Stalowowolski rollercoaster

W sobotnie popołudnie Stal Stalowa Wola rozgrywała swoje ligowe spotkanie na wyjeździe. Tym razem przeciwnikiem podopiecznych trenera Szydełki był zespół KS Wiązownica.

Gospodarze tego spotkania, w dotychczasowych 13 spotkaniach, zdołali zgromadzić zaledwie 11 punktów. Z takim dorobkiem punktowym zajmowali odległą, 19 pozycję w ligowej tabeli. Nikt z kibiców Stalówki nie wyobrażał sobie, by ich ulubieńcy tego pojedynku nie wygrali. Na szczęście Stal kontrolowała to spotkanie od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego.

Już w 15 minucie Piotr Mroziński pokonał bramkarza gospodarzy, otwierając w ten sposób wynik tego spotkania. Na kolejną bramkę przyszło nam czekać zaledwie 60 sekund, a strzelcem znów był Mroziński. Stal po zdobyciu dwóch bramek nie odpuszczała, co przyniosło oczekiwany skutek. W 20 minucie na listę strzelców wpisał się nasz najlepszy strzelec, Michał Fidziukiewicz, który wynik tego spotkania podwyższył na 3:0 dla Stali. Ten sam zawodnik, jeszcze przed przerwą cieszył się ze zdobycia drugiej swojej bramki w tym meczu. W 37 minucie pozbawił gospodarzy jakichkolwiek nadziei na odwrócenie losów tego spotkania. Pierwsze 45 minut skończyło się wynikiem 4:0 dla Stali Stalowa Wola.

Po zmianie stron Piotr Mroziński dobił jeszcze dwukrotnie gospodarzy, strzelając swoją trzecią i czwartą bramkę w tym spotkaniu (60 i 63 minuta). Tak pewne zwycięstwo zespołu ze Stalowej Woli cieszy chyba każdego, kto życzy dobrze drużynie z Hutniczej. Pozostaje mieć nadzieję, że tak okazałe zwycięstwo naszej Stalówki rozpocznie powolną, ale stabilną wspinaczkę w górę ligowej tabeli. Bo trzeba przyznać, że ostatnie tygodnie w wykonaniu podopiecznych trenera Szydełki, przypominały jazdę kolejką górską, raz w górę, a raz w dół.

10.10.2020 Wiązownica godz. 15:00

KS Wiązownica 0-6 Stal Stalowa Wola

Bramki: Piotr Mroziński (15, 16, 60, 63), Michał Fidziukiewicz (20, 37)

Stal: Siudak, Waszkiewicz, Jarosz, Witasik, Mroziński, Wiktoruk, Zmorzyński, Szifer, Jopek, Khorolskyi, Fidziukiewicz