NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »
Nowy Temat Odpowiedz
Naziemna telewizja cyfrowa, opinie
Posty: 232
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2011r. 06:41  
Cytuj
Kto w stalówce lub w ościennych miejscowościach odbiera naziemną telewizje cyfrową - proszę się podzielić opiniami bo wiele osób kracze a żadna jak się okazuje nie widziała nawet na oczy, chodzi mi mianowicie jakie są programy, jaki jest odbiór, sprzęt na jakim jest odbierana. Czy opłaca się dokupić do starego tv sam tuner dvb-t, jakie anteny ( a może da się odbierać na starych antenach?), a także kierunek i nadajnik z którego odbieracie. Chodzi mi przede wszystkim o opinie osób które naziemną cyfrówkę już odbierają.

http://norma(...)zji.html

...ŻYCIE GROZI ŚMIERCIĄ....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2011r. 06:41  
Cytuj

...ŻYCIE GROZI ŚMIERCIĄ....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2011r. 07:58  
Cytuj
Ja odbieram telewizję cyfrową od połowy lipca tego roku pakiet chyba mux 2 na 21 i 36 kanale na 36 jest mocniejszy sygnał(prawdopodobnie z Kielc,a 21 jest z Lublina).Programy to polsat,polsat news,puls,puls 2,tv 4,tv 6 tvn,tvn 7,a tvp 1 i 2 niestety analogowo,mają być w innym pakiecie chyba do czerwca 2012. Jakość pierwsza klasa.Antenę mam starą siatkową i nic przy niej nie zmieniałem,a poziom sygnału w granicach 78-91%.Wiem bo sam widziałem specjalne anteny do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej,ale po co jak odbiera ze zwykłej szerokopasmowej anteny siatkowej ze standardowym wzmacniaczem.Pytasz czy warto inwestować w tuner DVB-t do starego telewizora?Powiem to tak myślę,że dużo stracisz na jakości(im starszej generacji telewizor tym więcej)więcej przeciwwskazań raczej nie widzę,kiedyś dawno temu(z racji przeżytych wiosenek)mażesz nie pamiętać ale żeby można było oglądać drugi program trzeba było dokupić przystawkę na kanały 21 do 60,a teraz tuner co prawda na więcej niż jeden program,ale historia lubi się powtarzać.Tu masz przydatnego linka,z którego dużo można się dowiedzieć http://www.sat-c(...)ator.php

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2011r. 09:59  
Cytuj
Do rexmoris - ten artykuł pisany był chyba na podstawie teoretycznych mapek wg. których Stalowa miała być bez sygnału. Praktyka jest całkiem inna, z kierunku Kielce/Święty Krzyż można odebrać 7 kanałów MUX2 (kanał 36) , a w czerwcu przyszłego roku dojdą kolejne MUX1. Oczywiście aby coś odebrać musimy mieć w miarę dobry widok na dany kierunek. Jeśli mieszkamy w bloku i kierunek Kielce przysłania nam sąsiedni wysoki blok to małe są szansę na odbiór właśnie z tego kierunku.
Odbiór powinien być możliwy na antenach siatkowych (starych) choć zalecane są anteny kierunkowe. A zalecane są między innymi dlatego że wszystkie paczki programów będzie można odebrać z jednego nadajnika. W analogu trzeba było albo kilku anten ustawionych na różne kierunki albo antenę siatkową która zbierała wszystko dookoła.
Czy się opłaca dokupić przystawkę - w lipcu 2013 wyłączą analog zostanie tylko sygnał cyfrowy. Więc jeśli nie masz kablówki, satelity lub internetu pozostaje kupić nowy tv z MPEG-4 (koszt około 700 i wyżej) lub przystawkę za około 150-200 PLN. Na przystawki bardzo tanie (na allegro już za 90 PLN) trzeba uważać. Najlepiej sprawdzić czy spełniają podstawowe wymagania dotyczące przystawek.
Mapki z zasięgiem i programami na stronie Emitela http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna-telewizja-cyfrowa-dvb-t

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2011r. 14:47  
Cytuj
Czestmir

"....Odbiór powinien być możliwy na antenach siatkowych (starych) choć zalecane są anteny kierunkowe...."

wracami do starych kochanych dipolów jezyk
hahaha


a ja mam pytanko umiech

czy to prawda ze mozna skozystac ze starego echostara prosiakowskiego lub philips ds-600 cyfry chyba i na wyszukiwanie kanalow dac opcje wszystkie , oczywiscie podlaczajac antene "zwykłą"

lub kolejny mit , ktory chce obalić
ze anteny "siatkowe"

na obecna chwile sciagaja sygnal cyfrowy, ale od XX.XX.XX dnia
trzeba bedzie zmienic tzw "płytke" na odbierająca wysoka czestotliwosc , dla telewizji cyfrowej, tu Gdzież HD nawet umiech

ps na dzisiaj zielony w temacie umiech
a temacik dobry umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2011r. 15:30  
Cytuj
Pituch chłopaku ty jak coś napiszesz to nie wiadomo jak to czytać. Nie wiem, nie rób przerw w tekście, pisz całymi zdaniami bo mało kiedy wiem o co ci chodzi.

Nie ma mitów - cyfrówka śmiga na antenach siatkowych.
Może nie śmigać u niektórych osób które mają płytki z za dużym wzmocnieniem - tu nie działa zasada im większe wzmocnienie tym lepiej. Można sobie próbować z tym poradzić zamieniając zasilacz antenowy na regulowany i zmniejszyć napięcie na zasilaczu.

Heh dobre to z tym echostarem... umiech

Wszystkie muxy smigają na kanałach które do tej pory latały analogi więc i płytki dadzą radę.

To co pisałeś to nic. Najfajniejsze są przypadki w których na wieś najeżdżają ekipy "z rzeszowa" i mówią ludziom że od jutra bez talerza satelitarnego nic nie złapią !!! To jest najlepszy przekręt umiech Sam rozmawiałem z jednym gospodarzem któremu proponowano zestaw satelitarny za 700 PLN umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2011r. 16:00  
Cytuj
Czestmir
wiec z deka prawde powiedzialem
co ma zestaw satelitarny do cyfrowego "analogu " jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2228
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2011r. 16:28  
Cytuj
A wie ktoś z was może co i gdzie trzeba kupić by mieć telewizję cyfrową przez internet? bo moja koleżanka ma jakiś taki jakby modem podłączony do telewizora i do internetu i niby za darmo co prawda w nielegalny sposób no ale ma telewizje i przyznam że bardzo dużo kanałów tam ma (nie jakichś ruskich czy arabskich) ale np discovery tvn24 itd itd.
Może ktoś z was tak też ma zrobione?

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 232
Dołączył: 23 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2011r. 17:00  
Cytuj
stefan poszlo na p.w.

...ŻYCIE GROZI ŚMIERCIĄ....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1348
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2011r. 18:27  
Cytuj
internet TV jezyk
StefanS51

sharing itp umiech


http://tv-online.strefa.pl/

bez reklamy , bez glupich docinek prosze
chyba naj co znalazlem, wiem i działa umiech
chłopaki nie płaczą jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 347
Dołączył: 3 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2011r. 23:35  
Cytuj
Ja posiadam takie malutkie urządzenie DVB-T na USB do PC lecz nic nie mogę złapać ale to chyba wina dołączonej malutkiej antenki neutralny

Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień. Autor: George Bernard Shaw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2228
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2011r. 02:37  
Cytuj
Chodziło mi o urządzenie wyglądające jak dekoder podpięte do telewizora i ciągnące telewizje z neta.
Wiem że trzeba coś kupić na allegro właśnie taki jakby dekoder ale nie wiem jak sie to nazywa

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Wrz 2011r. 10:18  
Cytuj
CYTAT
Ja posiadam takie malutkie urządzenie DVB-T na USB do PC lecz nic nie mogę złapać ale to chyba wina dołączonej malutkiej antenki neutralny


Aktualnie nic nie złapiesz na antenie pokojowej/pokojowej ze wzmacniaczem. W naszych rejonach tylko antena zewnętrzna ze wzmacniaczem. Sam testowałem Not Only TV Tuner USB DVB-T LV5TDelux - ta ich mała antenka to zbiera mniej niż sam przewód umiech Jak sprzęcicho podłączyłem do anteny zewnętrznej to nawet ładnie smigało.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 30 Maja 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 12:43  
Cytuj
Witam. Odświeżam temat gdyż jestem ciekawy ile osób w Stalowej korzysta z tej telewizji cyfrowej naziemnej. Mam pytanie do tych osób, chodzi mi o antenę. Czy do odbioru wystarczy antena domowa postawiona np: wysoko na meblach lub na parapecie/balkonie. Czy jednak lepiej jest kupić ant. zewnętrzną, kabel i umocować ją na dachu. Piszcie ludziska bo nie wiem w jaką antene inwestować. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd: stalowa wieś
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 13:44  
Cytuj
Na obrzeżach stalowej i antenie wewnętrznej nic nie udało się złapać. Natomiast zewnętrzna siatka ze wzmacniaczem odbiera wszystkie 3 muxy tj ~22 kanały . Nadmienię ze skierowana na św. krzyż .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1476
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 15:22  
Cytuj
Od wtorku z dużą mocą (praktycznie taką samą jak Święty Krzyż) nadaje Leżajsk. Odległość do Stalowej Woli jest 2 razy mniejsza (45 km Leżajsk, 80 km Święty Krzyż). Z Kielc macie tylko TV Kielce dwukrotnie, a z Leżajska jest TV Rzeszów i TV Lublin.
MUX 1 nadaje na kanale 43 (100 kW ERP), MUX 2 na 59 (100 kW ERP), a MUX 3 na 26 (70 kW ERP; tutaj dojdzie jeszcze Tarnobrzeg z mocą 30 kW ERP na tym samym kanale za kilka miesięcy).
W Nisku odbiór bezproblemowy na antenie BEZ WZMACNIACZA skierowanej nawet w innym kierunku niż Leżajsk. Warto dodać, że anteny ze wzmacniaczem są bardzo podatne na zniszczenie w czasie burzy. Wyładowanie atmosferyczne pali wzmacniacz.

Ze Stalowej Woli anteny należy kierować mniej więcej w stronę komina elektrowni (plus minus parę stopni - dotyczy części miasta po prawej stronie torów, zaś ci z zatorza muszą skierować nieco w prawo od komina elektrowni).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 30 Maja 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lip 2013r. 11:43  
Cytuj
Witam. Dzieki za odpowiedz. Wychodzi na to ze tylko zew. anteny dadzą jakis rezultat. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 20 Lis 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2013r. 12:34  
Cytuj
Witam! Mam takie pytanko - antenę mam ustawioną na Święty Krzyż, ale ostatnio o różnych porach dnia, wszystkie mux'y przestają działać i nie mam żadnych kanałów - ostatnia taka sytuacja 15 minut temu i do teraz nic nie chodzi. Lecz gdy wieczorem włączę TV to wszystko będzie ładnie śmigać - wszystkie 3 muxy. Czy wam również zdarza się taka sytuacja - czy po prostu ja mam problem z anteną, a wina nie leży po stronie nadajników.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2013r. 15:49  
Cytuj
Najgorsza pogoda dla propagacji fal jest tak jak dzisiaj - słonecznie. Jeśli występują opady deszczu sygnał standardowo jest dużo lepszy. Odczuwalna jest także poprawa w godzinach wieczornych/nocnych.
Także polecam popracować nad swoją instalacją antenową (anteną/zasilaczem). Nie wydaje mi się aby coś kombinowali z nadajnikami, jeśli jest planowana przerwa konserwacyjna można o tym wyczytać na stronie Emitela http://emi.emitel.pl/EMITEL/przeglad_serwisowan.aspx W obiekcie nadawczym wyszukujemy interesujący nas nadajnik: Kielce/Swięty Krzyż i widzimy kiedy na 100 % nadajniki nie nadają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2013r. 19:37  
Cytuj
Polecam kierunek Leżajsk. Piękny obraz

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 31 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Paź 2017r. 23:54  
Cytuj
czy mógłby mi ktoś pomóc? nie odnajduje mi kanałow z mux 3 z kanału 26 ( leżajsk) mógłby mi ktos pomoc na jakim kanale odnazlazl programy tvp itd.??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
C&R
C&R
C&R
Posty: 78
Dołączył: 2 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2017r. 10:18  
Cytuj
Kilka dni temu instalowałem antenę na JP II okolice Carrefour. Kierunek Leżajsk,28 kanałów. Nie wiem jak Ci pomóc, dużo zależy od rodzaju anteny i prawidłowego podłączenia kabla antenowego. Powodzeniagood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 9 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Paź 2017r. 11:19  
Cytuj
ja kupilem antene i dekoder nowy i w stalowej woli okolice carrefour nie moglem tez nic zlapac...dopiero gdy dokupilem specjalny wzmacniacz za 24zl wsystko zaczelo smigac....do ustawiania anteny polecam aplikacje do smartfonu dvb-t

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Porady techniczne »