Piosenką i sercem. Pierwszy koncert w MDK

Image

Koncert ,,Piosenką i sercem” zainaugurował działalność Miejskiego Domu Kultury po przerwie.

Spotkanie ze sztuką podczas niego miało być niezapomnianą podróżą przez zapisane już w naszych sercach utwory polskiej i zagranicznej estrady, z niepowtarzalną grą światła, tańca i obrazu. I tak właśnie było, bo podczas tego wieczoru widzowie mieli okazję cofnąć się w czasie i przypomnieć sobie piosenki, które znane i śpiewane były jeszcze w czasach nierzadko ich młodości. Dodatkowo zbliżające się święto zakochanych dodało kolorytu temu wydarzeniu.

- Mam ten wielki przywilej i zaszczyt powitać państwa we wnętrzach odnowionego Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. To dla mnie prawdziwy honor i zaszczyt, że w tym wyjątkowym dniu, w tak licznym gronie zgromadzonych tutaj osób, możemy zainaugurować działalność Miejskiego Domu Kultury po trwającej kilkadziesiąt miesięcy istotnej przebudowie, która dokonała odkrycia i odsłonięcia dawnego blasku i piękna MDK, które tutaj było przykryte. Bardzo serdecznie chciałbym wyrazić wdzięczność wszystkim tym, którzy na przestrzeni ostatnich lat włożyli tak wiele serca, tak wiele zaangażowania w to, aby ten projekt, który kończy trwające blisko dekadę prace przy Miejskim Domu Kultury, stworzyły na nowo to bijące, kulturalne serce Stalowej Woli, serce które od samego początku, od momentu, w którym Stalowa Wola budziła się po okresie wojny, odgrywało tak istotne znaczenie- mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Niedzielny koncert był nie tylko ucztą dla widzów, był rodzajem hołdu złożonego osobom tworzącym Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli od początku jego istnienia. Wspaniały, historyczny budynek jest teraz nie tylko wierny pierwowzorowi, jest też nowoczesnym centrum dającym wiele możliwości współczesnym artystom. Udało się połączyć klimat i zachować dawne wzory, z wymogami scen obecnych. Podczas koncertu usłyszeć można było aż kilkadziesiąt przebojów, m.in.: Walc Barbary – Noce i dnie, Przetańczyć całą noc – My fair lady, Takie tango, Odkryjemy miłość nieznaną, Za Tobą pójdę jak na bal, Dumka na dwa serca, Tyle słońca w całym mieście. Wszystkie utwory były zaśpiewane w nowoczesnych aranżacjach, przy akompaniamencie orkiestry MusicaLOVE, pod kierownictwem Macieja Niecia i batutą Zygmunta Magiery.

Nie zabrakło pięknych tańców baletowych. Studio baletowe im. Władysława Szlęka z Krynicy Zdrój zapewniło niesamowite doznania artystyczne. Soliści: Zofia Nowakowska, Magdalena Tul, Dariusz Kordek, Paulina Grochowska, Jacek Kotlarski i Kacper Bator nie raz i nie dwa porwali publikę.

Dzień wybrany na koncert był dniem szczególnym dla Stalowej Woli.

- 11 lutego to dla Stalowej Woli dzień bardzo ważny. 86 lat temu 11 lutego 1938 roku został opublikowany „Monitor Polski”, w którym zostało wydane zarządzenie określające, że dla terenu osady przyfabrycznej i terenu Zakładów Południowych nadaje się nazwę Stalowa Wola. 11 lutego zostało nam nadane to wyjątkowe imię, które w pełnej swojej frazie, określonej przez gen. Kasprzyckiego, brzmiało: „Stalowa Wola narodu polskiego wybicia się na nowoczesność”. Dzisiaj można powiedzieć, że świętujemy więc imieniny – mówił podczas niedzielnego koncertu pt. „Piosenką i sercem” Lucjusz Nadbereżny, prezydent Miasta Stalowej Woli.

Koncert transmitowany był w TV Trwam.

Przewiń do komentarzy





























Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~patriota

Ohooo kilderkowi puszczają nerwy jak tuskowi zapytanemu o podwyższenie wieku emerytalnego i kradzież pieniędzy z OFE hehe

~Do psyriota

Ty kołku nieciosany- ty nawet do pięt mi nie dorastasz z tym twoim Kilem. Więc wał się.

~patriota

kilderku słownictwo adekwatne do twojego poziomu. Pochwal się jaką uczelnię ukonczyłeś. Pewnie jakąś prywatną, gdzie się tylko płaci i zalicza egzaminy heh

~Do patriota

Słownictwo jak po Kulu. Koniec i kropka.

~patriota

Kilder w d.... byłeś g.... widziałeś ignorancie łykający jak pelikan papkę tefałenu. Idź zrób jeszcze laskę hołowni... marszałkowską haha

~Do patriota

Wystarczająco moje wykształcenie , żeby ocenić poziom kulu i rozpoznać takich dyletantów pisowskich jak ty. A Marszałek Hołownia na głowę inteligencja bije tych niby wykształconych kaczorów i Maliniakow

~e2rds

patriota idz pierdlic ta krwe agnieszke bitner a nie tu szczekasz na forum

~patriota

A ty kilder pewnie na gimnazjum skończyłeś edukacje ale zgrywasz cwaniaka jak nieuk hołownia kałownia. Nie masz pojęcia jaki jest poziom nauczania na KUL, więc stul pysk i do nory spać

~e2rds

agnieszka bitner na chju u mnie mieszka i gdy bierze do buzi to z niej straszna smieszka

~ to znowu ja

Ludzie on i tak to robi dla siebie nie dla was

~Kilder

Patriota, ty bezmozgowcu być może po kulu. , gdzie na obecną chwilę nikt nie chce się uczyć. Tam kształcił się ten kto nie dawał rady na normalnych uczelniach. To kuźnia sługusów kaczora.

~patriota

DRON taaa hołownia się nadaje na pajacowanie w tefałenie. On zrobił z Sejmu RP cyrk, a pier**li o powadze Wysokiej Izby. Dyskryminuje i pozwala obrażać katolików, azaciekle broni pedałów i lesbijki. To już jest chore to co ten chłoptaś z tefałenu wyprawia...

~patriota

Kilder tłuku lewacki zryty berecie KUL to jedna z lepszych uczelni w Polsce. Tam wykładają profesorowie z UMK czy UW.

~Grzegorz

Przecież to z podatków zapłacili jak zawsze

~Kilder

Ty patriota. Twoi wykształceni pupile z PiS to w praktyce osły i barany. Ich wykształcenie w większości to KUL. , uczelnia dla takich uzdolnionych jak Weber.

~Baśka

Patriota a pan Kuchciński ma wyższe wykształcenie? Wydaje mi się że nie ma i nie miałeś z tym problemu

~XXX

Ty Pani w meloniku czarnym dopasuj sobie odpowiednio strój w kroku bo Ci coś widać.

~DRON

Do patriota
Pan Hołownia nie musi mieć wyższego wykształcenia ,bo inteligencją ,klasą ,refleksem ,sposobem bycia i kulturą przewyższa sejmową większość. Zaś Pan Wałęsa, mimo ,że był tylko prostym robotnikiem i tak był lepszym prezydentem, niż obecnie panujący ułaskawiacz przestępców.

~Tak pytam

ILE ZAPŁACIŁO MIASTO TV TRWAM ZA TRANSMITOWANIE TEGO KONCERTU? CZY BYŁ KONKURS OFERT?

~DRON

Do patrioty
Pan Wałęsa był większość inteligencją, błyskotliwością i humorem i oczywiście sposobem bycia i kulturą .A przede wszystkim nie jest skazany prawomocnym wyrokiem sądu. A Pan Charzasty ładnie zgasił Webera, jak ten w sejmie krzyczał do niego komuna .Pełna klasa i kultura .Oczywiście dotyczy to marszałka sejmu, nie ,,naszego ,,

~patriota

Czy to prawda, że pan Marszałek Sejmu RP niejaki Szymon Hołownia nie ma nawet magistra?? Toż to urąga godności Wysokiej Izby, żeby taki tłuk tam zasiadał!!!

~zgryźliwy

Jak na festyn w remizie to nieźle. Artyści z trzeciej ligi, dziewczynki z przedszkola o profilu baletowym i lans prezia. A tak naprawdę to kasa dla TRWAM. Jak kolonizatorzy najeżdżali dzikich, to kupowali ich przychylność kolorowymi koralikami. Tu organizator (na pewno nie MDK - to nie ten poziom) kupił pisowskie miasto "gwiazdami" Trwam, szaleństwem świateł i kolorów i jak mawiał inżynier Mamoń: mnie się podobają melodie, które już słyszałem. Koncert co najwyżej przeciętny i jestem pewien, że MDK zdobiłby to o parę klas lepiej własnymi siłami i artystów z innych stalowowolskich placówek kulturalnych: PSM, Studia VIVO, SDK, z udziałem stalowowolskich ambasadorów, których kilku mamy wybitnych. A sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury jest piękna!

~Brawo

To koncert czy reklama majtek

~Ubek

Kampania PiS za nasze pieniądze

~jasiu

ach te balety , samo serce samobijace serce kultury ,sami znani artysci , bilety musiały byc drogie ale chyba tansze niz na super bowl bo tam najtanszy kosztowal 8000 dolar a ludzie byli scisnieci jak sardynki w puszce