NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Turbosprężarka - gdzie regenerować?, Turbosprężarka - gdzie regenerować?
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2011r. 16:21  
Cytuj
Witam i proszę o opinie i porady dot. regeneracji turbosprężarki. Kto w pobliżu tzn. Rzeszów, Mielec i okolice jest najlepszy w te klocki. Prawdopodobnie siada mi uszczelnienie turbosprężarki i chcę ją całą poddać regeneracji. Znalazłem kilka adresów warsztatów ale nie mogę znaleźć za wiele opinii o nich. Dobrze by było jakby ktoś podał w jakim warsztacie w okolicy STW można zdemontować turbinkę bo warsztaty regenerujące rzadko to robią tylko przyjmują zdjętą.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2011r. 16:21  
Cytuj

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 307
Dołączył: 29 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2011r. 18:55  
Cytuj
kosmal dobra rada jeśli chcesz pojezdzisz i masz troche kasy kup nową sprężarkę... wiem troche zaboli ale bedziesz miał pewność ze pojezdzisz a z regeneracją uda się albo sie nie uda albo pojezdzisz rok i dalej bedzie cos nie tak. Ale Twój wybór podobno ten zakład z mielca jest niezły a jakie autko?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2011r. 20:08  
Cytuj
Volvo V70 2.0T 1997r., dynamika i spalanie w normie ale zaczęła olej puszczać na zewnątrz i trochę do wewnątrz, nie ma tragedii ale nie chcę czekać aż się sypnie. Nie wiem może wytrzyma jeszcze z parędziesiąt tys. km ale ten olej trochę paskudzi. Myślałem o Turbo-lab z Rzeszowa ale w sumie ceny mają wszyscy podobne więc wolę wybrać tego co ma dobre opinie a o nie w ogóle ciężko w necie.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 307
Dołączył: 29 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2011r. 20:46  
Cytuj
cięzko o dobre opinie bo tak jak mówie spręzarki to delikatny temat. I nawwet w super zachwalanym zakładzie moze sie okazac ze po jakims czasie ta sprężarka bedzie dalej ciekła. Regeneracja sprezarki to około 1500 zeta nowa kosztuje pewnie około 2500 więc sie zastanów czy nie dołozyc i iec spokój bo pomysl co bedzie jak po regeneracji za pare tysi znów zacznie lac co wtedy....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2011r. 20:57  
Cytuj
Cena regeneracji - zestaw naprawczy + robocizna waha się w granicach 700 zł (jeśli wirnik jest ok) lub więcej jeśli z fakturą. Jest to standardowa cena za turbinkę z benzyniaka bez zmiennej geometrii. U mnie akurat jest turbina Mitsubishi i tyle mi średnio powiedzieli w 3 zakładach.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 307
Dołączył: 29 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2011r. 21:25  
Cytuj
rozumie j amiałem doczynieia z dieslami, wiec za taka kase mozesz zaryzykować ale serio nie wiem gdzie:(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5004
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2011r. 23:28  
Cytuj
W dieslu jest prościej bo jest niższa temp spalin, w benzynie cześciej padają uszczelnienia.
W mielcu jest dobra firma ale popytaj po mechanikach gdzie wysyłac bo tam się tych firm namnożyło

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2011r. 14:48  
Cytuj
Jacek85 mam rozumieć, że możliwy jest przypadek, że poszły uszczelnienia a reszta bebechów turbiny może być OK? Samochód jeszcze nie puszcza oleju w wydech bo spaliny są bez węglowodorów - byłem na analizie spalin. Tak czy inaczej będę się spieszył z regeneracją tego zespołu tylko nie wiem u kogo dokonać de/ i montażu turbiny. Myśle,że Pukalak albo Kluk w Nisku - wydają się dobrzy.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 272
Dołączył: 9 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lip 2011r. 19:24  
Cytuj
Polecam Ci firmę z Mielca TurboReg... jedna z najlepszych na Naszym rynku...Jak kolega wyżej napisał, porobiło się tam dużo firm które tym się zajmują lecz najlepszą i najbardziej znaną w Polsce jest właśnie TurboReg.
Tu masz ich adres stronki.

http://www.turboreg.pl/

Nie ma nic dobrego w wojnie, z wyjątkiem jej końca - Abraham Lincoln.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5004
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2011r. 20:06  
Cytuj
oddaj do tabora, pukalakowi bym roweru nie oddał

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2011r. 21:28  
Cytuj
tylko zeby nie przyszlo ci do glowy aby regenerowac za Rudnikiem (w Przędzelu czy cos) bo jeszcze silnik bedziesz musial smiech2 regenerowac

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 26 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2011r. 23:06  
Cytuj
W Przędzelu regenerowałem turbinkę w Audi 1,9tdi ponad 2 lata temu i śmiga świetnie do dzisiaj więc bardzo polecam, nie słuchaj tych Ci piszą głupoty że silnik będziesz musiał remontować. Kosztowało mnie to połowę ceny od konkurencji i z gwarancją więc polecam!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5004
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2011r. 07:18  
Cytuj
Raz się udało o tym przędzelu słyszałem duzo złego, w patrolu znajomego regenerowali 4 razy i wkońcu oddali kase - umią tylko simeringi wymienic ale broń boże dobrze wyważac

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lip 2011r. 07:33  
Cytuj
Przędzel odpada bo też znalazłem na necie nieciekawe opinie. chyba udam się do Mielca - Turbo-Reg lub Magdalena Czachor-Radka. Ta druga firma też ma ponoć dobre opinie - takie znalazłem.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Kwie 2014r. 20:31  
Cytuj
Ja regenerowałem w Przędzelu tutrbinę z Laguny 1.9dci półtora roku temu i śmiga bez zarzutów koszt 800 zł. Moja była w tragicznym stanie wirnik miał jakieś 5mm luzu na strony. Przede mną kolega też u niego Golf IV 1.9 Tdi koszt podobny i jakoś nic się nie dzieje. Sam już poleciłem kilku osobom i nikt nie narzekał. Tyle że niestety musisz mieć zdemontowaną.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2014r. 07:17  
Cytuj
Ile mniej więcej kosztuje regeneracja w Mielcu w TurboReg?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 18 Lis 2010r.
Skąd: z nienacka ;)
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2014r. 07:50  
Cytuj
Polecam Trans Turbo w Mielcu , regenerowalem tam 2 turbiny i do dzisiaj smigaja http://trans-turbo.pl/kontakt.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 297
Dołączył: 12 Lip 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2014r. 11:17  
Cytuj
Witam,zgadzam się z ;Jackiem; co do Pukalaka,robił mi remont silnika PORAZKA.Kiedys robiłem turbinę koło sanu na Brandwicy turbina była wysłana do Katowic,zrobiona dobrze ale mieli wymienić katalizator to wycieli stary i zamiast nowego wspawali kawałek rury,a kase wzięli za nowy.Było to pare lat temu więc może taraz uczciwie robią.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2014r. 12:48  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2015r. 20:36  
Cytuj
Ja polceam wszystkim firmę turbo turbo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 258
Dołączył: 25 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2015r. 10:15  
Cytuj
mam takie pytanie do moderatorów, poniewaz wczoraj zagladalem w ten wątek i widziałem jak pod postem uzytkownika reklamującego firmę turbo centrum pojawil się post z linkami do forum Forda gdzie opisana była sytuacja jednego z użytkowników , który oddał turbinę do regeneracji (oczywiscia byla to opinia negatywna). Dzisiaj juz tego posta nie ma, czy tutaj obowiązuje cenzura???? Dla mnie to mega dziwna sprawa...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Maja 2015r. 11:05  
Cytuj
Reklamodawca by sie obraził o takie szaklowanie. By post dotyczył tematu polecam firme w mielcu na ulicy traugutta - google poda nazwę

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 148
Dołączył: 7 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2015r. 11:58  
Cytuj
Trans Turbo w Mielcu,Rowniez Polecam 5 lat temu zregenerowane w aucie MB Sprinter, ok 750 000KM zrobione i Chodzą idealne.Polecam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 26 Wrz 2015r. 20:42  
Cytuj
Ja robilem tutaj, http://www.turbo-tec.eu/pl/ smiga bez zarzutu. Śląsk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 27 Maja 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2015r. 13:14  
Cytuj
Dziwne pytanie! Gdzie regenerować turbo w Mielcu czy w okolicy Rzeszowa, a może na Śląsku?mlotek
Przede wszystkim to pieniądze wydaje się w miejscu gdzie się mieszka, bo tu znowu je się wyda i znowu i znowu i tak wpływa się na dobrobyt i rozwój własnego miasta!good
W Stalowej są przynajmniej dwie firmy regenerujące turbosprężarki.
Jedna na Wiśniowej druga na Mostowej, dziś wszystko można znaleść w internecie tylko trzeba chcieć.
A co do opinii narzekaczychytry zadowoleni nie są tacy chętni do pisania jak flustraci.sciana
Nawet jak komuś "uda się" coś spierniczyć, to:
- raz umarłemu się nie zdarza,
- dwa przyczyna awarii turbiny mogła być nie usunięta i dlatego naprawiona turbina też się zepsuła,
- trzy jakby ktoś wszystko psuł to długo by się nie utrzymał na rynku, a stalowowolskie firmy są już od wielu lat.
Patriotyzm to nie tylko rozróby na demonstracjach, ale także mądre wydawanie pieniędzy.jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »