NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 719 720 721 722 723 724 725 ... » »»
Prawo i Sprawiedliwość, Wszystko co dotyczy PiS i jego rządów
Posty: 10524
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Maja 2019r. 21:15  
Cytuj
https://niezalezna.pl/269733-sokol-kuznia-patriotow-i-obroncow-ojczyzny

Było coś u nas organizowane, jakaś wystawa w Muzeum, albo wydarzenie teatralne w MDK-u?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2019r. 21:15  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 1 Maja 2019r. 21:52  
Cytuj
CYTAT
Popierasz Konfederację ale żeby tak coś złego o PISie to ci edziu nie przejdzie przez klawiaturę? good

Pisowskie media krytykujesz ale PIS bronisz zaciekle przed każdą krytyką potluczony


Źle mnie oceniasz pizdasie. PiS to grypa PO to nowotwór złośliwy. Tak jak pisałem pewnie wiele razy jedynie spełnienie roszczeń Holocaust Industry mogłoby spowodować zmianę mojego osądu w tym temacie. Szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć że Kaczyński odda organizacjom restytucji mienia żydowskiego ich wydumane roszczenia gdyż nie ma takiej siły która by uratowała jakiegokolwiek polskiego polityka przed linczem gdyby tak postąpił. W każdym razie PiS był i jest lepszy od tej zarazy spod znaku PO. Ale ponieważ ich wchodzenie w odbyt Amerykanom i Żydom jest niesmaczne a dodatkowo pojawiła się alternatywa - Konfederacja , wrzucam szton właśnie na nich. Co jest dla ciebie niezrozumiałe?

PiS miał rację w poprzedniej kampanii wyborczej że ówczesna polityka zagraniczna prowadzona przez koalicję oszustów z gumofilcami odbywała się w pozycji klęczącej. Wobec Brukseli i Berlina - rzecz jasna! Myślisz że dlaczego Merkel awansowała swojego rudego kapciowego na intratny stołek szefa Rady Europejskiej? smiech2
Tyle że PiS po przejęciu władzy zaczął trochę wierzgać w kontaktach z UE , natomiast w stosunkach z USA klękają tak samo jak ich poprzednicy. Zmienił się tylko senior któremu Polska jako wasal klęka do miecza. Chciałbym końca tego poniżania i żeby władzę objęli ludzie bez żadnych uwikłań...

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2019r. 03:31  
Cytuj
@EdoZChabzin

"Przoduje w temacie jak widzę niejaki Szwab ze Szwabii"

Mocne słowa jak na Ch..a z Chabzin.

Edzio, proszę, powiedz mi jak się się nazywa mieszkaniec Chabzin, bo nie chciałbym popełnić błędu. Dlatego na razie zostawię kropki.


Edzio napisał do Andrzejka:

"Tak jak napisałem powyżej nie jesteś w stanie udowodnić że Caracal ( wersja ZOP + SAR) był dwa razy tańszy niż AW 101 ( ZOP + SAR) bo po pierwsze dokładnych danych nikt nie ma a po drugie jest rzeczą logiczną że ich cena w tej wersji była porównywalna ."

Edzio, ciężko byłoby to udowodnić, bo z tego co się orientuję to nigdy nie było mowy o Caracalach w wersji ZOP+SAR. Wersja ZOP+SAR, a w zasadzie ZOP+CSAR to najnowsze dziecko wybitnych umysłów w rządzie PIS.


"a po drugie jest rzeczą logiczną że ich cena w tej wersji była porównywalna ."

WOW.

EdoZChabzin mówi, że cena AW101 w wersji ZOP/CSAR i Caracali (w tej samej, prawdopodobnie nieistniejącej wersji) jest porównywalna.

To miłe. Bo PIS i ludzie pokroju art2deco od kilku lat twierdzą, że cena Caracali było sporo zawyżona. Nawet o 75 %. A tutaj nagle okazuje się, że wg EdoZChabzin ceny Caracali i Aw101 są porównywalne. Ale może tylko w tej konkretnej, nieistniejącej wersji. A wszystkie INNE Caracale były przepłacone o 75 %.


Art2deco - możesz wrzucić swoje wyliczenia odnośnie zawyżonej o 75% ceny Caracali?


Ale wracając jeszcze do:

"jest rzeczą logiczną że ich cena w tej wersji była porównywalna ."

NIE JEST.

Jeśli idziesz do sklepu, żeby kupić wodę mineralną, to są one z reguły w kilku wersjach. Ale w obrębie tych samych wersji (np. niegazowana) ceny potrafią być diametralnie różne.


W sumie mógłbym jeszcze z tobą popisać na ten temat, ale:

"jestem w stanie postawić sporą sumę pieniędzy że nawet nie zagłębiłeś się w temat .",

więc nie bardzo jest z kim.


PS. "A może nawet Caracal był droższy - niektórzy ludzie zajmujący się tematem tak twierdzą."

Ooo, to ciekawe. Kto tak mówi? Pani Jadzia ze spożywczaka?

Właśnie znalazłem taki artykuł:

https://theav(...)4-helos/

I w tym artykule jest mowa o tym, że sprzedawca Aw101 w wersji CSAR/ZOP opisuje swój helikopter jako "jedyny na świecie, będący w stanie przeprowadzać operacje CSAR i ZOP".

Jeśli wierzyć artykułowi i producentom Aw101, na świecie NIE MA w tej chwili innego śmigłowca w wersji ZOP/CSAR.

Ale EdoZChabzin dotarł do ludzi, którzy porównali ten jedyny na świecie śmigłowiec z nieistniejącym Caracalem i wyszło im, że nieistniejący Caracal był droższy.

Brawo Edzio. Myślę, że o to w tym wszystkich chodzi. Żeby mimo wszystko Caracal był zawsze DROŻSZY. Nawet, jeśli nie istnieje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Maja 2019r. 07:05  
Cytuj
Rozumiem czyli już nawet nie to że za drogi? Teraz macie instrukcję że był jedny w swoim rodzaju , niebanalny i niepowtarzalny? Czy tej wersji będziesz się teraz trzymać?smiech2

Przekaż swoje uwagi koledze/podwładnemu ze sztabu POKO gdyż on z całą pewnością tej wiedzy nie przyswoił. Zatrzymał się na etapie że Platforma chciała kupić Caracala za dwieście milionów a pisiory kupili AW 101 za 400 milionów...umiech


Ale tak sobie myślę że skoro Caracal nie mógł wypełniać misji SAR i ZOP to pisiory nie mieli innego wyjścia jak zakupić AW 101. Musisz to przekazać Andrzejkowi. Bo on dalej liczy koszta...umiech



Mieszkaniec Chabzin to Chabzinianin. Nie wiedziałeś?uśmiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8427
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Maja 2019r. 15:03  
Cytuj
Ch..j z Chabzin, spodobało mi się umiech

Ch..u z Chabzin, nie liczę żadnych kosztów. Ale tak na logikę, na której tak wiele opierasz, PolakzPolski2 nie pisał o wyjątkowym Caracalu tylko o takim którego nie było. Ty piszesz o wyjątkowym, co zupełnie pokazuje jak daleko odleciałeś by bronić PiS, którego zresztą nie popierasz umiechumiechumiech

A koszty liczy Madzia, 75% umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Maja 2019r. 15:20  
Cytuj
Rozumiem Andrzejku że ten wpis już nie jest aktualny?


Edzio, cena jest dwukrotnie wyższa a wyposażenie trzymane jest w tajemnicy. Dwa razy więcej za sztukę a ty piszesz o dewiantach? Jakie ty masz intencje? Cieszy cię że rząd narzekał na drogie śmigłowce zamówione przez poprzedników a teraz piszesz o dewiantach gdy zamawiają dwukrotnie droższe?



Ten wasz sztab szybko zmienia narrację. Ciężko się połapać!smiech2

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10524
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Maja 2019r. 15:21  
Cytuj
Tak Andrzejku, sięgnij po wcześniejsze motywujące do przeżuwania posty. Dużo paszy dołożyłam umiech

PS.
Prześladujący Polaków Microcefal nie wygra już żadnych wyborów wiec po co się spieszyć i przepłacać za karakany od naszego wroga?
PS..
Przy okazji nie wiem czy wiecie (to była uprzejmość) ale we Francyi darowizny na remonty zabytków odpisuje się w 100% od podatku i nie ma limitu 1% cool girl Stąd tylu dobrodziei z grubymi portfelami.
PS...
Co taka mizeria z jubileuszem stowarzyszenia sportowego Sokół po przechrzcie na osiedlowy teatr?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8427
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Maja 2019r. 15:36  
Cytuj
CYTAT
Rozumiem Andrzejku że ten wpis już nie jest aktualny?


Edzio, cena jest dwukrotnie wyższa a wyposażenie trzymane jest w tajemnicy. Dwa razy więcej za sztukę a ty piszesz o dewiantach? Jakie ty masz intencje? Cieszy cię że rząd narzekał na drogie śmigłowce zamówione przez poprzedników a teraz piszesz o dewiantach gdy zamawiają dwukrotnie droższe?



Ten wasz sztab szybko zmienia narrację. Ciężko się połapać!smiech2


Ch..u z Chabzin, aktualny. Cena za sztukę jest dwukrotnie wyższa. Zmieniło się coś?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2019r. 15:36  
Cytuj
JAK WYLICZYĆ CENĘ CARACALA, ŻEBY BYŁ ZA DROGI.

@EdoZChabzin

"Rozumiem czyli już nawet nie to że za drogi?"

Edzio. Spróbuję wytłumaczyć, bo widzę, że nadal nie ogarniasz.


Jeśli chodzi o wyliczenia kosztu Caracali to są przynajmniej dwie szkoły. Nazwijmy je umownie: PISowska i StalowoMiastowa.

Szkoła PISowska wylicza koszt jednego Caracala w ten sposób, że bierze kwotę kontraktu i dzieli przez liczbę sztuk Caracali. Potem bierze liczbę Caracali sprzedanych do Kuwejtu albo Black Hawków sprzedanych do Turcji. Dzieli kwoty kontraktów przez liczbę zamówionych sztuk i podaje średnią cenę jednego Caracala albo jednego Black Hawka.

Po czym porównuje te kwoty i obwieszcza światu, że Caracale są zwyczajnie za drogie albo przepłacone o 35 % albo przepłacone o 75 %.

Jeśli przyjmiemy, że PISowska szkoła wyliczania kosztów jest słuszna to cena jednego AW101 jest dużo wyższa niż jednego Caracala. Konkretnie chodzi o liczby: 412 mln zł za AW101 i 268 mln zł za Caracala. Czyli stosując PISowską szkołę wyliczania kosztów: AW101 jest od Caracala przepłacony o 53%.


Szkoła StalowoMiastowa zakłada, że wyliczanie średniej ceny za śmigłowiec nie ma najmniejszego sensu ponieważ należy wziąć pod uwagę typ śmigłowca, uzbrojenie, opancerzenie, dodatkowe wyposażenie, terminy dostaw, dodatkowe korzyści wynikające z zatrudnienia osób danego kraju, części zamiennie, powiązania polityczne krajów, serwis, szkolenia, wielkość zamówienia, warunki klimatyczne kraju w którym maszyny mają latać, udźwig, zasięg, łatwość/trudność napraw, wykrywalność przez systemy nieprzyjaciela, ilość żołnierzy, których można transportować i pewnie z kilka-kilkadziesiąt innych czynników o których nie mam pojęcia.


I jak zaczniesz to liczyć to mogą ci wyjść tego typu równania (liczby są przypadkowe - chcę tylko pokazać jak może wyglądać próba wyliczenia wartości konkretnego typu śmigłowca przy uwzględnieniu podanych wyżej czynników):

Cena Caracala = 34a+76b+12c+d+41e+9998f+0,8g+29h......
Cena AW101 = 28z+87y+13x+10w+5678s+0,039492t+2u.......

I dlatego NIKT na StalowymMieście, gdzie gromadzą się najtęższe głowy Podkarpacia nie jest na tyle głupi, żeby porównywać te ceny i próbować to oszacować, bo nikt nie wie ile wynoszą wartości a,b,c,d,e,f,g,h,......s,t,u,w,x,y,z.

NIKT oprócz art2deco. Ale akurat ona nie jest głupia, tylko zwyczajnie to wszystko wyliczyła i wyszło jej, że Caracale są przepłacone o 75%. I dlatego z ciekawości pytam: w jaki sposób to zrobiłaś art2deco?

No i jeszcze EdoZChabzin, który twierdzi, że "jest rzeczą logiczną że ich cena w tej wersji była porównywalna ."

Jak to wyliczył? Nie wiadomo. Ale skoro porównuje AW101 do czegoś co nie istnieje to chyba logiczne jest, że jego wnioski nie muszą być logiczne.

Edzio, o ile szybszy jest AW101 od nieistniejącego śmigłowca Black Eagle HRT20130 w wersji do przechwytywania nieistniejących pocisków Axe2022?


PS. Cała ta g...o-burza o cenę wynika z tego, że po zakupie AW101, zwolennicy PIS-u postanowili odejść od PISowskiej szkoły dzielenia kwoty kontraktu przez liczbę maszyn, a postanowili się skupić na szczegółach technicznych kontraktu. I dodatkowo strasznie im przeszkadza, że opozycja nadal używa starej, dobrej, PISowskiej szkoły porównywania obu kontraktów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8427
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Maja 2019r. 16:29  
Cytuj
CYTAT
Tak Andrzejku, sięgnij po wcześniejsze motywujące do przeżuwania posty. Dużo paszy dołożyłam umiech


Fajnie, nie traktuj wszystkich swoją miarą, pasza jest dla bydła. A może to takie już znużenie propagandą i ulewa się stosunek do odbiorcy umiech No ale przelewy przychodzą umiech

CYTAT
PS.
Prześladujący Polaków Microcefal nie wygra już żadnych wyborów wiec po co się spieszyć i przepłacać za karakany od naszego wroga?


Mam wrażenie, że dla funkcjonariuszy Kaczystowskich wszyscy są wrogami. Kto nie z Nami ten przeciwko nam umiech

CYTAT

PS..
Przy okazji nie wiem czy wiecie (to była uprzejmość) ale we Francyi darowizny na remonty zabytków odpisuje się w 100% od podatku i nie ma limitu 1% cool girl Stąd tylu dobrodziei z grubymi portfelami.


Od podatku czy podstawy opodatkowania?



CYTAT
PS...
Co taka mizeria z jubileuszem stowarzyszenia sportowego Sokół po przechrzcie na osiedlowy teatr?


W Pisowskiej Stalowej Woli wszystko na głowie. Miejski Dom Kultury organizuje imprezy sportowe więc może MOSiR mógłby zorganizować coś kulturalnego umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Maja 2019r. 17:26  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Rozumiem Andrzejku że ten wpis już nie jest aktualny?


Edzio, cena jest dwukrotnie wyższa a wyposażenie trzymane jest w tajemnicy. Dwa razy więcej za sztukę a ty piszesz o dewiantach? Jakie ty masz intencje? Cieszy cię że rząd narzekał na drogie śmigłowce zamówione przez poprzedników a teraz piszesz o dewiantach gdy zamawiają dwukrotnie droższe?



Ten wasz sztab szybko zmienia narrację. Ciężko się połapać!smiech2


Ch..u z Chabzin, aktualny. Cena za sztukę jest dwukrotnie wyższa. Zmieniło się coś?




Twój kolega/przełożony właśnie napisał że my ciemni wyborcy PiS podzieliliśmy wartość kontraktu przez liczbę Caracali i dzięki temu wiemy że w porównaniu do innych krajów zapłaciliśmy zbyt dużo. Chociaż mi się zdaje że ja o wygórowanej cenie za Caracala nie pisałem ale ok. Uznajmy że wy zawsze wiecie lepiej...smiech2
A jak ty doszedłeś do tego że cena AW 101 jest dwa razy wyższa niż Caracala? Uchylisz rąbka tajemnicy czy jest to wiedza tajemna zastrzeżona dla bezpartyjnych wolnościowców ze sztabu POKO?umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10524
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Maja 2019r. 21:07  
Cytuj
PZP2 wywiesz biało-czerwoną i poświętuj przez weekend! Widok zielonego obniża ciśnienie, kontakt ze zwierzętami łagodzi obyczaje (z wyjątkiem tęczowej czterolistnej koniczyny).
Ja już na wylocie wiec możecie poszaleć bez stresów.
Ile dostaliśmy w offsecie za te 4-ry wirniko-loty w kontrakcie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2019r. 23:46  
Cytuj
@EdoZChabzin

"my ciemni wyborcy PiS"

Podobno nie jesteś wyborcą PIS.

"Twój kolega/przełożony właśnie napisał że my ciemni wyborcy PiS podzieliliśmy wartość kontraktu przez liczbę Caracali"

Nic takiego nie napisałem. W ogóle nie pisałem o wyborcach PIS.

Taka babcia, która głosuje na PIS i nie do końca odróżnia śmigłowiec od samolotu nie zajmuje sobie głowy dzieleniem wartości kontraktu.

Za Nią robią to dziennikarze popierający PIS. I taka babcia słyszy, że Caracale były za drogie.


"Chociaż mi się zdaje że ja o wygórowanej cenie za Caracala nie pisałem ale ok. Uznajmy że wy zawsze wiecie lepiej..."

A ja nigdzie nie pisałem, że ty pisałeś o wygórowanej cenie. Wręcz przeciwnie. Porównując nieistniejącą wersję Caracala do AW101 pisałeś o "porównywalnej cenie". Ale ok. Uznajmy, że masz tendencje do samozaorywania.

Edzio napisał do Andrzejka:

"A jak ty doszedłeś do tego że cena AW 101 jest dwa razy wyższa niż Caracala?"

Może stąd -> EdoZChabzin napisał: "Zatrzymał się na etapie że Platforma chciała kupić Caracala za dwieście milionów a pisiory kupili AW 101 za 400 milionów..."

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 08:59  
Cytuj
Cokolwiek bym nie napisał według waszych sztabowców ( bezpartyjnych wolnościowców i podkarpackich dewiantów) będę wyborcą PiS. Andrzejek pisał już nawet o mnie " czopek Kudłatego" bo powziął informację że jestem tajnym i zakamuflowanym współpracownikiem włodarza naszego miasta! Ale mnie rozgryzł !uśmiech Zatem skoro mam się tłumaczyć przyjąłem wariant że mnie to wali , po prostu po mnie spływa. Niech wam będzie - dzieci TVN...umiech


Nie jest prawdą że ja zacząłem liczyć koszty. Pierwszy napisał twój sztabowy kolega - Andrzejek. Skoro bywasz taki skrupulatny to cofnij się kilka stron wstecz i sprawdź kto pierwszy napisał że Caracal był dwa razy tańszy. Dojście do prawdy nie kosztuje zbyt dużo , trzeba tylko minimum chęci. Czy potrafisz się na to zdobyć dziecko TVN?umiech

Nieistniejąca wersja Caracala do działań typu ZOP i SAR to moim skromnym zdaniem miecz obosieczny. No bo jeżeli nie ma takiej wersji Caracala ( powiedzmy że ja zmyśliłem) to twój friend bezczelnie skłamał że pisiory przez swoją indolencję skazali nas na bardzo drogi sprzęt. Który na dodatek chłopcy z PO mogli kupić za połowę ceny . Skoro Francuzi nie proponowali Caracala w takiej wersji to ja ją wymyśliłem a twój kolega kłamał. Nie sądzisz że skrupulatność nakazuje takie postawienie sprawy Szwabie ze Szwabii?smiech2
A propos jaką flagę wywiesiłeś bo wy dzieci TVN to chyba unijne albo niemieckie ( ewentualnie tęczowe) bo ta polska przypomina wam upiory polskiego faszyzmu , nieprawdaż?umiech

Wracając do kwestii Caracala w wersji SAR. Istnieją przesłanki że Francuzi podjęli próbę stworzenia tego typu maszyn. Czy jest to w formie sfinalizowanej , tego nie wiem. W przeciwieństwie do was dzieci TVN ( wyborców POKO) nie jestem ekspertem w temacie. Jedno obejrzenie Faktów czy przeczytanie artykułu w Polityce mnie takim nie czyni . Ja przynajmniej znam swoje ograniczenia...umiech
A ilu dziennikarzy alarmowało że wstrzymanie kontraktu spowoduje zapaść cywilizacyjną w armii. Ilu pisało że nie będzie sprzętu do zwalczania okrętów podwodnych Putina ?smiech2

https://menway.interia.pl/militaria/news-caracal-nie-poleci-co-dalej-z-polskim-lotnictwem-morskim,nId,2285752


Takich linków mógłbym wrzucić więcej , niemniej uważam że poświęciłem stanowczo zbyt dużo swojego cennego czasu dla osoby twojej podejrzanej proweniencji i tematowi śmigłowców dla Marynarki Wojennej RP...umiech

Podkreślam po raz kolejny. Nie pisałem słowa o drogich Caracalach. Pisałem że rząd polski chciał je kupić za poparcie Francji dla Tuska na szefa Rady Europejskiej. Twój mniej rozgarnięty kolega wpuścił śmierdzącego bąka z komentarzem : zapłacili dwa razy tyle co poprzednicy. Od tego zaczęła się cała niepotrzebna i przeciągająca się ponad miarę dyskusja. Powieś sobie tą unijną czy niemiecką ( a może tęczową ) flagę i ciesz się życiem. Myślę że po przegranych wyborach czekają was w sztabie POKO trudne decyzje i ogólna reorganizacja , zatem pomyśl więcej o swojej przyszłości. Nie o tym czy ja skromny człowiek coś tam niby napisałem...umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8427
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 10:03  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Rozumiem Andrzejku że ten wpis już nie jest aktualny?


Edzio, cena jest dwukrotnie wyższa a wyposażenie trzymane jest w tajemnicy. Dwa razy więcej za sztukę a ty piszesz o dewiantach? Jakie ty masz intencje? Cieszy cię że rząd narzekał na drogie śmigłowce zamówione przez poprzedników a teraz piszesz o dewiantach gdy zamawiają dwukrotnie droższe?



Ten wasz sztab szybko zmienia narrację. Ciężko się połapać!smiech2


Ch..u z Chabzin, aktualny. Cena za sztukę jest dwukrotnie wyższa. Zmieniło się coś?




Twój kolega/przełożony właśnie napisał że my ciemni wyborcy PiS podzieliliśmy wartość kontraktu przez liczbę Caracali i dzięki temu wiemy że w porównaniu do innych krajów zapłaciliśmy zbyt dużo. Chociaż mi się zdaje że ja o wygórowanej cenie za Caracala nie pisałem ale ok. Uznajmy że wy zawsze wiecie lepiej...smiech2
A jak ty doszedłeś do tego że cena AW 101 jest dwa razy wyższa niż Caracala? Uchylisz rąbka tajemnicy czy jest to wiedza tajemna zastrzeżona dla bezpartyjnych wolnościowców ze sztabu POKO?umiech


ha ha umiech kolega/przełożony umiechumiech Zapytaj swojej szefowej umiech

A co do pytania to już wyjaśniałem. Cofnij się kilka postów, przeczytaj artykuł i nie pal Jana umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 10:34  
Cytuj
Andrzejku a czy Szwab ze Szwabii uświadomił ci fakt że śmigłowiec zakupiony dla Marynarki Wojennej RP a śmigłowiec który wcześniej chciała zakupić PO to nie to samo? Czy już wiesz że po raz setny uciekłeś się do manipulacji? Tak samo jak w przypadku zakazu antykoncepcji , wzrostu cen energii dla indywidualnych użytkowników, wzrostu opłat i prowizji bankowych , wzrostu akcyzy na używane samochody sprowadzane z zagranicy..........................umiech

A co cię dziwi w relacji kolega/przełożony? Przecież nawet jeśli Szwab ze Szwabii jest twoim zwierzchnikiem ( sztab POKO) w niczym to nie przeszkadza żeby był również twoim kolegą. Chociaż subiektywnie stwierdzam że to w jaki sposób poskromił nas wyborców PiS , spowodowało że spalił ciebie. Niezbyt dobrze to o nim świadczy. Co to za kumpel który cię sprzeda? umiech
To raczej Judasz a nie kumpel , ale to wy musicie sobie to rozstrzygnąć...smiech2

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 10 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 10:59  
Cytuj
tylko w tym roku sady wydaly 7 wyrokow skazujacych za pedofilie, trzy osoby to nauczyciele jeden bezdomny, 1 to pracownik naukowy, jeden pracownik budowlany, jeden to pracownik muzeum. Ciagle mowi sie o ksiezach pedofilach ale statystuki podaja inne informacje, kto tu klamie? A moze to celowa nagonka na kiezy?
To statystyka za pierwszy kwartal

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8427
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 13:20  
Cytuj
CYTAT
Andrzejku a czy Szwab ze Szwabii uświadomił ci fakt że śmigłowiec zakupiony dla Marynarki Wojennej RP a śmigłowiec który wcześniej chciała zakupić PO to nie to samo? Czy już wiesz że po raz setny uciekłeś się do manipulacji? Tak samo jak w przypadku zakazu antykoncepcji , wzrostu cen energii dla indywidualnych użytkowników, wzrostu opłat i prowizji bankowych , wzrostu akcyzy na używane samochody sprowadzane z zagranicy..........................umiech

A co cię dziwi w relacji kolega/przełożony? Przecież nawet jeśli Szwab ze Szwabii jest twoim zwierzchnikiem ( sztab POKO) w niczym to nie przeszkadza żeby był również twoim kolegą. Chociaż subiektywnie stwierdzam że to w jaki sposób poskromił nas wyborców PiS , spowodowało że spalił ciebie. Niezbyt dobrze to o nim świadczy. Co to za kumpel który cię sprzeda? umiech
To raczej Judasz a nie kumpel , ale to wy musicie sobie to rozstrzygnąć...smiech2


Ch..u z Chabzin, PlakzPolski jest teraz dla ciebie autorytetem?

Skąd wiesz że to nie ten sam śmigłowiec jak wyposażenie jest tajne? Masz jakieś lepsze info?

Po raz setny? o czym ty piszesz? Aż tak brakuje argumentów że teraz wymyślasz jakieś tematy? Najlepiej cytuj. jak zakończymy temat droższych śmigłowców to wszystko ci wyjaśnię. Teraz nie będziemy rozmywali tematu umiech

Twój guru Macierewicz już dawno obiecał dostawy co okazało się kłamstwem. Mariusz dopiero zamówił i to dwukrotnie droższe od tych drogich Caracali umiech


Nie mam przełożonego umiech Wszystko to wymysł twojej głowy umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 15:07  
Cytuj
@EdoZChabin

"Cokolwiek bym nie napisał według waszych sztabowców (...) będę wyborcą PiS. Andrzejek pisał już nawet o mnie " czopek Kudłatego" "

Szczerze?

Ch... mnie obchodzi jak cię nazywa Andrzejek. Chcesz być czopkiem w d... Lucka? Bądź czopkiem. Ale po co chwalić się tym na forum?

"Zatem skoro mam się tłumaczyć przyjąłem wariant że mnie to wali , po prostu po mnie spływa."

Skoro nie jesteś wyborcą PIS to po co chcesz się za nich tłumaczyć?

nie wiem

Tłumacz się ze swoich debilnych porównań AW101 do nieistniejącego śmigłowca.


"Nie jest prawdą że ja zacząłem liczyć koszty."

Może i nie zacząłeś, ale potem policzyłeś i wyszło ci 200 mln za Caracala i 400 mln zł za AW101.

Skąd wziąłeś takie liczby?

Ja ci powiem skąd.

Z artykułu z Polityki.

Kwoty z artykułu to 412 mln zł za AW101 i 268 mln zł za Caracala.

Zakładam, że obaj z Andrzejkiem zaokrągliliście te kwoty do 400 i 200, bo komu by się chciało liczyć takie trudne liczby.

I Andrzejkowi wyszło, że AW101 jest 2x droższe niż Caracale.

Ty użyłeś tych samych kwot, ale odrzuciłeś starą PISowską szkołę wyliczania ceny.


O cenie AW101 pisałeś też:

"A póki co cena tych helikopterów ( jej nazbyt rzekomo wysoka) pozostaje na poziomie spekulacji wśród tzw gorszego sortu"

W poprzednich postach pokazałem ci, jak "lepszy sort" manipulował cenami, żeby pokazać, że cena Caracali jest za duża.

Edzio. Andrzejek o śmigłowcach wie tyle co ty. Czyli prawie nic.

Dodatkowo porównując ceny śmigłowców posłużył się:
a) błędnym zaokrągleniem (podobnie jak EdoZChabzin);
b) PISowską szkołą wyliczania cen śmigłowców (jak art2deco).

Zadziwiające jest to, że kiedy art2deco p...li o Caracalach przepłaconych o 75 % EdoZChabzin nie ma z tym najmniejszego problemu.

To art2deco i PISowcy dziennikarze i politycy pisali bzdury o cenie za "Caracala".

Ile kosztuje Caracal?
A ile kosztuje Honda?
A ile kosztuje Toyota?

Jaka? Gdzie? Z jakim wyposażeniem? Z szoferem? Z garażem?

To PIS przez kilka lat serwował ludziom info o tym, że jest coś takiego jak CARACAL i taki CARACAL to jest za drogi.

Nie ma. Są różne typy. Różne wyposażenie. Różne ceny.

Ale na potrzeby propagandy PIS stworzył JEDNEGO CARACALA w JEDNEJ CENIE.

I to właśnie jest ten obosieczny miecz, którym teraz PIS oberwał w łeb.

Pomijając cenę, PIS i jego poplecznicy lansowali tezy o zawodności i końcu Caracali.

I co się okazuje?

W 2018 Węgrzy (drugi najmądrzejszy i najszlachetniejszy naród na świecie, zaraz po Polsce) kupują 16 Caracali. I na dodatek zbudują sobie fabrykę tego "złomu", która miała powstać w Polsce. Ale nie powstała.

Bo PIS.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 15:34  
Cytuj
DEFENSE24.PL

EdoZChabzin napisał:

"Na fachowym portalu defence24 zakup nie jest poddawany krytyce pod kątem wyposażenia i ceny ( widocznie wiedzą więcej niż dziennikarz Polityki)"

"Zatem fachowcy piszą to co wiedzą a dziennikarzyna Polityki pisze co mu się wydaje"

"Jak na mój rozum gość z portalu defence24 zna się lepiej na kwestiach wojskowych niż dziennikarz Polityki. Ale ok każdy ma swoje źródła informacji , dzieci TVN muszą przecież skądś ją czerpać..."


A tutaj wypowiedź kolesia z defense24:

"- Dopiero kiedy kupimy 70 nowych śmigłowców zrozumiemy, ile kosztowała nas decyzja ministra Macierewicza o przerwaniu programu caracal. Dopiero wtedy zorientujemy się jakie ogromne pieniądze Polska straciła na tym, że nie zdecydowaliśmy się kupić tego, co już zostało wybrane i zakontraktowane - mówi kmdr por. rez. Maksymilian Dura z portalu defence24.pl"


EdoZChabzin - defense24 to nadal fachowy portal czy gniazdo kodomitów?

PS. W poprzednim poście napisałem o fabryce Caracali na Węgrzech. Mój błąd. To będzie fabryka CZĘŚCI do Caracali. Może art2deco napisze co miała wytwarzać fabryka w Polsce, bo to bardzo ciekawy temat. Ale na innego posta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 15:37  
Cytuj
CYTAT


Po raz setny? o czym ty piszesz? Aż tak brakuje argumentów że teraz wymyślasz jakieś tematy? Najlepiej cytuj. jak zakończymy temat droższych śmigłowców to wszystko ci wyjaśnię. Teraz nie będziemy rozmywali tematu umiech

Twój guru Macierewicz już dawno obiecał dostawy co okazało się kłamstwem. Mariusz dopiero zamówił i to dwukrotnie droższe od tych drogich Caracali umiech


Nie mam przełożonego umiech Wszystko to wymysł twojej głowy umiech


Dobrze Andrzejku niech ci będzie że nie straszyliście podwyżkami cen energii dla indywidualnych użytkowników , podwyżką opłat i prowizji bankowych po wprowadzeniu podatku bankowego i w końcu zakazem sprzedaży środków antykoncepcyjnych.smiech2
Sam sobie wymyśliłem że ma być Rumunia za czasów Caucesscu ...umiech


Twój friend ze sztabu POKO napisał chyba słusznie że nie ma wersji Caracala do działań morskich typu ZOP i SAR. Czyli porównanie cen tego śmigłowca i zakupionego przez pisiorów AW 101 jest bez sensu , tak jakbyś porównywał wózek widłowy do np spychacza gąsienicowego. Być może nie dostrzegasz różnicy , niemniej zapewniam cię że to nie jest to samo...umiech

Andrzejku mój guru to święty naszych czasów ojciec Dyrektor. Antoni az taki dla mnie ważny nie jest. Coś przekręciłeś...smiech2

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 17:00  
Cytuj
Mirek777 napisał kiedyś, że łatwiej się rozmawia z idiotami. Odpisałem mu, że to nieprawda, bo trzeba im tłumaczyć oczywiste rzeczy.


EdoZChabzin napisał:

"Rozumiem czyli już nawet nie to że za drogi? Teraz macie instrukcję że był jedny w swoim rodzaju , niebanalny i niepowtarzalny? Czy tej wersji będziesz się teraz trzymać?"

Rozmowa z tobą Edzio jest trudna, bo ty nie rozróżniasz tych 2 śmigłowców.

To nie Caracal był jedyny w swoim rodzaju, niebanalny i niepowtarzalny.

To AW101 zamówiony przez rząd PIS jest jedyny, niebanalny i niepowtarzalny.

Prawdopodobnie jedyny na świecie.



"Ale tak sobie myślę że skoro Caracal nie mógł wypełniać misji SAR i ZOP to pisiory nie mieli innego wyjścia jak zakupić AW 101."

Caracale mogą wypełniać zarówno misje SAR (właściwie CSAR) jak i ZOP. Ale nie robią tego równocześnie. Bo prawdopodobnie ŻADEN śmigłowiec na świecie tego nie robi. Oprócz naszego.


"Wracając do kwestii Caracala w wersji SAR. Istnieją przesłanki że Francuzi podjęli próbę stworzenia tego typu maszyn. "

Nie tylko podjęli próby, ale takie maszyny już latają.

Info: SAR to wersja cywilna. CSAR - wersja bojowa. Więc jeśli coś jest ZOP to już nie może być SAR tylko jest CombatSAR=CSAR. Ale parę dni temu sam tego nie odróżniałem.

Tutaj lista śmigłowców, które mieliśmy zakupić w ramach "50 Caracali":

16 maszyn wielozadaniowych dla wojsk lądowych, 8 w wersji ZOP, 8 maszyn CSAR w wersji SOF dla wojsk specjalnych, 5 CSAR Medavac, 7 CSAR dla wojsk lądowych oraz 6 CSAR dla marynarki wojennej.


Ogarnij temat, to nie będę musiał tłumaczyć za każdym razem od nowa.


"Twój friend ze sztabu POKO napisał chyba słusznie że nie ma wersji Caracala do działań morskich typu ZOP i SAR."

Nie ma.

Są w wersji ZOP.
Są w wersji SAR.
Są w wersji CSAR.

Nie ma też wersji ZOP+CSAR.

Ale na pewno da się zrobić. Jeśli jakiś rząd się zgłosi po takie śmigłowce.

I teraz pytanie:

DLACZEGO NOWE AW101, ŁĄCZĄCE FUNKCJE ZOP+CSAR, ZAKUPIONE PRZEZ RZĄD PIS SĄ TAKIE JEDYNE W SWOIM RODZAJU, NIEPOWTARZALNE I NIEBANALNE?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 17:31  
Cytuj
Dobrze napisz zatem tak żebyśmy wszyscy ( a przede wszystkim twój mniej rozgarnięty kolega ze sztabu POKO) powzięli wiedzę jaki śmigłowiec kupili obecnie ( w jakiej wersji) a w jakiej wersji ( z jakim wyposażeniem ) chcieli kupić poprzednicy. I napisz jeszcze jak możesz czy Caracal ( ZOP + SCAR którego niby nie ma ale mógłby być) rzeczywiście był dwa razy tańszy niż AW 101 ( ZOP + SCAR). Przyznaję że nie sięgnąłem tego tematu tak głęboko jak ty niemniej dalej główną osią sporu były słowa twojego podwładnego że Caracal był dwa razy tańszy niż AW 101. Czy mógłbyś to potwierdzić albo chociaż zdementować i po prostu zamknąć tej temat. W przeciwieństwie do was mi nikt nie płaci za klepanie postów a mamy długi weekend...umiech


Zresztą widziałem dzisiaj w Polsat News rudzielca ( widzę że niedługo zostanie łysielcem ) i mam humor zepsuty na wiele dni. Za każdym razem jak ta menda ląduje na polskiej ziemi od razu mi ciśnienie skacze. A ty mnie molestujesz z jakimiś helikopterami...smiech2

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8427
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 17:46  
Cytuj
Edzio, ale palisz głupa. Bronisz decyzji pisiorów bo to decyzja pisiorów. Caracale rzekomo takie drogie okazały się dwukrotnie tańsze od nowego pomysłu pisiorów. Upierasz się o funkcjonalności śmigłowca, że jest zarówno do ratownictwa jak i do wykrywania lodzi podwodnych. Mimo że specyfikacja uzbrojenia jest tajna. No ale ty bronisz bo to decyzja pis umiech

Jako funkcjonariusz pisior musisz bronić decyzji. Masz obowiązki do wypełnienia umiech

No i jak z tym powołaniem się na DEFENSE24.PL, wypowiedź

"- Dopiero kiedy kupimy 70 nowych śmigłowców zrozumiemy, ile kosztowała nas decyzja ministra Macierewicza o przerwaniu programu caracal. Dopiero wtedy zorientujemy się jakie ogromne pieniądze Polska straciła na tym, że nie zdecydowaliśmy się kupić tego, co już zostało wybrane i zakontraktowane - mówi kmdr por. rez. Maksymilian Dura z portalu defence24.pl"

cytowaną przez PolakzPolski2 ?

Masz coś jeszcze do powiedzenia?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 18:21  
Cytuj
@EdoZChabzin

"Dobrze napisz zatem tak żebyśmy wszyscy ( a przede wszystkim twój mniej rozgarnięty kolega ze sztabu POKO) powzięli wiedzę jaki śmigłowiec kupili obecnie ( w jakiej wersji) a w jakiej wersji ( z jakim wyposażeniem ) chcieli kupić poprzednicy."

Przecież masz to napisane w poście bezpośrednio nad twoim. Mam ci to skopiować jeszcze raz? Mema zrobić?

Skrócę do minimum, może ogarniesz. Wymienię tylko "odpowiedniki" AW101.

Caracale: 8 sztuk wersji ZOP i 6 sztuk w wersji CSAR (morskiej).
AW101: 4 sztuki łączące funkcje ZOP i CSAR.


"I napisz jeszcze jak możesz czy Caracal ( ZOP + SCAR którego niby nie ma ale mógłby być) rzeczywiście był dwa razy tańszy niż AW 101 ( ZOP + SCAR)."

Sorry Edzio. O krasnoludkach to pogadaj z kimś innym.


"Przyznaję że nie sięgnąłem tego tematu tak głęboko jak ty niemniej dalej główną osią sporu były słowa twojego podwładnego że Caracal był dwa razy tańszy niż AW 101. Czy mógłbyś to potwierdzić albo chociaż zdementować i po prostu zamknąć tej temat."

Poświęciłem już kilka postów CENIE Caracali i AW101. Jeśli po przeczytaniu tamtych postów nie ogarniasz tematu, to moim zdaniem już nie ogarniesz.

Ale podejmę ostatnią próbę:

PIS mówiąc o "drogich Caracalach" podał średnią cenę jednej sztuki bez pie...nia się w szczegóły techniczne.

Tak zrobiła art2deco ze swoimi 75 %.

I Andrzejek zrobił to samo.

Rozumiesz już?


@Andrzej 2.0

"Caracale rzekomo takie drogie okazały się dwukrotnie tańsze od nowego pomysłu pisiorów."

Caracale nie są dwukrotnie tańsze od AW101. Nawet średnia cena sztuki śmigłowca z obu kontraktów jest niższa o bodajże 51%, a nie o 100%.

Możesz oczywiście poodcinać z kwot kontraktu offset i może wyjdzie Ci coś zbliżonego do 2x droższe. Ale po co?

PIS pi...lił, że Caracale są drogie. Teraz Ty chcesz robić to samo.


PS 1. EdoZChabzin faktycznie NIE PISAŁ o drogich Caracalach. Mój błąd.

PS 2. Akurat CENA Caracali i AW101 to jest moim zdaniem g...o-burza i nikt nie pyta o dużo istotniejsze rzeczy:

DLACZEGO NOWE AW101, ŁĄCZĄCE FUNKCJE ZOP+CSAR, ZAKUPIONE PRZEZ RZĄD PIS SĄ TAKIE JEDYNE W SWOIM RODZAJU, NIEPOWTARZALNE I NIEBANALNE?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 719 720 721 722 723 724 725 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »