Koronawirus a miejsko- publiczne pieniądze

Image

Walka z koronawirusem trwa, choć zdaje się, że w przypadku Polski, póki co, 1:0 jest dla człowieka, a nie COVID-a. Na walkę z zagrożeniem wydano mnóstwo pieniędzy. Dużą rolę spełnili tu sami obywatele, którzy z własnej inicjatywy zasilali swoją pracą i pieniędzmi służbę zdrowia, ośrodki, instytucje, siebie nawzajem. Bez ich portfeli walka trwałaby dłużej i poniosłaby za sobą setki tysięcy ofiar.

Ogromne pieniądze na walkę z koronawirusem poszły też z pieniędzy publicznych, z kasy miejskiej. Są to kwoty milionowe.

- Jeżeli chodzi o kwestię kosztów, które zostały przez nas poniesione, czyli zakupu materiałów ochrony osobistej dla wszystkich jednostek, instytucji, urzędu, jest to kwota ponad 1,1 mln zł. Do tego trzeba doliczyć te wydatki, które udzielamy dla szpitala, dla innych instytucji. Można podać, że łączna kwota wydatków bezpośrednio związanych z koronawirusem, to jest ponad 2 mln zł. Nie liczę tutaj strat wynikających z ulg podatkowych, czy wsparcia dla przedsiębiorców, które pomniejszają nasze wpływy - mówił podczas sesji Rady Miasta prezydent Lucjusz Nadbereżny.

I jak mówi włodarz Stalowej Woli, w mieście mocno już zaciskamy pasa i włączamy tryb oszczędzania, chociażby we wszystkich jednostkach w Urzędzie Miasta. Ale nie obędzie się bez rewizji zadań inwestycyjnych. Z części z nich rezygnujemy. Czy na zawsze? Okaże się w przyszłości. Mowa tu głównie o 4 zadaniach o charakterze sportowo- rekreacyjnym. Chodzi o budowę krytego lodowiska, budowę krytego boiska, hali pneumatycznej nad boiskiem nad sztuczną nawierzchnią na Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej- zadanie już wycofano z Ministerstwa Sportu, remonty i budowę placów zabaw.

Mimo spadku wpływów z podatków, jak zapewnił Lucjusz Nadbereżny, budżet miasta jest niezagrożony, a zadania są realizowane zgodnie z planem, nie ma załamania płynności w płatnościach podatkowych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

Oleole, nie, śmieję się z takich jak ty.
Mieszkaniec, ty nie masz twarzy, ty masz tylko tylną część ciała i z przodu i z tyłu, więc nie mogę ci napluć, ale mogę cię tylko kopnąć.
Stalówka, po co ja mam się tobie tłumaczyć, co mi z tego przyjdzie, możesz sobie gadać, pisać i myśleć co chcesz o mnie, a ja cię i tak mam daleko, dla mnie jesteś mniej niż zero.

~uhahaaa

e2rd emeryr glina umiech)))))

~Oleole

e2rds teraz pewnie szykujesz się do pobicia rekordu w okrążeniu Europy z balkonikiem.

~kop

ten mieszkaniec to chyba pedofil?

~Stalowka

Chwalisz się naokoło jaki jesteś cudowny i wspaniały a tak naprawdę to zwykły buc jesteś i tyle w temacie.

~Mieszkaniec

E2rds jesteś nikim chętnie ci napluje w twarz

~kolo4

Pisowscy urzędnicy nadgorliwcy robia wszystko żeby ludzie mieli pod gorke.

~Elita3RP

co totalni jutro wymyślą?

~bzikus

Czy PCPN będzie zlikwidowane,a powstanie tam jakiś bazar?

~@Daruś

Nasz Lucek to na hulajnodze teren oglądanie jak nowoczesny chłopak ze Stalowej Woli

e2rds

Stalówka, jeszcze w niejednej dziedzinie sportowej mi nie dorównasz i nie tylko ty, ja już mam 70 lat, więc w nie wszystkim wam młodym dorównam, ale w pewnych dziedzinach sportowych nie wygraliście dotychczas i może długo nie wygracie i proszę nie pytać o jakie bo bym się odkrył.
Mieszkaniec, a kim ty jesteś na tym forum jak nie najgorszym smrodem, czy kiedykolwiek napisałeś coś logicznego i mądrego. Przecież ty nie masz zielonego pojęcia o rządzeniu, prawach i obowiązkach Rady Miasta, Komisji Rewizyjnej, zasadzie funkcjonowania budżetu, to dla ciebie czarna magia. Od czasu do czasu zaszczekasz i na tym twoja rola się kończy, jedno , dwa zdania luźne i nic więcej.

~Stalowka

panie e2rds ciekawe czy ja żywo jesteś taki mocny

~Mieszkaniec

e2rds nie pajacuj smrodzie

~DAP

Daruś spokojnie spać nie może, hejty lecą, pisze pisma do płokułatuły...
Tylko czy zawiadomił już ją o swoich lotach dronem po mieście?
Nie ma pozwoleń, a jednego w pierwszym locie rozwalił.
Nie chcę żeby kolejny spadł komuś na głowe.

e2rds

Szopen i Daruś, ja mogę spać kiedy chce i ile chce, wy niestety musicie jeszcze zap...ć i to jest wasz ból, no jasne, że większy od mojego. Ale taki to są losy.

e2rds

Oj denerwuje was PiSiaczki, denerwuje i dobrze.
Mieszkaniec, używaj częściej tego pisowskiego palca, na głowie.
DDreporter, czy mógł byś się określić który Bóg, bo wiesz ile ich na świecie jest wyznawanych.

~Jaga

Ciamadan

~Wert

Zaciskamy pasa ,a wysokie premie wybrancy w UM dostali?
To tak jak złodzieje w rzadzie doja Polaków !

~mieszkaniec

Ci co dzisiaj straszą to jutro sami mogą się bać.Nie pajacuj także.

~allo

Według autora to ludzie się prywatnie złozyli i uratowali kraj a rząd to tak tylko przy okazji hehe

~Suchar

Słyszałam że opozycja stalowowolska w ramach walki z covid 19 zaprzestanie hejtu w internecie smiech2

~Daruś

Ile jeszcze nocnych komentarzy wstawi nasz król hejterów?
biedactwo spać nie może, tak się martwi o losy Stalowej Woli, PO, konstytucji oraz wspomina spotkanie z TW Bolkiem

~O Boże!!!

Firma Argenta kupowała od tureckiego producenta testy za ok. 34 zł za sztukę, a sprzedawała je polskiemu rządowi nawet za 209 zł za sztukę. Ministerstwo Zdrowia przyznaje, że nie wiedziało, za jaką kwotę Argenta kupowała testy z Turcji. Argenta tłumaczy wysokie ceny testów m.in. wysokimi kosztami transportu. Tymczasem przynajmniej jeden transport został sfinansowany przez polski rząd. Właściciele Argenty są związani ze środowiskiem PiS. Już w marcu na rynku były dostępne tańsze testy polskich producentów. Rząd stawiał jednak na zagranicznesmiech2

~Mieszkaniec

Ten cały e2rds szuka guza

~DDreporter

Ja tu przychodzę tylko poczytać komentarze człowieka który wie więcej oraz przy którym sam Bóg zawstydził by się swoją inteligencją. Oczywiście mowa tu o e2rds.

~Szopen

e2rds dziadziu idź już spac i nie podniecaj sie

~bibko

Nie czytajcie tych artykulow bo to kłamstwa sa Szkoda czasu.

e2rds

Ynteligent, widzisz jakiś ty ciemny i nie dziwię się, że podpisujesz się ynteligent, bo widzisz u człowieka to tyłek(nie mogłem wpisać słowa którego ty użyłeś by nie było skojarzeń) rządzi wszystkim, tylko ty jeszcze o tym nie wiesz.

~Ynteligent

e2rds każdy twoim zdaniem ma łeb tylko ty jeden masz dupę. Racja.

~Maja

Żenujące komentarze opozycji.
Nic nie robią dla miasta i mieszkańców, tylko hejt w internecie!
No i wieczne narzekanie!