NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Muzyka, Imprezy »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 »
WOŚP - Mity i fakty, Inna strona medalu:
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2011r. 12:01  
Cytuj
Napisz, że nie umiesz sobie poradzić z odpowiedzią, a nie że ktoś zarzuca Ci kretynizm. Jak się nazywa brak podstawowej wiedzy? mądrość? kretynizm

Po za tym nie zmieniaj tematu kto piętnował Kukiza a kto nie, bo nie o tym była mowa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2011r. 12:01  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2011r. 21:49  
Cytuj
CYTAT

Kamerzyści TVP pracują dla TVP a nie dla Owsiaka, i to TVP im płaci. Nieważne czy wysyła ich na konferencję prasową polityków, do jakiegoś wypadku czy na koncert WOŚP. Co tu ma Owsiak do gadania.

Straż pożarna tak samo, gdzie są potrzebni tam jadą i nie wołają np. od właściciela spalonego budynku kasy za akcję. Im płaci państwo.

CYTAT
Tutaj śmiem twierdzić, że jesteś po prostu kretyn. A Państwo to kto, jak nie podatnik? Porównywać interwencję w ramach pracy, a pracę ponad godziny, to już mistrzostwo.

1.
Instytucje takie jak straż, pogotowie czy policja utrzymujemy po to by korzystać z ich usług między innymi właśnie w takich okolicznościach. Obsługa takich happeningów jak procesje, strajki, uliczne manifestacje i inne ogólno-społeczne zdarzenia jest z góry wkalkulowana i należy do palety obowiązków tychże organizacji. Pełnią one rolę służebną społeczeństwu a impreza WOŚP niewątpliwie ma charakter ogólno-społeczny.
2.
TVP? Pokazuje co ludzie chcą oglądać.
Przykład: Pokazują pożar lasu. Czy Kamerzyści w razie takiego zdarzenia winni być opłacani przez nadleśnictwo czy przez podpalacza złapanego przez organy ścigania? Chyba chybiłem ty wliczył byś to do kosztów pożaru.

Jak nazwać kogoś kto wyciąga tak daleko idące insynuacje? Sam siebie określ, jesteś w tym dobry.

Mam dla ciebie myślenie zastępczeumiech

ad1. Wliczasz to w koszty szkoleń tychże instytucji. Szkolenia te są lepsze od standardowych i są ich uzupełnieniem bo nabyte doświadczenie wynika z realnej a nie symulowanej sytuacji.
ad2. Wliczasz to w koszty edukacji społeczeństwa pod względem pomocy drugiemu i wrażliwości na ludzkie tragedie.

Kukiz ssie pałkę i trzepie dywan.

Homo res sacra homini /Człowiek człowiekowi świętością/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2011r. 07:50  
Cytuj
Instytucje takie jak straż, pogotowie czy policja utrzymujemy po to by korzystać z ich usług między innymi właśnie w takich okolicznościach.

tak, tak, policja jest od tego aby zabezpieczać każdą imprezę. co innego jest wysłać jeden - dwa radiowozy, a co innego postawić w gotowości większość policjantów, ale dla ciebie to pewnie bez różnicy. Ciekawe po co są firmy ochroniarskie skoro mamy policję, proste i genialne jak na Ciebie :]

Przykład: Pokazują pożar lasu. Czy Kamerzyści w razie takiego zdarzenia winni być opłacani przez nadleśnictwo czy przez podpalacza złapanego przez organy ścigania?

jedzie w ramach godziny swojej pracy, to po pierwsze, a po drugie skoro uważasz iż płacą mu za to extra i nie jest to w jego godzinach pracy, to niech Owsiak też zapłaci jak kogoś chce mieć u 'siebie', a jeśli ten ktoś nie chce, to niech go za to nie krytykuje, bo on za darmo też nie 'gra'. kolejny który nie rozumie co to jest normalny czas pracy, a nadgodziny

to moze przyjdziesz do mnie z własnym sprzętem i farbą i pomalujesz mi mieszkanie za darmo, wliczysz to sobie w koszty wzajemnej pomocy? :]będziesz miał realne doświadczenie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 71
Dołączył: 29 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2011r. 08:35  
Cytuj
a ja mam takie pytanie czy za zabezpieczenie wszelkich pikników przez policję, straż czy pogotowie organizowanych przez kler w klasztorze czy pod starym kościołem to płacą organizatorzy? Tak się składa że pracowałem w straży i zawsze wszelkie imprezy zabezpiecza się w godzinach pracy a nie nadliczbowych. Naprawdę thorongil na podstawie twoich wpisów twierdzę że na tym forum nie ma większego hipokryty. A tak na marginesie jeśli już to rozlicz również te służby mundurowe, które w godzinach służbowych uczestniczą w pielgrzymkach, mszach i tym podobnych gusłach. A podobno żyjemy w państwie świeckim. I nie pytaj mnie o linki bo wystarczy wejść na strony pracowników policji lub straży i poczytać co mają oni do powiedzenia. Adresów nie podaję bo przecież jesteś wystarczająco oczytany i bystry aby je znaleźć

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2011r. 09:40  
Cytuj
to jest co innego ^^ jeden czy dwa radiowozy :]
a z nagonka to bylo ostro przecie owsiak popieral kilka razy slowa holdysa ktory o spiewakach wolajacych flote mowil "to zdemoralizowane ch...je nie podam im reki" :] teraz jest nagonka na malenczuka ktory tez zawolal :]
stalowa wola czyta pudelka xD :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2011r. 11:11  
Cytuj
sanitariusz102, tak sanitariusz, byłeś w straży ale chyba na jawie. inaczej wg ciebie to normalny dzień, a więc samochody i ludzie zabezpieczają imprezę, a w 'remizie' pusto, bo przecież stan liczbowy jest jak w zwykly dzień pracy? brawo
Adresów nie podajesz, strażakiem byłeś, a każesz szukać, widać sam nie wiele masz do powiedzenia.
Jak w Stalowej jest mecz to ta większa ilość funkcjonariuszy to pewnie efekt normalnych godzin pracy i rozmnożenia.

ifeelgood, nie trzeba czytać pudelka, wystarczy onet.pl, najpierw było o szpitalu, a później o artystach. Hołdys publicznego listu nie wysyłał do Pudelka, tak samo jak Kukiz odpowiedzi. Hołdys, czy to nie ten co chciał grać w czasie 3 dniowiej żałoby narodowej bo musi z czegoś żyć? Widać innych piętnuje, a sam nie odpuszcza.

Kukiz miał rację, trzeba tylko zmodyfikować jego wypowiedź i powinna brzmieć: o orkiestrze mów albo dobrze, albo zamilcz. taki przymus

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2011r. 11:39  
Cytuj
thorongil ja zdaje sobie sprawe ze mozna czerpac z roznych zrodel ^^ to bylo na rozluznienie, ale dobrze ze na nowo wprowadziles powage i wyprostowales klapy ^^

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 71
Dołączył: 29 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2011r. 12:31  
Cytuj
oj thorongil na jawie to się tobie wydaje że wszystkie rozumy pozjadałeś. Twoje odpowiedzi utwierdzają mnie w przekonaniu że jesteś hipokrytą i to straszliwie zadufanym w sobie. Co ma to kim byłem do tego że każę ci szukać tak jak to ty robisz prawie w każdym swoim wpisie? Człowieku to ty masz niewiele do powiedzenia w niektórych tematach i piszesz jakieś bzdury tylko po to aby twoje było na wierzchu. Czego się nie odniesiesz do tego kto zabezpiecza kościelne imprezy? Tylko jedną stronę widzisz? A przy następnej imprezie to zadzwoń na strażnicę lub pogadaj ze strażakami to ci powiedzą czy pracują nadliczbowo. Ale po co wykazać trochę wysiłku najlepiej to opluć i nawymyślać w pseudonaukowych wynurzeniach. I po raz kolejny mnie utwierdzasz że jak brak ci argumentów to zaczynasz robić osobiste wycieczki pod czyimś adresem. To odpowiem ci w podobny sposób, że o ile jest to prawdą co pisałeś parę miesięcy temu że masz dzieci to radzę ci nie przyznawaj się im pod jakim nickiem piszesz bo jak kiedyś sobie poczytają twoje "mądre" wypociny to sie ze wstydu spalą. I tak jak ci już ktoś kiedyś na tym forum napisał to powtórzę "ignorować trolla". Tyle w temacie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2011r. 13:53  
Cytuj
Sanitariusz - nowicjusz czy jeden z dyskutantów pod nowym nickiem ??

Jeżeli masz do kogoś pretensję o osobiste uwagi to miej tych pretensji po równo i obiektywnie. w tym temacie masz przykładów do cholery.

Nie będę wymieniał kto z tych osób mi naubliżał bez merytorycznej dyskusji w temacie. No i oczywiście ze względu na to, że śmiałem mieć odmienne zdanie.

Ale nadal czekam na sensowne odpowiedzi z postu 1.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 324
Dołączył: 10 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2011r. 20:58  
Cytuj
Kto jest dla Was bardziej wiarygodny, caritas czy wosp ?.
Która strona jest czytelniejsza?.

http://www.caritas.pl/
http://www.wosp.org.pl/fundacja

Pozdrawiam Mosiek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2011r. 10:43  
Cytuj
sanitariusz102, po pierwsze dlaczego mam szukać po forach skoro podałeś się za strażaka (byłego)? czyżbyś był nie wiarygodny dlatego odsyłasz gdzie indziej bez podania źródła? na to wygląda. po drugie zadałem pytania odnośnie wośp i napisałem wyraźnie, iż jeśli ktoś chce porozmawiać o caritas czy kościele to niech założy osobny temat, chętnie podyskutuję. masz problem ze zrozumieniem tego? czy może jest tak jak wspomniałem, pytasz o Owsiaka i dostajesz odpowiedź: Rydzyk, pytasz o WOŚP i dostajesz odpowiedź: Caritas/pielgrzymka/ impreza kościelna
Widać tobie w OSP nie płacili i masz problem, tak samo jak za imprezę kościelną :]
Nieumiejętność poradzenia sobie z prostymi pytaniami i faktami towarzyszącymi temu tematowi musi być dla Ciebie bardzo bolesne.

Widzę że musi Ci bardzo brakować argumentów skoro czepiamy się już dzieci i próbujemy przemycić je do tematu WOSP :]Już nie tylko trzeba szukać po forach, dzwonić po strażnicach, pytać o pielgrzymki, ale teraz trzeba jeszcze wciągnąć dzieci :]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 13 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2011r. 11:36  
Cytuj
CYTAT
pytasz o WOŚP i dostajesz odpowiedź: Caritas/pielgrzymka/ impreza kościelna
Słuszne porównanie, bo pokazuje dobitnie że w tym całym sporze nie chodzi o fakty tylko głowna osia jest swiatopogląd. Bo dlaczego osoby które wypomianja jakies stosunkowo niewielkie pieniadze przekazane na imprezy WOSP nie zajakną sie na temat milionów złotych jakie dostaje Caritas z budżetu państwa? Ta organizajca tez ma grzeszki na sumieniu a obraca pieniedzmi z naszych podatków. No tak, ale Caritas jest katolicki i to już jest jego immunitetem.
.
I takie gadanie, ze nie mozna juz WOSP skrytykowac to juz jakis żart. Na jaka organizacje jest taka nagonka jak na okriestre Owsiaka? Ilu kwestujacych jest atakowanych czynnie i słownie przez moherowych przeciwnikow WOSP? Sam to widziałem na własne oczy. Jakos nie słyszałem o tym aby w takiej skali ktos zachowywał sie tak w stosunku do wolontariuszy z organizacji Ochojskiej czy Caritasu. Na ilu mszach prowadzonych przez fanatycznych duchownych Owsiak jest obrzucany błotem? Ci sami duchowni nie zajaknął sie na temat kolegi z branży - pedofila. Ale my ludzie tacy jestesmy, że błedów w sowim ogrodku nie zauwazamy a gdy kogos uważamy za wroga to sytuacja normalna u nas w jego przypadku jest czynem godnym napietnowania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 71
Dołączył: 29 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2011r. 20:19  
Cytuj
thorongil chcesz zgrywać oczytanego i mądrego człowieka ale naprawdę jesteś kimś poniżej .... nie zauważyłeś że nigdy nie odpowiesz na pytanie tylko cały czas atakujesz? mówiłem piszesz tylko po to żeby twoje było na wierzchu. A to już zaczyna być zabawne. Dlaczego masz szukać? a po to żeby pokazać jaki jesteś oczytany. No chyba że twoje czytelnictwo kończy się na blogach prawicowych oszołomów co już nie raz udowodniono ci na forum. Potrafisz stawiać zarzuty to odpowiedz na postawione tobie pytania bo do chwili obecnej na żadne nie odpowiedziałeś ( tak jak o linki do rozliczeń finansowych caritasu ani na to kto i za ile zabezpiecza kościelne imprezy). No chyba że masz problem ze zrozumieniem prostych pytań a to jest tak jak sam kiedyś napisałeś "kretynizm". Czy mi i innym strażakom płacili to jest nasza sprawa i obrażaj nas swoimi wynurzeniami. Ja sobie radzę z prostymi pytaniami a ty wprost przeciwnie. A co do dzieci to ci napisałem że jeżeli ty robisz osobiste wycieczki do innych to oczekuj tego samego. A argumentów mi nie zabraknie bo wy sami - katolicy co dziennie dostarczacie ich w nadmiarze. I na koniec jeszcze jedno proste pytanie. Może nie sprawi ci trudności aby na nie odpowiedzieć: kto płaci za zabezpieczenie imprez organizowanych przez kler w Stalowej Woli?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2011r. 21:10  
Cytuj
sanitariusz102 i thorongil zaczyna się to robić nudne najlepiej spotkajcie się na neutralnym gruncie i albo dajcie sobie po razowi albo napijcie się piwa na koniec podajcie sobie łapkę i będzie dobrze.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2011r. 16:08  
Cytuj
Kochany były strażaku Sam. Każda większa impreza jest zabezpieczana albo posiłkami z zewnątrz albo poprzez nadgodziny. Ponieważ mieliśmy doczynienia z imprezą ogólnopolską więc nie mogło być zabezpieczenia z zewnątrz. Nie muszę googlować jak Ty, nie muszę chodzić po forach aby wiedzieć co piszą inni. Forum nie jest dla mnie żadnym źródłem wiedzy, ani blog napisany przez anonimowego klienta, może dla Ciebie to źródło wiedzy .
Kochany były strażaku, wiedzę swoją opieram o rozmowy z funkcjonariuszami m in byłymi komendantami: tj Stalowej Woli Komendant Policji pan Śmiech oraz były Komendant Policji w Tarnobrzegu pan Matys. Do tego dochodzą funkcjonariusze z którymi mam styczność po przez wykonywaną swoją pracę. Nie przyszło Ci do głowy iż inni nie muszą korzystać z blogów, a korzysztają z doświadczeń? Pewnie, nie, skoro podajesz się jako były strażak, a nie masz nic do powiedzenia prócz propozycji odwiedzenia blogów czy stron.
No to odwiedźmy te strony.
Strona Policji i Urzędu Wojewódzkiego w Lubuskim, mówi np. odnośnie np. Woodstock:

„Zabezpieczenie imprezy kosztowało policję, straż pożarną i inne służby ok. 431 tys. zł. Liczba policjantów i funkcjonariuszy innych służb to ok. 1,7 tys. osób, które były wyposażone w 302 pojazdy i innego rodzaju sprzęt. Teren festiwalu był także monitorowany przez dwa samoloty”.

I co za darmo, w normalnych godzinach pracy ?

Pytasz o imprezy Kościelne, ok., porównajmy. Woodstock to ok. 300 tys ludzi, dla porównania pielgrzymki na Janą Górę też są w liczba 300-500 tys np. Radio Maryja. Po pierwsze nie ma zabezpieczenia. Dziwne? Nie, służby medyczne rekrutują się głównie z uczestników pielgrzymki tj lekarze, sanitariusze, pielęgniarki itd., dysponują również własnym taborem pojazdów. Mają również służby porządkowe np. straż jasnogórska, czy własnych porządkowych. Policja zabezpiecza tyle co na skrzyżowaniach, ale własnymi środkami, nie trzeba zwiększać ich liczebności po przez funkcjonariuszy z zewnątrz lub 'nadliczbowych'.

Masz inne dane? Przytocz!

Jakie było zabezpieczenie drogi krzyżowej ulicami Stalowej Woli 2 lata temu w której uczestniczyło ok. 10 tys ludzi? 2-3 radiowozy i to tylko w miejscach skrzyżowań. Straży nie było (wyżej też nie było). Boże Cialo, widziałeś straż? Bo ja nie, znowu 2 radiowozy z drogówki i tyle.

Napisz mi ile kosztowała ogólnopolska zbiórka prowadzona przez Caritas na rzecz powodzian (zebrana kwota 45 mln)? Czy tego dnia w parafiach były jakieś zabezpieczenia? Nie, po każdej Mszy św wychodził gość z puszką i tyle, a więc żadnych środków finansowych. Żadnej reklamy, żadnej energii, żadnego sprzątania śmieci.

Pewnie nie napisali tego na blogach, ale wiesz, między nami, ludźmi rozmawiamy o tym. Może dla Ciebie Śmiech czy Matys to kłamca, ale dla mnie ludzie z którymi można stanąć twarzą w twarz, a nie jak w Twoim przypadku gapić w blog anonimowego internauty. Tak samo jak twarzą w twarz z funkcjonariuszami. I nie pisz że obrażam strażaków, bo o nich nie pisałem, a o Tobie. A to bardzo duża różnica.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2011r. 16:11  
Cytuj
lester, jesteś bardzo dobrym przykładem jak wpoić w życie to zdanie: "pytasz o WOŚP i dostajesz odpowiedź: Caritas/pielgrzymka/ impreza kościelna"

gratulacje, że potrafiłeś wpleść jeszcze między wiersze pedofilię i budżet,ale zapomniałeś o kodzie leonardo da vinci.

PS Skoro to takie mohery, to po co wyciągasz łapkę z sanitariuszem z puszką pod Kościołem, na terenie parafii? Bo gdyby nie te mohery, to suma zebranych pieniążków na WOŚP byłaby nie wielka - taka prawda.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2011r. 16:35  
Cytuj
Kochany były strażaku, wiedzę swoją opieram o rozmowy z funkcjonariuszami m in byłymi komendantami: tj Stalowej Woli Komendant Policji pan Śmiech oraz były Komendant Policji w Tarnobrzegu pan Matys.

W tym zdaniu należy się wyjaśnienie, iż nie była to rozmowa dotycząca konkretnie WOŚP, a ogólnie imprez wymagających zwiększonego stanu zabezpieczenia w danym dniu.

"Jak co roku podczas finału WOŚP ulice patrolować będzie więcej policjantów" źródło echodnia.eu - stąd wniosek że wypowiedź dotyczy również WOŚP

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 71
Dołączył: 29 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2011r. 18:32  
Cytuj
thorongil widzisz człowieczku nie potrafisz napisać żadnego postu żeby nie robić osobistych wycieczek. Po pierwsze to tobie nie raz udowodniono że twoje informacje zaczerpnięte są z blogów. Po drugie znowu nie otrzymałem informacji kto zabezpieczał kościelne pikniki w Stalowej Woli. Straż klasztorna?! Jeśli piszesz o Woodstock to nie zapominaj że jak zwykle kler przypiął się do tej imprezy organizując Przystanek Jezus. Jego służby porządkowe nie obstawiały? A ile znowu policji zabezpieczało WOŚP w Stalowej Woli że tak cię to boli?Więcej niż dwa radiowozy? I jeszcze raz ponowię prośbę: podaj mi link do strony rozliczeń finansowych zbiórek organizowanych przez Caritas. Bo o ile nie zauważyłeś to na stronie WOSP jest coś takiego. I czytaj ze zrozumieniem to co ktoś pisze. Ciekawe do znajomości jeszcze z kim niedługo się przyznasz aby tylko komuś dokopać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2011r. 19:11  
Cytuj
skoro mi udowodniono że piszę z blogów to przytocz choć jeden, a nie rzucasz słowa na wiatr? Nie bądź gołosłownym tylko podaj ten fakt. Linków nie umiesz podać, blogów z ktorych ponoć korzystam też, ale manipulowac owszem, umiesz.
Dwa, osobiste wycieczki to Twoja specjalności+wciąganie do tego dzieci, a więc rodziny. Gdy nie umiesz odpowiedzieć to manipulujesz tekstem.
Co do otrzymania informacji, to wybacz ale chyba Ty nie dajesz odpowiedzi w temacie WOŚP? Czy może ja jestem w temacie "kościelna impreza" ? Dałem Ci jasną odpowiedź - pomimo tego - bo rzecz nie w tym kto zabezpiecza, ale kto ponosi dodatkowe koszty. Patrz post mój nr jeden. Czytaj mniej blogów, a więcej postów rozmówców z ktorymi piszesz. Nie jesteś na blogu :]
I jeszcze jedno, nie chodzę na kościelne pikniki, jednak mam 100% pewność iż nie są to dodatkowe koszty. Za to Ty chodzisz jak mniemam i napiszesz zaraz jakie to są. Napisz! Ciekawe jak to jest że tak małym nakładem zbierają - piknik w Rozwadowie - tylko połowę mniej niż WOŚP :]

Jego służby porządkowe nie obstawiały? Nie, nie obstawiły. Nie napisali na blogu, że to nie podchodzi pod organizację Woodstock? Niestety tam nie dochodzi do kradzieży, ani handlu narkotykami czy bójek. Nie interweniuja tam służby medyczne ok 2 tysięcy razy. I co najwazniejsze nikt nie niszczy składów pociągów, ani nie wypada przez drzwi jadących składów.

Na stronach Caritasu też są rozliczenia. Caritas nie rozlicza się jako całośc a jako oddziały. Tyle lat o tym mowa i wciąż brak podstawowej wiedzy? Już nawet tu zostało to wspomniane w ktorymś z postów.

Cieszę się że sobie nie poradziłeś z moimi przykładami, to właśnie jest WOŚP

PS Dzięki za link do WOŚP, najbardziej podoba mi się info o kosztach Woodstock, tj że jest organizowany za pieniądze od sponsorów, po czym w rozliczeniu ze zbiórki za 2009 roku możemy przeczytać iz oprócz sprzętu czy kursów edukacyjnych wliczono również Woodstock (ponad 2 mln) No to ładny sponsoring+koszty z budżetu państwa.

Odpowiedz choć raz na temat!


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Sty 2011r. 20:32  
Cytuj
thorongil a z czego utrzymuje się Caritas? Na przykład taki oddział Sandomierski? Ile miał dotacji w zeszłym roku. Policja obstawia wszystkie masowe imprezy to należy do ich obowiązków.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2011r. 21:18  
Cytuj
Oczywiście że należy do ich obowiązków (ustawa), co nie oznacza że nie należy pytać o koszty takiego przedsięwzięcia, bo może okazać się iż cała ta impreza kosztuje niewiele więcej niż dochód. Łącznie z innymi kosztami.
Napisałem o Caritas porównując z ogólnopolską zbiórką, kwota dochodu prawie ta sama, a koszty poniesione jakoś kolosalnie się różnią. Przyrównałem też Woodstock do liczebnie dużej Pielgrzymki, różnica w kosztach też spora.


Nigdy nie czytałem z czego się utrzymują np oddział w Sandomierzu, ani ile miał dotacji. Jak pisze w sprawozdaniu: Caritas Diecezji Sandomierskiej jako organizacja nieprowadzqca dzialalnosci gospodarczej utrzymuje si~ z darowizn pieni~znych od os6b fizycznych i prawnych, jak r6wniez z dotacji otrzymywanych od jednostek samorz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Sty 2011r. 21:36  
Cytuj
Główne wpływy to dotacje z budżetu państwa.
To dane za 2009 rok:

Swiętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach,
Urząd Marszalkowski Wojew6dztwa Swi~tokrzyskiego,
Podkarpacki Urząd Wojew6dzki w Rzeszowie,
Regionalny Osrodek Polityki Spolecznej w Rzeszowie,
Regionalny Osrodek Polityki Spolecznej w Lublinie,
Urząd Miasta w Sandomierzu,
Urząd Miasta w Tamobrzegu,
Urząd Miasta w Nisku,
Urząd Gminy w Modliborzycach,
Urząd Miasta w Janowie Lubelskim,
Urząd Gminy w Jarocinie,
Kuratoria Oswiaty w Lublinie,
Urząd Miasta w Ostrowcu Swi~tokrzyskim,
PFRON Oddzial Swi~tokrzyski, Oddzial Podkarpacki, Oddzial LUbelski,
Caritas Polska,
Ministerstwo Pracy i Polityki Spolecznej,
Powiat Janowski,
Powiat Nizanski,
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich,
Urząd Miasta w Polancu,
Ministerstwo Edukacji Narodowej,
Swi~tokrzyskie Kuratorium Oswiaty,
Minister Zdrowia -Biuro do Spraw Zagranicznych Program6w w Ochronie Zdrowia
(srodki Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego).

A ty się czepiasz, że policja i straż pożarna obstawia imprezy WOŚP. Jak Caritas robi jakieś masowe imprezy to policja i straż też tam jest, normalka. Caritas głównie kasę dostaje z budżetu po kosztach działalności widać, że nie wiele starcza na pomoc "ubogim". Dotacja z budżetu, ochrona z budżetu. Wszyscy płacimy na Caritas nie mamy na to wpływu kasa idzie z budżetu z naszych podatków. Orkiestra robi wielkie halo bo kasę dostaje tylko od ludzi. Ile ludzie wpłacą tyle będzie miała Orkiestra i za tyle kupi sprzętu. Bez dotacji. A ty się czepiasz kosztów w postaci policji i staży.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sty 2011r. 21:51  
Cytuj
Zapomniałeś dodać iż jest to dofinansowanie do placówek np domów dla bezdomnych, leczniczych, terapii itd itd. Wiesz jaki jest koszt w przeliczeniu na jedną osobę np w domu dla bezdomnych? na jedną osobę na jeden dzień to prawie bochenek chleba, teraz zadaj sobie pytanie gdzie woda, energia, bo jakąś higienę trzeba prowadzić, tak samo cos ugotować, opłacić itd

To dużo?

sorry, dla powodzian nie dostali z budżetu i nie robili halo :] To tak jakbym miał prywatną uczelnię i czepiałbyś się że dostaję dofinasowanie z MEN

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Sty 2011r. 22:02  
Cytuj
Nie zapomniałem dodać czekałem aż Ty to zrobisz. W sprawozdaniu nie jest napisane na co są te dotacje nawet nie ma poszczególnych kwot jest kwota ogólna.
Na powodzian nie dostali bo dostali na siebie za coś się musieli odbudować, a działalności w zalanych budynkach nie prowadzili. Nie robili więc wielkiego halo.
Caritas jako fundacja należąca do kościoła czerpie z naszego budżetu pełnymi garściami i to Ci nie przeszkadza. Owsiak mógł by dostać wielomilionowe dotacje z budżetu gdyby tylko chciał. Kilku polityków ogrzało by się przy nim, pochwalił by rząd i kilkadziesiąt milionów by wpadło. Nie robi tego, wybrał inną drogę. Caritas wybrał drogę dotacji z budżetu. Nie dostaje od nas ludzi bezpośrednio tylko pośrednio wszyscy utrzymujemy Caritas. To jest różnica między WOŚP a Caritas.

sorry, dla powodzian nie dostali z budżetu i nie robili halo :] To tak jakbym miał prywatną uczelnię i czepiałbyś się że dostaję dofinasowanie z MEN


Co to za przykład? Jak się jest Caritasem to dotacja się należy? O pomocy dla powodzian już pisałem. Dostali dotacje od gminy na odbudowę budynków.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 480
Dołączył: 7 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2011r. 07:48  
Cytuj
Caritas jako fundacja należąca do kościoła czerpie z naszego budżetu pełnymi garściami i to Ci nie przeszkadza

Jakiego naszego? Ja tam widzę jednostki samorządu terytorialnego i nie widać Stalowej Woli. Jeśli przykładowo Miasto Sandomierz umieszcza kogoś w placówce Caritas i płaci za niego, to uważasz iż jest to z Twoich podatków? Po za tym skąd wytrzasnąłeś ten nagłowke, w sprawozdaniu nie ma go: \"Główne wpływy to dotacje z budżetu państwa. To dane za 2009 rok\" ? Może nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo jest różnica między budżetami samorządów a państowym. Ty nie dokładasz się do budżetu Rudnika czy Jarocina.

Jeśli chodzi o finanse np z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, to każda placówka może ubiegać się o dotację i jest to z tej samej puli pieniędzy dla wszystkich. Przykładowo Ministerstwo przeznacza na I kwartał pulę w wys. 300 tys z czego kwota przydziału na daną placówkę nie może być większa niż 20 tys. Do walki o kasę staje każda placówka czy kościelna czy państwowa. Jeśli masz pretensję o to że kościelna dostaje, to weź tych ludzi sobie pod dach i staraj się Ty o tą dotację, albo niech weźmie sobie miasto czy państwo. Wtedy nie będziesz miał pretensję że dostaje kościół. Tylko coś mi się zdaje iż załatwienie mieszkań dla kilkuset osób to ciut więcej niż owe 90 czy 300 tysięcy z budżetu państwa.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej aż 90 tys
Ministerstwo Zdrowia aż 300 tys
MEN 80 tys

Faktycznie pełnymi garściami. Niektórzy pisali że to kwota kilkunastu milionów. A jakbyś miał problem ze znalezieniem ile i na co dostali to zapraszam na strony ministerstw. Tam zawsze po ogłoszeniu konkursu i zakończeniu jest napisane publicznie kto dostał ile i na co.

Na powodzian nie dostali bo dostali na siebie
Na siebie to znaczy na co? Bo o ile pamiętam w tym zalanym schronisku mieszkali bezdomni, a nie oni. Oni leżą w tych lóżkach, a nie chorzy? Nie słyszałem aby był jakis podział na naszych i waszych, a Ty?

Kończąc Andrzejku nie przeszkadza mi, tak samo jak Tobie i innym rozliczanie Caritas, ile za kolędę, ile na tacę, ile za ślub, chrzest itd itd W ciągu roku macie kilka tematów do rozliczeń, więc pozwolisz że w ciągu całego roku zapytam choc o jedną rzecz Was skoro bierzecie w tym udział. Byłoby sprawiedliwie nieprawdaż?
Tobie jakoś nie przeszkadza iż Fundacja czerpie z finansów publicznych tj budżetów samorządów czy państwa. Chyba nie napisze mi iż fundacja dała kilka milionów aby wykupić czas antenowy w państwowej TVP? Jest zawarte gdzieś w sprawozdaniu ile dały samorządy na organizację albo ile wydała TVP? Nie ma. Jak widzisz w odróżnieniu od Caritas tam jest ile dostali.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Rozrywka, Kultura, Sztuka » Muzyka, Imprezy »