NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 718 719 720 721 722 723 724 ... » »»
Prawo i Sprawiedliwość, Wszystko co dotyczy PiS i jego rządów
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2019r. 22:01  
Cytuj
CYTAT
Andrzejku, Karakany były przepłacone o 75%. Inne kraje kupowały takie same wersje za mniej.

Maszyny dla marynarki są wyposażone w drogie oprzyrządowanie, bardzo drogie oprzyrządowanie.

To ze są droższe od Karakanów :-) nie znaczy ze są przepłacone. Zanim porównamy do podobnego zamówienia przez inny kraj nie sposób tego ocenić.



Już porównałaś? czy nadal czekasz na instrukcje? Przy Caracalach wyposażenie było jawne?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2019r. 22:01  
Cytuj

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Kwie 2019r. 23:05  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Ale skoro dziennikarz Polityki czepia się niekompletnego wyposażenia śmigłowców zakupionych dla Marynarki Wojennej RP , bo tak domniemywa , to sam pomyśl kto się naraża na krytykę?

Dziennikarz nie czepia się, tylko pyta za jakie wyposażenie jest taka cena, bo akurat te informacje są niejasne smiech2 a jak to w życiu bywa cena może poszybować umiech
CYTAT
Jak na mój rozum gość z portalu defence24 zna się lepiej na kwestiach wojskowych niż dziennikarz Polityki. Ale ok każdy ma swoje źródła informacji , dzieci TVN muszą przecież skądś ją czerpać...umiech

Fachowiec nie wiele napisał, pewnie na razie za tyle zapłacili umiech

CYTAT
Andrzejku Caracale zostały wybrane przez poprzednią ekipę w zamian za poparcie Francji dla Tuska ( jako szefa Rady Europejskiej).

A na drugą kadencję wybrali go na złość PISowi smiech2

CYTAT
Ujawnił to Kwaśniewski , który akurat w sprawach międzynarodowych jest zorientowany.

Następny fachowiec smiech2



Bobku skoro wiadomo że helikopter AW 101 ma służyć do działań na morzu typu ZOP ( zwalczanie okrętów podwodnych) i SAR ( search and rescue) wyposażenie poddawane w wątpliwość przez dziennikarza Polityki musi znajdować się na pokładzie śmigłowca . W innym wypadku nie spełni wymagań stawianych przez wojsko. Czyli pytania/wątpliwości są z dupy wyciągnięte i nawet ja już przez was dzieci TVN zostałem znawcą tematu.. smiech2
Skończcie tą kwestię bo się wygłupiliście i brniecie w to dalej...umiech

To rząd PiS zerwał kontrakt ws Caracali . Nie Tusk tylko rząd PiS. Gdyby PO rządziła ten kontrakt zostałby zrealizowany . Za co francuski rząd miał karać Tuska? Chyba bardziej chodziło im o zemstę na PiS nie sądzisz? A tak się składało że pisiory jak zapewne wiesz nie chcieli przedłużenia kadencji rudemu. Moim zdaniem była to błędna decyzja bo po pierwsze ryży wyrobił sobie w UE jako człowiek Merkel dobrą opinię ( spełniał jej wszystkie rozkazy ) , a po drugie zawsze uważałem że im dalej od Polski ta ruda cholera tym lepiej. Niestety pisiorom zawsze brakowało zdrowego rozsądku i zamiast toczyć bezsensowną wojnę przeciwko wszystkim - tak naprawdę o pietruszkę , lepiej było oddać pola.

Skoro Kwaśniewski jest takim dyletantem w kwestii polityki to po kiego grzyba zapraszają do twojej ulubionej telewizji?
Moja ocena jego prezydentury jest tragiczna , co nie zmienia faktu że trochę znajomości za granicą ma. Ale ok powiedzmy że powiedział to w pijackim amoku...smiech2

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10505
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2019r. 00:11  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Andrzejku, Karakany były przepłacone o 75%. Inne kraje kupowały takie same wersje za mniej.

Maszyny dla marynarki są wyposażone w drogie oprzyrządowanie, bardzo drogie oprzyrządowanie.

To ze są droższe od Karakanów :-) nie znaczy ze są przepłacone. Zanim porównamy do podobnego zamówienia przez inny kraj nie sposób tego ocenić.



Już porównałaś? czy nadal czekasz na instrukcje? Przy Caracalach wyposażenie było jawne?



Koszty wersji Karakanów zostały porównane Andrzejku, wyszedł przekręt i bęc. To nie moja wina.
Liberalna lewica bez masowego importu imigrantów z Afryki i Azji zdycha na brak chętnych. Idą chude lata dla bananów i regresu społecznego. Ale są wśród nich niezawiśli myśliciele którzy zrozumieli podłoże swojej porażki i poprzednich sukcesów zamordyzmu i kartek na mięso,,,

Jerzy Stępień, były prezes TK naucza: ”Nasze społeczeństwo jest post chłopskie i ma mentalność chłopa pańszczyźnianego czyli niewolnika! Bez pały w naszych chłopskich rekach niczego byśmy nie osiągnęli.

Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2019r. 00:50  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11623
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2019r. 07:13  
Cytuj
Ach ten "wredny" PiS...

Obrazek

ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2019r. 08:12  
Cytuj
Art, a te nowo zamówione (dwukrotnie droższe) już porównałaś czy nadal czekasz na instrukcje?

Edzio doszedł już do wniosków, które sobie poskładał w głowie i się na nie powołuje umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Kwie 2019r. 08:23  
Cytuj
Miałem już nie kontynuować tematu bo już wiem że dałeś/daliście się wkręcić. O ile trzy dni temu nie wiedziałem nawet że istnieje coś takiego jak AW 101 to teraz min dzięki tobie wiem już całkiem sporo w temacie...umiech
Cała afera wzięła się z tego że dziennikarz Polityki nie wie jakie będzie wyposażenie zakupionych śmigłowców. Po zbadaniu tematu wiem z całą pewnością że wszystko to co zostało poddane w wątpliwość będzie na swoim miejscu. No chyba że pisiory są do tego stopnia fałszywi że
zamiast sonaruu , radaru i torped do zwalczania okrętów podwodnych każą zamontować taką wielką siatkę jak do łapania motyli... Może się uda!smiech2. No wiesz jak okręt podwodny Putina naruszy nasze wody terytorialne to piękny AW 101 z biało-czerwoną szachownicą zrzuci na niego tą ogromną siatkę! Niby nie do pomyślenia w dwudziestym pierwszym wieku ale widocznie coś jest na rzeczy!uśmiech

Przypomnę ci mój post z poprzedniej strony:


Andrzejku dziennikarz Polityki pisze min. tak:

Psioczyć na cenę śmigłowca AW101 to jak mieć pretensje o cenę mercedesa klasy S. Duże to, bogato wyposażone, wygodne w użyciu i wymagające pieczołowitej eksploatacji – musi być drogie i kropka. Zwłaszcza jeżeli zamawia się małą flotę, liczoną w czterech sztukach.....

Co jest dla ciebie niezrozumiałe?



Czy dalej nie rozumiesz?umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2019r. 08:31  
Cytuj
Edzio, wszystko co piszesz to twoje domysły lub wykonywanie instrukcji. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że bardzo chcesz wszystkich do tego przekonać.
Prawda jest taka, że nowe śmigłowce są dwukrotnie droższe.

Mirka i ZSRR już przekonałeś umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Kwie 2019r. 08:40  
Cytuj
CYTAT
Edzio, wszystko co piszesz to twoje domysły lub wykonywanie instrukcji. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że bardzo chcesz wszystkich do tego przekonać.
Prawda jest taka, że nowe śmigłowce są dwukrotnie droższe.

Mirka i ZSRR już przekonałeś umiech


A ile według ciebie będą kosztować sonar radar i torpedy do zwalczania okrętów podwodnych? Myślisz że ta ogromna siatka będzie dużo tańsza?smiech2

Andrzejku ponieważ jesteś głuchy i ślepy na moje argumenty ( instrukcje ze sztabu POKO przyjmujesz bez wahania) to masz cytat i link do artykułu z gazety.pl ( która jak wiadomo będąc klonem Wyborczej wręcz pała nienawiścią do obecnej władzy).smiech2


Cztery śmigłowce AW101 mają do Polski trafić do 2022 r. Inwestycja opiewa na 1,65 mld złotych, ale specjaliści zgodnie przyznają, że maszyny są warte swojej ceny.


https://www.google.com/amp/wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24705946,duzo-pytan-o-wyposazenie-kosztownych-aw101-siemoniak-setki.amp

Skoro fachowcy gazety.pl twierdzą że śmigłowiec jest wart swojej ceny to jak śmiesz podważać ich opinie?umiech

Nigdy nie ceniłem wysoko twoich walorów intelektualnych niemniej cały czas odnoszę wrażenie że i tak byłeś przeszacowany...

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2019r. 09:12  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Edzio, wszystko co piszesz to twoje domysły lub wykonywanie instrukcji. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że bardzo chcesz wszystkich do tego przekonać.
Prawda jest taka, że nowe śmigłowce są dwukrotnie droższe.

Mirka i ZSRR już przekonałeś umiech


A ile według ciebie będzie kosztować sonar radar i torpedy do zwalczania okrętów podwodnych? Myślisz że ta ogromna siatka będzie dużo tańsza?smiech2

Andrzejku ponieważ jesteś głuchy i ślepy na moje argumenty ( instrukcje ze sztabu POKO przyjmujesz bez wahania) to masz cytat i link do artykułu z gazety.pl ( która jak wiadomo będąc klonem Wyborczej wręcz pała nienawiścią do obecnej władzy).smiech2


Cztery śmigłowce AW101 mają do Polski trafić do 2022 r. Inwestycja opiewa na 1,65 mld złotych, ale specjaliści zgodnie przyznają, że maszyny są warte swojej ceny.


https://www.google.com/amp/wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24705946,duzo-pytan-o-wyposazenie-kosztownych-aw101-siemoniak-setki.amp

Skoro fachowcy gazety.pl twierdzą że śmigłowiec jest wart swojej ceny to jak śmiesz podważać ich opinie?umiech

Nigdy nie ceniłem wysoko twoich walorów intelektualnych niemniej cały czas odnoszę wrażenie że i tak cię przeszacowałem...




Gdy gazeta.pl potwierdza twoją tezę to już jest wiarygodnym źródłem umiech

Co do oceny walorów intelektualnych. Nie dziwi mnie twoja ocena. Ty zawsze gdy brakuje ci argumentów wyjeżdżasz z podobnymi tekstami. Wszyscy już chyba zdążyli się przyzwyczaić umiech

Pytasz ile kosztuje wyposażenie (sonar radar i torpedy do zwalczania okrętów podwodnych), czyli jeszcze dodatkowo będzie trzeba je dokupić? A może już są w zamówieniu? Tego nie wiemy ponieważ szczegóły są tajne umiech Caracale też miały tajne wyposażenie?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2019r. 11:17  
Cytuj
1. CENA

ZSRR napisał:

"Miałem kupić Fiata za 60tys.zł , ale po namyśle zdecydowałem się na Mercedesa za 250tys.zł, idąc waszym tokiem rozumowania to przepłacilem za samochód kilka krotnie. Prościej to już się wytłumaczyć nie da, jak głąby nie kumacie "afery" z wiertaliotem to wasz problem."

Widzisz ZSRR, ty bardzo mało kumasz. Tobie się wydaje, że Caracale to służą do kopania ziemniaków i zbierania grzybów.


W kontrakcie na 50 sztuk Caracali miało być 5 wyspecjalizowanych typów maszyn. W tym 8 sztuk do zwalczania okrętów podwodnych (ZOP) i 6 sztuk SAR.

Koszt 13,4 mld.

Średnia cena jednostkowa: 268 mln za sztukę.


W tej chwili MON kupuje 4 sztuki z których każda łączy funkcje ZOP i SAR.

Za 1,65 mld.

Średnia cena jednostkowa: 412 mln za sztukę.


W kontrakcie na 50 sztuk Caracali, aż 14 sztuk to "maszyny dla marynarki" jak mawia art2deco.

A wg niej "Maszyny dla marynarki są wyposażone w drogie oprzyrządowanie, bardzo drogie oprzyrządowanie."

Pozostaje jeszcze 36 maszyn, które miały występować w 3 wyspecjalizowanych typach. Jakich? Nie wiem. Niewykluczone, że w typach, które są "wyposażone w drogie oprzyrządowanie, bardzo drogie oprzyrządowanie."

Jak mawia poeta:

"Prościej to już się wytłumaczyć nie da, jak głąby nie kumacie "afery" z wiertaliotem to wasz problem."

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11623
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2019r. 12:07  
Cytuj
PzP2 - twoim zdaniem - jakie śmigłowce, ile sztuk, i za ile powinna zakupić polska armia? chytry

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2019r. 13:31  
Cytuj
Zapewne i jedne jak i drugie śmigłowce są dobre. Wcześniej była mowa, że amerykańskie są po prostu za drogie (zakup i utrzymanie). Ale hejt na Caracale (którego mieliśmy możliwość rozwijać) był niesamowity. A teraz będziemy przez 20 lat kupować po cztery helikoptery smiech2
I dalej nie jest wyjaśnione jakie wyposażenie zawiera umiech

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2019r. 14:50  
Cytuj
CYTAT


W kontrakcie na 50 sztuk Caracali miało być 5 wyspecjalizowanych typów maszyn. W tym 8 sztuk do zwalczania okrętów podwodnych (ZOP) i 6 sztuk SAR.

Koszt 13,4 mld.

Średnia cena jednostkowa: 268 mln za sztukę.


W tej chwili MON kupuje 4 sztuki z których każda łączy funkcje ZOP i SAR.

Za 1,65 mld.

Średnia cena jednostkowa: 412 mln za sztukę.


Tym wpisem udowodniłeś, że dalej nic nie wiesz. Z jednej strony podajesz średnia z 50 modeli różnych, a z drugiej średnia z 4 modeli identycznych.
Nie wiem po ile dany model Caracal kosztuje!!! Ale przyjmijmy wg. Twojej metodyki liczenia np.:
zwykły Caracal - kosztuje 200 mln/szt (36szt)
z wyposażeniem ZOP + SAR - 442,857 mln/szt (14szt)
Razem wychodzi 13,4 mld

Chcesz być wiarygodny podaj cene poszczególnego modelu zaleznie od wyposażenia, ale tego pewnie nie wiesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10505
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2019r. 15:56  
Cytuj
PZP2 napisal:
CYTAT
Widzisz ZSRR, ty bardzo mało kumasz. Tobie się wydaje, że Caracale to służą do kopania ziemniaków i zbierania grzybów.


Za karakany chcieli zbyt dużo. Były artykuły o przerażającej ilości uziemionych śmigłowców. Brak zainteresowania remontami przez ich francuskich użytkowników to pocałunek śmierci dla modelu i wyraźny sygnał dla potencjalnych kupujących - model umiera i zostanie wymieniony. Donald był za, no ale konsorcjum niemiecko-francuskie jest mu najbliższe. Nawet latający holender Frans ostatnio stwierdził ze Donek to jest lepszy rezydent od Schetino, a Kwach uznał w rewanżu ze Donek kończy karierę polityka. Wszystko jasne.

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-skandal-we-francuskiej-armii-az-75-proc-caracali-uziemionych,nId,2477176

SWOJA DROGA CENA JEDNOSTKOWA ZALEŻY OD ILOŚCI,,,, handlowcy :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1598
Dołączył: 14 Marz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2019r. 17:42  
Cytuj
Madziu, że Francja nie ma pieniędzy na naprawy to trochę ich sprawa. Może dla tego chcieli u nas taniej remontować. Ale piloci Francuscy latają, u nas sprzęt kupuje się drogi i stawia w hangarach, nie potrzeba nawet serwisować smiech2

Wszystko, co słyszymy, jest opinią, nie faktem. Wszystko, co dostrzegamy, jest punktem widzenia, nie prawdą. http://www.komentujnieobrazaj.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10505
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2019r. 18:16  
Cytuj
Napisali ze remonty tych maszyn są nieopłacalne a 75% niesprawnych maszyn brzmi przekonywająco ze tak jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Kwie 2019r. 22:04  
Cytuj
@ M.M.

"Tym wpisem udowodniłeś, że dalej nic nie wiesz. "

"Chcesz być wiarygodny podaj cene poszczególnego modelu zaleznie od wyposażenia, ale tego pewnie nie wiesz."

Gwarantuję Ci, że na tym forum NIKT tego nie wie.

O jakiej wiarygodności Ty tutaj piszesz?

ZSRR nie wie jakie jest wyposażenie Aw101, ale wie, że zrobił interes życia, bo zamienił fiata na mercedesa. Czy analizując dane z mojego poprzedniego posta jesteś w stanie powiedzieć, że zakup Aw101 był lepszy od zakupu Caracali? Czy Twoim zdaniem ZSRR jest wiarygodny?


"Nie wiem po ile dany model Caracal kosztuje!!!"

I się NIE DOWIESZ.

Ze strony tvp.info:

„Porównując ceny obydwu kontraktów, trzeba pamiętać, że warta ponad 13 mld zł umowa na Caracale miała obejmować kilka wersji maszyn, w tym wersje morskie, które należą do jednych z najdroższych. Nie można więc przyjąć założenia, że dzieląc ogólną kwotę kontraktu przez liczbę planowanych do zakupu Caracali, otrzymamy jednostkową wartość śmigłowców. Poszczególne wersje zostały wycenione odrębnie. Podkreślamy, że nie możemy podać do publicznej wiadomości jednostkowej wartości śmigłowca, ponieważ została ona uznana przez producenta Caracali za tajemnicę handlową” – zaznaczył resort obrony. "


Nikt w Polsce nie poda Ci informacji na temat ceny pojedynczego Caracala i wyposażenia każdego z 5 typów Caracali.

No może poza art2deco, która napisała:

"Karakany były przepłacone o 75%. Inne kraje kupowały takie same wersje za mniej."

I po takim stwierdzeniu należy uznać, że art2deco:
- miała dostęp do tajnych dokumentów, z których dowiedziała się w co konkretnie wyposażony będzie każdy z 5 typów Caracali i jaka będzie cena poszczególnych elementów wyposażenia;
- miała dostęp do umów podpisanych przez inne kraje, które zakupiły Caracale i stamtąd ściągnęła listę urządzeń zainstalowanych w tamtejszych Caracalach i ich ceny;
- sprawdziła sobie ile kosztuje jeden Caracal (to łatwo sprawdzić na allegro albo w osiedlowej Żabce);
- potem posprawdzała sobie ile kosztują poszczególne elementy dodatkowego wyposażenia

i

po tych żmudnych analizach i wyliczeniach wyszło jej, że Caracale, które miały być zakupione przez Polskę były o 75% przepłacone.


I teraz powiedz mi M.M.:

Art2deco faktycznie to wszystko zrobiła? Czy tak z d..y sobie napisała 75%?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10505
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Maja 2019r. 00:14  
Cytuj
Hahaha nam kontakty cool girl więc uważaj PZP2 Nie podaje się cen jednostkowych netto a jedynie wartość kontraktu, offsetu i ilość bo to jest zamówienie publiczne. To nie jest tajemnicą i kontrakty są publikowane. Offset ze strony europejskiego producenta dla Polski był jednak mizerny jak na oczekiwania, został skrytykowany jako zbyt mało oferujący. Francuzi chcieli offsetowac dwa różne projekty ale jedną inwestycją. Inne armie też zamawiały i warunki kontraktów były korzystniejsze.
Dla czterech maszyn, cena będzie wysoka bo trzeba do nich zakupić pełne zaplecze i szkolenie. To część posagu.
Dlaczego wybrano tylko cztery i dla marynarki wojennej nie wiem to zupełnie inna sprawa bo ani mru mru nie słychać. Nie zamieniliśmy jednego na innego producenta zamówienia, wojsko zrealizowało potrzebną im cześć istniejącego zamówienia. Najdroższą część, reszta czeka.

A to że karakany stoją bo armia francuska nie ma ochoty ich remontować w ilościach tak dużych że szokujących wskazuje na to że, to nie jest produkt który opłaca im się remontować. Może jest już nowy typ/wersja który spowoduje że stary przestanie być modernizowany, może Francuzi nie zasłużyli na nasze zamówienia za to, co nam robią w UE wrzucając nas do drugiej kategorii członków albo niszcząc nasze firmy transportowe. Ja myślę że mogą się zastanowić i wrócić z doskonałą ofertą. Podawano że możemy od nich kupić łodzie podwodne, a to jest cześć marynarki wojennej, kto to wie dlaczego wybrano inne śmigłowce :-)

W PE będą dobre zmiany na naszą korzyść cool

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2019r. 01:26  
Cytuj
@art2deco

"Nie podaje się cen jednostkowych netto a jedynie wartość kontraktu, offsetu i ilość bo to jest zamówienie publiczne. To nie jest tajemnicą i kontrakty są publikowane."

No i co z tego, skoro to jaki sprzęt będzie zamontowany w maszynach jest tajemnicą?

A wiadomo, że niektóre modele "są wyposażone w drogie oprzyrządowanie, bardzo drogie oprzyrządowanie."

Znalazłem artykuł kolesia, który dowodził, że polskie Caracale są droższe o bodajże 35% od tych zamawianych przez Kuwejt. Ale dla kolesia Caracale dzieliły się tylko na te w wersji bojowej i w wersji transportowej. Czyli widać, że koleś nie ma pojęcia o czym pisze.

Tobie wyszło, że Caracale są przepłacone o 75%. Możesz powiedzieć w jaki sposób doszłaś do takiej liczby?



2 sprawa to twoje lansowanie mitu o zawodności Caracali.

"A to że karakany stoją bo armia francuska nie ma ochoty ich remontować w ilościach tak dużych że szokujących wskazuje na to że, to nie jest produkt który opłaca im się remontować."

Znowu wypisujesz brednie.

W linku, który wkleiłaś i który ma udowadniać, że 75 % Caracali stoi znajduje się takie zdanie:

"Znany dziennik ekonomiczny “Les Echos" podkreśla, że duża część dobrze funkcjonujących francuskich samolotów i helikopterów bierze udział w międzynarodowych interwencjach zbrojnych w rejonie Sahelu i Syrii."


Link, który wkleiłaś jest z 2017. Co ciekawe znalazłem link z tego samego roku.

https://www.defen(...)ant-fly/

Prawie 2/3 myśliwców szturmowych należących do marynarki USA nie może latać. Pewnie dlatego, że są do niczego. Prawda art2deco?

Czy może dlatego, że naprawy i przeglądy to są ogromne koszty i jeśli nie jest to absolutnie potrzebne to nic się z tym nie robi? Koszty eksploatacji maszyny, która stoi w hangarze są dużo niższe niż takiej w powietrzu.

Ale art2deco będzie dalej wypisywać brednie w stylu:

"Brak zainteresowania remontami przez ich francuskich użytkowników to pocałunek śmierci dla modelu i wyraźny sygnał dla potencjalnych kupujących - model umiera i zostanie wymieniony."

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 1 Maja 2019r. 07:36  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Edzio, wszystko co piszesz to twoje domysły lub wykonywanie instrukcji. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że bardzo chcesz wszystkich do tego przekonać.
Prawda jest taka, że nowe śmigłowce są dwukrotnie droższe.

Mirka i ZSRR już przekonałeś umiech


A ile według ciebie będzie kosztować sonar radar i torpedy do zwalczania okrętów podwodnych? Myślisz że ta ogromna siatka będzie dużo tańsza?smiech2

Andrzejku ponieważ jesteś głuchy i ślepy na moje argumenty ( instrukcje ze sztabu POKO przyjmujesz bez wahania) to masz cytat i link do artykułu z gazety.pl ( która jak wiadomo będąc klonem Wyborczej wręcz pała nienawiścią do obecnej władzy).smiech2


Cztery śmigłowce AW101 mają do Polski trafić do 2022 r. Inwestycja opiewa na 1,65 mld złotych, ale specjaliści zgodnie przyznają, że maszyny są warte swojej ceny.


https://www.google.com/amp/wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24705946,duzo-pytan-o-wyposazenie-kosztownych-aw101-siemoniak-setki.amp

Skoro fachowcy gazety.pl twierdzą że śmigłowiec jest wart swojej ceny to jak śmiesz podważać ich opinie?umiech

Nigdy nie ceniłem wysoko twoich walorów intelektualnych niemniej cały czas odnoszę wrażenie że i tak cię przeszacowałem...




Gdy gazeta.pl potwierdza twoją tezę to już jest wiarygodnym źródłem umiech

Co do oceny walorów intelektualnych. Nie dziwi mnie twoja ocena. Ty zawsze gdy brakuje ci argumentów wyjeżdżasz z podobnymi tekstami. Wszyscy już chyba zdążyli się przyzwyczaić umiech

Pytasz ile kosztuje wyposażenie (sonar radar i torpedy do zwalczania okrętów podwodnych), czyli jeszcze dodatkowo będzie trzeba je dokupić? A może już są w zamówieniu? Tego nie wiemy ponieważ szczegóły są tajne umiech Caracale też miały tajne wyposażenie?



Andrzejku. Ostatni mój post w temacie śmigłowców dla Marynarki Wojennej RP - jak zwykle zrobiłeś aferę z gówno-burzy!umiech Więcej już nie napiszę bo widzę że ty i reszta kolegów ze sztabu POKO jesteście dobrze nakręceni przez przełożonych i nie przyjmujecie żadnych argumentów...
Przoduje w temacie jak widzę niejaki Szwab ze Szwabii , czy to twój nowy supervisor Andrzejku?smiech2

Napisałeś spośród wielu bredni w temacie śmigłowców że cena jednego Caracala wynosiła dwa razy mniej niż zakupionego AW 101. Jeżeli jesteś w stanie mi udowodnić że Caracal do działań morskich typu ZOP i SAR kosztował dwa razy mniej niż AW 101 ( przystosowany do działań jak wyżej) to powiedzmy że wtedy napisałeś prawdę. Ale jestem w stanie postawić sporą sumę pieniędzy że nawet nie zagłębiłeś się w temat . Przeczytałeś nagłówek ( może zbyt dużo wymagam od ciebie/was) że cena wyniosła tyle i na tym twoje wasze dochodzenie do prawdy się skończyło. Jak zwykle!umiech
Tak jak napisałem powyżej nie jesteś w stanie udowodnić że Caracal ( wersja ZOP + SAR) był dwa razy tańszy niż AW 101 ( ZOP + SAR) bo po pierwsze dokładnych danych nikt nie ma a po drugie jest rzeczą logiczną że ich cena w tej wersji była porównywalna . A może nawet Caracal był droższy - niektórzy ludzie zajmujący się tematem tak twierdzą. Ale ponieważ ja nie mam dowodów na poparcie tej tezy - zostawiam to w formie spekulacji.
Reasumując jesteś kłamcą i manipulatorem niskiej klasy , a twój nowy supervisor trąci myszką. Czyżby twoim przełożonym został jeden z podkarpackich dewiantów? U nich średnia wieku przekracza siedemdziesiątkę - wszystko by się zgadzało!umiech




Z innej beczki. Podobno TVP i inne media prorządowe ( nie wiem bo nie oglądam) próbują Konfederację wpisać w narrację powiązań z Putinem. Chyba rzeczywiście zaczynają się ich obawiać?

https://mobile.twitter.com/KONFEDERACJA_/status/1123343596210487302

https://mobile.twitter.com/Lemingopedia/status/1123204144762904577

https://mobile.twitter.com/TheCejrowski/status/1123249364451962883


A tymczasem kawiorowa lewica z ulubionej stacji Andrzejka i reszty funków ze sztabu POKO bije w bęben faszyzmu - grubo!umiech


https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2136131146441963&id=116580465063718&fs=0&focus_composer=0

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10505
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Maja 2019r. 15:45  
Cytuj
cool girlPZP2 jest trudny, ale dalej nie przekonany że 4 maszyny wymagają wspólnego zaplecza tak jak 24 maszyny nawet jeżeli to specyficzne wersje. Ale na końcu koszt jednostkowy maszyny będzie wyższy przy mniejszym zamówieniu, braku offsetu, mniejszych zapasów amunicji itd.

Wychodzę do przodu jak przodownik do przodownika; powinniśmy kupić więcej to będzie taniej za sztukę cool girl Inne sprawy które dotknęłam były ciekawsze. US Army to armia inwazyjna, mają tyle sprzętu ilu potrzeba do prowadzenia sporej wojny, a nie zawsze prowadzą spore wojny,,,, bęc.

Nie zawsze w rodzinie jest jak u Michnika.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Maja 2019r. 16:04  
Cytuj
Obrazek

PiS spowodował, że utraciliśmy suwerenności. Powinni na kolanach przepraszać — mówił do zgromadzonych lider Konfederacji i partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 1 Maja 2019r. 19:03  
Cytuj

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 1 Maja 2019r. 19:22  
Cytuj
Popierasz Konfederację ale żeby tak coś złego o PISie to ci edziu nie przejdzie przez klawiaturę? good

Pisowskie media krytykujesz ale PIS bronisz zaciekle przed każdą krytyką potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 718 719 720 721 722 723 724 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »