Jan Paweł II samotnie błogosławi miastu

Image

Zdjęcie: archiwum

Wielki Polak, największy autorytet w świecie kościoła i świata, duchowy przywódca i święty, Jan Paweł II, Karol Wojtyła, Nasz Papież.

15 lat temu 2 kwietnia 2005 r. o godzinie 21:37 zmarł papież Jan Paweł II. Odszedł w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego, w 9666 dniu swojego pontyfikatu. Ojciec Święty zasiadał na Stolicy Piotrowej prawie przez 27 lat. W czasie całego pontyfikatu odbył wiele pielgrzymek zagranicznych. Odwiedził aż 129 krajów na całym świecie, przez co nazwany został papieżem pielgrzymem. W naszym kraju jako Ojciec Święty był 8 razy, po raz pierwszy w 1979 r. czyli rok po tym, kiedy został wybrany na następcę świętego Piotra. Ostatni raz odwiedził swoją ojczystą ziemię w 2002 r.

Co roku mieszkańcy Stalowej Woli spotykali się pod pomnikiem Ojca Świętego. O godzinie 21:37 modlili się, powierzali świętemu mu swoje sprawy, rodziny i miasto. Odbywał się też memoriał pływacki. Dziś w mieście jest cisza, kościoły są puste, a Ojciec Święty samotnie błogosławi Stalową Wolę. Wielu właśnie dziś zwraca się do niego z błaganiem o wstawiennictwo tam, na górze. W dobie koronawirusa, w dobie śmierci i ciężkiej choroby to jedyna nadzieja na to, by kiedyś było znów normalnie.[p]Pamiętajmy o tym właśnie dziś…

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.