NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 »
Serwis Rowerowy,
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 11:04  
Cytuj
Tak szczerze to trochę siara gonić do serwisu żeby ustawili kieręjezyk Myślę że człowiek który trzymał choć raz w życiu klucz i umie się nim posługiwać to da rade zrobić to samemu (równie dobrze i solidnie co serwis).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 11:04  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 11:07  
Cytuj
No wiesz, ale Nasz początkujący zawodnik musi mieć idealnie ustawioną kierownicę. Milimetr w te czy we w tę robi różnicę ;-)

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 11:55  
Cytuj
kierowcaBusa, masz klucz dynamometryczny? Podpowiem, że kierownica jest aluminiowa, a aluminium lubi się giąć ;) Nie bez powodu producent podał siłę nacisku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 20 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 12:37  
Cytuj
Siedze w tematyce rowerów mtb od 18 lat. Przerobiłem tylko swoich rowerów parenaście sztuk, rowerów serwisowanych dla znajomych albo ludziom z polecenia nawet nie zlicze. I nasuwa mi sie taka mała refleksja: pie...sz człowieku jak potłuczony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 13:03  
Cytuj
CYTAT
kierowcaBusa, masz klucz dynamometryczny? Podpowiem, że kierownica jest aluminiowa, a aluminium lubi się giąć ;) Nie bez powodu producent podał siłę nacisku.


lepiej podpisz zeszyty i do szkoły imbec***u. 16 wrzesien juz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 13:28  
Cytuj
CYTAT
lepiej podpisz zeszyty i do szkoły imbec***u. 16 wrzesien juz.

Wracaj na polski, bo już dawno po dzwonku. Pisze się 16 września.

W sumie klucz dynamometryczny można kupić już od 50 zł, a zalecany przez producenta to koszt 500 zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 13:39  
Cytuj
Duży klucz mam i nawet potrafię użyć jeśli jesteś taki ciekawy, dobre kierownice w miejscu montażu z mostkiem mają wzmocnione ścianki. Nie wiem jak bardzo trzeba by się było napocić aby spierdzielić taką kierownicę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 13:43  
Cytuj
Tak teraz sobie myślę, przecież Ty chcesz ustawić kierownicę względem koła więc do licha jak można przy tej czynności uszkodzić kierownicę przy dokręcaniu?? Przy ustawianiu kierownicy względem koła to luzujesz śrubki w miejscu gdzie mostek łączy się z rurą sterową. Jaki wpływ mają te śruby na kierownicę??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 13:46  
Cytuj
wyborca możesz dać link albo jakieś foto tego urządzenia co centruje kierownicę? Ciekawość mnie zżera.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 21 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 14:00  
Cytuj
Stajesz z przodu roweru wsadzasz koło miedzy nogi przytrzymujac na prosto łapiesz za kierownice i skrecasz nia we własciwa strone nie trzeba nawet nic odkrecacsmiech2 wystarczy troche siły^^ pozniej mozesz ewentualnie dokrecic jesli chodzi bardzo luzno

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 14:09  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
lepiej podpisz zeszyty i do szkoły imbec***u. 16 wrzesien juz.

Wracaj na polski, bo już dawno po dzwonku. Pisze się 16 września.

W sumie klucz dynamometryczny można kupić już od 50 zł, a zalecany przez producenta to koszt 500 zł.


śmiać mi się chce jak czytam takiego imbe*yla wyborce, ręce opadają.
Potłuczony to mało powiedziane. A tak nawiązująć do innego tematu. Po cholere chcesz robić ten rower, skoro nie ważne jaki on jest, jak serwisowany, a i tak przecież rower to śmierć. Zapętliłeś sie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Wrz 2016r. 20:14  
Cytuj
Ciekawe co powiedzą zwolennicy profesjonalnych serwisów, gdy za profesjonalne przygotowanie roweru do sezonu rachunek będzie opiewał na kilka stów smiech2

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2016r. 09:40  
Cytuj
cennik z serwisu w Rzeszowie http://www.serwi(...)ik-uslug

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2016r. 10:32  
Cytuj
Ja dalej czekam na fotkę, opis jak wygląda przyrząd do centrowania kierownicy względem przedniego koła?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2016r. 11:58  
Cytuj
Skąd się biorą takie typy jak wyborca...
Nie wiem czy zauważyliście ale wyborca bierze udział w kilku tematach o rowerach na tym forum i ciągle mu coś przeszkadza w tym aby po prostu ruszyć dupę z przed kompa, wsiąść na rower i jechać .
A to te jego sławne SPD, a to kierownica, a to że nie wie gdzie jechać bo się boi że zgubi się oddalając od miasta 5 km,a to że na rowerzystę czyha wiele niebezpieczństw na trasie
I tak zrzędzi jak potłuczony a zaraz pewnie napisze że już za zimno na jazdę i czeka na wiosnę .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2016r. 13:42  
Cytuj
Przyrząd do centrowania - nie wiem może jakiś cudowny kątomierz. Niech poczeka na najbliższe Tour de Pologne. Może trasa wyścigu będzie przebiegać przez Stalową Wolę lub okolice. Tam na pewno znajdzie godnego serwisanta dla swoich dwóch kółek umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2016r. 13:44  
Cytuj
CYTAT (Mariusz77)
już za zimno na jazdę i czeka na wiosnę


Często to się słyszy.
Wielu prawdziwych rowerzystów odpowiada
"tak, tak...za zimno na rower ale w zimę dosyć ciepło na narty, ale na rower za zimno"

wiosna, lato, jesień, zima sezon na rower nie przemija

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 19 Kwie 2015r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 18 Wrz 2016r. 18:18  
Cytuj
CYTAT
Ja dalej czekam na fotkę, opis jak wygląda przyrząd do centrowania kierownicy względem przedniego koła?


65 funciaków i jest Twój
http://road.cc/content/news/120175-tune-spurtreu-uses-laser-perfectly-align-your-stem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2016r. 21:23  
Cytuj
Dzięki Ci editor zaspokoiłeś moją ciekawość. Co prawda bez tych 65 funciaków sam na oko ustawie kierownicę tak samo ale jest. Nie zapytam w swoim serwisie czy to mają bo wezmą mnie za wyborcę ;-)

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2016r. 21:56  
Cytuj
Kątomierz laserowy czy coś w tym stylu. W każdym razie przyrząd dla idiotów umiech tyle co ten przyrząd to każdy na oko ustawi tak samo bo żadnej skali czy wskazania osi opony to ja tu nie widzę. Spoko jeśli ktoś poczuje się lepiej że ma ustawione koło z PRZYRZĄDU. Dla mnie to płacenie " za frajer"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1970
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 00:47  
Cytuj
Kiedy w Polsce stosuje się iście garażowe metody, za granicą podchodzą do tematu profesjonalnie. Ktoś nawet złożył wniosek, aby opatentować jego pomysł na centrowanie kierownicy. Jak wyżej wspomniałem, przy jeździe rekreacyjnej 1° nie ma znaczenia, ale na zawodach dochodzi pamięciówka. Laser to jedna z metod, a można jest ich więcej. Przyrząd mechaniczny też można zbudować. Producenci rowerów muszą coś takiego mieć w swoich fabrykach.

CYTAT
Invention is Needed

I go to the Park Tools website. There must be a tool for this, something that makes it mathematically certain that your stem is lined up with your wheel. I can even picture it: two ratcheting clamps, parallel to each other, on a telescoping bar. Fasten one end to the stem, the other to the wheel.

There is no such tool. I consider a Kickstarter to create one, then realize I’m terrible with using tools and may be the single worst person in the world to invent one.

Also, by the way, I’d like someone to do the same with seatposts.

A ja tylko zapytałem, czy w Stalówce istnieje serwis, który robi to rzetelniej niż koło w nogi i ustawia na oko... mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1260
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 01:14  
Cytuj
Nie pogrążaj się, z każdym takim głupkowatym tekstem tylko się ośmieszasz brnąc dalej w swoja "prawdę" .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 273
Dołączył: 21 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Wrz 2016r. 01:15  
Cytuj
Wyborca wydaj te 65 funciaków kup to ustrojstwo i bedziesz miał z głowy, a za ustawienie kierownicy na pewno gwarancji nie stracisz..bo z czystym sumieniem moge ci napisac ze zaden serwis w Stalowej tego nie zrobi profesionajnie na poziomie który by cie zadowolił...smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 22 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2017r. 20:46  
Cytuj
a ja mam pytanko gdzie moge szybko i tanio zrobic rower? moze kogos polecicie? swego czasu naprawa rowerow zajmowal sie starszy Pan przy ul. Popieluszki ale wykurzyli go z stamtąd

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11601
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Sty 2017r. 20:49  
Cytuj
Polecam Tip-Top - za AJ-otem....

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »