75,2% mieszkańców nie idzie na wybory! Wolimy być bezpieczni

Image

W Polsce aż huczy od oburzenia. Rząd wciąż chce zorganizować w Polsce wybory prezydenckie. Opinia publiczna jest zbulwersowana. Wystarczy spojrzeć na Francję, gdzie większość członków komisji wyborczych ma koronawirusa.

PiS swoje, reszta świata swoje

Nie trudno się domyśleć, że wyjście z domu i spotkanie się w lokalu wyborczym to doskonały sposób na wymianę się wirusami. PiS zależy na dotrzymaniu terminu. Ich kandydat ma obecnie bardzo dobre notowania i szkoda by było zmarnować taki potencjał. Z drugiej strony przekładanie wyborów na bliżej nieokreślony termin może wszystko wywrócić do góry nogami.

Co więc zrobić? Tym nie martwią się wszyscy od prawicy do lewicy, bo opozycja woła jednym głosem: przełożyć wybory, nie mamy szans na uczciwą kampanię, nie chcemy narażać obywateli. Wobec ogromnych protestów, rządzący będą musieli zweryfikować swoje decyzje. Głosowanie za pomocą osób upoważnionych, próby stworzenia systemów elektronicznych, to śliski temat. Mogłoby dojść do wielu nadużyć.

Zostańcie w domu- *nie dotyczy wyjścia na wybory?

Polacy nie są skłonni się narażać. Z naszej sondy wyraźnie wynika, że mamy gdzieś wybory prezydenckie. Ważniejsze jest dla nas nasze i naszych bliskich zdrowie i przede wszystkim o tym zamierzamy myśleć.

Co ciekawe wyniki sondy praktycznie pokrywają się z tymi podawanym przez ogólnopolskie stacje. Oznacza to, że nasi Czytelnicy są grupą reprezentatywną i myślą jak mieszkańcy innych regionów Polski.

Aż 75,2% respondentów nie pójdzie do urn wyborczych. To pokazuje jak bardzo jesteśmy zdesperowani i jak mocno rozumiemy zagrożenie. 4,9% obywateli wciąż się waha. Zdecydowanych wejść do lokalu wyborczego i oddać głos jest 19,9% Czytelników. Mamy nadzieję, że jeśli dojdzie do wyborów zrobią to w maseczkach i rękawicach ochronnych.

Duda zaczyna się łamać?

Do tej pory Prawo i Sprawiedliwość tłumaczyło mieszańcom, że póki co nie ma powodów by odwoływać wybory. Równocześnie namawiano żeby nie wychodzić z domów. Polacy drapiąc się po głowie próbowali zrozumieć tę sprzeczność. Władza jednak mocno krytykowana i przyciskana z każdej strony powoli zmienia ton. To zmiana jednak tak subtelna, że prawie niezauważalna, a słowa brzmią jak strofy poezji… tzn. każdy może zinterpretować je po swojemu.

Prezydent Andrzej Duda zaproszony został w sobotę do TVP do programu Gość Wiadomości. Jak przyznał, nie ma pojęcia co będzie w maju.

- Ale gdyby się tak działo, że epidemia będzie szalała i że będziemy cały czas trzymać taką dyscyplinę i takie ograniczenia, jakie są w tej chwili, to myślę, że ten termin wyborów wtedy może się okazać nie do utrzymania. Natomiast ja liczę na to, że uda się te wybory spokojnie przeprowadzić- mówił prezydent.

Co będzie w maju, nie trudno się domyśleć. Statystyki pędzą jak szalone i nieuniknione jest, że będą bardzo wysokie. Spodziewamy się wysypu zakażonych po połowie kwietnia. Już teraz zarzuca się Ministerstwu Zdrowia, że wyklucza ze statystyk niektórych zakażonych. Przykład? Kobieta, która zmarła w Nisku. Wciąż przeprowadzamy za mało testów i tak naprawdę nie wiemy ilu zakażonych jest w Polsce i ilu nosicieli wirusa zmarło. Wiemy jedynie, że choroba nie odpuszcza na całym świecie. W Chinach skąd wyszła, wciąż są nowe przypadki zakażeń. Bądźcie ostrożni!

Sonda została przeprowadzona przez portal StaloweMiasto.pl na naszej stronie internetowej w okresie od 24 do 29 marca 2020 roku.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
wyborca

Stawki wynagrodzenia członków komisji są w Internecie. umiech Moja oferta jak na szczyt epidemii (a taki przypadnie w okolicy dnia wyborów wg ekspertów) chyba nie jest wygórowana. Za 350 zł raczej chętnych nie będzie.

e2rds

wyborca, a na ile cenisz tego członka, no oczywiście nie obcego, weź to pod uwagę, że możesz dostać dużo ofert i co z tego wyniknie.

wyborca

Nie wszędzie głosowanie korespondencyjne będzie możliwe, a ja się poddam kwarantannie po wyborach.

wyborca

Pójdźmy na deal. Chętnie zasiądę w komisji wyborczej. Warunek: 20-krotność obecnego wynagrodzenia członka.

~prawica

o czym świadczy ten sondaż? jakby pisowiec nie był jeden o wielu nickach to wynik byłby inny umiech

e2rds

~vxzt i co mam tumanowi odpowiedzieć, ale odpowiem krótko, tumanie , ja mam nicka e2rds, rozumiesz e2rds z małej litery. E2rds to nick kogo innego i po co ci to było.

~vxzt

E2rds ty nie polemizujesz ty się zachowujesz jak psychopata.

e2rds

Hola, hola, dajcie spokój wizjonerowi vel pseudointeligentowi. A z kim ja tu będę polemizował, jaki jest, taki jest, ale przynajmniej jest wesoło. Możecie się troszeczkę na mnie po wyżywać. Smutne będzie stalowe miasto bez wizjonera. Od czasu do czasu rąbka tajemnicy odsłoni i można np. sobie wyliczyć, że stadion kosztował 65 mln, a nie 50 jak podano. Spokojnie panowie i panie.

~yxz

Skoro portal stalowe miasto zrobił sondaż na temat wyborów prezydenckich to dlaczego nie mogą zrobic sondażu na temat wizjonera.

~sondażownia

To może zróbmy sonde czy wizjoner ma dalej pisac swoje mądrości czy niech se da spokój z bredniami.

~mieszkaniec

Do koleś, a ja uważam , że smutno tu będzie bez wizjonera.

~koleś

Do edka, człowieku uspokoj się piszesz swoje wypociny pod tak fajnymi nickami jak doktor, lekarz , wizjoner czy kibic a wypisujesz takie brednie ,że aż cię szkoda. Powtarzasz się w kolko i bredzisz o tym samym , że niby to PIS to najlepsza partia w dziejach Polski a ile ci za te brednie propagandowe z PIS płacą bo chyba za darmo byś się tak nie ośmieszał. Pora dac se siana bo już nie da się twoich wypocin czytac.

~litosci

wstyd mi za Was, nie różnicie sie niczym od Ukraincow a Polakami chcecie sie nazywac. Tylko jadem plujecie, nie widzicie drugiego czlowieka tylko partie, jakie to plytkie, jakie polskie,
Zakasaj rekawy i bierz sie do roboty a nie politykowaniem sie zajmujesz, nie znasz sie na tym nie wypowiadaj sie, !
badz choc przez chwile czlowiekiem, obrzuczasz blotem innych a pozniej jezyk do komunii wystawiasz jako katolik,
usiadz w domu poczytaj dobra ksiazke, wylacz tv niewazne co leci czy TVP czy TVN to wszystko nic nie warte
nie daj sie oglupiac, przywiazali Ci sznurki do rak, nog i pociagaja na wszystkie strony a Ty tanczysz i jeszcze sie smiejesz,
Nie masz na nic wplywu, bo nic dla nich nie znaczysz (PIS+PO) potzrebuje Cie na chwile w okreslonym czasie i miejscu, potem won im z oczu
przestan nienawidziec, wokol Ciebie sa tacy sami ludzie

e2rds

~e2rds, ty taż masz wybór, ja ci to mówię e2rds, masz wybór, zdechnąć, albo przeżyć, ja wybieram to drugie. Być może tobie będzie się opłacało to pierwsze, bo jak przeżyjesz, to dla ciebie będzie gorzej, zastanów się, lepiej idź na wybory, będziesz miał pierwszą szansę. Pozdrawiam.

~e2rds

Co tu tak cuchnie tym ? Pobudka trole pokroju róbta co chceta pora wylać swoje żale z nieudolnego życia zestresowanych wyborami.Nie martwcie się wybory się odbędą a wy biedaczki zostańcie w domkach na spusty pozamykani,tak dla was będzie najlepiej.

~Pederasta

Najgorsza zaraza której trzeba się bać to popaprańcy z móżdzkami lemingów.

~migos

Dokładnie, darmowa eutanazja dla siebie lub krewnych smiech2 Zwykła selekcja naturalna jakich wiele było w historii

~Nocny Marek

WYBORCY ! Macie wolny wybór, chcesz to głosuj, a nie chcesz to nie głosuj. Prawda jakie to proste !

~Nocny Marek

75 % wyborców PiSu nie pójdzie na wybory, a 25 % zwolenników totalnej pójdzie i wygra opozycja. To będzie wówczas zwycięstwo demokracji. Jak będzie odwrotnie tzn. 75 % sympatyków PO zostanie w domu, a 25 % PiSowców zagłosuje to wygra zjednoczona prawica. Wówczas będzie to zamach na demokrację.

~Rni

Co za trąba z tego e2rds , co ja mówię Tuba tonących platformersów.

e2rds

~e2rds, myślisz, że robiąc z siebie w ten sposób idiotę ktoś ci uwierzy, że nick " ~e2rds " to mój, już wiele razy próbowałeś i nic z tego.

~trąba

16% chce mieć większość a jakim to prawem? chyba że prawem sierpa i młota?

~trąba

Te 16% to pozamykać w szpitalu na Wyszyńskiego lub w Abramowicach i koniec jątrzenia!

~e2rds

Odpowiedzcie, dlatego, że prawie 16%ludzi w Polsce wykazuje zdrowy rozsądek, a pozostałym około 80% namieszano w głowach i za parę groszy są gotowi życie poświęcić dla faceta z kotem.

~Misio

Niech idą lemingi jak stary karzeł mówi że mają iść to mają iść smiech2
Każdy kto używa prawidłowo mózgu to oleje .

e2rds

doktor vel pseudointeligent, nie atakuje innych tylko pseudointeligenta który pisze pod prawie 50 różnymi nickami, będąc na państwowej posadzie w godzinach pracy za nasze pieniądze i pozostawia we wpisach taki smrodek trolla, dlatego łatwo go wykryć.

~doktor

Do e2rds, ty emerycie często atakujesz innych forumowiczów ,że używają dużo różnych nicków a ja ci powiem tak przygadał sagan garnowi.

~doktor

Do e2rds, mylisz się i to bardzo TOTALIACY nie chcą wyborow bo już w pierwszej turze obecny prezydent POLSKI rozniesie swoich oponentow i tylko dla tego się boją wyborów. Bo w takih Niemczech [w Bawarii] 2 tygodnie temu podcas największej kumulacji tej choroby przeprowadzone wybory. To samo będzie w Stanach Zjednoczonych tam wybory na pewno się w tym roku odbędą mimo , że tam jest największa kumulacja tej choroby na świecie. Zdrowym rozsądkiem tylko sympatycy partii PIS się popisują.

e2rds

Odpowiedzcie, dlatego, że prawie 80% ludzi w Polsce wykazuje zdrowy rozsądek, a pozostałym około 16% namieszano w głowach i za parę groszy są gotowi życie poświęcić dla faceta z kotem.

~Odpowiedzcie

Dlaczego wielcy obrońcy demokracji {czyli totalna opozycja) nie chcą przeprowadzenia demokratycznych wyborów?