NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Notariusze Stalowa Wola, Jakie macie doświadczenia z notariuszami w Stalowej Woli.
Posty: 8
Dołączył: 11 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Gru 2009r. 20:21  
Cytuj
Temat ten zakładam, trochę późno, przynajmniej dla mnie, bo właśnie zostałem (w moim odczuciu) potraktowany „z górnej półki” przez kancelarie pana Borzęckiego.
Ale może ktoś skorzysta!!

Oczywiście wiedziałem, że warto poprosić o obniżenie taksy – jednak jak w odpowiedzi usłyszałem, że nie ma czego targować bo taksa jest tak niska 380 zł – się uspokoiłem. Dostałem jednak 45 zł z łaski.
Po opłaceniu całej transakcji okazało się, że wcale nie było tak tanio!!! sciana
Wynagrodzenie Notariusza za mój akt wyniosło prawie 900 zł (nie liczę opłat które tylko pobiera i przekazuje dalej)

Jak dla mnie to dużo – … i jednak warto byłoby zapytać innych przedstawicieli tego zawodu o koszty takiej transakcji.

W sumie w Stalowej jest 4 notariuszy, w Nisku jeszcze 3 – panuje wolny runek – więc zachęcam do zadbania o własne pieniądze.
Ten który ma pełny terminarz, raczej nie będzie skłonny do ustępstw. Ale jak pojawią się luki – czyste kartki – na pewno zmieni postawę!!!

U notariusza można się targować.
Ważne: Dokonanie czynności u każdego notariusza powoduje jednakowe skutki prawne.
good

W polskim prawie określona jest jedynie maksymalna wysokość wynagrodzenia, jakie może pobrać notariusz za dokonanie określonej czynności prawnej (tzw. taksa notarialna).
http://e-pra(...)lna.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Gru 2009r. 20:21  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 2 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2009r. 11:39  
Cytuj
Mógłbyś mi na priv napisać co załatwiłeś???? Mam w planach wizytę u notariusza, a z tego co piszesz no to koszty... masakra! Zna ktoś może kogoś tańszego?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 217
Dołączył: 14 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2009r. 15:02  
Cytuj
Mi pracownik Expandera polecał skorzystanie z notariusza w Rzeszowie. Kilka stówek taniej. A im wyższa wartość tym wieksze oszczędności.

Heruur; SG-1, SG Atlantis, SG Univerese, Hatak Group, Orion-Tokra.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 2 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2009r. 17:46  
Cytuj
Jeszcze tak a'propo notariusza, czy można "wejść i prosto z drzwi" załatwić sprawę, czy trzeba wcześniej dzwonić i się umawiać? /nigdy nie korzystałam z ich usług to nie wem nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 722
Dołączył: 31 Sty 2009r.
Skąd: z II irlandii ;-)
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2009r. 18:24  
Cytuj
CYTAT
Jeszcze tak a\'propo notariusza, czy można \"wejść i prosto z drzwi\" załatwić sprawę, czy trzeba wcześniej dzwonić i się umawiać? /nigdy nie korzystałam z ich usług to nie wem nie wiem



Ja 3 razy w życiu korzystałem z takich usług u 3 różnych notariuszy i zawsze trzeba było sie umówić wcześniej.

Chcesz często widzieć w garnku dno głosuj na PO
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 11 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2009r. 19:46  
Cytuj
Od ręki pewnie nie da się załatwić bardziej skomplikowanych aktów (jak np. nabycie nieruchomości) bo to wymaga zebrania odpowiednich dokumentów (przez sprzedającego) - i najczęściej wstawienia w już istniejący akt - innych danych.
Ale czasem proste sprawy - jak pełnomocnictwo, czy uwierzytelnienie podpisu - jak najbardziej.

Uważam, że terminy, obok ceny, również powinny być jednym z głównych kryteriów wyboru notariusza. co

Na pewno nie kierujcie się "urokiem osobisty" bo ten miły i grzeczny - potrafi na tyle uśpić czujność, że dopiero po podpisaniu aktu - dowiadujemy się o wszystkich kosztach kancelarii jakie nas obciążają. To z własnego doświadczenia - i osoby pana notariusza który spowodował u mnie chęć założenia tego tematu. mlotek

Bardzo dobrym pomysłem jest dzielenie się opiniami o notariuszach - aby choć w niewielkiej części ograniczyć ich dyktat w sprawie pobieranych opłat!!!
Opowiadając rodzinie, znajomym o przysługujących im prawach w kontakcie z notariuszami - może uda się spowodować, żę z czasem staniemy się partnerem w interesach a nie petentem, który płaci ile sz.p. notariusz zechce!!! sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Ada
Ada
Ada
Posty: 1
Dołączył: 12 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2009r. 20:06  
Cytuj
Nie zgadzam się z opinią Leszczyka dotyczącą kancelarii notarialnej p. Borzęckiego. Wiem że jest to bardzo dobry i bardzo tani notariusz - może dlatego ma taki pełny kalendarz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 19 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2009r. 20:33  
Cytuj
Sam bylem klijentem pana B. i naprawdę nie jest tani. Nie robie reklmy,ale radze skorzystac z usług pana na wprost hali targowej. Jest o wiele tańszy.Kozystalem z usług obu panów.

Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 11 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2009r. 20:40  
Cytuj
Ado - nie musisz się zgadzać ze mną - zachęcam, żeby oprócz tego miłego pana - zasięgać opinii u innych ludzi z branży i przekonać się samemu.

Ja już się przekonałem i dla mnie Pan Borzęcki na pewno nie okazał się tani, a jego zachowanie w rozmowie ze mną o "zniżkach" dyskwalifikuje go w moich oczach także jako osobę godną zaufania!!!

Przyznam się wam - że sam zrobiłem w sumie 3 akty u Pana B. - i dopiero za trzecim razem - przyjrzałem się dokładniej pobranym opłatom - mój błąd – na pewno więcej takiego nie popełnię.

Wcześnie miałem opinię podobną do Ady i nie pytałem nawet o innych. Cóż człowiek uczy się całe życie – Teraz na pewno tego pana notariusza nie polecę nikomu (a zdarzyło mi się).
wazne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 13 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Gru 2009r. 13:07  
Cytuj
CYTAT
Ado - nie musisz się zgadzać ze mną - zachęcam, żeby oprócz tego miłego pana - zasięgać opinii u innych ludzi z branży i przekonać się samemu.

Ja już się przekonałem i dla mnie Pan Borzęcki na pewno nie okazał się tani, a jego zachowanie w rozmowie ze mną o "zniżkach" dyskwalifikuje go w moich oczach także jako osobę godną zaufania!!!

Przyznam się wam - że sam zrobiłem w sumie 3 akty u Pana B. - i dopiero za trzecim razem - przyjrzałem się dokładniej pobranym opłatom - mój błąd – na pewno więcej takiego nie popełnię.

Wcześnie miałem opinię podobną do Ady i nie pytałem nawet o innych. Cóż człowiek uczy się całe życie – Teraz na pewno tego pana notariusza nie polecę nikomu (a zdarzyło mi się).
wazne


Ja również przyłączam się do opinii leszczyka. Notariusz widać za nic sobie ma klientele.

O kosztach mówi raczej w sposób "tajny" i "tajemniczy", przez co stajać przed faktem zapłaty możemy się zdziwić dosyć.

Także mam nie miłe doświadczenia po kontakcie z tym Panem.

A przecież to my mu płacimy więc jakby nie było jesteśmy jego chlebodawcami umiech

Nie polecam kontaktów z nim przez przekorę nie podam innych notariuszy u których obecnie załatwiam sprawy. Tak by nie było że kogoś chce faworyzować.

Wiem jedno ja więcej się do niego nie wybiorę.

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 2 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2009r. 08:13  
Cytuj
CYTAT
przez przekorę nie podam innych notariuszy


A może jednak? Choć jednego? No jak już ganimy po nazwisku to i pochwalić też chyba możemy nie? No uśmiech
Nie każ rodakom błądzić w ciemnościach nie wiem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 11 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2009r. 09:06  
Cytuj
Zmęczona_xyz - sam nie ma doświadczeń z innymi notariuszami, więc pomóc nie jestem Ci w stanie.

Ale w najbliższym czasie (styczeń-luty) będę potrzebował skorzystać z usług notariusza - więc postaram się odwiedzić wszystkich w okolicy.

Wrażeniami podzielę się na forum umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 2 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2009r. 13:11  
Cytuj
Ja mam taki sam termin "zwiedzania" notariuszy... z "mapką" byłoby raźniej :cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 215
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2009r. 19:22  
Cytuj
Obrazekok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 2 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2009r. 15:11  
Cytuj
A zna ktoś takie nazwisko Andrzej Uba? Okulickiego 16a to w którym miejscu Stalowej Woli?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2009r. 15:40  
Cytuj
a znam bylem tam kilka razy zlego slowa nie powiem, to jest ten pawilon z bankiem bph, a wchodzi sie z boczku na pieterko ;]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 2 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2009r. 15:47  
Cytuj
Na dniach dam znać jak było. W końcu moim zdaniem powinniśmy sobie pomagać, a łatwiej uczyć się na cudzych doświadczeniach, nie? No. uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 19 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2009r. 17:16  
Cytuj
Pan Uba to właśnie ten pan o którym pisałem wyżej tylko nie pamiętałem nazwiska.Ogólnie polecam.

Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 22 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Gru 2009r. 21:15  
Cytuj
TEZ POLECAM PANA UBĘ-TANI I SOLIDNY GOŚCIU A P.BORZECKI TEZ WYDAJE MI SIE ZA DROGI

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 29 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2009r. 11:22  
Cytuj
Powiem tak,sporzadzalem akty notarialne u jednego i drugiego nie polecam, Nisko rynek, notariusz Bladek, milo, tanio, mozna rozmawiac o cenie, nie ma sekretariatu swojskie klimaty, sympatycznie, polecam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 28 Paź 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2016r. 18:21  
Cytuj
Odnośnie A. Uba - nie polecam. Umówiłem się z tym człowiekiem na konkretną godzinę w jego kancelarii. Kiedy się tam zjawiłem o umówionej godzinie, dowiedziałem się, że 10 minut wcześniej wyszedł i nie zostawił informacji, kiedy wróci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2016r. 20:14  
Cytuj
W tym roku ktoś ode mnie korzystal z uslug wspomnianego wyżej notariusza.
Wszystko odbyło się ok, podpisano akt, ble, ble, ble...standard.
Jedna ze stron aktu sama, we wlasnym zakresie, pojechala do sądu i sama wnioskowala o wpisanie obciążenia hipoteki do księgi wieczystej.
Wiem, ze zaoszczędzili "pare groszy", które uciekly notariuszowi.
Nie byl pocieszony tym faktem...to bylo widoczne ale skoro można samemu to dlacZego nie????
Ja osobiście nie wiedziałam, ze mozna samemu dopełnić formalności...w sadzie. To tylko wypelnienie jednego druku...a parę groszy zostaje w kieszeni.

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 27 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2016r. 18:43  
Cytuj
a widzieliście ta kancelarie notarialna koło wzorcówki? czy to jakiś notariusz otworzył sobie filie??????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 316
Dołączył: 20 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2016r. 20:55  
Cytuj
To nowy notariusz Joanna Koptyra.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 27 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2016r. 23:30  
Cytuj
Ja korzystałam z porad i zalatwialam sprawy z mieszkaniem i działką u pana Uby i jestem bardzo zadowolona i jakbym znowu miała cos zalatwic notarialnie to tez bym poszla do niego ....wiec ja go polecam ....kasy nie zdziera i doradza tak zeby bylo dobrze...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »