Za nami Turniej Szachowy o Puchar Prezesa Nadsańskiego Banku Spółdzielczego w Stalowej Woli

23.03.2024 roku rozegrany został turniej szachowy o puchar Prezesa Nadsańskiego Banku Spółdzielczego, którego organizatorem był Katolicki Klub Lekkoatletyczny STAL Stalowa Wola – sekcja szachowa.

Zawody szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 12 minut + 2 sekundy na ruch dla każdego zawodnika. W rozgrywkach wystartowało 44 uczestników z takich miejscowości jak: Stalowa Wola, Pysznica, Nisko, Zabrnie, Tarnobrzeg, Zielonka, Rudnik nad Sanem, Leżajsk, Przeworsk, Biłgoraj, Cmolas, Sędziszów Małopolski, Bystrowice, Stara Wieś oraz jeden młody reprezentant z Ukrainy. Wśród zawodników zdecydowany prym wiedli najmłodsi adepci gry szachowej. Pozostałą grupę stanowili seniorzy.

Pojedynki szachowe zostały rozpoczęte o godzinie 10:00, a zakończyły się o godz. 13:30. Zawodnicy za zajęcie czterech najwyższych miejsc w grupie OPEN otrzymali nagrody pieniężne oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Nadsański Bank Spółdzielczy w Stalowej Woli, z kolei juniorzy, z podziałem na grupy wiekowe, otrzymali nagrody rzeczowe, a dodatkowo trzech najlepszych z każdej grupy wiekowej dostało również puchary.

Zwycięzcą zawodów w Grupie Open został Maciej Marszałek z klubu LKS Parnas Stara Wieś, 2 miejsce zdobyła Gabriela Tokarz z klubu Tsz/Ksz Bystrovia Bystrowice, 3- zawodnik KKL STAL Stalowa Wola Filip Gemzik, z kolei 4- Adam Giermaniuk z Zabrnia.

W klasyfikacji wiekowej: 2006- 2013 1 miejsce zajął Kamil Mierzwa z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 2- reprezentant Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego STAL Stalowa Wola Michał Szypuła, z kolei 3- Adrian Toniak z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, a 4 Ignacy Krogulec z TKSzach Tarnobrzeg.

W klasyfikacji wiekowej: 2014 i młodsi premiowane miejsca zajęli: 1 – Mateusz Mierzwa z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 2- Filip Wiśniewski, reprezentant Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego STAL Stalowa Wola, 3- Bartosz Nicałek z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, 4- Kacper Puc z Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego STAL Stalowa Wola.

Na zakończenie turnieju przybyła Pani Magdalena Więckowicz – Prezes Nadsańskiego Banku Spółdzielczego w Stalowej Woli, która podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w turnieju i wręczyła nagrody pieniężne i rzeczowe oraz puchary dla zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych.