Udane zakończenie sezonu: Stal zdemolowała Koronę

W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Surmy rozgrywali ostatnie spotkanie o ligowe punkty w sezonie 2021/2022. Tym razem ekipa ze Stalowej Woli udała się do Rzeszowa na pojedynek ze zdegradowaną już do 4 ligi Koroną.

Od pierwszego gwizdka arbitra zielono- czarni rzucili się do ataku. Na efekty nie trzeba było zbyt długo czekać. W 4 minucie Oskar Wojtysiak lewą stroną wdarł się w pole karne gospodarzy, a następnie oddał skuteczny strzał w długi róg. Piłka wylądowała w siatce, a goście cieszyli się z objęcia prowadzenia. Stal nie zamierzała poprzestawać na jednobramkowym dorobku i wciąż grała bardzo ofensywnie, dzięki czemu co chwilę gościła z piłką pod bramką Korony. Niestety, zawodnikom Stali brakowało zdecydowania w końcowych momentach akcji. W 36 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, do piłki doskoczył Khorolskyi i strzałem z pierwszej piłki wpakował futbolówkę do siatki. W 40 minucie Stal powinna prowadzić już 3:0, tym razem jednak gospodarzy uratowała poprzeczka. Do przerwy podopieczni trenera Surmy mogli prowadzić przynajmniej 4 bramkami, gdyby tylko wykorzystali połowę sytuacji, które sobie stworzyli. Jednak do szatni schodzi jedynie z dwubramkową przewagą.

Po przerwie Stal, mimo iż grała nieco spokojniej, to i tak dość szybko zdołała podwyższyć prowadzenie. W 54 minucie, po kolejnym rzucie rożnym, najwyżej do piłki wyskoczył Sławomir Duda i strzałem głową zdobył trzecią bramkę dla zielono- czarnych. W 68 minucie na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Kiełbasa, który pojawił się na boisku po przerwie. Młody pomocnik Stali popisał się udanym „rajdem” między obrońcami gospodarzy. Nie była to ostatnia bramka, jaką Stalowcy strzelili tego dnia. W 73 minucie na mocny strzał z 16 metrów zdecydował się Michał Biskup, a piłka po raz piąty tego dnia wylądowała w bramce gospodarzy. Dzieła zniszczenia, mocnym strzałem z pola karnego, dokonał w 91 minucie Mateusz Hudzik, który również pokonał bramkarza Korony. Stal Stalowa Wola ostatecznie rozgromiła żegnającą się z 3 ligą Koronę Rzeszów aż 6:0 !!!

Wszystkich kibiców Stali czeka teraz letnia przerwa w rozgrywkach, przerwa, która się im należy po tak nieudanym sezonie. Jednak nie oznacza to spokoju w klubie. Każdy fan piłki nożnej wie, że letnia przerwa to najbardziej pracowity czas w każdym klubie. Teraz właśnie nowy prezes Wiesław Siembida rozpocznie rozmowy z osobami, które będą odpowiedzialne za budowę zespołu na następny sezon. Już teraz głośno mówi się o tym, że ze Stalą pożegna się trener Łukasz Surma. Sporo kontrowersji wzbudza również nazwisko Michała Czubata, który ma powrócić do klubu, a którego to „zasługi” dla tego klubu wszyscy kibice Stalówki pamiętają (np. zmiana herbu na nowe „logo”). Z wielką niecierpliwością będziemy oczekiwać potwierdzenia tych informacji, o czym natychmiast poinformujemy naszych Czytelników.

18.06.2022 r. Rzeszów godz. 17:00

Korona Rzeszów 0:6 Stal Stalowa Wola

Bramki: 4’ Wojtysiak, 36’ Khorolskyi, 54’ Duda, 68’ Kiełbasa, 73’ Biskup, +90’ Hudzik.

Stal: Smyłek, Olszewski, Hudzik, Skrzyniak, Khorolskyi, Wojtysiak, Zięba, Jopek, Duda ©, Kacprzycki, Świderski.

Rez: Wietecha, Wojtak, Biskup, Kiełbasa, Stelmach, Hladik, Pioterczak

Tymczasem Wisła Kraków wygrała z Odrą Opole i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli 1. Ligi.

~kibic

Skąd ty KIBIC tak wszystko wiesz?

~KIBIC

Dlaczego ten portalik milczy na temat meczu pucharu POLSKI gdzie STALÓWKA w finale wygrała z KARPATY KROSNO wysoko na ich boisku. Gdyby STALÓWKA tak grała od początku rundy rewanżowej to dziś byśmy byli w 2 lidze. Wygraliśmy ostatnie 3 mecze ligowe w 3 lidze i teraz wygraliśmy puchar jesteśmy najlepszą drużyną wśród wszystkich drużyn z 3 ligi i 4 ligi nie mówiąc o niższych ligach. Zostało jeszcze w pucharze POLSKI 4 drużyny z PODKARPACIA STAL RZESZÓW , RESOVIA RZESZÓW i STAL MIELEC. Jak by to było wspaniale wylosować w następnej kolejce pucharu STAL MIELEC mielibyśmy fetę na naszym CENTRUM SPORTOWYM. Wynik meczy STAL STALOWA WOLA - KARPATY KROSNO 3 DO 0, dwie bramki strzelił ŚWIDERSKI. Gdyby STALÓWKA ten mecz przegrała to mecz jeszcze by się nie skończył a już by tu był artykuł na temat tego przegranego meczu tak działają hejterzy.

~Kibic

W redakcji to chyba pracują lewaki. Gdzie informacja o wygraniu wojewódzkiego Pucharu Polski przez nasz klub. Dzięki temu awansowaliśmy na szczebel centralny i możemy trafić na rywala z ekstraklasy.

~KIBIC

Do andrzeja, ty o piłce nożnej nie masz zielonego pojęcia , więc po co gęgasz.? Ja gdybym był prezesem STALÓWKI to umowy wszystkie by były z aneksem , że w każdej chwili każdą umowę możemy rozwiązać . A dlaczego to ci wytłumaczę jak malutkiemu dziecku bo każdy który chce podpisać dobrą umowę ze STALÓWKĄ to podczas próby pokazuje się z jak najlepszej strony. A po podpisaniu umowy kładzie lagę na klub i wyniki naszego klubu. Chcesz przykładu to ostatnio parę lat temu przyszedł w okresie przerwy zimowej taki zawodnik z GARBARNI KRAKÓW o nazwisku PIETRAS. Jak on biegał na dzień dobry po boisku wszędzie było go pełno ale tylko przed podpisaniem kontraktu. A po podpisaniu umowy nagle przestało się mu chcieć biegać po boisku a bez biegania w piłce nożnej nie istniejesz na boisku. Po niecałych 2 latach odszedł do WIECZYSTEJ i gra tam do tej pory, widocznie ma tam bliżej do domu i dostał parę groszy więcej niż u nas. Wiadomo , że z niewolnika nie ma pracownika i dlatego takim trzeba pozwolić odejść tam gdzie chcą grać. Jak nie znajdziemy graczy charakternych z wielką ambicją na grę w wyżej lidze to zostaniemy w tej 3 lidze na wiele lat. Śmierdziele z TRANOBRZEGA czekali na awans do wyższej ligi przynajmniej 15 lat to i my musimy czekać na ładnych parę lat bo im szybciej do 2 ligi wrócimy tym szybciej z tej ligi wylecimy z wielkim hukiem i znowu będzie idio..tyczne hejtowanie idi..tów z naszego miasta.

~andrzej

tak, tak ,a od nowego sezonu znowu będą umowy na pół roku i tak w kółko , czekam na czwartą ligę ,czyli faktycznie piątą, myślę ,że działacze stali są w stanie to osiągnąć.

~ssmiech

Temu klubikowi zyczymy 5 lat wiecej w 4 lidze jak Kolobrzegowi amen

~KIBIC

Do tylko zks, nigdy nie myślałem , że to powiem ale tym razem jedyny raz przyznam ci rację . Z tym awansem to rzeczywiście KOTWICA KOLOBRZEG po 20 latach gry w 3 lidze awansowała do 2 ligi. Co ciekawe wiele drużyn z dużo większych miast jak STALOWA WOLA wyleciało na zbity pysk z tej 3 ligi. W naszej grupie choćby RZESZÓW w innych JELENIA GORA, KOSZALIN, TORUŃ miasta dużo większe do naszego miasta. A hejterzy z pogardą gęgali , że STALÓWKA spadnie do 4 ligi. Po za tym marny kibicu STALÓWKI po co takie debi..lizmy wypociłeś , że na zatorzu wszystko się zaczęło kilkanaście lat temu. Niby to co tam się zaczęło kilkanaście lat temu , chyba upadek STALÓWKI. Bo najlepsze czasy STALÓWKI to początek lat 90 kiedy to STALÓWKA grała w najwyższej lidze w POLSCE. A STALÓWKA to już istnieje ponad 80 lat tylko skąd ty możesz o tym wiedzieć kibicu.

~Łubudubu

Fajnie się pisało jeszcze przez całą zimę "I TAK CAŁA STALOWA WOLA 18 CZERWCA SWIETUJE AWANS!!!!" Gdzie jesteś autorze tych bzdur? Mam dla ciebie medal z ziemniaka 'D

TylkoZKS

Pisowski ćwoku, czy aby na pewno awansował Bałtyk Koszalin? Coś dzwoni w pustym pisowskim łbie, ale nie do końca. Chodziło chyba o KOTWICĘ KOŁOBRZEG. A klub z Koszalina trafił do 4 ligi, tak Stalówka skończy w przyszłym sezonie, jako zwieńczenie planu pięcioletniego. Nie pokazuj się lepiej na Zatorzu. Nie pozdrawiam igora i dawida!

~kret

Mlyn jest zhanbiony na wieki, tam tylko cvelostwo moze od najazdu Motoru przebywac

~taka prawda

Cała stalowa kibicuje siarce a na młynie tylko motor.

~lustr

Tepa gnido juz sie zakladales ze stalowka nie spadnie do 3 ligii i co? Zalatwiles ta 2 lige w PZPN??

~KIBIC

Ta śmierdząca siara awansowała na jeden sezon robię o to zakład z każdym już dziś.

~KIBIC

Do Stalowka, cieciu ty o piłce nożnej nie masz zielonego pojęcia. Żaden kibic nigdy do smrodków nie pojedzie chyba , że na mecz naszej kochanej STALÓWKI ze smrodkami. Zobaczymy ile weźmie nam czasu do awansu do 2 ligi tego dziś nikt nie wie. W STALÓWCE jest potrzebny taki człowiek co na wszystkim się dobrze zna i który zniszczy takie w tym klubie układziki które w każdym klubie istnieją. Matole dobry kibic jest ze swoją drużyną na dobre i na złe a dobre może w każdej chwili nadejść. Chciałem też wszystkich kibiców poinformować , że awans z 3 ligi do 2 ligi uzyskały kluby z POLONII WARSZAWA, rezerwy ZAGŁĘBIA LUBIN, siary, i BAŁTYKU KOSZALIN.

~KIBIC

Po rundzie jesiennej STALÓWKA zajmowała 7 miejsce w tabeli i po rundzie wiosennej też 7 miejsce czyli nie zrobiliśmy żadnego postępu mimo pożegnania po rundzie jesiennej kilku zawodników. Teraz znowu odejdzie kilku zawodników może nawet 8 bo po pierwsze wielu się nie sprawdziło , kilu jest ciągle kontuzjowanych a takich nigdzie nikt nie chce. Kilku też odejdzie bo gra za najniższą krajową ich nie interesuje. Gdybym to ja był prezesem to mało który by został , co najwyżej ten bramkarz, w obronie HUDZIK, w pomocy DUDA, i nasi wychowankowie, w przodzie GRABARZ, ZIĘBA, ŚWIDERSKI oczywiście wszyscy na najniższej krajowej jeśli chodzi o kontrakty. Na pewno zostałby nasz najlepszy wychowanek w ostatnich 20 latach T. WIETECHA jeśli się zgodzi pracować za najniższą krajową. Pamiętajcie bramkarz na poziomie 3 ligi może bronić nawet do wieku 50 lat. Bardzo ważna rzecz rozwalić wszelkie układy w naszej STALÓWCE bo układy zawsze się źle kończą. Nowego trenera szukać wśród byłych graczy STALÓWKI mam 3 faworytów to trener WIEPRZĘĆ , trener WTOREK, i trener KIJAK. Trenerzy z poza naszego terenu się w STALÓWCE nigdy nie sprawdzą.

~STALOWKA

Ten smieszny klubik przez 10 lat bedzie siedzal w tej 4 pszennoburaczanej lidze .SIARECZKA pany podkarpacia.Kibice pistalufki beda jezdzili na futbol do Tarnobrzega bo na pcpn tej szmacianki rodem z orlikow nie mozna po trzezwemu ogladac.

~KIBIC

Obiecałem wszystkim kibicom naszej kochanej STALÓWKI , że po skończeniu tego sezonu zrobię analizę całego sezonu pod kątem przyszłego sezonu. A więc zacznę od mojego ulubionego napadziora Bis..upa który za przynajmniej 50 tysięcy które zarobił w naszym klubie strzelił dwa gole przez pół roku. Czyli 25 tysięcy za jednego gola a miał być wielkim wzmocnieniem według BERETY. A sam obrońca HUDZIK więcej goli dla nas strzelił , co ciekawe akurat jeden z tych goli Bisk..pa był golem za 3 punkty bo tego w meczu z KORONĄ nie musiał strzelać bo zwycięstwo było pewne bez jego gola. Dwa gole przez całą rundę to nawet każdy wychowanek naszego klubu powinien strzelić jeśli chce zaistnieć w piłce seniorskiej. Po co do klubu wraca ten Czubat przecież to przegrany działacz. Wiem , że trener SURMA odchodzi jak się dowiedział , że u nas nikt więcej nie będzie zarabiał jak najniższa krajowa plus premia za wygrany mecz.[mała]. Tak się kończy jak zawodnicy nie szanują tego co od naszego klubu dostali [ wynagrodzenia]. Zresztą to samo się tyczy wszystkich ludzi nie tylko sportowców jak nie szanujesz tego co masz to dostaniesz najniższą krajową i obudzisz się z ręką w nocniku . A rząd PIS już w przyszłym roku każdemu gwarantuje zarobki na poziomie 3 tysięcy na rękę nawet tym co nic nie potrafią. Ciąg dalszy nastąpi.

~rover

Stadion za miliony złotych, w kadrze meczowej ponad 40 - letni zawodnik, w planach powrót do klubu Pana Czubata - widzę TYLKO nadchodzące sukcesy przed Stalą Stalowa Wola. Powodzenia. Od teraz będzie już tylko lepiej.

~Czumek

Piłka nożna zaczyna się od 2 ligi (tzw. 1 czyli zaplecza ekstraklasy). 4 liga to amatorstwo, a oglądanie tego jeśli tam syn nie biega to frajerstwo.

~Alfa

Piłka nożna niestety interesuje coraz mniej ludzi i tego nie da się już powstrzymać. Młodzież odwraca się od tego sportu i od kościoła o czym świadczą coraz pusciejsze obie areny tj stadiony i świątynie. Ale mamy też coraz więcej młodych tłuścioszków co widać na ulicach

~Jutrzenko

Śmiech. Na stadionie za tyle pieniędzy. 6:0 w ostatnim meczu- cała runda tylko tyły - dziś żegna się korona - stał w kolejnej rundzie - przestańcie marnotrawić pieniądze podatnika / bo jest wiele dyscyplin w których zawodnicy maja sukcesy a nie idzie za tym taka kasa.

~Jakis kibic

Brawo Pławo...sukces roku????????????normalnie myszczostwo????

~Kibuce

Zróbta sobie bojkot - to wam najlepiej wychodzi a nie przepraszam nawet to spartoliliście siedząc u Aborygena w kieszeni umiech

~Do poniżej

Wyp.... pissowski ćwoku

~Gosc

Trole ogarnijcie się te wypociny zachowajcie dla siebie to wszystko co piszecie to jedna wielka ……..

~Tygrees 23

A po co o tym piszecie,kogo obchodzi jakas stalowka co osiagnela kompletne DNO,wstyd i hanba jednym slowem,smiech na sali jak ci wiesniacy chodza na te kopanine podworkowa,precz z taka pilka

~Katolik

Stadion za miliony dla kopaczy dla których najlepsze miejsce to na błoniach nad Sanem