NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 720 721 722 723 724 725 726 ... » »»
Prawo i Sprawiedliwość, Wszystko co dotyczy PiS i jego rządów
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 18:30  
Cytuj
CYTAT
Edzio, ale palisz głupa. Bronisz decyzji pisiorów bo to decyzja pisiorów. Caracale rzekomo takie drogie okazały się dwukrotnie tańsze od nowego pomysłu pisiorów. Upierasz się o funkcjonalności śmigłowca, że jest zarówno do ratownictwa jak i do wykrywania lodzi podwodnych. Mimo że specyfikacja uzbrojenia jest tajna. No ale ty bronisz bo to decyzja pis umiech

Jako funkcjonariusz pisior musisz bronić decyzji. Masz obowiązki do wypełnienia umiech

No i jak z tym powołaniem się na DEFENSE24.PL, wypowiedź

"- Dopiero kiedy kupimy 70 nowych śmigłowców zrozumiemy, ile kosztowała nas decyzja ministra Macierewicza o przerwaniu programu caracal. Dopiero wtedy zorientujemy się jakie ogromne pieniądze Polska straciła na tym, że nie zdecydowaliśmy się kupić tego, co już zostało wybrane i zakontraktowane - mówi kmdr por. rez. Maksymilian Dura z portalu defence24.pl"

cytowaną przez PolakzPolski2 ?

Masz coś jeszcze do powiedzenia?



Andrzejku a bobek pisał że defence24 to lobbyści a nie fachowcy.
Bobek chyba jest z twojej ekipy bo na pewno nie z mojej...umiech
W linku który ją wrzucałem na defence24 ktoś inny zachwalał zakup AW 101 . I co z tego dla ciebie wynika?

Powtarzam po raz kolejny. Tłumaczenie że Caracal był o połowę tańszy jest na poziomie umysłowym debila. Jak mam tłumaczyć debilowi że nie ma racji? A jeszcze jak się upiera przy swoim?smiech2

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 18:30  
Cytuj

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8428
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 18:33  
Cytuj
Specjalnie piezę, że te drogie caracale są dwukrotnie tańsze od tych zamówionych przez pisiorstwo umiech

CYTAT
PIS pi...lił, że Caracale są drogie. Teraz Ty chcesz robić to samo.



Dokładnie tak.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8428
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 18:35  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Edzio, ale palisz głupa. Bronisz decyzji pisiorów bo to decyzja pisiorów. Caracale rzekomo takie drogie okazały się dwukrotnie tańsze od nowego pomysłu pisiorów. Upierasz się o funkcjonalności śmigłowca, że jest zarówno do ratownictwa jak i do wykrywania lodzi podwodnych. Mimo że specyfikacja uzbrojenia jest tajna. No ale ty bronisz bo to decyzja pis umiech

Jako funkcjonariusz pisior musisz bronić decyzji. Masz obowiązki do wypełnienia umiech

No i jak z tym powołaniem się na DEFENSE24.PL, wypowiedź

"- Dopiero kiedy kupimy 70 nowych śmigłowców zrozumiemy, ile kosztowała nas decyzja ministra Macierewicza o przerwaniu programu caracal. Dopiero wtedy zorientujemy się jakie ogromne pieniądze Polska straciła na tym, że nie zdecydowaliśmy się kupić tego, co już zostało wybrane i zakontraktowane - mówi kmdr por. rez. Maksymilian Dura z portalu defence24.pl"

cytowaną przez PolakzPolski2 ?

Masz coś jeszcze do powiedzenia?



Andrzejku a bobek pisał że defence24 to lobbyści a nie fachowcy.
Bobek chyba jest z twojej ekipy bo na pewno nie z mojej...umiech
W linku który ją wrzucałem na defence24 ktoś inny zachwalał zakup AW 101 . I co z tego dla ciebie wynika?

Powtarzam po raz kolejny. Tłumaczenie że Caracal był o połowę tańszy jest na poziomie umysłowym debila. Jak mam tłumaczyć debilowi że nie ma racji? A jeszcze jak się upiera przy swoim?smiech2


A powtarzaj, funkcyjni forumowicze oraz typowy Mirek wyborca pis przyzna ci rację umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 18:43  
Cytuj
Ktoś miał kupić wózek widłowy za 200 tysięcy ale zmienił zdanie i kupił wywrotkę za 400 tysięcy. A przecież za połowę ceny miałby super wózek widłowy...umiech


A kiedy ja pisałem że Caracale były za drogie?

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8428
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 19:52  
Cytuj
CYTAT
Ktoś miał kupić wózek widłowy za 200 tysięcy ale zmienił zdanie i kupił wywrotkę za 400 tysięcy. A przecież za połowę ceny miałby super wózek widłowy...umiech


A kiedy ja pisałem że Caracale były za drogie?



A wtedy gdy była nagonka na Caracale umiechZaraz po wyborach w 2015 roku umiech

Porównanie wózka widłowego do wywrotki to dla typowego Mirka wyborcy pis czy dla funkcyjnej Madzi?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 20:08  
Cytuj
Rozumiem. Od 2015 roku wiele rzeczy się zmieniło. Ja wtedy głosowałem na PiS. W tym wybieram Konfederację. Chociaż muszę przyznać że ty jesteś konsekwentny. Dalej Platforma to się naprawdę ceni!umiech

Przykład wózka widłowego i wywrotki to alegoria historii o debilu który twierdził że wszyscy naokoło to czubki a on jeden został normalny...smiech2

Andrzejku a co ty powiesz o dzisiejszym przemówieniu rudej hieny?

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2019r. 22:47  
Cytuj
@EdoZChabzin

"Powtarzam po raz kolejny. Tłumaczenie że Caracal był o połowę tańszy jest na poziomie umysłowym debila."

Czy kiedy art2deco pisze, że Caracale były przepłacone o 75 % to kieruje swoje słowa do debili?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2019r. 00:01  
Cytuj
DALEJ DALEJ ŚMIGŁO GADŻETA!!!

EdoZChabzin porównał Caracala do wózka widłowego, a AW101 do dużo droższej wywrotki albo spychacza gąsienicowego.

ZSRR pisał coś o Fiacie i Mercedesie.


Problem w tym, że AW101 w wersji ZOP+CSAR to nie jest ani wywrotka ani spychacz gąsienicowy ani nawet Mercedes bijący Fiata czy wózek widłowy na głowę.


AW101 w wersji ZOP+CSAR to jest bardziej połączenie pługu 3-skibowego z cysterną do mleka. Ewentualnie połączenie ambulansu i wspomnianego już spychacza gąsienicowego.

Krótko mówiąc jest to jakaś niedorzeczna ch..nia.

I dlatego właśnie śmigłowiec w wersji ZOP/CSAR jest unikalny na skalę światową.

Można powiedzieć, że jest to taka karetka pogotowia do zwalczania okrętów podwodnych.

USA ze swoimi ponad 5500 śmigłowcami nie wpadło na pomysł, żeby coś takiego stworzyć. W zasadzie, jeśli wierzyć producentom AW101, NIKT na świecie nie wpadł na ten pomysł.

I dlatego teraz na forach związanych z lotnictwem ludzie zastanawiają się jak ten AW101 ma funkcjonować.

Można z niego zrobić Gwiazdę Śmierci.

Dopakować sprzętu, zmniejszyć przestrzeń dostępną dla tych, którzy w założeniu mają być ratowani. Można przyjąć, że zamiast podnosić z wody np. 20 osób będzie podnosił 10 po czym wracał 100 km do bazy, a w międzyczasie polował na okręty podwodne. zaklopotany

Ponadto dodatkowy sprzęt to dodatkowe kilogramy. A każdy dodatkowy kilogram to większe spalanie paliwa, a co za tym idzie mniejszy zasięg, inna prędkość, zwrotność itd itp

Jest też opcja, że sprzęt do CSAR i ZOP będzie używany wymiennie. Na jakimś portalu podawali, że zamiana powinna wynieść kilka godzin. Wydaje mi się, że to było 5 albo 7h, ale nie dam sobie ręki uciąć.

De facto, ta opcja wydaje się być jedyną rozsądną. Tzn. w warunkach bojowych to jest jakiś totalny nonsens, ale i tak jest to jedyne rozsądne rozwiązanie.


EdoZChabzin napisał:

"Przykład wózka widłowego i wywrotki to alegoria historii o debilu który twierdził że wszyscy naokoło to czubki a on jeden został normalny..."

Nie do końca rozumiem co masz na myśli. Ale zakładam, że debilem w tej historii jest rząd PIS, który jako jedyny "normalny" zamówił wersję ZOP-CSAR. Bo czubki naokoło nie wiedziały co dobre.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Maja 2019r. 07:41  
Cytuj
Myślę że już mnie znudziła ta wymiana. A jak to skomentujesz?

https://m.youtube.com/watch?v=rezR5Fm4tLI

smiech2

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2019r. 09:05  
Cytuj
Jak to skomentuję?

Myślę Edzio, że w końcu w twoim poście jest coś na czym się znasz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Maja 2019r. 09:15  
Cytuj
CYTAT
Jak to skomentuję?

Myślę Edzio, że w końcu w twoim poście jest coś na czym się znasz.



No i niech tak zostanie. Znudziło mi się użeranie z szurem...umiech

Idź zajmij się czymś konkretnym. Wczoraj był rudy w Warszawie. Pewnie musicie ( dzieci TVN) wyprać majtki po nocnych polucjach...smiech2


https://mobile.twitter.com/Se_szol/status/1124353271165009920

Tytus nie miał polucji , ale też musi wyprać gacie...smiech2

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2019r. 11:01  
Cytuj
@EdoZChabzin

Pierdnięcie hipopotama.
Rudy w Warszawie.
Nocne polucje.

Próbuję ogarnąć twój tok rozumowania Edzio, ale nie do końca potrafię.


Umówmy się, że forum to takie miejsce do wymiany poglądów/informacji.

Niech każdy z nas skupi się na pisaniu na temat na którym się zna albo przynajmniej wie trochę więcej niż pozostali użytkownicy forum. Wtedy taka pisanina będzie miała jakiś sens.


I ja mógłbym zająć się dalszym pisaniem o śmigłowcach (bo zostało jeszcze kilka pytań/bredni, którymi chciałbym się zająć).

A ty mógłbyś się zająć pisaniem o pierdach, odbycie hipopotama i praniu majtek po nocnych polucjach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 171
Dołączył: 6 Kwie 2012r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2019r. 11:41  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Jak to skomentuję?

Myślę Edzio, że w końcu w twoim poście jest coś na czym się znasz.



No i niech tak zostanie. Znudziło mi się użeranie z szurem...umiech

Idź zajmij się czymś konkretnym. Wczoraj był rudy w Warszawie. Pewnie musicie ( dzieci TVN) wyprać majtki po nocnych polucjach...smiech2


https://mobile.twitter.com/Se_szol/status/1124353271165009920

Tytus nie miał polucji , ale też musi wyprać gacie...smiech2


on to pisze na podstawie wlasnych doswiadczen jak mamcier w tiviprzetrwam wystepuje albo kacior na schodkach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Maja 2019r. 11:44  
Cytuj

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Maja 2019r. 17:29  
Cytuj

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8428
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 5 Maja 2019r. 09:48  
Cytuj
Edzio, nie wklejasz memów gdy pisiorstwo "daje" 500+ a przecież zgodnie z tym twoim memem rząd niczego nie daje umiech

Za dużo żelaznej logiki a za mało własnego myślenia umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Maja 2019r. 10:20  
Cytuj
Może i tak jest jak piszesz Andrzejku. Cnota mądrości jest wyłączną prerogatywą bezpartyjnych wolnościowców ze sztabu POKO. No i może jeszcze ich sojuszników- podkarpackich dewiantów...umiech


https://mobile.twitter.com/czlowiek_bobr/status/1124930881448181760


Chociaż muszę przyznać że nie ma dla mnie nic śmieszniejszego na tym świecie niż wolnościowiec - zwolennik UE w obecnym kształcie...smiech2


Andrzejku tak samo rząd " daje" 500+ , jak wujek Hans z Brukseli "daje" dotacje. Tyle że dziecko TVN tego nie ogarnie , mimo swoich niezaprzeczalnych zdolności...umiech


https://mobile.twitter.com/ZygiK/status/1124358714482413569

Andrzejku bo zapomniałem zapytać ( a raczej ty odpowiedzieć) masz jeszcze erekcję po wystąpieniu ryżego? Czy emocje już opadły? W twoich gaciach i sztabie POKO - rzecz jasna!uśmiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8428
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 5 Maja 2019r. 10:41  
Cytuj
CYTAT
Może i tak jest jak piszesz Andrzejku. Cnota mądrości jest wyłączną prerogatywą bezpartyjnych wolnościowców ze sztabu POKO. No i może jeszcze ich sojuszników- podkarpackich dewiantów...umiech


https://mobile.twitter.com/czlowiek_bobr/status/1124930881448181760


Chociaż muszę przyznać że nie ma dla mnie nic śmieszniejszego na tym świecie niż wolnościowiec - zwolennik UE w obecnym kształcie...smiech2


Mnie bardziej śmieszy wyborca PiS popierający Konfederatów Korwina umiech


CYTAT
Andrzejku tak samo rząd " daje" 500+ , jak wujek Hans z Brukseli "daje" dotacje. Tyle że dziecko TVN tego nie ogarnie , mimo swoich niezaprzeczalnych zdolności...umiech


Dobrze, że wyborca PiS głosujący na Brauna to ogarnia umiech

CYTAT

https://mobile.twitter.com/ZygiK/status/1124358714482413569

Andrzejku bo zapomniałem zapytać ( a raczej ty odpowiedzieć) masz jeszcze erekcję po wystąpieniu ryżego? Czy emocje już opadły? W twoich gaciach i sztabie POKO - rzecz jasna!uśmiech


Muszę cię zmartwić umiech nie podniecam się tym człowiekiem jak ty umiech

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2019r. 10:56  
Cytuj
@EdoZChabzin

Niezły mem.

"...znamy dorosłych, którzy myślą, że dotacje są z UE!"

A poniżej link z którego wynika, że Konfederacja uważa, że dotacje są z UE. I jeszcze podaje konkretne kwoty.

O co kaman?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Maja 2019r. 11:06  
Cytuj
Andrzejku nie głosuję/ będę głosował na Konfederację ze względu na Korwina. Wybieram Konfederację bo to związek wolnych niezależnie myślących ludzi. Korwin jest tylko częścią składową...
Ty dziecko TVN tego nie ogarniesz. smiech2
Wy ze sztabu POKO i pisiory również nie mogli byście żyć bez wodza...umiech


Z tym Tuskiem cieszą mnie twoje słowa , niemniej jednak nie bardzo w nie wierzę. Wszyscy tak mówicie , Tuska nie lubicie , TVN-u nie oglądacie a później wychodzi szydło z worka....umiech

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Maja 2019r. 11:08  
Cytuj
CYTAT
@EdoZChabzin

Niezły mem.

"...znamy dorosłych, którzy myślą, że dotacje są z UE!"

A poniżej link z którego wynika, że Konfederacja uważa, że dotacje są z UE. I jeszcze podaje konkretne kwoty.

O co kaman?


W największym skrócie o to;

https://m.youtube.com/watch?v=Hf-4uDi41HQ

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2019r. 11:20  
Cytuj
@EdoZChabzin

W linku, który podałeś KONFEDERACJA wyliczyła, że przez 15 lat Polski w UE, przeciętny Polak dostał około 12 tysięcy złotych.


Link z pierdzącym kolesiem doskonale opisuje zależność między memem "...znamy dorosłych, którzy myślą, że dotacje są z UE", a treścią linka.

I teraz powiedz mi Edzio, kto wierzy w takie pierdy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Maja 2019r. 11:47  
Cytuj
Jak słusznie zauważyłeś w linku który podałem ....
Niech autor się tłumaczy. Ja tylko cytuję jak napisał klasyk w swoim czasie. A jak nie znasz klasyka to się w sztabie POKO obejrzyj do tyłu - siedzi kilka biurek od ciebie...uśmiech

Ale gdyby dalej targały tobą wątpliwości to mam jeszcze to w zanadrzu:

https://m.youtube.com/watch?v=u9HFDJijdmE

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2019r. 16:32  
Cytuj
Dobra. Nie wnikam.

Jeśli nawet KONFEDERACJA na swoim profilu pisze, że UE przelała nam 3x więcej kasy niż my wpłaciliśmy do UE to pewnie jest to prawda.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Maja 2019r. 17:00  
Cytuj
A pytałeś klasyka o co chodzi z tym cytowaniem? umiech
Oni napisali że to są dane Ministerstwa Finansów. Tego nikt nie podważa. Pytanie ile np gminy musiały się zadłużyć żeby dostać unijne dofinansowanie? Jak zapewne wiesz wkład własny trzeba skądś brać , najczęściej wchodzi w grę kredytowanie. A z tego co wiem żaden bank nie daje kredytu bez odsetek. To mógłby klasyk potwierdzić!uśmiech Może masz dane ile to przez 15 lat kosztowało?
A może masz info ile kosztowało polskie gminy wprowadzenie unijnych regulacji dotyczących segregacji odpadów komunalnych- tzw ustawy śmieciowej? A wiesz może ile kosztowały wszystkie nasze zmiany prawne dostosowujące nasze prawo do rekomendacji KE? Ile np kosztowała np wymiana praw jazdy na te zgodne z prawem UE? A wiesz może ile przez te 15 lat Polska zapłaciła za obsługę długu publicznego? I jak ten koszt ma się do tego co wujek Hans nam dał w postaci dopłat?

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2344520612426025&id=1645735358971224

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 720 721 722 723 724 725 726 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »