Postrzelił psa. Tłumaczył się, że go straszył

Image

Stalowowolscy policjanci zatrzymali podejrzanego o postrzelenie psa z wiatrówki. O dalszym losie 54-letniego mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Za popełnienie tego przestępstwa ustawodawca przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

W sobotę dyżurny ze Stalowej Woli otrzymał zgłoszenie o postrzeleniu psa. Do tego zdarzenia doszło na terenie jednej z posesji, w gminie Zaleszany. Na miejsce pojechali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Mundurowi zatrzymali 54-latka podejrzewanego o postrzelenie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Mieszkaniec gminy Zaleszany został przesłuchany i usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Tłumaczył, że chciał tylko przestraszyć psa, który często przychodzi na teren jego posesji.

Decyzją prokuratora mężczyznę został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Luu

Najważniejsza kwestia nie rozwiązania, aa mianowicie czyj to pies, i kto za tym stoi..

~Ceneo

Bardzo dobrze zrobił

~człowiek

Strach pomyśleć jak dziecko wbiegnie komuś na posesję za piłką. Skończy z toporkiem w głowie? Zacznijcie używać mózgu, zanim wpadniecie na pomysł wyrazić swoje zdanie w internecie. Karma wraca;)

~Xddd

Za to wam powinni odebrać prawo publicznego wypowiadania się. Takich ludzi nie powinna obejmować cenzura żeby ludzie wiedzieli ze w jego okolicy mieszka osoba niezrównoważona psychicznie

~Takbylo

Osoby piszące komentarze, ze ''szanowny'' pan zrobił dobrze powinni zastanowić się nad wizytą u specjalisty, bo takie myślenie nie jest zdrowe. Myślę, że nikt z was nie chciał żeby wasze zwierzę zostało postrzelone. A jeśli czyjś pies tak zakłóca waszą prywatność i wchodzi na wasz plac to zgłasza się to do wlasciciela, bądź wystarczy ogrodzić plac. Myślenie nie boli;)

~Leśniczy

Bardzo dobrze jak by na moją posesję wlazł jakiś zapchlony śmieć to biorę toporek

~Ino

Nie poszczelic a zaszczelic powinien i zakopac bylo by po sprawie

~Jon11

A ja mam tyle krolikow z 20 jak je wszystkie zabije na jesien to dostane jakies 60 lat za wszystkie. I co tu teraz zrobic

~ eee

Żadna przemoc wobec zwierząt nie jest uzasadniona!!!

~szczamnaPIS

Bezwzględny idiotyzm panujący w komentarz . Prawa zwierząt jeszcze bardziej powinny być restrykcyjne . Od zwierząt my ludzie możemy się wiele nauczyć za zabicie psa wyrok jak za człowieka za znęcanie się 10 lat plus kara zapłaci odsiedzi może zmądrzeje .

~olo

Drogie patusy, w obronie własnej to zrozumiałbym ale strzelanie do psa by nie wchodził na posesję to trzeba mieć niezłe siano we łbie.

Perłaaa

To dlaczego sobie działki nie zabezpieczył wina jego i własciciela psa ,ale nic nie usprawiedliwia szczelania do psa do dziecka tez bu szczelił...idiota

egyneszen

A ja mam sukę i czasie jej cieczki psy uszkodziły część ogrodzenia z siatki . Pytanie co mam robić dzwonić na Policję /psy uciekły gdy wyszedłem z domu/ straty są ewidentne. Podejrzewam że gdybym zadzwonił na Policję w tej sprawie nie podjęto by czynności tym bardziej że sprawcy uciekli . Pewnie potrzebny monitoring i koszty. Póki co siatkę wzmocniłem drutem kolczastym , a co jak jakiś piesek zrani sobie łapę to też będę aresztowany?. W USA gdy ktoś wtargnie na posesję teren właściciel może strzelać , a z tego co czytamy to u nas gdy na posesję wtargnie pies należy się schować w domu i się modlić żeby piesek sobie poszedł.A co grozi właścicielowi posesji gdyby udało mu się w rzucić czymś w psa który wtargnął na jego posesję ?. A jaka jest odpowiedzialność karna w stosunku do właściciela psa który wtargnął na obcą posesję ?. Niestety są przegięcia nawiedzonych dwa lata temu chciałem adoptować dużego psa z schroniska w Stalowej Woli zażądano ,aby pies mieszkał w domu podczas gdy ja zapewniałem psu ciepłą budę wybieg na posesji i jeszcze dodatkowe spacery .

~Miki

Właściciel psa do ukarania za nie dopilnowanie

~józek

Dziś oglądałem program Alarm.Pokazano jak 28 letni mężczyzna znęcał sie na bezdomnym,maltretował go ,bił ,kopał i miał go za worek treningowy. Został przez prokuraturę zwolniony.Dopiero po interwencj min.Ziobro został aresztowany na 3 m-ce a prokuratorzy odsunięci od pełonionych stanowisk

~aaaa

do Lona
A mnie wkurw#@$# piszczące bachory przed blokiem, czy mam do nich strzelać? One odbierają mi prawo do odpoczynku.

~jasio

Kakby mię na gryz czyjś pies to bym go sprzedał jako cielemcina

~Vrek

Właściciela powinien podkablowac i wezwaz gliny a psa to najlepiej otruc wiem bo jestem jak pies ogrodnika

kabi

Triumph, ty jesteś faszysta, co ci pies przeszkadza. To był mały kundelek i chciał się bawić. Widać żebyś strzelał i do człowieka.

gogi

Niech sobie ogrodzi posesję i po sprawie. Co mu ten pies winny ??? Właściciela odnależć i za d..ę wziąć

~fix

Zasze moze powiedziec ze go zaatakowal pies

~Lona

Teraz zwierzęta mają większe prawa niż ludzie!!! Nie dziwię się gościowi że nie mógł już wytrzymać - też bym nie chciała żeby jakiś pies przychodzil na moje podwórko!Ja się pytam gdzie właściciel tego psa, to on powinien ponieść karę bo nie dopilnowal swojego psa!!!!

Triumph

Bardzo dobrze zrobił! Jakim prawem pies łaził po jego posesji? Niech by kogoś jeszcze zaatakował! To właściciel tego psa powinien zostać ukarany za niepilnowanie go!!!