NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 108 109 110 111 112 113 114 ... » »»
Wszystko o PO,
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Sty 2015r. 20:55  
Cytuj
CYTAT
Spokojnie panowie napisałem to tylko po to żeby pośmiać się z "łykaczy" a wy już taka analiza smiech2 Nie chciało mi się dopracowywać szczegółów więc może zalatuje jakby pisane "pod uczniów technikum z pomorskiego"

Dalibor ... sam pisałeś o karmie dla kotów jaka to super i ma więcej mięsa itd. ... a tak roztrząsasz smiech2


Teraz wychodzi że było na niby umiech
Roztrząsam,bo dolałeś oliwy do ognia stwierdzeniem "osobiście uważam że moja historia zawiera więcej "faktów" " a w tamtych to brednie. Niektórym nie jest do śmiechu kiedy żyją w sytuacji którą nazwałeś bredniami, bądź obiektywny jak chcesz być poważnie traktowany i nie mam już na myśli tematów polityki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2015r. 20:55  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Sty 2015r. 21:52  
Cytuj
Hmm podatek coś słyszałem że u mentora Kaczyńskiego niejakiego Orbana podatek jest 27% a u nas ... SLD coś tam obniżał i PiS coś tam też obniżył ... tylko komu ? Ile tych % takiemu mi czy tobie obniżył ?
CYTAT (Cymański)
Mieliśmy ogromną kasę. Ale daliśmy ją bogatym i pogłębiliśmy rozwarstwienie społeczne. To jest tajemnica, o której się milczy. Bo albo popierasz PiS, albo milczysz. Ten brak krytycyzmu, to zapatrzenie i ten zachwyt nad dwoma latami naszych rządów, to przesada - powiedział.


To mój taki ulubiony cytat "PiSowca"

Dalibor Nie wyczułeś w przeróbce nutki .... ironii ? Serio myślisz ze ktoś wpie...a karmę dla psów/kotów (mam psa i za byle "pasztecik" trzeba dać 2-3 zł ten dla ludzi jest tańszy)a na wizytę u specjalisty czekasz do 2025 r ?... że o reszcie bredni nie wspomnę ? Po prostu z nudów przerobiłem dwa zdania i ze dwa dodałem . Podobne brednie wrzucając kilka faktów można napisać o wszystkich

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 636
Dołączył: 4 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Sty 2015r. 21:57  
Cytuj
Banan czy twoja nienawiść do PIS i KAczynskiego bierze sie z tego,ze głosowałeś kiedys na PO, a oni dali d**y na całej linii i teraz żal Ci sie do tego przyznać,wiec wolisz zwalić winę na złego kurdupla ?

Głupotą jest robić ciagle to samo i oczekiwać innych rezultatów... Nigdy wiecej rządow PO-PSL
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Sty 2015r. 22:01  
Cytuj
1 % ? A coś takiego jak "moja nienawiść do PiS i Kaczyńskiego" nie istnieje ... ale nudzi mnie powtarzanie ... My katolicy nie nienawidzimy ok bo to grzech ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 636
Dołączył: 4 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Sty 2015r. 22:11  
Cytuj
Nie bądź śmieszny, tyle razy jechałeś po KAczynskim jak po burej s... I gadasz o braku nienawiści ?

Głupotą jest robić ciagle to samo i oczekiwać innych rezultatów... Nigdy wiecej rządow PO-PSL
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Sty 2015r. 22:16  
Cytuj
Nie wiem czemu łączysz "jechanie" po Kaczyńskim / PiSie z nienawiścią ...to że wrzucę kilka faktów i dodam swoje zdanie na ten temat to ma być nienawiść ? potluczony przestań

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 636
Dołączył: 4 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Sty 2015r. 22:21  
Cytuj
CYTAT
Nie wiem czemu łączysz "jechanie" po Kaczyńskim / PiSie z nienawiścią ...to że wrzucę kilka faktów i dodam swoje zdanie na ten temat to ma być nienawiść ? potluczony przestań


Jakie fakty ? Twoje mityczne 3 miliony mieszkań i rzekomy Bentley Rydzyka ? Rozliczales PIS rządzący 2 lata,ze zrobił mniej,niż PO w sferze autostrad przez 8 lat...

Twoje motto brzmi ; Neguje wszystko z czym zgadza sie PIS i KAczynski ...
Popierasz WOŚP, w SMolensku nie było zamachu,a PLatforma jest lepsza od PiS, wybory były uczciwe...

Głupotą jest robić ciagle to samo i oczekiwać innych rezultatów... Nigdy wiecej rządow PO-PSL
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Sty 2015r. 22:29  
Cytuj
"Popierasz WOŚP, w SMolensku nie było zamachu,a PLatforma jest lepsza od PiS, wybory były uczciwe"

Dokładnie umiech to są fakty ... no chyba że masz jakieś dowody że jest inaczej

ps.Jeśli chodzi o mieszkania Kaczyńskiego to 300 tyś ... chyba że o jakieś inne to już nie wiem

Rząd obiecuje 3 miliony mieszkań
Piątek, 14 lipca 2006 (12:00)
Przyspieszenie zmian w prawie, zbudowanie autostrad oraz trzech milionów mieszkań - to priorytety rządu Jarosława Kaczyńskiego


Czytaj więcej na http://fakty(...)n=chrome

hmm możesz mieć racje potluczony

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 636
Dołączył: 4 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Sty 2015r. 22:32  
Cytuj
CYTAT
Popierasz WOŚP, w SMolensku nie było zamachu,a PLatforma jest lepsza od PiS, wybory były uczciwe

Dokładnie umiech to są fakty ... no chyba że masz jakieś dowody że jest inaczej

ps.Jeśli chodzi o mieszkania Kaczyńskiego to 300 tyś ... chyba że o jakieś inne to już nie wiem



W samobójstwo Musia,Leppera,Petelickiego tez wierzysz ? A to,ze Papale zabił złodziej samochodowy to tez sa fakty ? No przecież nie ma dowodów by było inaczej ?!

Głupotą jest robić ciagle to samo i oczekiwać innych rezultatów... Nigdy wiecej rządow PO-PSL
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Sty 2015r. 22:35  
Cytuj
W Leppera niekoniecznie za dużo wiedział o Kaczyńskim ... A co o Papale powinienem wiedzieć? ... bo coś chyba mi umknęło ...Też wina Tuska ?

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 636
Dołączył: 4 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Sty 2015r. 22:41  
Cytuj
CYTAT
W Leppera niekoniecznie za dużo wiedział o Kaczyńskim ... A co o Papale powinienem wiedzieć? ... bo coś chyba mi umknęło ...Też wina Tuska ?


Nie wina Tuska,ale ty nie mówisz o faktach.. ty przyjmujesz jedyna słuszna wersje wydarzeń,dziwnie zbieżna z TVN, WYborcza i NEwsweekiem w tych kwestiach...

I ta pierd.... Ironia z wina Tuska....

Głupotą jest robić ciagle to samo i oczekiwać innych rezultatów... Nigdy wiecej rządow PO-PSL
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 24 Sty 2015r. 22:47  
Cytuj
Uff uspokoiłeś mnie ... Wiem że jak u "was" fakty się nie zgadzają tym gorzej dla faktów ... przykładem mogła by być "Katastrofa Smoleńska" ... Komisja Macierewicza i jej 1001 teorii no ale Ty wiesz lepiej a ja nie wiem nic ... więc spadam spać ...

Obrazek

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Sty 2015r. 22:51  
Cytuj
CYTAT
Dalibor Nie wyczułeś w przeróbce nutki .... ironii ? Serio myślisz ze ktoś wpie...a karmę dla psów/kotów (mam psa i za byle "pasztecik" trzeba dać 2-3 zł ten dla ludzi jest tańszy)a na wizytę u specjalisty czekasz do 2025 r ?... że o reszcie bredni nie wspomnę ? Po prostu z nudów przerobiłem dwa zdania i ze dwa dodałem . Podobne brednie wrzucając kilka faktów można napisać o wszystkich


Widząc Twoje zaangażowanie w temacie "PO,PIS" nie wyczuwa się już ironii.Jakiś czas temu, w sobotę na rynku, starszy gość brał kilka "psich kiełbas". Otwarcie przyznał,że kupuje je na bigos,cena to 2,70 za 1 kg. W rodzinie mam starszą osobę która ma problemy ze wzrokiem, przyczyną jest zaćma.Termin jej usunięcia to ponad półtora roku,zabieg na jedno oko,na drugie 6 m-cy po pierwszym zabiegu. Za kilka tysięcy można to zrobić w dużo korzystnym terminie. Jak Ci się nudzi to można robić naprawdę wiele ciekawych rzeczy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 636
Dołączył: 4 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 25 Sty 2015r. 00:48  
Cytuj
CYTAT
Uff uspokoiłeś mnie ... Wiem że jak u "was" fakty się nie zgadzają tym gorzej dla faktów ... przykładem mogła by być "Katastrofa Smoleńska" ... Komisja Macierewicza i jej 1001 teorii no ale Ty wiesz lepiej a ja nie wiem nic ... więc spadam spać ...

Obrazek



ty wolisz komisje LAska i wersje o brzozie,która łamie skrzydła, gratuluje, bez odbioru

Głupotą jest robić ciagle to samo i oczekiwać innych rezultatów... Nigdy wiecej rządow PO-PSL
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2015r. 05:43  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2015r. 09:38  
Cytuj
Z samobójstwami to jest niezła seria. Współczuję ludziom, którzy wierzą, że Petelicki polazł do garażu w kalesonach strzelić se w łeb, albo Papała - padł ofiarą zwyczajnego złodzieja samochodów, który chciał mu ukraść Espero, a potem milion przypadkowych zaniedbań w śledztwie potluczony

Co do takiego Papały to oczywiście Tuska bym akurat w to nie mieszał, bardziej wszelakie służby powiązane z organizacjami przestępczymi.

Petelicki?
Można sobie poszukać w necie, wpiszcie Petelicki cała prawda:

https://www.youtu(...)m15ZmaII
https://www.youtu(...)f5JkS3Zc
http://www.se.pl(...)429.html

Ile w tym prawdy? Nikt się już nie dowie, ale człowiek z niego był dla wielu niewygodny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2196
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Sty 2015r. 09:50  
Cytuj
Tusk i Komorowski chcieli sprywatyzować Lasy Państwowe, aby uzyskać pieniądze na wypłatę odszkodowań za mienie pożydowskie



http://www.wikil(...)8_a.html





http://niewy(...)ydow.htm

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2015r. 10:18  
Cytuj
Nie wiemm czy faktycznie chcieli sprzedać lasy, aby wypłacić odszkodowania czy nie, dowodóch chyba na to nie ma, ale lasy to nasze dobro nsrodowe warte szczególnej troski.
W przeciwieństwie do gruntow rolnych, uprawianych bądź ugorów jakich pełno teraz, lasy nie sa w rękach prywatnych, tylko zarządza nimi państwo więc łatwo je sprzedać.
Politycy zawsze potrzebują pieniędzy na spełnianie obietnic wyborczych. Którys rząd w przyszłym, albo następnym dziesięcioleciu może potrzebować pieniędzy na to lub na tamto, np. na załatanie dziury w systemie emerytalnym ( a jakie maja być emerytury to wiadomo). Mogą nawet zrobić referendum: chcecie zyć za 600 zl czy sprzedamy trochę lasow, aby dokapitalizować ZUS.
Bogatsi ludzie na Zachodzie chętnie zamienia trochę niepewnych w dzisiejszych czasach papierków zwanych Euro na np. 100 ha lasu w Polsce nad jakąś rzeczką w dodatku.
82% lasow jest w rekach państwowych czyli polityków, którzy któregoś dnia mogą mieć większość parlamentarna potrzebna do zmiany konstytucji.
Kocham las, ale mam przeczucie, że za 10-30 lat doczekamy się w lasach ogrodzen i tabliczek "Teren prywatny-wstęp wzbroniony".

Szkoda tylko, że ten zacofany rydzykowy ciemny PIS broni tych lasów, chciałbym, aby też inni to robili.

Może zamożni ludzie na szczytach władzy maja pieniądze na to, aby wypoczywać w lasach palmowych, które im się może bardziej podobają niż nasze polskie sosny.
Ja nie mam, więc zaraz jadę na spacerek do lasu pooddychać świeżym powietrzem, posłuchać szumu drzew, póki jeszcze można.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Sty 2015r. 10:40  
Cytuj
CYTAT

W przeciwieństwie do gruntow rolnych, uprawianych bądź ugorów jakich pełno teraz, lasy nie sa w rękach prywatnych, tylko zarządza nimi państwo więc łatwo je sprzedać.


Prawdopodobnie od 2016 roku obcokrajowcy będą mogli kupować u nas grunty bez tzw "słupów". Na Mazurach już pojawiają się monokultury w rękach obcokrajowców. W sytuacji gdzie panuje wysokie bezrobocie(Mazury) wielu będzie chciało sprzedać swoje grunty w korzystnej cenie, raczej ciężko będzie przeskoczyć Niemca czy Duńczyka w ofercie cenowej.
CYTAT

Kocham las, ale mam przeczucie, że za 10-30 lat doczekamy się w lasach ogrodzen i tabliczek "Teren prywatny-wstęp wzbroniony"Szkoda tylko, że ten zacofany rydzykowy ciemny PIS broni tych lasów, chciałbym, aby też inni to robili.
.

Na zachodzie już od dawna są te tabliczki,a my gonimy zachód od tej niewłaściwej strony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Sty 2015r. 11:49  
Cytuj
Stronna bez "lasów państwowych" to strona stracona potluczony

Już nas mieli Niemcy wykupić po wejściu do unii ... jakoś wszyscy o tym "marzą" (bo może zrobili by jakieś miejsca pracy) ale jakoś Niemcy się nie kwapią ...

Wracając do tej kiełbasy na 2 zdania

Kiedyś kupowałem na rynku do czasu aż mój pies zaczął przed michą uciekać ... Jeżeli to u tego samego to ta "kiełbasa" przypomina bardziej salceson co z tego miało by się nadawać na "bigos" ... nie wiem ... ale boje się pomyśleć co dawał zamiast kapusty ... I jak go spotkasz to na następny raz podpowiedz mu że są "ścinki na bigos" w większości sklepów mięsnych "cena podobna"

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Sty 2015r. 12:42  
Cytuj
CYTAT
Stronna bez "lasów państwowych" to strona stracona potluczony

Już nas mieli Niemcy wykupić po wejściu do unii ... jakoś wszyscy o tym "marzą" (bo może zrobili by jakieś miejsca pracy) ale jakoś Niemcy się nie kwapią ...

Wracając do tej kiełbasy na 2 zdania

Kiedyś kupowałem na rynku do czasu aż mój pies zaczął przed michą uciekać ... Jeżeli to u tego samego to ta "kiełbasa" przypomina bardziej salceson co z tego miało by się nadawać na "bigos" ... nie wiem ... ale boje się pomyśleć co dawał zamiast kapusty ... I jak go spotkasz to na następny raz podpowiedz mu że są "ścinki na bigos" w większości sklepów mięsnych "cena podobna"


Tam sprzedają wiele rodzajów tych kiełbas.Wspominałem już o informacji z tv gdzie jest więcej mięsa umiech Może gość wybiera bardziej naturalniejsze przetwory, więc nic mu nie będę podpowiadał.

Odnośnie sprzedaży ziem to jeszcze obowiązuje 12 letni okres przejściowy.Jak będzie po tym okresie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Sty 2015r. 13:32  
Cytuj
Czyli jak rozumiem mógł robić to nie z "biedy" a był to jego świadomy wybór ... w sumie kto bogatemu zabroni co

Co do kupowania ziemi to coś sobie przypominam że "kilku" Niemców ...Holendrów już od dawna gospodarzą w Polsce

Jak będzie po "okresie przejściowym" ja mam nadzieje że przyjedzie Niemiec i Holender i kupią coś ziemi i otworzą biznesy a ty nie ?

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2015r. 13:56  
Cytuj
Ja mam nadzieje ze my będziemy wykupywać ziemie na Ukrainie i Białorusi. I otwierać biznesy. Ale chyba nie dla psa kiełbasa, nie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Sty 2015r. 13:59  
Cytuj
CYTAT
Czyli jak rozumiem robił to nie z "biedy" a był to jego świadomy wybór ... w sumie kto bogatemu zabroni co

Co do kupowania ziemi to coś sobie przypominam że "kilku" Niemców ...Holendrów już od dawna gospodarzą w Polsce

Jak będzie po "okresie przejściowym" ja mam nadzieje że przyjedzie Niemiec i Holender i kupią coś ziemi i otworzą biznesy a ty nie ?


Byłem świadkiem takiej sytuacji i nie wnikałem w jej powody.Teraz już wiesz,że są tacy którzy to spożywają.

Oczywiście,że obcokrajowcy uprawiają u nas role po spełnieniu pewnych warunków, nawet jeśli nie mogą ich spełnić a koniecznie chcą być w ich posiadaniu to tzw. "słupy" pomagają im w tym.
Ja miał bym nadzieje na inny scenariusz, korzystniejszy dla ogółu społeczeństwa. Nie patrze na to wszystko tylko przez pryzmat ładnego i taniego ziemniaka w markecie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3250
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd: stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2015r. 16:18  
Cytuj
http://www.academia.edu/1224739/European_Inequalities_-_Income_Distribution_and_the_Risk_of_Poverty


Na stronie 24, Figure 1.5 masz tabele dystrybucji dochodów w poszczególnych krajach UE. Od Włoch (IT) zaczyna się zamożność starej 15-ki.

Możesz ocenić siłę nabywczą - porównując "proporcje" słupków po lewej i prawej stronie. Sa lustrzanym odbiciem. Poziom europejskiej starej 15-tki jest nieporównywalny do średniej najbiedniejszej 10-tki czyli nas. Dopiero gdy uśrednisz wszystkich, ta różnica wydaje się być ucywilizowana. Ale średni Kowalscy nie istnieją a liczy się natomiast kapitał inwestycyjny przy zakupie ziemi. I to chyba widać?

Dla wygody... Gdyby się el.bananowi chciało to może wyciąć i wkleić tabele jako obrazek do dyskusji opartej na liczbach... Tam jest wiele ciekawych tabel ok

Obrazek

Moderowano przez: el.Banan
Mam nadzieje że o tą chodziło

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 108 109 110 111 112 113 114 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »