Koronawirus: Środa 3 czerwca 2020. Raport I i Raport II

Image

GODZINA 10:00

POLSKA

Mamy 150 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

- śląskiego (78),

- wielkopolskiego (18),

- opolskiego (16),

- lubelskiego (8),

- małopolskiego (8),

- zachodniopomorskiego (7),

- podlaskiego (5),

- świętokrzyskiego (5),

- dolnośląskiego (3),

- lubuskiego (1),

- podkarpackiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-K, 78-K Tychy, 68-M, 62-M Racibórz, 89-M Zawiercie, 86-K Cieszyn, 78-M Tarnowskie Góry, 89-M, 87-M Zgierz, 68-M Poznań. Osoby te miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 24545. Zgony łącznie: 1102.

PODKARPACIE

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 26 434 próby pobrane od mieszkańców województwa podkarpackiego. w tym:

• w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 19 137

• dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 7297

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 388 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 333 osoby wyzdrowiało. Odnotowano 35 zgonów.

Nowy potwierdzony przypadek to starszy mężczyzna z powiatu przemyskiego.

GODZINA 17:30

POLSKA

Mamy 142 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia z województw:

- łódzkiego (54),

- śląskiego (31),

- mazowieckiego (28),

- małopolskiego (8),

- dolnośląskiego (7),

- podlaskiego (5),

- świętokrzyskiego (4),

- opolskiego (3),

- kujawsko-pomorskiego (1),

- lubuskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 60-K, 67-M, 90-M, 91-K, 59-K Wrocław, 86-K, 83-M Legnica, 71-M Kędzierzyn-Koźle, 69-M Przemyśl, 61-M, 73-M, 90-K Radom, 84-K Warszawa. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 24687. Zgony łącznie: 1115.

PODKARPACIE

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 25 osób, 1613 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywają 4 osoby.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 14 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 388 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 334 osoby wyzdrowiało. Odnotowano 36 zgonów.

Z przykrością informujemy, że w dniu 2 czerwca br. zmarł pacjent w Szpitalu w Przemyślu.

Kolejna osoba, która wyzdrowiała to kobieta w sile wieku z powiatu krośnieńskiego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~@jabar

Krótka informacja dla ciebie;
Przychodnie przy szpitalu już działają, w tym psychiatryczna.
Zgłoś się, może nie jest jeszcze za późno.

jabar

cos, pokaż się trollu

~cos

Korono wirus jest straszny, chyba zabił mrówkę która szła po moim biurko jak kichnołem, bo zapomniałem kupić maseczke od rudego doktora, co wie że nie wie że ta maseczka działa nie działa zapobiegawczo, ale ważne że kase trzepie. Biedna mrówka jestem chyba bezobjawocem, jak bym wiedział to zmknąłbym się w domu na 5 spustów na co najmniej 6 miesięcy żeby niczego nie zarazić a tak zabiłem mrówkę co chciał przetrwać jak każdy tą straszną pandemię koronaświrusa.