Andrzej Szlęzak o drugiej aferze podkarpackiej. Sprawa trafiła do CBŚ, CBA, NIK-u i prokuratury.

Image

Zwołał konferencję prasową w Stalowej Woli, gdyż chciał zwrócić uwagę na sprawę szpitala rzeszowskiego, do którego trafia wielu mieszkańców naszego powiatu.

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej sejmiku Andrzej Szlęzak, podczas posiedzenia Sejmiku Województwa Podkarpackiego, na którym udzielano wotum zaufania i absolutorium zarządowi województwa, przedstawił sprawę związaną z robotem da Vinci, który w ubiegłym roku trafił do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Zacznijmy jednak od początku. W 2021 r. do rzeszowskiego szpitala trafił robot da Vinci. Jak zaznacza Szlęzak umowa dotycząca wypożyczenia robota była tak skonstruowana, że szpital miał ponosić wszystkie koszty związane z jego eksploatacją. W sytuacji gdy robot byłby nieużywany, lecznica miałaby za niego płacić tak, jakby był używany.

- Profesor Krzysztof Gutkowski powiedział, że na tym etapie, w takim zakresie, jest to po prostu nieopłacalne, że można te operacje, które były przewidywane robić dotychczasowymi metodami, którymi leczono i to jest i skuteczniejsze, i tańsze. Profesor Gutkowski został zwolniony w sposób taki niegodziwy. Walczono z nim anonimami, brał w tym udział marszałek Ortyl. Walczono z członkiem zarządu województwa Stanisławem Kruczkiem, odpowiedzialnym za sprawy medyczne, który również się temu sprzeciwiał. W efekcie Gutkowskiego zwolniono, Kruczka pozbawiono kompetencji co do zajmowania się sprawami opieki medycznej. No i ten robot został zainstalowany. Jak mówię, na skrajnie niekorzystnych warunkach dla szpitala. W zasadzie z tą umową, którą pierwotnie przygotowano, można było pójść do prokuratury. W trakcie, kiedy zajmowała się tymi sprawami Komisja Zdrowia i Komisja Rewizyjna, tą umowę modyfikowano. Tam ubywało z niej tych niekorzystnych zapisów dla szpitala. Cały proceder został doprowadzony do skutku- mówił podczas konferencji prasowej radny Andrzej Szlęzak.

Były prezydent miasta podkreślił, że brakuje wyszkolonej kadry medycznej, która mogłaby wykonywać operację przy pomocy tego robota. W przypadku niektórych schorzeń trzeba było sprowadzać lekarzy nawet z zagranicy.

- Personel szpitala na Chopina miał być na zasadzie przynieś, podaj, pozamiataj. Nie planowano żadnych szkoleń lekarzy itd. Dopiero jak sprawa zaczęła być głośna, dopiero jak się zaczął skandal, to te zapisy w umowie zmieniano, że jacyś tam lekarze mają być szkoleni. Zobaczymy kto ich będzie szkolić- mówił radny Szlęzak.

Sprawą zajęła się Komisja Rewizyjna sejmiku województwa podkarpackiego, której przewodniczącym jest Andrzej Szlęzak.

- Ja sygnuję raport Komisji Rewizyjnej w tej sprawie. Po tym raporcie, który nie został przyjęty przez komisję rewizyjną głosami radnych PIS- u, złożyłem tak jak zapowiadałem w raporcie, zawiadomienie o prawdopodobnym popełnieniu przestępstwa do NIK-u, CBŚ, CBA i do prokuratury. Czekam na efekty tych swoich działań- mówił Szlęzak.

Raport nie został przyjęty przez członków Komisji Rewizyjnej, bo odrzucono go głosami PiS-u. Jak podkreśla Szlęzak, gdy w trakcie obrad komisji padł wniosek o przywrócenie profesora Krzysztofa Gutkowskiego do pracy, jednogłośnie „za” opowiedzieli się członkowie Komisji Rewizyjnej i Komisji Zdrowia. W ten sposób zagłosowali zarówno radni opozycji, jak i PiS-u. Nic to jednak nie dało, bo lekarz i tak nie wrócił do pracy.

Inną ciekawostką jest to, że radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jacek Kotula dotarł do pacjentki szpitala, która miała być autorką rzekomego anonimu pisanego na szkodę profesora Krzysztofa Gutkowskiego. Ktoś wykorzystał jej imię i nazwisko podpisując się pod listem, który trafił do posłów, pracowników Urzędu Marszałkowskiego itd. Pomimo, że kobieta ta chciała spotkać się z radnymi by wyjaśnić, że nie dawała żadnych łapówek, ani nie pisała donosów na Gutkowskiego, nie było chętnych na jej wysłuchanie.

- Tą panią zaprosiłem na posiedzenie Komisji Rewizyjnej. Co się okazało? Wszyscy członkowie Komisji Rewizyjnej powiedzieli, że nie przyjdą na posiedzenie. Musiałem odwołać posiedzenie Komisji Rewizyjnej, ale ona się odbędzie. Trzeba mieć świadomość, że moje wystąpienie w trakcie sesji absolutoryjnej trwało 40 minut. Tam są same fakty i jaka była reakcja? Nic. Zero. Nikt nie wstał i nie powiedział: panie Szlęzak, pan kłamie, to nie jest prawda, my się z tym nie zgadzamy. (…) Nikt nie zakwestionował niczego, jeżeli chodzi o ustalenia faktyczne w tym raporcie. No to w naturalny sposób powinny być jakieś konsekwencje. W tym raporcie jest napisane, że jakby sprawstwo kierownicze całej tej afery, to jest marszałek Ortyl i on powinien zostać pozbawiony funkcji- mówił Andrzej Szlęzak.

Decyzja o zakupie robota już zapadła. Na ten cel zabezpieczono 10 mln zł. Szlęzak przypuszcza, że zakup ten nie będzie się bilansował.

Wystąpienie radnego Andrzeja Szlęzaka można obejrzeć na stronie:

http://wideo.podkarpackie.pl/nagrania/2022-06-27/sesja-LI-20220627.mp4
.

Na osi czasu należy ustawić 2 godzinę i 3 minutę obrad.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

~Mario, nie kwicz knurze.

~Mario

Erdeesik nie podniecaj się tak skarbciu

~natasza

Panie radny Szlęzak, afer na Podkarpaciu jest z całą pewnością więcej niż pan wytropił. Przydałoby się aby z panem jacyś niezależni dziennikarze śledczy zaczęli współpracę to efekty będą. Samemu to tak jakby pan chciał dogonić wiatr, będzie trudno. Życzę zdrowia i wytrwałości w dalszym tropieniu i pokazywaniu zła pleniącego się w formacji aferałów.

e2rds

~Mario, czy to moja wina, że sprawia ci przyjemność pakowanie tam twojego jęzora i wylizywanie. Już pisałem, że różne zboczenia są, a ty jesteś szczególnie zboczony i nawet lizanie kozy pod ogonem też sprawia ci przyjemność knurze kwiczący. Sama taka wyobraźnia już sprawia ci przyjemność zboczku. Wieczorem kwiczysz, rano kwiczysz i nawet w południe kwiczysz, mimo że po tym świńskim ryju biją byś siedział cicho.

~Mario

Tak wiem erdeesiku pakują cię od tylca całymi dniami niewierny Ty

e2rds

~Mario, kwiczący knurku, ja nie siedzę w chlewiku cały dzień jak ty, ja wypoczywam na łonie przyrody głąbie, dopiero wróciłem z całego dnia. Tak się stęskniłeś by po tym głupim kwiczącym ryjku oberwać, dlatego pokwikujesz.

~Mario

Erdeesik pewnie siedzi w domu przy kompie

e2rds

~Mario kwiczący, bardzo dobrze, bardzo dobrze.

~Mario

Erdeesik jak się masz?

e2rds

~Mario, cicho knurze, nie kwicz.

~Mario

Cichutko erdeesiku jestem dla ciebie

e2rds

~Mario, cicho knurze, już od rana kwiczysz, co, do koryta nie dali, cicho.

~Mario

Erdeesik skarbciu wiem że jesteś ogierem i to lubisz

e2rds

~Mario, chory łeb i chore rozumowanie, ale ja też knurze kwiczący ciebie mam i mogę powalić w ten kwiczący ryj, to też wątpliwa, ale przyjemność. Coś nie możesz długo usnąć i nawet przed północą kwiczysz, denerwuję cie knurku, oj denerwuję, tylko byś chlewika nie rozwalił ze złości i koryta.

~Mario

Ciebie mam malenki erdeesku

e2rds

~Mario, obleśny knurze, rozmyśliłem się, szkoda kozy, szukaj dla siebie blondyny na czterech łapach.

e2rds

~Mario, obleśny knurze, koza lepiej się wypina i nawet pozwolę ci ją cmoknąć, tylko tego kwiczącego ryja wyparz wrzątkiem byś ją czymś wrednym nie zaraził. Oczywiście cmoknąć tylko pod ogon.

~Edek

Lans przedwyborczy ? Tym razem z ramienia jakiej partii ? Pis , PO, PSL , SLD ? w ktorej ten pan jeszcze byl ?

~Obiektywny

Zgłosić można, będzie dużo szumu, Pan Sz. złapie przed wyborami większą popularność i przy okazji da zarobić na sprawie cwanym adwokatom a i tak nikogo w końcu nie ukarzą. Czy ktoś słyszał, żeby kogoś ukarali za nadużycia vatowe.

~Mario

Wiem erdeesiku maleńki że myślisz i zapomnieć nie możesz a jak się ładnie wypinasz cudeńko

e2rds

~Mario, ja też i myślę, znowu kwiczący knur zanieczyszcza forum, może żarła do koryta nie dostał i dlatego kwiczy i usiłuje pod innymi ryć. Ale sobie myślę, przecież to tylko trzoda i trzeba toto traktować z politowaniem, niech kwiczy, może mu będzie lżej.

~Mario

Erdeesiku o tobie sobie myślę ????

~JASIO

JESZCZE TRZEBA SIĘ ZAJĄĆ DEWASTACJĄ ŚRODOWISKA ,I TRUCICIELAMI ZAGŁĄBIEM ALUMINIUM I MIEDZI I KTO ZA TYM STOI I NIE SIEDZI !!!!

e2rds

~haska, nie on pierwszy i nie ostatni pokrzywdzony przez wredną działalność Palca i Sznura.

~haska

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że człowiek, który jest wybitnym lekarzem i bardzo dobrym człowiekiem zostaje bezpodstawnie zwolniony. Profesor Gutkowski jak najszybciej powinien wrócić do pracy!!! Pacjenci czekają !!!!

~Darth Vader

Yoda naoglądał się w młodości sagi "Gwiezdnych Wojen" i walczy ze wszelkimi robotami.

~Wasz wodz

Ty straszysz endriu cbs kas haha . chlopie wes sie ogarnij bo jak wezmiemy paragony z romy to rutkowski nie pomoze takze ochlon chlopcze hehe

~kto ma rację

Głowa łysa
myśli kudłate
znak starości czy bagatel.

~ech3

ALBO ..Chcialabym uciec daleko stad.. gdzie konczy sie lad, a raj ma swe poczatki.. Nauczyc sie zyc na nowo i isc przed siebie z podniesiona OBROŚNIĘTA CZARNĄ glowa.

~ech2

..Chcialabym uciec daleko stad.. gdzie konczy sie lad, a raj ma swe poczatki.. Nauczyc sie zyc na nowo i isc przed siebie z podniesiona ŁYSĄ glowa.