Strzelał, pociski latały między ludźmi

Image

Zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszał 35-letni mieszkaniec Gorzyc. Mężczyzna strzelał z wiatrówki do ustawionych puszek. Nie zważał na to, że pociski przelatywały na teren prywatnej firmy, na której przebywali pracownicy. Jeden z pocisków przeleciał tuż obok pracownika firmy ochroniarskiej. Policjanci zatrzymali sprawcę. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do roku.

W poniedziałek, policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w rejonie jednej z prywatnych firm w Gorzycach, ktoś strzela z broni. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci patrolowo-interwencyjni. Funkcjonariusze szybko ustalili, że na prywatnej posesji, która znajduję się nieopodal firmy, przy ogrodzeniu właściciel posesji ustawił jako cel puszki i strzelał do nich z wiatrówki. Pociski przelatywały jednak na teren firmy. Okazało się, że jeden z pocisków przeleciał tuż obok pracownika ochrony.

Policjanci zatrzymali mężczyznę. Sprawcą okazał się 35-letni mieszkaniec Gorzyc. Funkcjonariusze zabezpieczyli wiatrówkę ze śrutami. Mężczyzna usłyszał zarzut narażenia ludzi na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przyznał się do popełnionego przestępstwa. Grozi mu teraz kara do roku pozbawienia wolności.

Przypominamy: wiatrówki, używane w niewłaściwy sposób, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia ludzi. Pod żadnym pozorem nie można oddawać z nich strzałów w kierunku osób oraz zwierząt.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Arten

Yogi /...PCP to jest siła, ciekawy jest Hatsan Galatian PCP... ja mam 13 Joules / okolo 1000 FPS Hatsan AirTact na sprężynie kal. 4,5mm - jest siła, testowany na dystansie 50 metrów przebija puszki po lakierze na wylot... sam byłem w szoku, no wiadome, że też zależy to od rodzaju śrutu, jaki kształt i waga... Odnośnie artykułu, to z bronią trzeba uważać, mieć opanowanie emocjonalne, rozsądek, życie każdy ma jedno... bezmyślność może doprowadzić do nieszczęścia...

~Baba

Kiedyś jakiś debil za wiał się na błoniach w taki sposób

~Yogi

Hue Hue / on i tak już nie dostanie pozwolenia na broń bo widać ze wogole nie miał pojęcia jak się bezpiecznie obchodzić z wiatrowka .Obecnie powinni nałożyć zakaz na posiadanie przez niego choćby wiatrówki i w miarę możliwości kontrolować .

bogcek

~Francishek
co za debil... ktoś sprawdzał czy na dude głosował?
Sprawdzałem, na Trzaskowskiego głosował.

~Yogi

Arten / a ten Hatsan to PCP czy sprężyna ? Który model masz? Ja mam scorpion se ultra 5,5 PCP Z luneta i dwójnogiem to już na małe ptactwo Czy zające nawet jest wystarczająco mocna .

~Arten

mam Hatsana, to puszki po lakierze na wylot przebija i leci dalej, zależy od śrutu... ja to bym ze stalowych BB 4,5mm nie chciał dostać, a co dopiero ołowiane diabolo...

~Francishek

Kto to jest czaskosia? Upośledzony jesteś jabar czy coś cię w głowie uwiera?

~Hue Hue

Wiatrówka to nie jest broń...
Niemniej kara powinna być zdecydowanie wyższa, aby delikwent nie mógł się ubiegać o pozwolenie na broń palną.

~7,62

najlepsze

jabar

raczej na czaskosia

~Francishek

co za debil... ktoś sprawdzał czy na dude głosował?

~Malo

Hatsan najlepsze wiatrowki