Witaj nowy roku nam. Niektórzy uczniowie będą uczyć się zdalnie

Image

Definitywnie skończyły się wakacje. Po tygodniach wypoczynku uczniowie stalowowolskich szkół wrócili do zajęć lekcyjnych. Ilu w tym roku zasiądzie do ławek i rozpocznie edukację w mieście? W której szkole będzie prowadzone zdalne nauczanie?

Szkoły w Stalowej Woli dzielą się na te podległe Powiatowi Stalowowolskiemu i Miastu Stalowa Wola. Oto garść statystyk na rok szkolny 2023/2024.

Ogółem w szkołach prowadzonych przez Powiat Stalowowolski 4 września naukę rozpoczęło 4762 uczniów i słuchaczy, w tym w szkołach dla młodzieży wygląda to następująco: I Liceum Ogólnokształcące im. KEN- 928 (279- I klasy), Zespół Szkół Nr 1 im. W. Sikorskiego- 946 (281- I klasy), Zespół Szkół Nr 2 im. T. Kościuszki- 902 (252- I klasy), Zespół Szkół Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego- 724 (225- klasy), Centrum Edukacji Zawodowej- 676 (185- I klasy). Łącznie to 4176 osób (1222- I klasy). W szkołach dla dorosłych edukację na szczeblu średnim zaczyna 467 uczniów (193- I klasy): w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego- 313 (81- I klasa), Medyczna Szkoła Policealna im. H. Chrzanowskiej- 154 (112- I klasa). W Zespole Szkół Nr 6 Specjalnych w roku szkolnym 2023/2024 edukację podjęło 119 uczniów.

Nowy rok szkolny 2023/24 w stalowowolskich szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Stalowa Wola rozpocznie 3656 uczniów, w tym około 475 uczniów klas pierwszych. Według szacunków w SLO uczyć się będzie około 850 uczniów.

Dziś miejskie rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Mikołaja Kopernika. Były przemówienia, garść statystyk, bo szkoła podczas wakacji przeszła remonty. Czy dzieciaki cieszą się z rozpoczęcia roku? O to spytał ich prezydent Lucjusz Nadbereżny. Trzeba przyznać, że głosy były podzielone. Bo choć dzieciaki cieszą się, że mogli spotkać się z koleżankami i kolegami, to jednak do nauki aż tak się nikt przecież nie garnie. Nie ma to jak słodka laba w wakacje.

- To dzisiaj zaczynacie tę ważną drogę: kim będziecie w przyszłości? Jakie będziecie mieć kompetencje? Co będziecie robić w życiu? Jakimi będziecie ludźmi? Jaki będzie nasz kraj, nasza wspaniała Ojczyzna- Polska? Jakim miastem będzie Stalowa Wola? To wszystko zaczyna się tutaj, w szkole, dlatego my jako miasto staramy się tworzyć jak najlepsze warunki- mówił do dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Nie wszystkie stalowowolskie szkoły będą jednak stacjonarnie uczyć się od jutra. Niektórzy uczniowie będą musieli przypomnieć sobie zdalne nauczanie. Tak będzie chociażby w „Budowlance”, gdzie ze względu na trwającą termomodernizację budynku głównego szkoły oraz zaawansowany przebieg prac remontowych, za zgodą organu prowadzącego- Starostwa Stalowowolskiego, nauka w terminie 5 -19 września 2023 r., realizowana będzie w sposób zdalny.

Przewiń do komentarzy


















Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Yalom

Daruś... masakra jak Ty siedzisz?!?

Pozycja siedząca świadczy o profilu psychologicznym i odzwierciedla pewne cechy osobowości.

Złożone dłonie i ich umiejscowienie pokazuje, że czujesz się niepewnie lub nieśmiało. Wyraża to pewne skrępowanie, a nawet chęć ukrycia się.
A Twój układ stóp to reakcja na sytuacje stresujące lub niepewne. To kontekst obronny/ochronny w sytuacji, w której osoba czuje się zagrożona.
Więcej nie napiszę ot chociażby o tym przycupnięciu na krześle. Ujęcie z przodu nieciekawe ale ujęcie z tyłu to już masakiera!!

Oj Daruś, dojrzały to Ty nie jesteś.

~Obserwator

Jedyna szkoła w mieście, która podchodzi tak profesjonalnie do edukacji i opieki nad dziećmi. Wszystko zorganizowane na najwyższym poziomie. Dzieci z orzeczeniem zaopiekowane poprzez nauczycieli wspolorganizujących, zajęcia dodatkowe, opieka. Zyskujecie w miejcie. Oby tak dalej. Brawo!!!
W innych szkołach tak dobrze to nie działa jeśli chodzi o orzeczenia i opiekę.

~Król

"Nie pozwól by szkoła przeszkodziła Ci w edukacji..."

~rodzic

Ja jestem ciekaw co powiedziała Pani Dyrektor, bo na zdjęciu widać, że zabierała głos.
Bo co mówi LN to można usłyszeć codziennie.

~Twardy

Ja musiałem w 1990 być na lekcjach od 7 do 19 i nie płakałem tylko zaciskałem zęby i do przodu. Dzisiejsze pokolenie jest bardzo roszczeniowe i słabe psychicznie

~Oladudek

Hejho hejho do szkoły by się szło a zamiast szkoły jest burdel

wyborca

Ciesz się, że ten autobus z twojej wioski jeszcze jeździ.

wyborca

~Tata: Przecież zawsze tak było. Zgaduję, że LO KEN.

~Tata

Moje dziecko (szkoła średnia) wstaje po 5.00, wychodzi o 6.00 na autobus bo od 7.00 lekcje w szkole do 15.35. Brawo ministrze. Podziękuję w dniu wyborów.

~Klakier

Niektórzy to naprawdę nie mają poczucia wstydu.

~mintr

Ile dzieci ukrow zaczyna u nas edukacje?

~mieszkaniec

dziś otwarcie szkół a za parę dobrych dni będą zamykać bo wymyślą jakąś pandemię

wyborca

Biura wracają (jednocześnie podkreślając, jak są eko), a szkoły na zdalne, hehe smiech2

~ogrodnik

Przytuła mieszka 30 metrów od tej szkoły. To, że siedzieli koło siebie nie ma tu żadnego znaczenia.

~Dagmara

Widzę,że ktoś chce się chyba załapać na listy PiSu. Już prezydent nie jest be ?