje w jednym z marketów to dramat 90% ludzi to 60+
tłok jak niewiem co moze bytak wpuszczac po kilka osób do sklepu a nie tak na hura
a co niektórym wybory przeszkadzają paranoja

myszonista

Co do ocieplania ,zimy nie było ,a do tego wirus z korony .Przegonić ta ekipę ,bo zarazę rozniosą.Po zakończeniu epidemii niech pracują.A o 6 rano wiercic w betonie i budzić to skandal.

~qwr

qRB

~os. Pławo

MZB ociepla bloki, drugi tydzień od 6 rano tłuką młotami udarowymi, ludzie zamknięci w hałasie.

~Andzia

Do nas też w sobotę przyjechali znajomi z Lublina i zrobiliśmy grilla za domem.

~kleios

Ten co robi zdjęcia powinien w domu siedzieć;)

~Smi

Namawiał bym, do zostania w domu, wszystkich pracowników służb sprzątających. Szybko by wam wszystkim rura zmiękła, jak by śmieci zaczęły zalegać w całym kraju. To by dopiero była epidemia, szczury, już by się o to, postarały. smiech2

~Pytam

zorg, a co tam że tak zapytam, robiłeś debilu? Nie powinieneś siedziec w domu? Policzyłeś siebie głąbie?

wyborca

Problem w tym, że rząd się złamał (być może pod naciskiem ministra sportu) i zezwolił na uprawianie sportu w pojedynkę, w parach max 2-osobowych lub całymi rodzinami. I ludzie z tego prawa korzystają. Najwięcej ludzi spaceruje w miejscach mało uczęszczanych (pewnie w obawie przed mandatem). Ale większe ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się epidemii powodują kontakty międzyludzkie, czyli pójście na zakupy, odwiedzanie ciotek i znajomych (tak jakby nie mogli komunikować się zdalnie w XXI wieku), a nawet klatki schodowe.

e2rds

To ci przewrotność ludzka, zorg nie narażał się i innych też, myślę, że jest zdrowy, on tylko liczył samochody obchodząc działki, 44 samochody na co najmniej 200 działek, bez tych zabranych.

~zorg

wczoraj na dzialkach naliczyłem pod dwoma bramami 34 auta i kolejne 10 od strony
oczyszczalni a dzieci jak w przedszkolu

pl2

PS. szkoda że nie ma tutaj edycji postów, bo widzę że popełniłem błąd i dwa razy w zdaniu napisałem "za bardzo", ale jak to się mówi, ten błędu nie robi, co nic nie robiumiech

pl2

~Lol: dalej za bardzo nie rozumiem za bardzo co piszesz, ja też piszę z telefonu i rzadko trafiają mi się błędy. A dla mnie miernotą jest osoba, która nie potrafi sklecić poprawnego zdania po Polsku. Ale zaklinaj dalej rzeczywistość, kraje które zignorowały epidemię, dzisiaj ponoszą za to najwyższą cenę. A ty dalej powtarzasz przestarzałe dane, że koronawirus jest łagodniejszy od wirusa grypy, i umrze tylko promil ludzi w zaawansowanym wieku lub z przewlekłymi chorobami. Na naszych oczach światowa gospodarka sięga dna, a ty widzę że dalej uważasz ten wirus za fikcję...

~Lol

Niemmasz argumentow to czep sie slownika. Trudno sie domyslac ze 79.5 roku to wiek zmarlych we Wloszech a szkol to skonczylem sooro wiecej niz trzeba . Niestety na telefonie nie pisze sie tak wygodnie jak na kompie. 9gladaj wiecej tv to mniej bedziesz rozumiec. Nie kumasz nic to nie ma o czym dyskutowac z miernotami.

pl2

do ~Lol: nie rozumiem co napisałeś, kup sobie słownik albo wróć do szkoły. No chyba że dalej do niej chodzisz, to weź się w końcu za naukę; bo "We Wloszech srednia zgonow to 79.5 roku" mi nic nie mówi. Sorry, ale jak ktoś tak pisze, to nie mam z nim zamiaru podejmować dyskusji.
PS. Pozdrawiam, trzymaj się ciepło i nie dawaj się wirusom.

~Lol

Do pl2. Trump nicxego nie blokuje ,firmy działaja. We Wloszech srednia zgonow to 79.5 roku. Pewnie wpisuja wszystkich dziadkow ktorzy umra. Czego mam nie rozumiec cyfr? Sa strony ze statystykami odnosnie wszystkiego w sensie globalnym, np . Aborcji tylko w tym roku 10mln, smierci matekprzy porodzie tylko w tym roku 75,tys. , smierci na raka 2mln w 2020r. Na malarie 238 tys w 4 miesiace tego roku, . To uwazasz ze czego ja nie rozumiem? Masz racje tego wała swuatowego nie roxymiem, ale juz niedlugo wyjdxie o co chodzilo na prawde.

pl2

Nie da rady robić więcej testów, po prostu obecna władza jak i poprzednie zaniedbały diagnostykę chorób zakaźnych. Obecnie na wynik testu na koronowirusa trzeba czekać 2-3 dni. Żeby badać więcej trzeba więcej placówek wyposażone w sprzęt i zatrudniających odpowiednio wykształconych ludzi. Można kupić miliony testów i badać kogo popadnie, ale mamy ograniczoną liczbę laboratoriów i laborantów.

myszonista

Ludzie pytają skąd tyle nowych przypadków .A tu taka informacja o naszych rodakach pracujących na ,,zmywaku''.Od 15 marca pomogliśmy powrócić do kraju prawie 42 tysiącom osób na pokładzie samolotów LOTu.