Koniec z chodzeniem po lesie

Image

Do niedawna ktoś kto chciał w ciszy i spokoju, z dala od innych pochodzić sobie po lesie, wyjeżdżał za miasto żegnając koronawirusa. Tam, wśród drzew, mchów i paproci nabierał sił witalnych i zapominał o zagrożeniu. Do lasów w weekendy jeździło wiele rodzin. Teraz już nie wolno.

Lasy Państwowe wprowadziły zakaz wstępu do lasów i parków narodowych, póki co, do 11 kwietnia br. Co będzie dalej? Trudni powiedzieć.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, zostaje wprowadzony tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte. Co to oznacza? Od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie nie można przebywać na terenach leśnych. Parkingi, wieże widokowe, wiaty, miejsca na ognisko będą nieczynne, miejsca do biwakowania będą nieczynne. Prosimy potraktujcie poważnie te ustalenia w trosce o siebie, wasze rodziny, waszych sąsiadów i tych, którzy Wam w tym czasie ułatwiają życie – służbę zdrowia, wolontariuszy, sprzedawców, czy kurierów. Rozumiemy potrzebę kontaktu z przyrodą i potrzebę odetchnięcia od bardzo trudnej sytuacji, jaka dotyka wszystkich Polaków. Jednak w czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jego skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania- czytamy na fb Lasów Państwowych.

A póki co Polacy zachęceni zostali do oglądania lasów… na stronie internetowej. Szkoda tylko, że z ekranu nie da się poczuć zapachu drzew i powiewu wiatru na twarzy. Trzymajcie się!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~zigi.len

Ciekawe ile jeszcze wymysla zeby nas zniewolic.Co jak za jakis czas kaza nam opuscic mieszkania i wyjechac do innego kraju.A ci co nie posluchaja beda zamykani w obozach jak w 1940.

~Miś

Jaki rząd rolek? To sprawka karła i to on jako jedyny może ci nakazać co masz robić .

~Treser

W tej chwili pieski(Polacy) zdają, egzamin z posłuszeństwa. smiech2

~Yupik

Małżeństwo po za domem w odległości 2 od siebie, zakaz wchodzenia do lasu, a na wybory już w tej chwil mamy iść, bo ten mały pan tak chce. To nie jest normalna władza. Ile głupot jeszcze wymyśla. Może sami się w kosmos wyślą.

~Rolek

Czy rząd się opamięta i zmieni to ZŁE PRAWO-PRZECIEŻ TO NONSENS.
A grupki pijusów bawią się w najlepsze po mieście wcale się nie kryjąc, gdzie wtedy są stróże prawa ...

~Rolek

To jest TAK IDIOTYCZNY ZAKAZ że aż wydaje się irracjonalny ! Jak można taki bubel wprowadzać w życie i jeszcze karać ludzi za to, że aby nie zwariować w domu , POTRZEBUJĄ w samotności lub z partnerem czy dziećmi pobyć w jedynym bezpiecznym miejscu z dala od innych na łonie przyrody.
cdn.

~Bolek

gdfgtyrtrtqweqw

~ooo

Szwajcaria zatrzymała instalację 5G - Obawy zdrowotne i brak rzetelnych pomiarów
Ataki na maszty 5G w UK. Rząd: To już koniec dyplomacji

e2rds

Mariusz 77, bo co ma taki co ma nasrane w głowie do powiedzenia na argumenty i bardzo mnie cieszy ostatnie zdanie, tylko dotrzymaj słowa. Ja jeżdżę i będę jeździł ( nie pojedziesz pisze się osobno), ale te samochody widziałem po drodze dlatego napisałem. Był bym bardzo wdzięczny gdybyś mi nie odpowiadał.

~henio

Mariuszek-idiotuszek.Po co ma teraz e2rds jechać do lasu jak jest zakaz?Oglądaj dalej kurwizje

Mariusz77

Czyli co e2rds....niepojedziesz jednak do tego lasu i nie sprawdzisz tych wiat ??? Pewnie ze strachu przed wirusem bo ty tylko jedno umiesz.. klapac bezmyslnie jęzorem ( w tym wypadku w klawiaturę ) . Tak naprawdę zesrany jestes i siedzisz tylko w domu i jednym okiem patrzysz w tvn a drugim na to forum z nadzieja ze ktos odpowie na twoje wypociny a zauwazylem ze juz co raz mniej osób reaguje na to co tu klepiesz . Ja od teraz tez cie ignoruje

~Adam

Apel do was. Weź się puknij w łeb. Może jeszcze każdemu czipa do d..y przyczepić żeby wiedzieli ile razy do kibla chodzisz.

~Nietypowa

Kolejny debilizm!! Nikt nie ma prawa zabraniać nam korzystania ze świeżego powietrza. Zwłaszcza, że nie ma żadnej epidemii! Każdego roku ludzie chorują na choroby grypopodobne i każdego roku ludzie (zwłaszcza ci starsi) umierają w wyniku niewydolności oddechowej. To co się teraz dzieje, to nie jest nic nowego. Takie ograniczenia powodują więcej szkód niż pożytku!

~śkoda

Mar,ja już wybrałem wszystkie oszczędności tj.2x500zł na bachory.Wincej oscędności ni mam

~Apel do Was

Skopiujcie to na swoją tablicę na Facebooku i na profilu ministra. Trzeba podjąć radykalne kroki w walce z epidemią.

Panie Ministrze, tylko całkowity zakaz wychodzenia z domu w okresie świątecznym ochroni ludność przed drugą falą zachorowań. Jeśli nie zostaną podjęte dalsze kroki, to szpitale nie wytrzymają. Trzeba będzie wybierać, czy ratować pacjenta, czy pozwolić mu umrzeć. Czy naprawdę chcemy mieć święta śmierci? Apel o wprowadzenie całkowitego zakazu przemieszczania się od środy aż do wtorku po Wielkanocy. Inaczej ludzie nie będą stosować się do zakazów. Będą odwiedzać ciotki, wujków, znajomych, bo trzeba wypić wódeczkę. Już to przerabialiśmy. Zobaczcie, co się dzieje w Stanach. Chcemy tego samego w Polsce? Wszystkie sklepy należy zamknąć. Zakupy można zrobić przez internet lub telefon.

Unikajcie spotkań ze służbą zdrowia i mundurowymi, bo to dziś najwięksi roznosiciele wirusów. Siedźcie w domu.

Minister uważa, że Polacy się dostosują i nie trzeba wprowadzać zakazu, ale rzeczywistość pokazuje co innego.

~inwest

Do mar, a ja wsadzilem do polskiego banku ostatnio kilkadziesiat tysiecy bo trach w domu pieniadze trzymac ale jak jestes idiota to wybieraj.

~Polak

Pytałem znajomego który mieszka w Londynie i potwierdził to co mówię ten facet z YouTube. Nie ma żadnej paniki w Anglii, szpitale pracują normalnie, ludzie są spokojni.

~Mar

Ja też wybrałem już wszystko co mialem z banku. Czasy jakie są każdy widzi, ludzie panikują, a więc wolę trzymać oszczędności przy sobie. I radzę wam zrobić to samo, żeby później nie było płaczu, że nie chcą wam wypłacić.

~NWO

Obejrzyjcie na YouTube "Polak mieszkający w Anglii ujawnia jak media kłamią w sprawie Covid 19.Manipulacja i oszustwo"

Jak rządy nami manipulują i o co tak naprawdę chodzi z tym koronawirusem. Orwell to przewidział.

~spjk

Rząd sobie robi z nami co chce dlatego ja wybieram wszystkie pieniadze z banku

~@@@@@@

A co pis robi zgodnie z prawem i konstytucją? NIC. Najwyżej w nocy uchwalą sobie coś co będzie pasowało karłowi z Żoliborza. Dziwi mnie jedno. Przecież tam są też ludzie, którzy teoretycznie myślą. Jak mogą tak dawać sobą manipulować? Tak działają sekty. Mają jednego guru, najczęściej idiotę, którego wszyscy słuchają. Jednym słowem geniusz. Nie ma konta, nigdy nie pracował, a gdyby go wysadzili z samochodu w centrum miasta to rozpłakałby się jak dziecko, bo nie wiedziałby jak wrócić do domu.

~Adawan

"Czy nałożone obostrzenia rządu są bezprawne? "Z punktu widzenia interesu społecznego dla powstrzymania rozwoju epidemii zakazy powinny być przestrzegane. Natomiast patrząc od strony prawnej widzimy, że uchylanie się od respektowania zakazów nie może być karane"- mówi mec. Janusz Masiak z Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku. - Przepisy ograniczające wolności i prawa przysługujące obywatelom, zostały wprowadzone bezprawnie. Ograniczenia swobód obywatelskich mogą być wprowadzane rozporządzeniem jedynie w stanach nadzwyczajnych - czytamy w podjętej w piątek uchwale gdańskiej Okręgowej Rady Adwokackiej."

~bbc

Jebaaać , karać , nie wyróżniać
W wolnych chwilach prześladować

~Volik

Jaki zakaz wstępu? Ja właśnie siedzę sobie w lesie, i pale blanta.

~Miki

Co ty błedzisz "mates" , jaka tałcza smiech2

Zrób coś konkretnego a nie tylko lans i lans

~Stanley

Zamykacie parki miejskie a co z parkiem w Charzewicach,otwarty że względu na zamek radnego PIS ???2

~Mates

Czekam na oświadczenie opozycji w tej sprawie.
Prezydent tarcza na 7 milionów, odkażanie miasta, a ci co?
Jak zwykle: ZANIEPOKOJENI!

~koka kola

Jak nie można wchodzić do lasu to czy można wjechać rowerem?

e2rds

Mariusz77, ty jak zwykle jesteś alfą i omegą, zawsze wiesz lepiej. Wiesz gdzie się takie mądryjoły jak ty głównie gromadzą, na trasie Stalowa Wola - Jamnica, w zasadzie w dwóch miejscach, jak jest wjazd na ścieżkę rowerową przy bramie, potrafi być nawet 8 samochodów i przed wysypiskiem po lewej stronie, tez potrafi być 6 samochodów. W pozostałych miejscach za wysypiskiem to w pojedynczych przypadkach są dwa samochody, tak to też po jednym. Ale ty jesteś tu najmądrzejszy i najlepiej wiesz. Nie wiem ile było na prasie Przyszowskiej w sobotę, ale wiem ile było w niedzielę, ale taki klakier wie lepiej, bo słyszał od kolegi. Cokolwiek by nie powiedzieć to zakaz jest denny, a takich na takich jak piszesz cyt: "idiotów na quadzie i motorze crossowym ." zawsze się znajdzie.

~ooo

Niech żyje gnom jarosław,niech żyje partia,niech żyje przyjaźń piso rydzykowa.