Stal nie zawiodła na koniec rundy

Image

W sobotę o godz. 13:30, na własnym stadionie, podopieczni trenera Surmy rozgrywali ligowe spotkanie. W ostatnim boju o punkty w tym roku kalendarzowym, Stal podejmowała zespół Lublinianki Lublin. Beniaminek tych rozgrywek w dotychczasowych 16 spotkaniach zdołał zgromadzić 16 punktów i znajdował się tuż nad strefą spadkową. Oznaczało to tyle, że goście potrzebują punktów, by zapewnić sobie nieco spokoju przed przerwą zimową. Nasz zespół jednak również potrzebuje punktów, by pozostać w walce o awans.

Zespół z Lublina, w którym występuje były reprezentant Polski Tomasz Brzyski, bardzo odważnie rozpoczął spotkanie. Dzięki takiej postawie, pierwsze 10 minut należało do przyjezdnych. Po tym czasie Stal wzięła się konkretnie do roboty i w 12 minucie gospodarze prowadzili już 1:0. Wynik otworzył Kosei Iwao, który w ostatnich meczach dość regularnie zdobywał bramki, co musi cieszyć szkoleniowca Stali. Po objęciu prowadzenia zielono- czarni starali się zdobyć kolejną bramkę, narażając się przy tym na groźne kontry zawodników z Lublina. Na szczęście goście mieli w tym spotkaniu duże problemy ze skutecznością. Problemów z nią nie ma za to Jakub Kowalski, który w 35 minucie wykorzystał już 10 rzut karny w tym sezonie, podwyższając prowadzenie gospodarzy na 2:0. W tym miejscu trzeba również pochwalić Szymona Grabarza, który wypracował jedenastkę, po tym gdy uprzedził golkipera gości, który następnie iście bokserskim ciosem powalił na murawę naszego zawodnika. Stalowcy kontrolowali spotkanie i do przerwy utrzymali dwubramkową przewagę.

Po zmianie stron to nadal gospodarze posiadali inicjatywę, która jednak nie przekładała się na czyste sytuacje do zdobycia bramki. Zespół z Lublina grał ambitnie, jednak nie zawsze zgodnie z zasadami. Taka gra została skarcona w drugiej części, kiedy to za drugą żółtą kartkę, czerwoną otrzymał jeden z zawodników Lublinianki. Od tego momentu przewaga Stali była bezapelacyjna. Podopieczni trenera Surmy poczuli się jednak chyba zbyt pewnie i stracili na moment koncentrację, którą wykorzystali goście. W 78 minucie, po zamieszaniu przed bramką Stali, najlepiej odnalazł się Fryderyk Janaszek i przewaga Stali stopniała do jednej bramki. Reakcja zielono- czarnych nie mogła być lepsza. Zaledwie 5 minut później gospodarze znów prowadzili dwoma bramkami. Gola, który ustalił wynik tego spotkania zdobył Michał Kitliński. Popularny „Kitek” na boisku pojawił się zaledwie kilka minut wcześniej.

Stal odniosła kolejne zwycięstwo, które daje naszemu zespołowi kontakt z liderem. Pierwszy w tabeli ŁKS Łagów przegrał na własnym boisku z Wieczystą Kraków. Przy takim układzie wyników Stalówka „przezimuje” na 4 pozycji w ligowej tabeli, tracąc zaledwie 3 punkty do pierwszego miejsca.

Można już chyba krótko podsumować rundę jesienną tego sezonu, rundę, w której dość niespodziewanie zespół ze Stalowej Woli od samego początku był w ścisłej czołówce. Znikoma strata do lidera pozwala realnie myśleć o walce o awans do 2 ligi, awans, o którym przed sezonem nikt głośno nie mówił, nie popełniając błędów z lat wcześniejszych, kiedy to balonik pompowany był z każdej strony. Z ogromnym zaciekawieniem będziemy obserwować, co będzie działo się w klubie w przerwie zimowej. Pozostaje mieć nadzieję, że Stal nawiąże do swych tradycji, kiedy to sezon w sezon była nazywana „Rycerzami Wiosny”. Strategicznym sponsorem Stali Stalowa Wola jest Polska Grupa Energetyczna.

19.11.2022 r. Stalowa Wola godz. 13:30

Stal Stalowa Wola 3:1 Lublinianka Lublin (2:0)

Bramki: 12’ Iwao, 35’ Kowalski, 83’ Kitliński – 78’ Janaszek

Stal: Smyłek, Khorolskyi, Grasza, Kucharczyk, Ziarko, Kowalski, Soszyński, Grabarz, Stępniowski, Duda, Iwao

Rez: Konefał, Kitliński, Wojtak, Szuszkiewicz, Olszewski, Pikuła, Stelmach

Przewiń do komentarzy






















Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~KIBIC

Do piłka nożna, jedyne z czym się z tobą zgodzę to podziękowania dla PANA PREZYDENTAL. NADBEREŻNEGO. Tylko zdania zawsze się zaczyna z dużej litery chyba do szkoły chodziłeś? Co do SZREKA to jego marzeniem było aby STALÓWKA grała juniorami nie ważne w której lidze. Tak się dzieje w STARACHOWICACH już od przynajmniej 25 lat , gdzie kiedyś ich STAR grał na zapleczu ekstraklasy. Ale do rzeczy nie wszyscy obecni zawodnicy STALÓWKI się sprawdzili w rundzie jesiennej , zobacz choćby ostatni mecz z LUBLINIANKĄ. Zawodnik LUBLINIANKI dostaje czerwoną kartkę i gramy w 11 przeciwko 10. A co następuje trener wpuszcza na boisko po tej czerwieni OLSZEWSKIEGO i STELMACHA i zaraz LUBLINIANKA w10 strzela nam gola. To o czym, to świadczy dobra drużyna mając jednego zawodnika więcej to niszczy przeciwnika i przeciwnik nie wychodzi ze swojej połowy z piłką. Co do odejść to jak zawodnikowi skończył się kontrakt to ma wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Jeśli znajduje jakiś klub który jest w stanie mu więcej płacić to odchodzi bo każdy lubi więcej zarabiać. Widzisz odszedł ŚWIDER bo nie chciał u nas grać za 5 tysięcy brutto, nawet nie wiem gdzie on teraz kopie piłkę. Natomiast zostają ci co nie potrafią sobie znaleźć nowego klubu i ci co mają ważne kontrakty. Jeżeli chce odejść zawodnik z kontraktem to przyszły pracodawca musi naszemu klubowi zapłacić za to przejście. Żeby zatrzymać zawodnika któremu skończył się kontrakt to STALÓWKA musiała by mu więcej płacić a z tym nie ma szans. Takie gęganie , że tu się nie buduje a rujnuje to tylko małe dzieci opowiadają bo każdy klub na świecie nawet na poziomie B klasy chętnie przyjmie do siebie każdego dobrego gracza. Co do wychowanków to żebym ci nie przypomniał ile meczy przegraliśmy w 5 lidze [ rezerwy] tylko dlatego , że nie przyszli do klubu przed meczem. Czy to są prawdziwi wychowankowie , ja kiedy grałem to już od czwartku nawet piwka nie wypiłem aby być dobrze przygotowanym do meczu. Po za tym ty nie rozumiesz , że z niewolnika nie ma robotnika. Gdybyś ty pracował w mojej firmie i się obijał to byś musiał sobie nowej roboty szukać. Z tą WIECZYSTA to już kibice gęgają od roku , że awansuje do 2 ligi a oni nawet w takim Radzyniu nie są w stanie wygrać meczu. A ŁAGÓW nie ma stadionu do gry na poziomie 2 ligi więc o awansie mogą zapomnieć.

~pilka nozna

gratulacje dla chłopaków. Podziękowania dla sponsorów i kibiców którzy utrzymują ten klub z wejściówek i karnetów. Podziękowania również kieruję w stronę Pana Prezydenta Lucjusza Nadbereżnego nie pomijając Pana Szlezaka mimo że wielu go wiesza. Sport powinien łączyć a nie dzielić. Sprawa i tak jest znana tym którzy maja pojęcie co w klubie oraz w mieście. Laga dla tych co wchodzą za darmo na mecze bo im się to należy. Problemem tego klubu i kibiców jest to że włodarze klubu prezesi oraz ludzie z miasta ( od wielu lat wielu ludzi ci co byli i co są) nie rozumieją że jeśli chce się coś ugrać to potrzebne są wzmocnienia. Od wielu lat jeśli chłopaki graja dobrze to po 1 rundzie zmienia się cały skład i jak tu potem grać. 10 odchodzi i to ci którzy potrafią grać, strzelają bramki, pozostają miernoty a przychodzą nowi których tu się wciska aby się ogrywali, nie patrzy się przy tym na wychowanków. Tu się nie buduje tu się ruinuje. Fajny jest teraz skład zgrani a za 1.5miesiąca okaże się że nie ma kto grać i trzeba ściągać nowych i od nowa budowanie i zgrywanie. Ale to jest robione celowo. Nie ma tu stabilności. Jest dobrze to czemu nie dokupić dwóch trzech zawodników i strać się o awans. Ale to w stw nie możliwe. Zresztą o awans będzie bić się Łagów i Wieczysta. Ta druga drużyna zapewne wejdzie bo kasa swoje zrobi. Nie zdziwię się jeśli nasze chłopaki będą ciułać pkt.aby czasem nie spaść bo ktoś w klubie powyzbywa się wszystkich dobrych piłkarzy. 3 mecze na początku w plecy i znowu tyły. A tyle pracy zostało wykonane. A tak się dzieje od lat. Wielu ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy a na tym forum już to wielokrotnie pokazali że ten klub był przez lata okradany zwłaszcza młodzi piłkarze i celowo dewastowany aby swoi mogli mieć swój folwark. Temat rzeka. Zresztą i tak wielu tego nie rozumie. A jeśli chodzi o awans mało realny jak plan 5 letni mojego kolegi że trzeba mieć nie tylko kasę ale również wizję i ludzi. Trzeba mieć zaplecze nie tylko bazę ale młodych piłkarzy. Trzeba trenować a tu się nie trenuje. Jak jest młody chłopak piłkarz widać talent wpakowano w niego kupę kasy czasu a potem ląduje w Pysznicy Żabnie Chwałowicach etc. itd. nie obrażając tych miejscowości bo ktoś nie ma pojęcia o trenowaniu. Trzeba też mieć dobre kontakty z ludzmi a nie tylko wrogów których ten klub przepraszam ci ludzie latami sobie narobili. Przecież nikt nie lubi Stalowej Woli. Nawet film powstał że Stalówkę trzeba uwalić.

~Ubek

Stalowe miasto znowu się szmaci cenzura moich wpisów.

~jasio

Namierz jeszcze swoja stara jak sie puszcza z kibolami

~Ferrrrr

Jasio to też Ubek, jest on już namierzany, będzie go to niedługo trochę kosztować!

~jasio

Ciopko jeszcze kase z naszych podatkow jeszcze bierze?

~Oj tam

ubek czy urban...? pewnie to samo

~Kalkulator

Ubek, zastanów się co robisz, być może tą kasę co dostajesz za te wpisy nie jest warta, bo kara, która cię w przyszłości dosięgnie, będzie o wiele wyższa.

~Detektyw

Nieoficjalnie, szlaki dowodzą, że to jeden człowiek, opłacany, wiadomo przez kogo!

~KIBIC

Ten ubek , to taki sam oszołom jak ten emeryt e2rds jeden wart drugiego.

~Kibic S

Stsl, tylko Stal, jej kibicujemy i nie lubimy takich Ubeków.

~Ubek

Stalowe miasto wycina moje wpisy i tak wygląda waszą demokracja.

~Mieszkaniec

Ubek, nie mieszaj Boga do polityki, to kompletnie nie przystoi dla opozycji.

~Adwokat

Ubek, nic nie zrozumiałeś a szkoda!

~Ubek

Mądra decyzja ale prawda boli i ta sytuacja mnie najbardziej cieszy.
Zaczyna palić się ziemia pod stopami i dobrze . Nie wytrzymujecie krytyki. Jeżeli chodzi o obrażanie ludzi na stanowiskach to ci ludzie obrażają Polaków swoimi działaniami i brakiem odpowiedzialności za swoje czyny ale do czasu. I nie odpuścimy wam.
Tak mi dopomóż Bóg.

~Adwokat

Ubek, ja cię nie straszę, tylko tłumaczę, nie może tak być, żeby tak dalej było aby anonimowy pisarczyk a takim jeszcze jesteś, tak sobie pisał co mu na język przyjdzie, obrażał innych, poniżał nawet ludzi na wysokich stanowiskach, robił pośmiewisko z nich i był bezkarny. Wierzę w to, że obojętnie kto wygra wybory, czy PIS, czy P.O. to ukruci to i będziemy mieszkać w cywilizowanym państwie a nie w buszu. Za czyny, też słowne trzeba odpowiadać. Jeżeli jesteś czegoś pewny idź z tym i zgłoś Prokuraturze, napisz artykuł do prasy, książkę a nie bezkarnie i jeszcze anonimowo piszesz. Czy ty to rozumiesz, chyba tak , bo za bardzo uczonego się uważasz? Wszyscy pozostali, a szczególnie ci co głosowali na PIS to wg ciebie głupcy a przecież była ich większość. Być może część z nich zmieni przy najbliższych wyborach poglądy ale też z twojej opcji mogą przejść do PIS-u. Demokracja nie jest idealna do żądzenia krajem, ale jak o nią i wcześniej o państwowość walczyło tylu Polaków to trzeba to uszanować, no chyba , że Ubek nie jest Polakiem. Dalej już z tobą nie dyskutuję, szkoda mi czasu, miłego oglądania piłki nożnej w Katarze.

~Ubek

Nie strasz po wyborach do Sejmu może się okazać że bać się będą inni a nie ja. Zmiana władzy w Polsce otworzy puszkę Pandory.

~Adwokat

Ubek, prawda to jest pojęcie względne w zależności kto i co mówi i co chce przez to mówienie osiągnąć, szczególnie teraz, kiedy występuje jeszcze anonimowo, ale uprzedzam cię
już niedługo będzie cię to drogo kosztować. Ubek ubliżyłeś Prezydentowi nie raz, wielokrotnie podszywając się pod rzekomo innymi a pod artykułem o stypendiach dla sportowców, jako ty Ubek. Przeczytaj sobie i nie kłam, jesteś złośliwym KŁAMCĄ !!!

~haha

kibic hejterze bedziesz wszystkim chetnym na meczach stalufki robil w toaletach loudzika jak te miernoty pilkarskie nie awansuja

~Ubek

Nie obrażam Nadbereźnego wyłącznie piszę prawdę a to jest różnica.

~Adwokat

Ubek, kłamiesz jak się kurzy, zrób sobie solidną analizę a przekonasz się. A jakim prawem, obrażasz, demokratycznie wybranego Prezydenta Stalowej Woli. Jeżeli on w przyszłości cię namierzy, będziesz miał kłopoty.

~Ubek

Tylko riposty na obrażanie mojej osoby kłamco adwokacie.

~Rebel

Do ~ KIBIC
W pewnym sensie masz rację że nie ma piątej ligi . Ale biorąc pod uwagę to że PZPN ustalił klasyfikację na Ekstraklasę , 1 ligę , 2 ligę i następnie 3 ligę , to według tej klasyfikacji obecnie kopacze że stalówki ( przepraszam , ale nie mogłem nazwy tej miernoty napisać z dużej litery ) , grają w 4 lidze ! Więc pytam czy daleko im do następnej , a więc 5 ligi ?

~Adwokat

Ubek, kłamiesz, popatrz na wcześniejsze wpisy, pod poprzednimi artykułami sportowymi, Ty tak się pogubiłeś, że nie wiesz sam co robisz.

~Ubek

NIGDY nikogo pierwszy nie obraziłem!
Zawsze ripostuje.
Nie Kłam.!

~Adwokat

Ignorujcie tego Ubeka, on sam pisze te wszystkie złośliwości (Belzebud,Iwon, jasio, nie ) to jest bardzo chory człowiek. Już niedługo tacy będą odpowiadać za obrażanie ludzi przez internet, tak jak jest to robione już w bardzo postępowej Korei Południowej.

~Ubek

KIBIC
Po zakończeniu sezonu.
Nie dzieł skóry na niedźwiedziu.

~KIBIC

Teraz wszyscy hejterzy na czele z ubekim na kol..ana i przepraszać wszystkich od PANA PREZYDENTA L. NADBEREŻNEGO do prezesa STALÓWKI i trenerów , działaczy i zawodników STALÓWKI za półroczny hejt. Tym hejtowaniem udowodniliście , że nie macie zielonego pojęcia o piłce nożnej a co gorsze o żadnej polityce. Przeprście tez tego komentatora '' KIBICA'' bo też go obrażaliście.

~Ubek

Skarbek
Moja żabciu bliżej niż myślisz.

~Nie

Dla 200 łysych patafianow wydawać dziesiątki milionów.To jest ci najmniej nadużycie .Ale Banaś i NIK to kiedyś rozliczy