Zderzenie 2 aut w Pysznicy. W aucie było małe dziecko

Image

W piątek 12 czerwca około godz. 15:30, na skrzyżowaniu ulic Podborek i Wolności w Pysznicy, doszło do kolizji drogowej.

Mężczyzna kierujący samochodem marki Mercedes ML 350 (auto na częstochowskich numerach rejestracyjnych) uderzył w bok Land Rovera T4d na stalowowolskich tablicach. Land Roverem poruszała się kobieta z dwójką innych pasażerów. Mimo groźnie wyglądającego zdarzenia, nic nikomu się nie stało. W jednym z pojazdów podróżowało maleńkie dziecko, dlatego też zdecydowano się wezwać karetkę pogotowia. Zostało odtransportowane na badania do szpitala.

Na miejsce przybyły 3 wozy bojowe straży pożarnej, w tym jeden z OSP Pysznica oraz dwa radiowozy policji. W trakcie prowadzonych przez służby czynności, strażacy kierowali ruchem.

Przewiń do komentarzy









Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~hehe

Te tłumy Covid polubi.

~co wy na to?

Tak wielkich tłumów na rynku w Poznaniu czy Wrocławiu dawno nikt nie widział. Nikt nie zwoził ludzi autokarami z okolicznych wiosek! Kochani niech nas niesie ta fala, pan Rafał Trzaskowski jak kapitan poprowadzi, nas jak statek do spokojnego i bezpiecznego portu.
Cholera nie zmarnujmy tego, następne wybory prezydenckie za 5 lat.

~z internetu

Cios z zupełnie niespodziewanej strony. Oprócz jeszcze zaściankowych proboszczów Polski Kościół nie chce wspierać Andrzeja Dudy!!!

~Becia

A nie było tam auta z kolumny rządowej?

~Qwerty

To napisalem inteligentowi, tylko nie czyta z zrozumieniem..

~Mia

Qwerty Kiero wydaje mi sie ze mozna wyprzedzac pojazdy wolno jezdzace jak traktor, rower, walec pod warunkiem ze sie nie przekroczy podwojnej ciaglej. No i pod warunkiem ze ten manewr jest bezpieczny. Ale jestem przekonana ze wyprzedzanie na zakrecie przed i na wzniesieniu, przed i na przejsciu, przy ograniczonej widocznosci to jest raczej niedozwolone. Poprostu nikt nie jest zwolniony z przestrzegania prawa - nawet jezeli go nie zna. Wszyscy maja obowiazek zachowywac ostroznosc i nie ma o czym dyskutowac.

~chop

Baby do garów!

~Kiero

~Qwerty


Naucz się geniuszu PRD, nie ma wyprxedzania na podwójnej ciągłej, chyba że jedziesz pojazdem uprzywilejowanym.

taaaa.

~Qwerty

@~Kiero, przeczytaj z zrozumieniem to co napisalem wcześniej.

~Kiero

Qwerty - i wciaz nie podales przepisy, ktory zabrania wyprzedzac na podwojnej ciaglej.
pomoge ci - nie ma takiego przepisu. wyprzedzac mozna.
np rowerem. np. motocyklem. np autem osobowym , jesli jest na tyle szeroka jezdnia, by sie smiescily dwa auta obok siebie ( przyklad : zakret na Okulickiego do lub od swiatel na gorce ).
jak pisalem - za cienki jestes w przepisach

~Kiero

Qwerty - jesli cos nie jest zakazane, to jest dozwolone.
to takie proste, a jakze skomplikowane dla wiekszosci.
a o przepisach to ty sie musisz wiele nauczyc, nie ja

~Serio???

Qwerty kiedys bylem swiadkiem takiego zdarzenia: jechalo sobie auto, a zanim drugie. Zza żywoplotu na zebre bez przejazdu dla roweru wjechal nagle rowerzysta. Auto nr 1 zahamowalo nagle i rowerzysta przejechal. Auto nr 2 tez zahamowalo ale niestety lekko uderzylo w auto nr 1. Ja bylem pieszym. Rowerzysta pojechal nawet nie ogladnal sie za siebie zeby sprawdzic czy wszystko okey mimo moich nawolywan. Na pytanie kto wymusil gwaltowne hamowanie auta nr 1 i suma sumarą winnym stluczki odpowiedz sobie sam. Auto nr 1 mialo kamerke, spedzilismy troche czasu z policja. Od tamtej pory irytuje mnie to ze rowerzysci łamia przepisy na potege, ale od kierowcow aut wymagaja nieskazitelnosci i bezbłednosci ponadludzkiej. Niejednokrotnie podkreslałem ze nie uwazam ze kierowcy aut nie popleniaja bledow, bo popelniaja. Jednak drazni mnie to ze rowerzysci wytykaja kierowca aut najdrobniejszy grzeszek ale sami maja wszystko w nosie i jada byle do przodu. Podkreśle tu dla sprawiedlisci ze nie wszyscy rowerzysci sa tacy! Jest wielu takich rowerzystow ze az milo. Jak dojezdza do zebry to zwolni, wiec mam mozliwosc go w pore widziec i przepuscic. Jak chce skrecic to wystawi reke. Naprawde jako kierowca auta wiele nie wymagam, tylko tyle zebysmy sie wszyscy komunikowali na drodze. I dziwi mnie to ze zamiast mowic o tym jak powinien zachowac sie rowerzysta zeby auto bezpiecznie go po tej drodze pusciło Ty ciagle sie licytujesz kto lepszy a kto gorszy.

~Serio???

Qwerty zdaje sie ze juz Ci ostatnio napisalem ze jak jest zdarzenie auto - auto to winne jest auto. A jak auto - rower to przewaznie(choc nie zawsze) rower. Tak uwazam. Poza tym nie znam kierowcy auta ani kierowcy roweru(bo skoro rowerzyscie wolno jechac po jezdni to jest takim samym kierowca jak ten co porusza sie autem czy motorem) ktory nie polenilby bledu.

~Qwerty

Kiero ~ pocwaniacz jeszcze trochę pokaż przepis który to pozwala na manewry , które to kwestionujesz. Naucz się geniuszu PRD, nie ma wyprxedzania na podwójnej ciągłej, chyba że jedziesz pojazdem uprzywilejowanym.

~kiero

100 za malo ?
spoko 500 pln za przepis w ktorym napisano "~Qwerty:
Podwojna ciągła czyli bezwzględny zakaz wyprzedzania"
nie interesuje mnie twoje zrozumienie przepisow, bo juz wiem ze jest zerowe.
chce poznac przepis

~Qwerty

Sama w sobie nie zabrania wykonania manewru wyprzedzania, jeżeli jednak manewr ten będzie się wiązał z koniecznością zmiany pasa ruchu na przeznaczony do jazdy w kierunku przeciwnym, staje się on niemożliwy do wykonania i kategorycznie zabroniony na odcinku drogi oznaczonym w ten sposób. Kiero ty znajdź przepis który tego manewru zabrania. A 100 zl Sobie wsadź, dka mnie ważne jest bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drōgowego.

~Qwerty

Brawo dla Ciebie Kiero - jeżeli znajomość PRD masz przysfojoną na tym poziomie, brawo. NA SIEDLANOWSKIEGO w Stalowej Woli jest Starostwo, a w nim czekają na Twoje Dokumenty, konkretnie PRAWO JAZDY.

~Kiero

Qwerty - dam ci 100 pln jak przytoczysz przepis, w ktorym jest NAPISANE ze podwojna ciagla to zakaz wyprzedzania

~Qwerty

Nikt nikomu nie wmawia że jest bezpieczny, widocznie udajesz że ni oglądałeś materiału o ktorym mowa. Piesi w tym przypadku, mieli prawo czuć się bezpiecznie, podwójna ciągłą,z lewej strony autobus który się zatrzymuje, wiec sprawdzam tylko prawą stronę na przeciwległym pasie. A tu niestety trzeba się spodiewadz zagrożenia wszędzie , nikt nie jest w stanie przewidziedz że trafi się debil, który to wyprzedza auto które zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych żeby przepuścić pieszych znajdujących się na przejściu dla pieszych. ~J23 wiele Ci brakuje do KIEROWCY autobusu MZK dla niego wielki SZACUN.

~J 23

Do ~Qwerty Nic nie poradzę na to, że nie rozumiesz prostej rzeczy tj. tego, że piesi powinni uważać na siebie najbardziej bo mają do stracenia życie. Przepisami ustawy nic nie załatwisz. Obecnie piesi zatracili zupełnie instynkt samozachowawczy i nie patrzą czy mogą bezpiecznie skorzystać z przejścia! Rowerzyści też łamią przepisy i jeżdżą jakby byli niezniszczalni. Zrozum człowieku, że każdy popełnia błędy więc pieszy nigdy nie powinien czuć się bezpiecznie na jezdni czy przejściu! A u nas wmawia się im , że są bezpieczni bo mają pierwszeństwo. Ma to sens?

~Qwerty

~J23 ~ skōńcz gościu pierd.... że rowerzyści są wszystkiemu winni, wczoraj obiegla informacjia wszystkie wiadomosci, TVP1, TVN, Polsat, internet,. Podwojna ciągła czyli bezwzględny zakaz wyprzedzania, jedzie autobus komunikacji miejskiej na przejściu dla pieszych rodzina kierowca zatrzymuje się żeby umożliwić bezpieczne przejscie pieszych, co robi kierowca dostawczaka który jedzie za nim? Debil wyprzedza, pomimo podwojnej lini ciągłej, pomimo tego że piesi są już na przejściu dla pieszych, i maja pierwszenstwo . Gdyby nie przytomność i przewidywanie kierowcy MKS, doszło by do tragedi. ~@J23-zastanów się kogo bronisz, każdy kierowca który wymusza pierwszeństwo na słabszym uczestniku ruchu drogowego to potencjalny morderca, zdajesz sobie sprawę z tego, czy do ciebie nie dociera. Czy ty świat tylko zza kola kierownicy postrzegasz?

~J 23

29 października 2019 w Stalowej Woli została potrącona kobieta przez rowerzystę na przejściu - w wyniku obrażeń zmarła. Ale gdzie tam, rowerzyści nie popełniają błędów - tylko kierowcy. Rowerzyści nie muszą znać przepisów.

~J 23

Rowerzystów i pieszych nie obowiązują żadne przepisy. Na całe szczęście.

~J 23

Patrząc po tym jak zachowują się rowerzyści to nie muszę i nikt mi nic nie zrobi. Rowerzyści nie muszą znać przepisów. Nie ma takiego obowiązku!

~Kiero

a jednak musisz.
nawet poruszajac sie po drodze tylko dla rowerow. czy tez sciezce. wciaz cie obowiazuja przepisy

~J 23

Nie jestem kierowcą, a nie muszę znać przepisów, żeby jeździć rowerem. Więc nie zamierzam się douczać, bo nic na temat przepisów ruchu drogowego wiedzieć nie muszę umiech

~Kiero

J 23 - kodek juz dawno nie istnieje. doslownie. doucz sie

~se mysle

ale o co wam chodzi w tej pysznicy..
zdarzen niemal tyle co w miescie smiech2

~J 23

Do ~Qwerty Jestem, nie ma mandatu dla rowerzystów, bo oni nigdy nie popełniają błędów i nie łamią kodeksu. Są nieomylni i uprzejmi wobec innych uczestników ruchu np. pieszych, kierowców czy tramwajarzy.

~Qwerty

No i tym razem też winny rowerzysta nie dostał mandatu, tylko niewinny kierowca został ukarany.