Jakie emerytury i renty na Podkarpaciu?

Image

W pierwszym półroczu 2022 roku na Podkarpaciu w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku wzrosły świadczenia społeczne wypłacane przez ZUS i KRUS. Nadal jednak przeciętna miesięczna emerytura z ZUS w województwie podkarpackim była najniższym świadczeniem w Polsce.

Jak podaje Urząd Statystyczny w Rzeszowie, w okresie od stycznia do czerwca 2022 roku przeciętna miesięczna emerytura wypłacana na Podkarpaciu przez ZUS wynosiła 2541,54 zł i była najniższa wśród województw. Najwyższą przeciętną emeryturę wyliczono w województwie śląskim – 3338,84 zł. Przeciętna renta z tytułu niezdolności do pracy wynosiła na Podkarpaciu 1916,20 zł, a przeciętna renta rodzinna 2181,18 zł.

W pierwszym półroczu 2022 roku przeciętna miesięczna emerytura wypłacana rolnikom przez KRUS wyniosła 1480, 56 zł. Pod tym względem Podkarpacie znalazło się na 10. miejscu wśród województw. Najwyższe przeciętne świadczenia wypłacano w województwie śląskim – 1662,23 zł, a najniższe w wojwewództwie wielkopolskim – 1448,32 zł.

Przeciętna miesięczna renta z tytułu niezdolności do pracy wypłacana rolnikom na Podkarpaciu w opisywanym okresie wyniosła 1344,29 zł, w tym renta wypadkowa 1474,67 zł. Przeciętna renta rodzinna miała wartość 1935,25 zł, w tym renta wypadkowa 1797,75 zł. W okresie pierwszych sześciu miesięcy 2022 roku w porównaniu z analogicznym okresem 2021 roku przeciętna emerytura wypłacana przez ZUS na Podkarpaciu wzrosła o 192,44 zł, renta z tytułu niezdolności do pracy o 138,03 zł, a renta rodzinna o 158,61 zł.

Wzrosły również wszystkie przeciętne miesięczne świadczenia wypłacane rolnikom w pierwszym półroczu, w porównaniu z pierwszym półroczem 2021 roku: emerytura o 65 zł, renta z tytułu niezdolności do pracy o 68,85 zł, w tym renta wypadkowa o 78,53 zł, renta rodzinna o 113,85 zł, w tym renta wypadkowa o 171,72 zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Udo

Ja mam emerytury 973.50 zł jak żyć żyje w zima idzie nie ma ani opału bo brakuje na leki i życie

~roza

Najniższe średnie wynagrodzenia wg. GUS to i najniższe emerytury!

e2rds

~Mieszkaniec, nie przejmuj się, jeszcze długo będę walił w ten twój pusty, zawszony łeb, masz to jak w banku. Pozdrawiam zasrańca i życzę miłego dnia, choć nie wiem, czy tych życzeniach to telepaczki mózgowej nie dostaniesz, a i rąk też. A, i tylko nie pogryź się sam, no chyba, że tą lisią szczepionkę weźmiesz.

~Mieszkaniec

e2rds wizyta u Psychiatry mile widziana patrząc na twoje głupie i chore komentarze lub jakaś chorobą by ci się przydała patrząc na twoje żałosne i nędzne życie.
Może łaskawie odebrałaby twoje nędzne życie patrząc na Hejterskie i żałosne komentarze jakie dajesz .

Przy okazji + jednego popapranego Hejtera który ma coś z głową mniej w Polsce.

e2rds

~Mieszkaniec, to ty zasrańcu już palec Lichockiej dostałeś, emerytury ci nie potrzeba, to jeszcze Sznur i możesz się wieszać, tylko nie na suchej gałęzi, bo ta twoja głupota tyle waży, że gałąź może się złamać.

~Mieszkaniec

Ci co mają poniżej Krajowej netto i nie mogą lub nie mają możliwości zatrudnienia powinny mieć takie Emerytury czy Renty jak osoby które pracują na Etacie.

Bo mając Emeryturę czy Rentę w kwocie np 1200-1300zł można by było myśleć o Samobòjstwach.

e2rds

~Kajko, zasrańcu, ty o takiej jak moja emeryturze to możesz tylko pomarzyć, moja przekracza dwukrotnie przeciętną śląską zasrańcu.

e2rds

~he he rżący, jestem u kóz, możesz już cmokać ich pod ogon, ale pozwolę kiedy ryja wyparzysz byś ich czymś wrednym nie zaraził.

~nick

babcie na podkarpaciu mają takie niskie emerytury, ale na Grzybka z piernikowego miasta wciąż znajdą wysokie wpłaty

~jan

.... ale w pomnikach Kaczyńskiego to podkarpacie jest niekwestionowanym liderem ..... nie można we wszystkim być najlepszym, ale widać które regiony mają swe specjalności ....

~Kajko

Taki @Ubek i @e2rds to mają poobniżane za wysługiwanie się komuszemu systemowi i gnębienie ludzi.
To dlatego swoje frustracje wylewają w komentarzach bydlaki...

~ekolog

Do login, po co pajacu pajacujesz.? Ziemniaki to możesz kupow3ac po 1 złotych w naszym KAUFLANDZIE a na rynku od 2 złotych do 2,50 są teraz tańsze niż rok temu. Ja wszystko kupuję na promocjach w dużych hipermarketach i płacę grosze za wszystko. Akurat mięso już od 7 lat jest w tej samej cenie i hodowcy narzekają na bardzo niskie ceny bo przecież zanim hodowca sprzeda tą świnię czy kurę to musi ją uchować a pasza coraz droższa. Tak samo pracownicy tego hodowcy chcą co roku więcej zarabiać.

~Blog

E2 RDS . Ciulu emerytura to jest to co uskladales na koncie, więc żadne zabieranie komuś nie wchodzi w rachubę.

~he he

Dziadku od kóz, czuxby cie cos dreczylo???

e2rds

~E2rds, ale ty nie pracujesz, opi..dalasz sie, więc nic nie będziesz miał.

~E2rds

Zabrac emerytury sekretarzom pzpr, milicjantom ,zomowcom ,bespiece i obroncom sadowym wladzy ludowej a pieniedzy bedzie na godne emerytury ludzio pracy.

~Login

Śmieszy mnie to określenie " średnia emerytura " ! Jeden dostaje emeryturę w wysokości 1000 zł , a drugi 7000 , ale średnio mają 4000 ! To tak jakby jeden jadł tylko kiełbasę i boczek a drugi samą postną kapustę , ale średnio obydwaj jadają bigos ! Tak samo jest liczona obecnie inflacja . Cena przykładowo ziemniaków jest wyższa o 10 procent a mięsa o 100 , ale nasi wspaniali ekonomiści z rządu i tak policzą że średnia inflacja wynosi 15 procent !