NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 735 736 737 738 739 740 741 ... » »»
Prawo i Sprawiedliwość, Wszystko co dotyczy PiS i jego rządów
Posty: 320
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 14:30  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Ty standardowo nie masz nic do powiedzenia to zmieniasz temat.
"Mamy kupić F-35" ale to mamy a czy kupimy?
Ja mam sobie kupić prom kosmiczny
A o PZL-230 Skorpion słyszałeś? Na 100% nie. Nie pisz tylko, że mamy kiepskich konstruktorów bo to, że ich nie produkujemy a oglądamy się na USA to wina polityków. Jest to jedna konstrukcja z kilku gdzie nie podjęto produkcji seryjnej przez tych cymbałów. Uprzedzając cię prototyp się nie rozwija. Poczytałeś o przyjacielskich amerykanach? Podłapali jelenia( Polskich polityków), który dobrze płaci za złom a innym dają aby uniknąć kosztów złomowania.
Powiedz dlaczego mamy walczyć z ruskimi? Jak na razie się na to nie zanosi. Putin pręży muskuły bo NATO go prowokuje i odwrotnie.


Jasiu sorki, że tak po czasie odświeżę...

Bardzo mnie rozbawiłeś tym wpisem, a niestety czas znalazłem dopiero dziś.

Widzisz... jestem pasjonatem lotnictwa od dziecka.
Mało tego - zawodowo po części też jestem związany z lotnictwem, bo od czasu do czasu modeluję coś w CAD-ach na zasadzie inżynierii odwrotnej dla różnych zaprzyjaźnionych pilotów. (do naszych przedwojennych samolotów).

Skorpion wyglądał super.
I to wszystko - mały samolocik - większość komponentów gotowych - do zakupu z zewnątrz... no i bardzo złe właściwości aerodynamiczne - bardzo niestabilny w locie - co wykazały badania modelu w tunelu aerodynamicznym. Próbowano stworzyć system kompensacji i sterowania czysto hydraulicznego, gdzie ruchy drążka i orczyka byłyby "tłumaczone" przez komputer na odpowiednie przemieszczanie się sterów, klap i lotek - tak aby samolot robił to, czego oczekuje od niego pilot. Niestety to przerosło naszych ówczesnych konstruktorów. Jak to określił jeden z moich kolegów - pilotów - ten samolot miał właściwości lotne dachówki spadającej z dachu.

A szkoda - bo to było do dopracowania.

Do produkcji tego samolotu była bardzo daleka droga - no chyba, że miałeś na myśli produkcję makiet.


Wielkie nadzieje pokładano w rozwijaniu Irydy - ale to był ślepy zaułek. Słabe silniki, niewielki udźwig... Choć i tu zdania były bardzo podzielone. Jedni twierdzą, że samolot był dobry, a dwie katastrofy były winą pilotów, inni że był "niebezpieczny" dla pilotów. Byli też tacy - co twierdzili, że był "kompatybilny" z F-16 i mógł stanowić dla F-16 bazę szkoleniową...

Moje zdanie jest takie, że to był dobry samolot do celów szkoleniowych ale nie nadawał się na pole walki. Nie był też "kompatybilny" szkoleniowo z F-16. O realiach polskiego lotnictwa, niech świadczy fakt, że piloci cieszyli się, że Iryda ma fotel z katapultą.....

Moim zdaniem projekt Irydy przerwano, bo chodziło o zatopienie PZL Mielec.

Oprócz Skorpiona, była jeszcze Kobra 2000, Szerszeń...

A potem przyszła "nocna zmiana"...




Piękny wykład dla dzieci, może cię zrozumią na lekcji. Skorpion to byl tylko przykład z mojej strony a takich porzuconych projektów
bylo dużo więcej i nie jak to nazwałeś za "nocnej zmiany " a za czasów "dziennej zmiany" AWS ateraz PIS. Po co miał by być kompatybilny z F-16? Dlaczego ta twoja "dzienna zmiana" porzuciła projekty dla samolotów przeznaczonych przez właścicieli na złom? Nie wiem czy pamiętasz, że te twoje super F-16 nie mogły dolecieć do Polski bo ulegały awariom? Dalej uważasz, że kontynuacja projektu dla przestarzałych złomów to sukces MON?
A jak w temacie darowanych śmigłowców podarowanych przez naszych przyjaciół z USA? Jakoś dziwnie zamilkłeś. Przez takich fanatyków jak ty zawsze będziemy pucybutami Jankesów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 14:30  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 15:49  
Cytuj
CYTAT
W eurowyborach 2014 PiS wygrał w około 1500 gminach a ówczesna PO w około 750 . Rzecz jasna nie przekładało się to na ogólne zwycięstwo PiS bo liczba mieszkańców Warszawy - Śródmieście przekracza kilkadziesiąt razy mieszkańców dajmy na to gminy Jeżowe .

W tym roku PiS wygrał w ponad 2000 gminach a POKO ( czy jak tam ta franca się nazywa ) w około 450 gminach. I nie dajmy sobie wmówić że jest podział Polski na pół. Polska powiatowa czy gminna jest pisowska . Miasta i wielkie miasta są raczej enklawami.



Aż tak ludziska wyłomotali wierchuszkę? O rany! Oranie Turbo+ potluczony To chyba dlatego nie widać ich na mieście z KON-STY-TU-CJA, wstyd i zgrzytanie zębów Totalitarnych Rebeliantów. A teraz pomyślmy, gdyby odgruzować zapyziałą prowincje tych ostatnich 450 powiatów i gmin z polskojęzycznych złogów i Bolków?


2000:450 oznacza że ludzie nie mają jeszcze na kogo głosować w wyborach samorządowych w bardzo wielu obwodach (żółtych i czerwonych), Tęczowy-PSL w końcu padnie od swojej nowej koalicji na stypie w darkroomie ok

Obrazek
2014
Obrazek
2019



To były dożynki, wybory parlamentarne to będzie egzekucja,,,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 15:59  
Cytuj
@EdoZChabzin

"Gdyby nie Bury życie Polaków na Białostocczyźnie w okresie powojennym byłoby nie do zniesienia..."

Kto by strzelał do kobiet i dzieci? Kto by gwałcił dziewczyny?


Przypomnij mi Edzio, w obronie której wioski na Białostocczyźnie poległ "Bury"?


"Michalkiewicz powiedział ogólnie o żołnierzach podziemia niepodległościowego ( Wyklętych czy Niezłomnych ) ."

Zgadza się. A ja napisałem, że obok kości bohaterów, można tam natrafić na kości świni. Po wojnie komuniści nie mieli zbyt wielkiego szacunku dla bohaterów, których sami mordowali. Wrzucić bohatera i świnię do jednego grobu to dla nich jak splunąć.

Ale wyciągnąć kości bohatera i świni i powiedzieć, że są sobie równi to już tylko parę osób potrafi. Art2deco, EdoZChabzin, ONR-y.


"Ale każdy może wierzyć w co chce min na tym polega demokracja."

I chyba do tego to się sprowadza Edzio. Do twojej niezachwianej wiary, że można gwałcić dziewczyny i strzelać do kobiet i dzieci w imię... No właśnie Edzio. W imię czego gwałci się dziewczyny?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 16:03  
Cytuj
PZP2 Ja już przeczytałam książki JTG i obejrzałam te wszystkie arcydzieła filmowe. Wiemy czemu służą, kontynuuj,,,

Te mapki to mapa oglądalności Sekielskiego, no i znowu bęc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 375
Dołączył: 5 Paź 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 16:07  
Cytuj
@art2deco

"Ja już przeczytałam książki JTG i obejrzałam te wszystkie arcydzieła filmowe. Wiemy czemu służą, kontynuuj,,,"


"Smoleńsk"?

Tak. Wiemy czemu służą.


PS. W sumie wiem po co pojawiło się takie arcydzieło jak "Smoleńsk".

Ale po co z bydlaka robi się bohatera?

Czemu to ma służyć?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 17:47  
Cytuj
CYTAT
Nie wiem czy byś go popierał czy nie, tego nie sprawdzimy a ja uważam że stadion jest potrzebny bo na tym gruzowisku co było to wstyd kogoś przyjmować i wiem że kwota 55 mln, nie jest kwotą jakąś przesadną. Przy czym pisząc o 55 mln nic nie mówisz o tym ile dopłaca Ministerstwo Sportu oraz ile będzie zwrotu z podatku vat.


No ile dopłaca ministerstwo? I ile tego zwrotu z podatku VAT? Pisz konkretnie jak posiadasz taką wiedzę.

O kosztach utrzymania dowiemy się dopiero po otwarciu.


Taka ciekawostka z partyjnej propagandy umiech

Obrazek

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 18:42  
Cytuj
CYTAT
Piękny wykład dla dzieci, może cię zrozumią na lekcji. Skorpion to byl tylko przykład z mojej strony a takich porzuconych projektów
bylo dużo więcej i nie jak to nazwałeś za "nocnej zmiany " a za czasów "dziennej zmiany" AWS ateraz PIS. Po co miał by być kompatybilny z F-16? Dlaczego ta twoja "dzienna zmiana" porzuciła projekty dla samolotów przeznaczonych przez właścicieli na złom? Nie wiem czy pamiętasz, że te twoje super F-16 nie mogły dolecieć do Polski bo ulegały awariom? Dalej uważasz, że kontynuacja projektu dla przestarzałych złomów to sukces MON?
A jak w temacie darowanych śmigłowców podarowanych przez naszych przyjaciół z USA? Jakoś dziwnie zamilkłeś. Przez takich fanatyków jak ty zawsze będziemy pucybutami Jankesów.


Zachowujesz się jak dziecko - więc wykład dostosowany do twojego poziomu.A i tu istnieje ryzyko że nie zrozumiałeś wielu pojęć.potluczony
Zarzuciłeś mi niewiedzę w temacie Skorpiona - to bardzo zabawne.
Sądzę, że nie miałeś pojęcia o faktach, które ci przedstawiłem.

Nie zrozumiałeś pojęcia kompatybilności szkoleniowej - nie ma się co dziwić.

Co to jest "moja dzienna zmiana"?:szok:
Co porzuciła "moja dzienna zmiana"? :szok::szok:

Pamiętam co się działo z F-16. Myślisz że to coś nadzwyczajnego? potluczonyJak widać nie czytałeś artykułu który ci poleciłem - za trudny?

Tak. - Zakup F-16 było bardzo dobrym posunięciem.
W temacie podarowanych śmigłowców - jak pisałem wcześniej -link nie wchodzi.sciana

Ależ ty jesteś "merytoryczny".potluczonysmiech2

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 19:02  
Cytuj
Widzę, że jak zawsze czytanie ze zrozumieniem nie jest i nigdy nie było twoją mocną stroną ale za to masz w sobie zakodowany fanatyzm. Jak nie wiesz co to "dzienna zmiana"wiec ci tłumacze to ta przed nocną a chyba dużym dzieckiem to jesteś ty bo, że jesteś dzieckiem widać po twoich wpisach. Wszechwiedzący w każdym temacie mirek777. Zstaw Skorpiona i wypowiedz się w temacie darowanych śmigłowców. Czego taki wielki przyjaciel nie dał ich nam? PIS zerwał umowe z francuzami i nie potrafił wynegojować śmigłowców od USA, brawo ty i twój jarek.
Uważasz, że zakup złomu jest lepszym interesem niż opracowanie a wręcz dopracowanie projektu własnego jest gorsze - bardzo mądry jesteś. Tak z ciekawości czym jeździsz? Starym gratem z 90 lat bo lepszy od nowego? Ogarnij się i wyraź swoją opinie o jankesach a nie unikaj niewygodnego tematu.
Aleś ty mało "merytoryczny".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 19:15  
Cytuj
No dobra jasiu - a teraz poproszę coś z sensem i merytorycznego. good

Przypominam - link o śmigłowcach nie wchodzi. potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 19:41  
Cytuj
No dobra mirek777 - a teraz poproszę coś z sensem i merytorycznego.
Masz następny link:
https://kresy.pl/wydarzenia/grecja-otrzymala-nieodplatnie-uzywane-amerykanskie-smiglowce/
Jak się okazuje nie tylko Grekom zrobili prezent. No ale dla ciebie to fake news sponsorowany przez przeciwników twojej sekty PIS
Taki cwaniak jesteś a nie potrafisz znaleźć w sieci artykułu. Wystarczy wpisać tytul w google, to tak na przyszłość.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 20:18  
Cytuj
PZP2, kontynuujcie na Odrze w Świętokrzyskiem ale, Dalej jest Noc,,,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 20:22  
Cytuj
No masz rację.
Wredni amjerykańce przekazali im to za darmo - a nam karzą płacić.

Wydaje mi się, że w tej sytuacji należy zmusić Amerykę, by zamówiła w Mielcu ze 30 tych śmigłowców i następnie dała je nam za darmo.
Musimy jak najszybciej wyjść z NATO. Musimy wejść w sojusz z Rosją.zaklopotany

potluczony

A może to był gratis bo:
- Śmigłowce Bell OH-58D kosztowały ich i tak 58mln dolarów
- Grecja kupiła 10 ciężkich śmigłowców Boeing CH-47D Chinook od armii Stanów Zjednoczonych za kwotę 125, 8 mln dolarów.
- Grecy już mają od USA 155 samolotów F-16 i zmodernizują je za 1,7-2 mld dolarów
- kupili 3 szt MQ-9 Reaper za około 50 mln dolarów
- kupili w sumie 20 śmigłowców Apache

Tyle znalazłem na szybko.

I powiem ci tyle - jak będziemy robić takie zakupy - to i gratisy - używki z demobilu nam się dostaną.

Dodatkowo - USA negocjuje prawdopodobnie przeniesienie swojej strategicznej bazy wojskowej z Turcji do Grecji...

Zaorane.potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 20:27  
Cytuj
No tak,,,, piękna robota Mirek umiech Myślisz że wystarczy?

https://www.quotationof.com/images/stupidity-quotes-5.jpg

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 20:43  
Cytuj
A co mi tam...good

Polska otrzymała w ramach programu Excess Defense Articles (EDA):
- 2 Fregaty rakietowe typu Oliver Hazard Perry
- 5 samolotów transportowych C-130E Hercules
- 45 pojazdów MRAP typu M-ATV,


Też tak na szybko.ok

Biedny jasiu.potluczony

Aha - nie wiem czy to aktualne - ale Grecy też planowali zakup F-35...

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 20:55  
Cytuj
Czytaj człowieku ze zrozumieniem ja pisałem o śmiglowcach i nie tylko w Grecji. My oczywiście według ciebie nie pokryliśmy kosztów dostawy, amerykanie ją pokryli.
"Musimy jak najszybciej wyjść z NATO. Musimy wejść w sojusz z Rosją" to twoje słowa ja tego nie powiedziałem.
Oni nie zamówią u nas śmigłowców tylko mogą na nas zarabiać sprzedając nam złom. Ciekawe czy na czas dostarczą nam wystarczającą ilość amunicji jak nas ktoś(Rosja) zaatakuje, bo wsparcia nam udzielą jak 1939 roku mocarstwa zachodnie.
Jedynie w drugim twoim zdaniu zgadzam się z tobą a reszta to bzdury i przy braku słów jakieś emotki.
Biedny mireczek777 ja wyobraź sobie jestem bogaty i ne tylko finansowo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 21:05  
Cytuj
Buaaahahahahaha

No cóż.

Jak widać, nic nie rozumiesz, nic do ciebie nie dociera.
Ale ubaw. potluczony

Dobre. Dzięki jasiu - dzięki tobie uśmiałem się dziś wieczorem aż mnie brzuch rozbolał.good

Biedactwo.potluczony

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10502
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 21:08  
Cytuj
Zaraz przekona forum czy jest z tego dumny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 11 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 21:13  
Cytuj
Andrzej
Ministerstwo doplaca 15 milionów zlotych zwrot podatku to okolo 7 milionów czyli razem 22 miliony zlotych czyli koszt to jakies 30 milionow za stadion z oswietleniem i podgrzewana murawa plus boiska treningowe to naprawdę nie tak dużo a koszty za stadion jak powstanie? Jak w ten sposób będziemy myśleć to lepiej nic i nikomu nie budujmy bo sie nie opłaca i siedzmy na dupie i czekajmy nie wiem na co.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 19 Lip 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 21:13  
Cytuj
Buaaahahahahahabuaaahahahahahabuaaahahahahahauaaahahahahahabuaaahahahahahabuaaahahahahahabuaaahahahahahabuaaahahahahahabuaaahahahahahaha

Dobre. Dzięki tobie uśmiałem się dziś wieczorem aż mnie brzuch rozbolał, ale ubaw poprawiłeś mi samopoczucie na wieczór biedny biedaczku. Dam ci rade podyskutuj z nachtem obecnie go123 reprezentujecie ten sam poziom umysłu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 21:16  
Cytuj
Wiesz że odstawiasz żałosną dziecinadę?
Rozum 4-latka. Zachowania 4-latka.


Nieeeee.

4-latki nie wiedzą, że są 4-latkami. potluczony

Nie wiesz.potluczonyok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 761
Dołączył: 15 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 22:48  
Cytuj
Mirek777, masz magiczny dar przyciągania wariatów ok I potwierdza się teoria o wzajemnym przyciąganiu się przeciwnych biegunów.

„Chcesz udowodnić głupotę feministki, pozwól jej mówić”.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 833
Dołączył: 4 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 30 Maja 2019r. 23:45  
Cytuj
Ceny energii miały być zamrożone przez cały 2019 r., ale nie będą. Od lipca rynkową stawkę za prąd zapłacą duże firmy, a w 2020 r. prawdopodobnie wszyscy

To już oficjalne. Pomysł premiera Mateusza Morawieckiego i ministra Krzysztofa Tchórzewskiego, ministra energii, by na cały 2019 r. zamrozić ceny energii w Polsce, trafił do kosza. Przedstawiciele Ministerstwa Energii (ME) poinformowali w środę w Sejmie, że zamrażarka będzie działać tylko do końca czerwca. Od 1 lipca średnie i duże firmy będą płacić rynkowe ceny energii.


Było fajnie ale się skończyło.

pb.pl

***** ***
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 31 Maja 2019r. 08:09  
Cytuj
CYTAT
Andrzej
Ministerstwo doplaca 15 milionów zlotych zwrot podatku to okolo 7 milionów czyli razem 22 miliony zlotych czyli koszt to jakies 30 milionow za stadion z oswietleniem i podgrzewana murawa plus boiska treningowe to naprawdę nie tak dużo a koszty za stadion jak powstanie? Jak w ten sposób będziemy myśleć to lepiej nic i nikomu nie budujmy bo sie nie opłaca i siedzmy na dupie i czekajmy nie wiem na co.


Budujmy to na co nas stać i co jest nam potrzebne. Nadal uważam, że stadion jest za drogi.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11615
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Maja 2019r. 08:22  
Cytuj
Goodman.

PiS robi rozdawnictwo - źle.
PiS nie robi rozdawnictwa - źle.

"Jeszcze do 2008 roku Polska była traktowana jako światowy lider ograniczania emisji CO2. Wszystko pozmieniało się kiedy władzę przejęła ekipa PO, która dość bezrefleksyjnie zaakceptowała unijne propozycje, aby poziom redukcji emisji CO2 liczyć nie na bazie danych z roku 1988 (wynikających z Protokołu z Kioto i stawiających Polskę w korzystnej sytuacji), ale na bazie danych z roku 2005 (korzystnych dla państw "starej UE"). Efekt? Koszty produkcji prądu w Polsce są właśnie windowane do niespotykanych poziomów.


Głównym czynnikiem, który dziś winduje koszty produkcji prądu w Polsce jest unijny "podatek" związany z emisjami CO2 do atmosfery."

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2219
Dołączył: 20 Lip 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 31 Maja 2019r. 08:28  
Cytuj
CYTAT
Ceny energii miały być zamrożone przez cały 2019 r., ale nie będą. Od lipca rynkową stawkę za prąd zapłacą duże firmy, a w 2020 r. prawdopodobnie wszyscy

To już oficjalne. Pomysł premiera Mateusza Morawieckiego i ministra Krzysztofa Tchórzewskiego, ministra energii, by na cały 2019 r. zamrozić ceny energii w Polsce, trafił do kosza. Przedstawiciele Ministerstwa Energii (ME) poinformowali w środę w Sejmie, że zamrażarka będzie działać tylko do końca czerwca. Od 1 lipca średnie i duże firmy będą płacić rynkowe ceny energii.


Było fajnie ale się skończyło.

pb.pl



A to prawdopodobnie to tak że chyba na pewno czy raczej na 100%?umiech

Jest tu jeden taki co w zeszłym roku pisał że na pewno zapłacimy więcej w obecnym...smiech2


Obrazek

https://m.facebook.com/TygodnikNIE/photos/a.147835212024945/1449520261856427/?type=3&source=48&ref=opera_for_android_speed_dial

Misiek ewidentnie postawił na złego konia...

Każdemu kto uważa ,że ludzka głupota ma ograniczenia zalecam posty Banana!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 735 736 737 738 739 740 741 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »