NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Jaki piec do ogrzewania na drewno,
Posty: 9
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2010r. 13:53  
Cytuj
Witam poszukuje pieca do ogrzewania domu 140 metrów na drewno. miałem wybrany już model ale oczywiście do jakiego sklepu się nie pójdzie to każdy swoje chwali zrozumiale dlatego szukam opinii forumowiczów może wy macie już takie piece i macie jakieś doświadczenia jaki kupić a jakiego nie.Brałem pod uwagę moderatora defro lub sas oczywiscie z komputerem.Może jakieś inne sprawdzone propozycje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2010r. 13:53  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2010r. 15:23  
Cytuj
Na drewno polecam kocioł z górnym spalaniem o wysokiej sprawności minimum 75%. Niestety kotły ogniwo, zębiec, krzaczek odpadają bo dają mniej sprawności. Kup miarkownik ciągu kominowego ok. 140 zł. i to wszytsko. Kupowanie kotła z ,,bajerami'' do palenia głównie drewnem to zbyteczny wydatek. Ja kupiłem kiedyś w firmie solar bin kocioł rakoczy i jest ok. Głównie ze względu na cenę. Inne jak sas czy defro są droższe a wcale nie lepsze. Sam porównaj ich parametryok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
LOP
LOP
Posty: 160
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2010r. 15:56  
Cytuj
Popieram przedmowce, miarkownik ciagu to podstaw, wszystkie te bajery i komputery beda ci tylko przeszkadzac. Ja mam 2 rok piec firmy seko , kupilem bo znajomi tez takiemieli i bardzo sobie chwalili, sprawdza sie w 100% jestem z niego bardzo zadowolny, podjedz do domgazu na okulickiego widzialem ze tam stoja to bedziesz mogl poogladac i poczytac.

Nigdy nie prowadź dyskusji z debilem... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2010r. 16:41  
Cytuj
dzięki a informacje wybiorę się raz jeszcze do sklepu i luknę na te kotły a czy wiecie może jak wygląda sytuacja palenia węglem w mieście czy jest zakaz bo wiadomo drewno nie ma problemu ale węgiel ma większą kaloryczność i nie trzeba tak często dokładać czy ma ktoś taka wiedzę?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2010r. 17:00  
Cytuj
ja u siebie tez mam rakoczego i daje rade :] jezeli myslisz tylko drewnem palic to kominek mozna fajny ogarnac, swietne wklady sa znajomy zamontowal i podpial cala instalacje w domu wiekszym niz 140 i daje rade, jak chcesz mniej dokladac to nie lepiej cos na mial ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2010r. 17:05  
Cytuj
kominek wiem swietna sprawa rodzice maja w domu i rewelka ale my tak na dobra sprawe mamy budynek gdzie samego mieszkalnego jest okolo 60 m reszta to pomiesczzenia gospodarcze a na 60 metrach kominka juz nie mam gdzie wcisnac :( wlasnie zastanawia mnie czy nie ma zakazu palenia czyms innym niz drewnem w srodku miasta

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2010r. 17:16  
Cytuj
z tego co slyszalem to w nowych budynkach i tam gdzie ze smogiem walcza, ale to chyba kilka miejsc w polsce i stalowka sie nie lapie :] ale reki nie dam uciac :]
edit: gdzies juz tutaj byl podobny temat poruszany o ile mnie pamiec nie myli i ktos lepiej obczajony to zdaje sie opisywal

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
LOP
LOP
Posty: 160
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2010r. 20:13  
Cytuj
w stalowce nie ma zakazu palenia weglem, osbiscie radze ci zamontowac wklad "rure" do komina tak zeby wystawala n okolo 1 m nad komin z cegly wtedy caly dym pojdzie w gore i nie bedzie tak uciazliwy, a pozatym piec bedzie mial lepszy cug, sam mieszkam w miescie i pale drewnem i weglem i nie ma problemu. A jezeli chodzi o kominek fakt fajna sprawa ale sa 2 minusy, jeden to syf w pokoju - musisz co jakis czas wyniesc popiol a on strasznie sie kurzy, drugi minus to takie ze wegla tam nie wsypiesz, a jak wiadomo w zyciu roznie bywa, moze byc tak ze za pare lat taniej bedzie weglem grzac. A i jeszcze jedno- do rad w sklepie lub od instalatorow podchodz ostroznie , bo czesto bywa tak ze beda chcieli "na sile " opchnac piec na ktorym maja lepsza marże lub ktory im zbywa. Najlepiej popytaj ludzi oni ci powiedz prawde. Jedno jest pewne decyzja nalezy do ciebie i biorac pod uwage koszty dobrze jest dowiedziec sie jak najwiecej, dlatego podaje linka http://www.info-ogrzewanie.pl/ tam masz wszystko, na forum jest opisanych w brod piecy ich plusy i minusy, poczytaj, i wybierz cos, powodzenia.

Nigdy nie prowadź dyskusji z debilem... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Cze 2010r. 23:32  
Cytuj
Witam dołączę się do tematu ze swoim pytaniem.
Jestem zainteresowany paleniem w piecu owsem, pelletami różnego rodzaju, interesuje mnie piec oczywiście z podajnikiem.
I teraz pytanie jaki?? i za ile? moc to 20-25kW.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
LOP
LOP
Posty: 160
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2010r. 07:13  
Cytuj
CYTAT
Witam dołączę się do tematu ze swoim pytaniem.
Jestem zainteresowany paleniem w piecu owsem, pelletami różnego rodzaju, interesuje mnie piec oczywiście z podajnikiem.
I teraz pytanie jaki?? i za ile? moc to 20-25kW.


odsylam tutaj na forum http://www.info-ogrzewanie.pl/ , tam masz wszystko na ten temat.

Nigdy nie prowadź dyskusji z debilem... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2010r. 11:38  
Cytuj
popytałem znajomych i polecaja piec firmy sas tylko jest problem bo piece te sa przezanczone do obiegu otwartego a my posiadamy obieg zamkniety,udzielono mi informacje w sklepie gdzie sa piece tej firmy ze musi zostac zalozona wezownica schladzajaca ale jest druga strona medalu bo producent zastrzega sobie prace kotla w obiegu otwartym ciekawe jak wyglada sytuacja w przypadku jakiejs awari i reklamacji o tyle fajnie ze ma mnie odwiedzic monter z tej firmy i zobaczyc samemu jaki kociol bedzie odpowiedzni,a to forum o ogrzewaniu rewelka duzo ciekawych informacji. ps dzieki za odpowiedz co do palenia weglem w miescie na pewno przy zimie taka jak ta co minęła skorzystamy z tego paliwa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2010r. 12:58  
Cytuj
No tak tylko że jak nic nie znalazłem na tej stronce konkretnego o spalaniu np owsa.
Jaki piec itd

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
LOP
LOP
Posty: 160
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Cze 2010r. 17:43  
Cytuj
CYTAT
No tak tylko że jak nic nie znalazłem na tej stronce konkretnego o spalaniu np owsa.
Jaki piec itd


jest na pewno bo sam kiedys o tym czytalem, a myslales moze o wykorzystaniu tkz. pompy ciepla? zamiast pieca

Nigdy nie prowadź dyskusji z debilem... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lip 2010r. 16:22  
Cytuj
to prawda ze obieg otwarty to najlepsze rozwiązanie ale właśnie nie mam takiej możliwości i szukam innego teraz. Może masz jakiegoś fachowca w tym dziale do polecenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
LOP
LOP
Posty: 160
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lip 2010r. 07:17  
Cytuj
CYTAT
to prawda ze obieg otwarty to najlepsze rozwiązanie ale właśnie nie mam takiej możliwości i szukam innego teraz. Może masz jakiegoś fachowca w tym dziale do polecenia.


niestety nie mam :(

Nigdy nie prowadź dyskusji z debilem... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 14 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Paź 2014r. 23:48  
Cytuj
Ja polecam ogrzewać domy węglem lub drewnem ponieważ tanio wychodzi w stosunku do innych metod grzewczych . Mam kocioł marki Cichowicz juz kilka lat i jestem bardzo zadowolony pieniążki wydane bardzo dobrze 0 jakichkolwiek problemów .Jeżeli miałbym Ci polecić jakiś sklep z tego typu produktami to myślę że ten jest najlepszy energiajutra com pl o szerokiej gamie produktów cenowych wszystkie są najlepszej jakości . Z tego co zdążyłem się zorientować to jest możliwy montaż

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 5 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Paź 2014r. 07:05  
Cytuj
Również polecam kotły SEKO EKO II-N. Ja kupiłem w domgazie w cenie niższej niż u producenta. To kocioł w którym bardzo dobrze pali się drewnem. http://seko.(...)mialowce

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 20 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Paź 2014r. 18:57  
Cytuj
Ja polecam piec z Firmy Rakoczy. Mam piec dolnego spalania z nadmuchem i sterowaniem. Pale różnie węglem i drewnem w układzie zamkniętym z zaworem czwórdrożnym. Jak szukałem pieca dla siebie 10 lat temu zastanawiałem się nad różnymi piecami: SAS Zębiec itp., ale zdecydowałem się na piec od Rakoczego. Wszystkie piece są dobre. Ja się zdecydowałem na Rakoczego, bo jest na miejscu i w razie awarii można szybciej usunąć usterkę. Wiadomo najczęściej pada elektronika.
Co do fachowca, to firma Rakoczy też ma sprzedaż z doradztwem i montażem, a zyskujesz na Vat. Mają salon przy drodze do Niska po prawej stronie ~300m przed wiaduktem kolejowym i tam się wszytkiego dowiesz.
Co do przedmówców to ja nie wyobrażam sobie palenia z miarkownikiem ciągu. Znam działanie bardzo dobrze posiada szwagier, piec Defro z miarkownikiem. Teraz żałuje, że nie kupił pieca ze sterowaniem, bo obawiał się,że teściowa nie ogarnie tego sterowania. Dwa lata temu po przepaleniu się starego pieca rodzice wymienili piec u siebie. Po moich doświadczeniach z piecem ze sterowaniem, rodzice nie chcieli słyszeć o innym piecu jak tylko ze sterowaniem. Kupili piec górnego spalania z montażem u Rakoczego w cenie pieca. Palą głównie drewnem, ale jak jest bardzo zimno to używają węgla. Od siebie mogę dodać, że obecne sterowanie jest o niebo lepsze niż moje. Można sterować nie tylko temperaturą CO i szybkością wiatraka, ale także temperaturą wł/wy pompki CO i CPU, a także i kilka obiegów podłogówki itp. I na początku się trzeba trochę pobawić i wypróbować różnych ustawień (czas przedmuchu, czas między przedmuchami, bieg wentylatora itp.) w zależności czym się pali.umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 29 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Paź 2014r. 16:04  
Cytuj
http://czysteogrzewanie.pl/jak-ogrzewac/kotly-zasypowe-na-drewno/

Są tu też rankingi kotłów dolnego i górnego spalania, opisy.

Sterowniki i wentylatory nie są wskazane do pewnych rodzajów paliwa. Ja np. mam górnego spalania w układzie zamkniętym, ale producent nie przewidział doprowadzenia powietrza wtórnego, przez to cały sens takiego palenia jet o d... Palę drewnem i węglem w mroźniejsze dni. Warto też nie przesadzić z mocą pieca, szczególnie jak dom ocieplony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 36
Dołączył: 23 Sty 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Paź 2014r. 18:08  
Cytuj
Witam
Ja z kolei nie byłem zadowolony z kotła od rakoczego i mój sąsiad także,więc od radzam polecam z kolei: Defro.
A Pan: Tom to chyba pracownik tej firmy bo bardzo dobrze zorientowany i aż za bardzo zachwala te kociołki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Paź 2014r. 08:59  
Cytuj
Ja od 3 lat posiadam piec DEFRO z wężownicą
z pieca jestem zadowolony.
Póki co przepalił się tylko szamot na drzwiczkach załadunkowych ale wymieniłem go samodzielnie i jest ok.

W piecu palę wszystkim dosłownie bo drzewem, trotą, węglem, nawet zdarzyło sie tamtej zimy palic eko groszkiem i owsem.

Plusem dla mnie jest również wężownica do której podpiętą mam hydroterme ponieważ zimą wyłączam gaz i piec grzeje mi 140l wody można powiedzieć że za darmo bo robi to pzy okazji ogrzewania domu.

Dodam że mój dom ma ok 200m2

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 20 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Paź 2014r. 09:37  
Cytuj
Do wiadomości pana Tyka25 nie jestem pracownikiem firmy Rakoczy i nie mam żadnego interesu w polecaniu pieców tej firmy.
A moja wiedza wiąże się z tym, że się tym bardzo dużo interesowałem.
Skoro miałeś z sąsiadem piece od Rakoczego to może napisz co sprawiło, że jesteś nie zadowolony, jakie miały wady.
A co do Defro to jedno rozwiązanie mi się spodobało, ale obecnie nie wiem czy inne firmy to już stosują. Jeśli nie to za kilka lat też zastosują, albo wymyślą coś lepszego.
Do StefanS51 no jak się po 3 latach coś przepala w piecu to chyba piec pracuje na za niskiej temperaturze, albo coś jest nie tak z tym piecem. A jak masz zrobiony obieg CPW grawitacyjnie czy z pompką sterowaną z pieca?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 17 Paź 2014r. 10:37  
Cytuj
Dajcie spokój z jakimś rakoczym ... :szok:

CYTAT
W piecu palę wszystkim dosłownie (...) trotą, (...)


A co to jest trota smiech2?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 8 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Paź 2014r. 12:45  
Cytuj
Ja polecam tylko sas.Przerobiłem już wiele pieców także nie warto eksperymentować.Jeśli chodzi o drewno to nie musi być górnego spalania.To jest chwyt żeby kupić droższy.Górne spalanie sprawdza się przy węglu miale koksie lub ekogroszku.Najlepiej już kupić piec "śmieciuch" na wszystko.Polecam sas NWT.Brałem pod uwagę przy kupnie również defro, lecz cenowo z sasem wychodzi tak samo a sas jednak jest na rynku jako piec dłużej i napewno jest bardziej sprawdzony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2226
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Paź 2014r. 20:38  
Cytuj
czortunio, trota-trociny, wióry, wióra... no nie ważne (każdy wie o co chodzi) umiech

Co do temperatury to piec pracował i na chwile obecną też już pracuje przy temp 60-70stopni.

Niestety u mnie nie ma mowy o grawitacyjnym zasilaniu i musi ciągle pracować pompka.

Jeśli chodzi o ten szamot który wymieniałem to on nie koniecznie musiał się przepalić.
Po prostu pękł i wyleciał z drzwiczek pieca.

Teraz zamiast szamotu wsadziłem w drzwi taką watę której ogień nic nie robi jezyk

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »