CHEMIA: Zbiory zadań, arkusze maturalne. Hit dla maturzystów!

Image

Prawdziwe perełki w chemicznym świecie! Niezbędne zestawy dla tych, którzy naprawdę poważnie myślą o przyszłości. Zdajesz egzamin maturalny z chemii? Chcesz złączyć swój los z medycyną, z zawodami związanymi z chemią, biologią? Z tymi materiałami będzie to dużo prostsze.

Wszystko oferowane pod marką Paulina Kulpa jest unikatowe i nieszablonowe. Takich zadań nie znajdzie się w sklepach. Przygotowane ze starannością przez doświadczoną nauczycielkę chemii, korepetytorkę z wieloletnim stażem. Opracowane i konsultowane przez wiele osób. Od lat nowe, dopracowane w zgodzie z programem szkolnym i zawsze zgodne z najnowszą reformą. Te zadania są uwielbiane przez uczniów, czego dowodem są liczne komentarze i wyrazy uznania. Jesteście gotowi zmierzyć się z najlepszym wstępem do chemicznej dorosłości?

PRÓBNE ARKUSZE MATURALNE Z CHEMII- REFORMA 2023

Zadania dostosowane do reformy czteroletniego liceum, zawierają kolorowe doświadczenia, zadania rachunkowe za 4 punkty, tabele, wykresy, zadania ze spektroskopii.

"Oddaję w Twoje ręce zestaw 7 autorskich, próbnych arkuszy maturalnych. Chciałam, by odzwierciedlały poziom matury CKE, by były ciekawe i inspirujące – by dawały radość z rozwiązywania.

Każda książka ma swój indywidualny numer, aby nie była jedną z tysięcy. Arkusze zawierają krótką fraszkę napisaną z przymrużeniem oka – na poprawę humoru. Jeśli będziesz miał poczucie, że jakieś zadanie jest niejasne – napisz do mnie maila."

Każda książka ma swój unikalny numer.

Arkusze zaczynają się chemiczną fraszką :)

Odpowiedzi do zadań wraz z pełnymi rozwiązaniami zadań rachunkowych dostępne w postaci plików PDF.

Obrazek


ZESTAW: Chemia. Cz. I Paulina Kulpa + 2 inne produkty

Zestaw trzech zbiorów do nowej formuły #2025


Zbiór zadań napisałam z myślą o absolwentach szkół podstawowych, którzy od 2025 roku przystępują do egzaminu maturalnego w zupełnie nowej formule.

Chciałam, by zadania w zbiorze odzwierciedlały poziom zadań maturalnych CKE, a jednocześnie by nie były powtórzeniem schematów znanych z dotychczasowych matur. Mam nadzieję, że zadania okażą się ciekaw i inspirujące – dadzą radość z rozwiązywania. Chcę byś rozwiązując ten zbiór nabył umiejętności logicznego myślenia, łączenia faktów i wyciągania wniosków.

Na końcu każdego działu znajdziesz chemiczny rozmyślnik. Zanotuj w nim zagadnienia, z którymi miałeś problem i wróć do nich za jakiś czas.

Każda książka ma swój indywidualny numer, aby nie była jedną z tysięcy, a jeśli będziesz miał poczucie, że jakieś zadanie jest niejasne – napisz do mnie maila!

Obrazek

Część pierwsza zawiera 316 zadań, podzielonych na działy:

1. Budowa atomu
2. Promieniotwórczość
3. Wiązania
4. Właściwości pierwiastków bloku, s, p, d
5. Stechiometria
6. Stężenia
7. Reakcje redoks

Odpowiedzi do zadań są do pobrania w formie pliku PDF.

Część druga zawiera 348 zadań, podzielonych na działy:

1. Ogniwa
2. Elektroliza
3. Prawo Hessa
4. Kinetyka
5. Równowaga chemiczna
6. Stała, stopień dysocjacji, pH, hydroliza
7. Teorie kwasów i zasad
8. Iloczyn rozpuszczalności

Odpowiedzi do zadań są do pobrania w formie pliku PDF.

Część trzecia zawiera 253 zadania, podzielone na działy:

1. Węglowodory
2. Alkohole, fenole, aldehydy, ketony
3. Kwasy karboksylowe, estry
4. Izomeria optyczna
5. Związki z azotem
6. Cukry

Odpowiedzi do zadań są do pobrania w formie pliku PDF.

Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona